Dom tymczasowy pęka w szwach - kto pomoże?

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob lip 21, 2018 1:11 Dom tymczasowy pęka w szwach - kto pomoże?

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc się przedstawię. Moja przygoda z kotami zaczęła się 3 lata temu. Dokarmiałam kilka kotów w swojej okolicy. Przyszła zima, zrobiłam im budkę. Potem zabrałam dwie kotki na sterylizację - i tak się zaczęło. Leczyłam, utrzymywałam coraz większe stado za swoje, szukałam domów, adoptowałam. Kotów było coraz więcej, ale dawałam radę. Do czasu. Założyłam stronę na fb, szukając wsparcia. Okazało się to pułapką. Zaczęli się zgłaszać do mnie ludzie, którzy zamiast mi pomóc, postanowili się mną posłużyć do swoich celów. Zgłaszali kolejne koty, obiecywali pomagać, wycofywali się. Nie jestem marionetką. Ludziom potrafię odmówić, ale kotom w potrzebie - nie. Zakociłam się. Uznałam, że to przejściowe i że adopcje ruszą, ale od 5 miesięcy stoją. Mam w domu 16 kotów (3 są moje) i własnego psa. Dokarmiam koty uliczne na 9 stołówkach, wspieram karmą pewną karmicielkę na innym osiedlu. W sumie opiekuję się prawie 40 kotów. Coraz trudniej mi utrzymać takie stado. Karma, piasek, leki - to wszystko pochłania większość mojego miesięcznego budżetu. Wsparcie otoczenia - znikome. Tylko koszt zabiegu sterylizacji pokrywa miasto. W tym roku zajmowałam się 11 kotów do sterylizacji/kastracji, w planach jeszcze 6 zabiegów. Martwię się kosztami i trudnościami w adopcji kotów. Część z nich trafiła do mnie zimą z działek - są wysterylizowane, mają negatywne testy na hiv/białaczkę. Wszystkie dotykam i głaszczę, ale nie są miziakami. Czy ktoś zechciałby mi pomóc w adopcjach? Ewentualnie wesprzeć karmą? Zaczynam dobijać do ściany.

moje kot-ełk-owo

 
Posty: 2
Od: Pt lip 20, 2018 23:12

Post » Sob lip 21, 2018 19:28 Re: Dom tymczasowy pęka w szwach - kto pomoże?

Sprawa trudna...
Nie pomogę finansowo bo nie mogę, niestety... mimo bardzo, bardzo szczerych chęci :-(
Kotom chyba trzeba zdjęcia i opisy porobić żeby przedstawić je większej liczbie osób.
Rad nie będę dawać bo nie mam doświadczenia, ale będę zaglądać na wątek.
Powodzenia!

tamiss

 
Posty: 6179
Od: Śro lut 10, 2010 17:08

Post » Sob lip 21, 2018 19:52 Re: Dom tymczasowy pęka w szwach - kto pomoże?

Witam :) Zdjęcia i opisy podopiecznych to moja działka, adoptowałam już koty. Potrzebuję sensownej osoby, która by to rozpowszechniła na innych stronach niż olx i na kocich grupach - żeby to dotarło do większej liczby odbiorców. Ewentualnie prowadziła telefonicznie wstępne rozmowy przedadopcyjne. Mam za dużo obowiązków, aby wszystkiemu na raz podołać.

moje kot-ełk-owo

 
Posty: 2
Od: Pt lip 20, 2018 23:12




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości