OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw maja 09, 2019 6:46 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

MalgWroclaw pisze:Wszyscy wiedzą, że dostajemy na tę opiekę i to z naddatkiem. Kiedyś znajoma mi mówiła, że jej córka wzięła na tymczas kotkę, mieszkały razem w Łodzi i córce lepiej się powodziło, bo miała z tego tymczasowania też dla swojego kota.
Tak że ten. Wiadomo :wink:

Ano!
Nie raz pisałam, że co niektórzy dziwią się ,że pracujemy. Wszak tyle diengów dostajemy ,że nie musimy!
A ja głupia wczoraj się zastanawiałam czy suche czy mokre (min dla dzików) zakupić bo na oba nie mam teraz. Zamiast siegnąć do worka bez dna od darczyńców. :mrgreen:

Kocurka nie widać. Ale z nocy w każdym miejscu wszystko zjedzone. Martwi mnie kropa. Odskoczyłą od jedzenia. Niby nic ale ja już zęby widzę. Człek stoi, czeka by michy sprzątnąć i analizuje ich zachowanie. A ta to dziwnie głowę przekręca, z paszczy po prawo jej wypada, trzepie nogami jak chodzi, zerwała się i pobiegła (biegnę za nią by sprawdzić co zacz :mrgreen: a ona...siusiu kucłą zrobić ), dziś nie zjadła ulubionej saszetki, kręci nosem na kochanego pasztecika, siedzi i udaje nieobecnego, gadał zawsze a nie gada, nie może polecieć w górę cholera ... A nie to gołąb 8O sorki.
Szlaczki w oczach się robią.
Brak Janusza po południu to cała logistyka. Szykuję dwie torby. Osiedle i las. Osiedle idzie ze mną. Las trafia do piwnicy. Czemu? Bym nie musiała drałować po pracy na górę i z góry po 4 piętrach. Czasu i zdrowia brak. Wracam, karmię odiedlaki, zamieniam pakunki w piwnicy, pompuję wodę do wiaderka i uzupełniam gar dla ptaków trawnicznych, zabieram pełne wiaderko w leśne ostępy by tam też dolać. Objechana przez czekające tam futra karmię płaszcząc się przeprosinami. Wracam. zabieram z piwnicy pozostałe rzeczy i jak ta obojuczona oślica telepię się na 4 pięterko. I miast paść na co mam ochotę, powtarzam czynności tylko w domowych warunkach. No prawie wszystkie. Wiaderko zostaje na dole. Kuwet w ostępach pod chmurką nie ma i omieśc żwirku też nie trzeba w plenerze.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 09, 2019 14:05 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Czasem też uważają, że DT to normalny regularny zakład pracy - z wypłatą, bonusami, tyle że z godzinami pracy 24/7.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24228
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt maja 10, 2019 8:04 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Alienor pisze:Czasem też uważają, że DT to normalny regularny zakład pracy - z wypłatą, bonusami, tyle że z godzinami pracy 24/7.

Lekka, łatwa , przyjemna, bez stresowa. Cud i malina.

Bardzo dziękujemy Cioci waance za Intenstinal. :201494 Ulisiek wczoraj już oporządził się z jedną strzykawą. Oczywiście z Convą przetarte. Dziś rano zrobiłam tradycyjnie jedną śnuadaniową. Zjadł szybciusio nawet. Nawet też się nie uchlapał. Bo czasem jakby sito miał w gębie. Za jakieś pół godziny kręcił się, piskał, wdzięczył... no co było robić. Utarłam drugą porcję i też wrąbał. 8O Miał smaka.
Bardzo dziękujemy :1luvu:

Wczoraj biegusiałam do lasu po pracy podryłowałam. Pisałam to już wczoraj. Był czarny, nie nowy. Kiedyś bardzo z Burą się kolegował. Zawsze razem. W budce też razem sypiali. Co by to określenie nie znaczyło. Teraz jego miejsce w sercu małej zajął Budryś. A on trzyma sie z dala. Piękny kot. Czekał grzecznie aż draństwo odpuści michy. Dołożyłam więcej na wszelki wypadek. By mu starczyło.
Ale nie o tym chciałam. Spotkałam wracając dawnego weta naszego, Pana Darka. Kilka słów powitania. Kilka słów co słychać. Delikatne dopytywanie się z jego strony o koci stan. Jak adopcje. I takie tam. Delikatnie dałam do zrozumienia, że nic mu do tego. Tylko niech mi zechce wyjawić do czego zmierza. Bo zmierzał. Ma pacjętkę, fajnistą kicię ,którą pani chce oddać. No i? No i czy ja by, jej nie wzięła? Nie! Mam swoje koty i swoje kłopoty. Co pan wiesz i dowalanie nam futra jest nie ok. Niech pani robi ogłoszenia, nawet ręcznie pisane. Niech powieszi w lecznicy. Ona czasu nie ma. Ja także. Ale czy ja bym jednak tej koci do jakiegoś domu nie zawiozła. Jakiego? Jakiegoś? Ma pani znajomości. Domki na pęczki? A skąd ma je wytrzasnąć? To pani nie ma? Tutaj pękłam i się pytam czy on sądzi ,że ja mam domki pod ręką i jak znajdę biedaka to bonusem obdzielam wdzięcznych ludzi? To ciężka robota, szukanie przystani. Foty, rozmowy, dawanie dziesiątki ogłoszeń... Niech pani do mnie zadzwoni to jej powiem co należy zrobić. Ale kota nie dam sobie wcisnąć. Pani podobno szukała i nawet "po rodzinie" nie udało się. Trudno, niech szuka więcej i lepiej w całej Polsce. Bo ja tak znajduję opiekunów.
Się rozstaliśmy deczko jak niepyszni. On mi nie uwierzył. Ja zaś z żalem bo niby wie jak jest ale po znajomości, cudzymi ręcami, chce komuś pomóc.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt maja 10, 2019 10:19 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Mnie też koleżanki z pracy usiłowały wrabiać w koty cudze - przestały jak zaczęłam im podsyłać zdjęcia każdej kociej biedy potrzebującej domu jako jedynak :mrgreen: . Z informacją, że za jednego kota, którego mi się próbuje "wepchnąć" tydzień spamu leci. I skończyło się "ratowanie" cudzym kosztem.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24228
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt maja 10, 2019 11:37 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

To święta prawda. Próby upchania kota, tzw "pomocy" cudzym kosztem jest częsty. Ostatnio pan z podwórka, które mijam idąc w las ,mnie zaczepił. Starszej pani trzeba zabrać młodego kota bo sobie nie daje rady. Samotna, nikogo nie ma, kilkadziesiąt krzyżyków na karku posiada, prawie nie chodzi ...Zero pomocy. No wiesz, trudno jej z sikającym i brykającym kotem sobie poradzić. Nie kastrowany bo nie ma kto zawieźć. Pytam więc, kto jej tego kota przytargał, skoro taka unieruchomiona i bez rodziny czy znajomych. Syn przywiózł! By nie była samotna :twisted: To niech syn się odezwie, powiem gdzie wykastrować najtaniej i podpowiem jak robić ogłoszenia.
O telefonach "z ogłoszenia" tjeno chwilkę wspomnę. Dzwonią pytać nie o adopcje, tylko oddać swoje rozmnożone koty. Skoro mam tyle ogłoszeń to znaczy ,że mam kotów dużo. Kilka więcej nie czyni dla mnie różnicy. Bo wie pani (najczęstsze usprawiedliwienie się ) muszę je zbyć gdzieś, bo ludzie przestają już brać; do tej pory udawało się jakoś. Pomysłowość rozmnażaczy i wygodnickich nie ma granić.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt maja 10, 2019 13:56 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Uogólniając, pomysłowość ludzi, jeśli chodzi o odepchanie od siebie i zrzucenie na innych, nie ma granic we wszystkich sprawach świata.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob maja 11, 2019 11:41 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Pojojczę deczko. A to ci nowina ,co nie :mrgreen:
Tak mnie boli prawa strona, że przy sobocie leżę i tylko łykam prochy by nie pobeczeć się. Pitolony kręgosłup. Daje czasem mocniej niż zwykle popalić.
W związku z polegiwaniem mam wielkie branie. :wink: Takiego powodzenia u futer dawno nie uświadczyłam. Wianuszek futerek w około mnie. Pesiu chce się przytulać. I Tami, mimo ,że na boku dulczyłam, wpełzła na mnie. No i Ulisiek mój słoneczkowy przyszedł. Tutaj zajęte. I tam zajęte. A on lubi leżeć na mnie. Mimo, że serce się kraje nie spędziłam przybłyndów. Też mają prawo do odrobiny ciałka mojego. Uwalił się więc jakoś tak bokiem. Tu doopka. Tam łapki. Wcześniej dając mojemu nosowi i brodzie milion buziaczków. Ale życie jest życiem i gnaty podnieść zmuszona byłam. Uliś zmaterializował się w kuchni z płaczem wielkim. Myślenie mnie wzięło i wydumało, że nie jadł rano swej strzykawy. Głupia ja. Zajęta sobą zapomniałam o dzieciątku na ssaniu. Dostał, zjadł, odpuścił siedzenie na blacie. Agrafka zjawiła się obok niego. Ona bardzo go kocha. Tuli się, bodzie, obejmuje łapkami i grucha miłośnie. Chudzielec i grubielec. Fajna para.
W tej chwili Cekin i Pesel demolują siebie i dom. Demolka ma nazwę. Zabawa czy jakoś tak. :roll:
Coś się dzieje z naszym Rudzikiem. Niby nic nie widać. Ale od wczoraj gardzi śniadaniem. Potem już jest "normalnie". Ale niepokoi mnie to.
Idę, wstawię kapuchę i coś ogarnę. Dopóki na haju :wink: jestem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob maja 11, 2019 12:12 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Jaka kapustka? Mloda?
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob maja 11, 2019 12:31 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

kwiryna pisze:Jaka kapustka? Mloda?

młoda!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob maja 11, 2019 12:41 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Narobiłaś mi smaka ;)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob maja 11, 2019 12:43 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

kwiryna pisze:Narobiłaś mi smaka ;)

Promocja była. 2,88 za główkę. Kapusty oczywiście :mrgreen:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie maja 12, 2019 6:22 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Agrafka.
Zdjęcia jak zwykle super jakości.
Ale może wielbiciele ucieszą się z jej zdjątek. Nawet bylejakich.
Bożenko :wink:

Agrafka zawsze, ale to zawsze , sprawdza jakość jedzenia dla dzików. Solidarność.
Obrazek
Obrazek

Potem wypoczywa w różnych pozycjach
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie maja 12, 2019 6:24 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

ASK@ pisze:
kwiryna pisze:Narobiłaś mi smaka ;)

Promocja była. 2,88 za główkę. Kapusty oczywiście :mrgreen:

A w lidlu ani jedna kapusta się nie ostała, wszystko wybrali 8O
Agrafka cudna, a jaka niewinność :1luvu:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie maja 12, 2019 7:00 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Agrafka przypomina mi moją Kozunię,też okrągła i króciutki ogonek :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19551
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie maja 12, 2019 8:24 Re: OTW19-zawsze mogło by być lepiej...

Dobrze, że poszłam tak wcześnie, teraz leje.
Odpoczywajcie sobie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości