Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw lis 15, 2018 20:51 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Jak wyzej, same psychotropy nie rozwiaza problemu.
Potrzebne jest gruntowne przebadanie kotki, pelny panel krwi, moczu, usg, przeanalizowanie sytuacji w domu.
Kotka od lat ma ten sam problem i tak naprawde nie zostalo nic zrobione.
W przypadku zachodnich wetow, daje sie znalezc myslacych ludzi, idac z lista badan, ktore warto zrobic, z reguly weci nie oponuja.
Czesto tylko licza sie z reakcja opiekunow na rachunek i dlatego rozbijaja wizyty na kilka etapow.
Szkoda, ze kot nie jest ubezpieczony, latwiej byloby uporac sie z kosztami.

FuterNiemyty

 
Posty: 3475
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Sob lis 17, 2018 5:39 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Mam silne wrazenie, ze autorka watku, otrzymawszy nie takie odpowiedzi jak sobie zyczyla, zniknela z forum. Znow. I w najblizszym czasie nie doczekamy sie odpowiedzi.
Tylko kota szkoda :(
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto lis 20, 2018 19:05 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Muireade pisze:Mam silne wrazenie, ze autorka watku, otrzymawszy nie takie odpowiedzi jak sobie zyczyla, zniknela z forum. Znow. I w najblizszym czasie nie doczekamy sie odpowiedzi.
Tylko kota szkoda :(



A jednak się mylisz.

Kotka jest od tygodnia na lekach. Przestała sikać (tam gdzie nie trzeba) z czego bardzo się cieszymy.

Po dzisiejszej rozmowie z wetem zmieniliśmy dawkę leku. Będziemy kontaktować się za tydzień by przekazać informację jak czuje się Tośka i jaką ostatecznie dawkę leku zostawiamy a może znowu będziemy korygować.
Pozdrawiam!
Paweł

lufa9999

 
Posty: 33
Od: Sob gru 18, 2010 20:14

Post » Wto lis 20, 2018 19:10 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Jedynym lekiem który dostaje jest ten psychotrop?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto lis 20, 2018 19:28 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Tak od razu przestala sikac? Calkowicie? Po tylu latach problemu?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto lis 20, 2018 23:19 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

lufa9999 pisze:
Muireade pisze:Mam silne wrazenie, ze autorka watku, otrzymawszy nie takie odpowiedzi jak sobie zyczyla, zniknela z forum. Znow. I w najblizszym czasie nie doczekamy sie odpowiedzi.
Tylko kota szkoda :(



A jednak się mylisz.

Kotka jest od tygodnia na lekach. Przestała sikać (tam gdzie nie trzeba) z czego bardzo się cieszymy.

Po dzisiejszej rozmowie z wetem zmieniliśmy dawkę leku. Będziemy kontaktować się za tydzień by przekazać informację jak czuje się Tośka i jaką ostatecznie dawkę leku zostawiamy a może znowu będziemy korygować.



klomipramina to cięzki lek podawany z wyboru ludziom
stary i aktualnie bardzo tani - zwrócił się setnie koncernowi
ciekawe dlaczego wybrany został dla kota?
hyyyy
są lepsze i mniej obciążające
to jedno
dwa
wklej badania moczu kotki
w końcu i nareszcie
jak juz kilka osób prosiło
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Śro lis 21, 2018 0:02 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Muireade pisze:Tak od razu przestala sikac? Calkowicie? Po tylu latach problemu?

Po Clomicalmie kot jest kompletnie "uspawany". Człowiek też na tym nie kontaktuje zbytnio ;)
Więc nie dziwne, że kotka nie sika. Ona nie wie gdzie jest i co się wokół niej dzieje...

A punkcji nie miała i badań moczu szczegółowych też nie, nie wspominając o kompleksowych badaniach krwi czy profesjonalnym USG narządów wewnętrznych u prawdziwego specjalisty urologa czy nefrologa. Nie oszukujmy się ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 21, 2018 7:58 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

No ale przeciez to jej nie wylaczylo funkcji sikania, ona dalej musi sie gdzies kiedys zalatwic. I jak jest taka skolowana, to jak to mozliwe, ze trafia do kuwety?
I teraz co, ten kot bedzie cale zycie na psychtropie?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lis 21, 2018 14:16 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Muireade pisze: I jak jest taka skolowana, to jak to mozliwe, ze trafia do kuwety?


Uwierz mi jest możliwe, że trafia. Nawet nie wiesz jak wielu popiętrolonych hodowców trzyma kocury hodowlane na takich silnych lekach by nie szczały im po domu. Wtedy kocur grzecznie sika do kuwety i nie oblewa ścian i mebli.

Muireade pisze: I teraz co, ten kot bedzie cale zycie na psychtropie?

Możemy tylko zgadywać, ale ja stawiam, że niestety tak...... :roll:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 21, 2018 14:34 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Troche to ciulowe rozwiazanie, ale badz co badz lepsze, niz pozbycie sie kota z domu. Tak mi sie wydaje.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw lip 25, 2019 15:06 Re: Oddam ośmioletnią kotkę z problemami - Niemcy

Witaj Pawel,
musze sie wlaczyc do tej dyskusji, bo wlosy mi stoja na glowie na mysl co wy z ta wasza kotka wyprawiacie !!!!! Jestem niemka polskiego pochodzenia i aktywna dzalaczka w Organizacji ochrony kotow w Niemczech. Niestety nie mam polskiej tastatury i dlatego piscze niemiecka.
Juz w pierwszym Post opisales problem i rozwiazanie tego problemu doradzone Tobie poprzez weta. Oddaj kotke do niemieckiego schroniska , ona tam bedzie miala lepiej niz u was i lepsza szanse na adopcje. Jest jasne , ze ona jest u was zestresowana i cierpi z powodu mobing. To jest prawdopodobnie jej problem i za tym przemawia moje doswiadczenie.
Niemieckie schroniska sa lepsze niz polskie i na ogol maja jako doradce kociego psychologa. Pierwszym krokiem jest umiescic kotke w spolojnym otoczeniu bez mobingu i po zadomowieniu i uspokojeniu zobaczyc czy ciagle jeszcze jest nieczysta. Jesli tak,to zrobic odpowiednie badania a nie wpychac w nia lekarstwwa bez koniecznej potrzeby.
My tak dlugo nie zrozumiemy calkowicie duszy kota, az sami nie staniemy sie kotem.
St. George Mirvart
znawca kotow z XIX w.

mira23

 
Posty: 26
Od: Śro lis 01, 2006 0:10
Lokalizacja: Niemcy

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości