oddam kota w dobre ręce

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt sie 17, 2018 10:39 oddam kota w dobre ręce

jak w tytule : oddam wykastrowanego, około pięcioletniego kota w dobre ręce
Warszawa i okolice (istnieje możliwość transportu kota do wskazanego miejsca)

moja mama ze względów zdrowotnych (częste pobyty w szpitalu) niestety nie jest w stanie się dłużej zajmować kotem, którego przygarnęła ponad cztery lata temu z ulicy. Kot został odrobaczony, wykastrowany.
Osobiście nie jestem w stanie się nim zająć i wziąć do siebie, gdyż mieszkam w małym mieszkaniu w mieście, bez balkonu. Kot niestety jest agresywny wobec psa rezydenta (mój ponad dziesięcioletni labrador; kot kilkakrotnie podrapał moją suczkę zadając jej ból i powodując konieczność leczenia i podawania antybiotyków). Nie jestem w stanie zorganizować na małej przestrzeni komfortowych warunków dla obu zwierząt. Stanęłam pod ścianą, bo zupełnie nie wiem co zrobić z tym kotem.
Jeśli ktoś ma dobre warunki (najchętniej działka, ogród, gdyż kot jest wciąż energiczny i bardzo łowny) proszę o kontakt.
Jeśli macie inne pomysły (dobre schronisko, tymczas) też proszę o jakieś informacje.

Pozdrawiam

p.s. jestem skłonna pokryć koszty adopcji wirtualnej - czyli brać na siebie koszty karmy i utrzymania kota w domu tymczasowym;
zależy mi na tym, by kot miał wciąż dobre warunki - sytuacja zmusza nas do oddania zwierzęcia
p.s.s. kot nie choruje i nie chorował
nie ma kontaktu z innymi kotami i niewiadomo jak na nie reaguje
niestety do ludzi też potrafi być agresywny (obcych się boi, ale moją mamę zaatakował - potrafi ugryźć i zadrapać)
aktualnie kot wychodzi tylko na balkon - nie ma możliwości wychodzenia do ogrodu
Ostatnio edytowano Pt sie 17, 2018 12:39 przez Elaewa, łącznie edytowano 3 razy

Elaewa

 
Posty: 2
Od: Pt sie 17, 2018 10:28

Post » Pt sie 17, 2018 10:58 Re: oddam kota w dobre ręce

wklej zdjęcie kota
napisz miasto
kot choruje? chorował? był przebadany z okazji tych ataków na psa?
inne koty tez atakuje?
a jaki jest do ludzi? potrafi ugryźć? podrapać?

ten kot mieszka w domku z opcją swobodnego wychodzenia? i większość czasu spędza poza domem?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 17, 2018 12:35 Re: oddam kota w dobre ręce

kot nie choruje i nie chorował
nie ma kontaktu z innymi kotami, więc trudno ocenić jak wyglądają jego kontakty z innymi kotami
niestety do ludzi też potrafi być agresywny (obcych się boi, ale moją mamę też potrafił zaatakować - potrafi ugryźć i zadrapać)
aktualnie kot wychodzi tylko na balkon - nie ma możliwości wychodzenia do ogrodu

Elaewa

 
Posty: 2
Od: Pt sie 17, 2018 10:28

Post » Sob sie 18, 2018 17:25 Re: oddam kota w dobre ręce

porobiłaś ogłoszenia w necie? np na OLX-tam jest chyba największy ruch
KONIECZNE jest zdjęcie kota

Elaewa pisze:kot nie choruje i nie chorował

ale mial robione jakieś badania? krew? mocz? inne?
koty potrafią ukrywać chorobę,
domowe koty zasadniczo nie atakują ludzi, szczególnie swoich opiekunów, psy tez raczej straszą, a nie gryzą czy drapią na poważnie - kotu łatwo jest wskoczyć wyżej, nie musi kaleczyć psa

dlatego takie zachowanie kota najczęściej świadczy o jakiś problemach zdrowotnych kota -może być to ból zęba albo zapalenie pęcherza

trzeba zrobić ładne zdjęcia kota i dużo ogłoszeń w necie
poproś mamę,żeby powiedziała kilka pozytywnych zdań o kocie i tez je dodaj w ogłoszeniu
może lubi mruczeć na kolanach albo robi coś fajnego, o czym można napisać

o dobrych schroniskach dla domowego kota nie słyszałam
a płatny tymczas moze byc trudny, skoro kot potrafi podrapać/ zaatakować na poważnie psa
może stanowić zagrożenie dla innych kotów - a na tymczasie przeważnie sa inne koty

ale to i tak potrzebne zdjęcie
czyli jak wyglada ten kot, raczej wazy 3 kg czy 8 kg
raczej jest w typie jakiejś rasy czy raczej jest czarny albo bury

co je? reaguje na imię? dlaczego atakuje twoją mamę?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: IrenaIka2 i 45 gości