Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon mar 11, 2019 16:29 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Koki-99 pisze:Kolejny mały krok do przodu :ok:

To towarzyska kotka, jeszcze rządzi nią strach, ale powoli się przekona, że nic jej nie grozi. Wciąż piszę, że koty uczą cierpliwości. Kotki są generalnie trudniejsze, ostrożniejsze, a Kizia to przecież nie kociak i jak czytam sporo przeszła, to też ma znaczenie. Ważne, że odczuwa potrzebę bliskości, że ludzie dobrze jej się kojarzą.

ewar

 
Posty: 54876
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto mar 12, 2019 17:18 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

ewar pisze:
Koki-99 pisze:Kolejny mały krok do przodu :ok:

To towarzyska kotka, jeszcze rządzi nią strach, ale powoli się przekona, że nic jej nie grozi. Wciąż piszę, że koty uczą cierpliwości. Kotki są generalnie trudniejsze, ostrożniejsze, a Kizia to przecież nie kociak i jak czytam sporo przeszła, to też ma znaczenie. Ważne, że odczuwa potrzebę bliskości, że ludzie dobrze jej się kojarzą.

Ludzie na pewno dobrze jej się kojarzą, bo potrafi na człowieku siedzieć godzinami :P Kizia opiera się łapkami na ramieniu i wtula w szyję i policzek człowieka. Megan mi o tym mówiła, no i Kizia właśnie od niedawna nam tak robi :1luvu: Uważam to za przejaw akceptacji :ok: Wcześniej tylko przesiadywała na kolankach.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto mar 12, 2019 17:52 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

:1luvu:
Powolutku, ale do przodu :ok:
A jaka satysfakcja, jak się takiego trudniejszego kota w końcu ogarnie ;)

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 13, 2019 11:38 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Nie do wiary! Tak sobie razem teraz śpią Kizia i Pako
Obrazek

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro mar 13, 2019 11:38 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

8O :1luvu: :ok:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 13, 2019 12:09 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

a które tym ogonkiem smyra po pleckach drugiego? :love:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro mar 13, 2019 12:32 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Koki-99 pisze:Nie do wiary! Tak sobie razem teraz śpią Kizia i Pako
Obrazek

No, nareszcie :D Wiem, że strach łatwiej pokonać niż agresję. Do Kizi dotarło, że Pako jest fajny, że jej nie skrzywdzi.

ewar

 
Posty: 54876
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 13, 2019 15:47 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

SabaS pisze:a które tym ogonkiem smyra po pleckach drugiego? :love:

Kizia leży skulona, a Pako wyluzowany i wyciągnięty, i chociaż ogonek musiał wcisnąć na kocyk skoro cały się nie zmieścił :wink: Zresztą nie smialby, bo Kizia wcześniej ostrzegawczo syknela :wink:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw mar 14, 2019 10:43 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Ja to myślę, że on się chciał do niej przytulić, ale chociaż jest kontakt ogonkiem ;) ale widać, że Kizia prawdziwa kocica i już Pako ustawia pokazując, gdzie jego miejsce ;)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie mar 17, 2019 19:29 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Ale wieści!:201413 :1luvu:
I jakie foty!
Mam nadzieję, że Kizia przełamała już swoje strachy. Jak wtula się w policzek, to chyba tak. I śpi obok Pako.
Oj, trwało to trochę, ale myślę, że teraz już będzie tylko lepiej.
Koki, fajnie się wtula, prawda? Ona bardzo, bardzo potrzebowała człowieka.
Ale się cieszę, nie do opisania po prostu.

O Macieja nikt nie dzwoni.
Dziś skończył kolejne tablety na życie wewnętrzne, wsuwa probiotyk, ale kupy dalej takie sobie. Bezpośrednio po tabletach to nawet mocno kiepskie. Mamy odczekać 2 tygodnie i będziemy znów badać urobek. 30 marca jedziemy na kontrolę uszu, coś tam zaczyna wypadać po zakropleniu Cerumaural. Ale ponieważ jemu wszystko te uszy podrażnia, mam zakraplać mu 1 raz w tygodniu.

Frajda nieźle, ale zapalenie pęcherza jednak się rozbujało. Wczoraj w trybie pilnym jechałam do pani wet po ratunek.

Whiskasia (też nikt nie dzwoni) dostała niebieskie pigułki na wyluzowanie (czyli Zylkene 8) ). Bardzo mi się już marzy przespać z 6 godzin jednym ciągiem.

megan72

 
Posty: 3471
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru


Post » Pon mar 18, 2019 9:58 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

megan72 pisze:Ale wieści!:201413 :1luvu:
I jakie foty!
Mam nadzieję, że Kizia przełamała już swoje strachy. Jak wtula się w policzek, to chyba tak. I śpi obok Pako.
Oj, trwało to trochę, ale myślę, że teraz już będzie tylko lepiej.
Koki, fajnie się wtula, prawda? Ona bardzo, bardzo potrzebowała człowieka.
Ale się cieszę, nie do opisania po prostu.


To naprawdę fajne uczucie, taki przytulony kot :ok: Ona potrafi godzinami (np. przez cały film) leżeć mi na brzuchu lub na kolanach i mruczec, czasem zasypia.
Co ciekawe, małż przez przypadek wyłączył i potem zapomniał włączyć, feliway i od tego momentu jakby się wszystko zmieniło. Może tych feromonów było już za dużo.
W ogóle, co też mnie dziwi, Kizia jest jedynym kotem w domu, któremu małż pozwala chodzić po stole 8O
Mam tylko nadzieję, że sikanie już się nie powtórzy i będzie git :wink:
Kciuki wielkie za Macieja i dziewczynki :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob mar 23, 2019 16:01 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Kizia zaskoczyła mnie po raz kolejny :wink: Zrobiło się ciepło i Pako wychodzi do ogródka. Kilka razy wypuscilam też Kizię, przyzwyczaiła się i nawet widziałam jak się załatwia. Oczywiście pilnuję i zaglądam za nią, ale wydaje mi się, że jej się spodobało i jest mądra, wie gdzie ma wrócić. Ona jest na tyle bojazliwa, że poza ogród raczej nie wyjdzie. Jedna rzecz nie jest fajna: Kizia uwielbia się tarzac na pleckach w różnych brudnych miejscach i potem taka wpada do domu zamiast najpierw się otrzepać :wink: No ale co zrobić, taka jej natura.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob mar 23, 2019 19:46 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Z tym wychodzeniem to tylko, jak ją masz na oku na razie. Kizia podejmowała próby wydostania się z działki u Wojtka, więc czujnym trzeba być. Dobrze, że w ogródku krowy Ci się nie pasą, bo Frajda kiedyś wytarzała się w ich urobku na łące :roll: . To była jazda...
Może futro zmienia z zimowego, i odczuwa potrzebę intensywnego czochrania. Frajda też lubi 'natrzeć się wiosną'. I oczywiście przynieść kilo piachu do łóżka. Albo błota, jak pada.
A sceny łożkowo-kanapowe powtarzają się?

megan72

 
Posty: 3471
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob mar 23, 2019 20:49 Re: Maciej, Albina i Burita szukają domów!

Na razie jest wszystko ok. Od tego czasu jak pisałam o ostatniej wpadce, spokój, ale też jej zachowanie się zmieniło. Musiało coś w łebku przeskoczyć :wink:
Dzięki za wskazówki, będziemy czujni :)

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości