Rozdzielone rodzenstwo

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lip 18, 2018 17:09 Rozdzielone rodzenstwo

Dzien dobry,

Opiekuje sie wolnozyjacymi kotami, czesto rowniez znajduje kocie dzieci i pomagam im znalezc domy. Ostatniej zimy oswoilam dwoch braci: rudego i czarnobialego. Kotki wszedzie chodzily ze soba razem, jak papuzki nierozlaczki. Zabralam koty ze stodoly, wysterylizowalam, zaszczepilam, trzymalam u siebie w domu i poprosilam pobliskie schronisko, ktory wspieram o pomoc z adopcji. Bardzo zalezalo mi na tym, zeby bracia byli adoptowani razem, to bardzo nbiesmiale i lagodne kotki. Dowozilam je co sobota na adopcje, w ostatnim tygodniu dowiedzialam sie, ze schronisko wydalo jakiejs osobie tylko jednego kotka, drugi zostal sam. Powiedziano mi o tym po fakcie. Bardzo mi z tym zle i nie wiem, co zrobic w tej sytuacji. Jestem teraz daleko od domu na wakacjach.
Prosze o rade.
Pozdrowienia

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

Post » Śro lip 18, 2018 19:41 Re: Rozdzielone rodzenstwo

zrobić zawsze mozna
pytanie na ile jestes gotowa?

jakim sposobem woziłaś koty na adopcje?
jakim sposobem wydano jednego bez Twojej obecności?
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Śro lip 18, 2018 20:51 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Adopcjami i sprawdzaniem kandydatow zajmowala sie doswiadczona pani. Ja tylko dowiozlam kotki na kilka godzin, z zastrzezeniem, ze maja byc adoptowane razem, inaczej wracaja do mnie.

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

Post » Śro lip 18, 2018 22:18 Re: Rozdzielone rodzenstwo

teraz egzekwuj swoje zastrzeżenie
miła pani niech odkręca co nakręciła

jeśli ustalałaś warunki adopcji
masz prawo je wyegzekwować
tyle
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw lip 19, 2018 4:26 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Kinnia pisze:teraz egzekwuj swoje zastrzeżenie
miła pani niech odkręca co nakręciła

jeśli ustalałaś warunki adopcji
masz prawo je wyegzekwować
tyle

Amen
Swoją drogą NIGDY nie powierzam adopcji swoich tymczasów miłym paniom. Znając siebie dulczyłabym tam do końca.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 19, 2018 8:34 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Niestety bardzo duzo pracuje i nie mam czasu ani zdolnosci marketingowych, zeby robic ogloszenia i jezdzic z kotami. Wszystkie wolne sily poswiecam na leczenie i opieke nad kotami. To byla zaufana fundacja.
Pytanie co teraz robic, jesli wlasciciel nie odda drugiego kota ? Sa zachipowane i jestem wpisana jako wlascielka.

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

Post » Czw lip 19, 2018 10:02 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Kinnia już odpowiedziała.
Lub zostaje prawnik.
Poza trym nie wiemy jaka umowa była zawarta z fundacją.

Rozumiem ,że jesteś zajęta. Na prawdę. Każdy z nas tymczasujący ma tak samo. Rąk nie ma w co włożyć. Wolnego czasu zero. Portfel pusty. Wet goni weta. Jeszcze bezdomiaki, rodzina, praca, zdrowie swoje ... Robię ogłoszenia sama. Wysyłam do fundacji by je na stronie umieścili. Ale wszelkie rozmowy są kierowane do mnie. Tak też powinno być i w twoim przypadku. Tylko różnica jest taka ,że w fundacji nie ma namacalnie mojego kota.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 19, 2018 14:04 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Widocznie bylo to naiwne, ale 3 lata wspolpracy mogly mnie zzmylic. Zazadalam zwrotu obu kotow, w zamian za to fundacja powiedziala, ze to zrobi, ale w dodatku odda wszystkie tymczasowe koty, ktore do nich kiedykolwiek dostarczylam i obciazy mnie kosztami ich pobytu i leczenia.

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

Post » Czw lip 19, 2018 15:12 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Proszę? 8O

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lip 19, 2018 15:33 Re: Rozdzielone rodzenstwo

na dodatek zmieniono bez moje wiedzy adres kota w bazie chipow!!! prosz eo pomoc

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

Post » Czw lip 19, 2018 15:34 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Ktos tam pisze:Widocznie bylo to naiwne, ale 3 lata wspolpracy mogly mnie zzmylic. Zazadalam zwrotu obu kotow, w zamian za to fundacja powiedziala, ze to zrobi, ale w dodatku odda wszystkie tymczasowe koty, ktore do nich kiedykolwiek dostarczylam i obciazy mnie kosztami ich pobytu i leczenia.

idź do prawnika.
Poproś w tytule o pomoc prawnika.
To ma być ta "sprawdzona" fundacja?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 19, 2018 16:28 Re: Rozdzielone rodzenstwo

rozmawialam z niby nowa wlascicielka, nie chce oddac kota, mowi ze ma wszystkie dokumenty

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

Post » Czw lip 19, 2018 18:16 Re: Rozdzielone rodzenstwo

ja bym zrobiła tak
pani jest nowa w fundacji - jesli chce byc bardzo znaną nową panią z fundacji, to można jej to załatwić w ekspresowym tempie
moze warto ją o to zapytać?
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw lip 19, 2018 18:20 Re: Rozdzielone rodzenstwo

Nie rozumiem, ale widze ze masz jakis trop.
Pani nowa wlascicielka, ktora adoptowala kota, nie chce go oddac.
Pani z fundacji, ktora wydala kota powiedziala ze odda mi wszystkie koty i rachunek, ale wykasowala mnei na facebooku i poprosila baze chipow o zmiane wlasciciela kotow.
Ja nie mam umowy z nikim, pomogalam z dobrego serca (min wychowalam ponad 20 zwierzakow w swoim domu, ktore potem fundacja oddala ludziom jako swoje).

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

Post » Czw lip 19, 2018 18:21 Re: Rozdzielone rodzenstwo

aha, moj dom przeszedl epidemie kociego tyfusu tej wiosny. Moge oczywiscie isc do prawnika i wykosztowac sie z miernym skutkiem. Na rozprawe czeka sie nawet 10 miesiecy.
Ostatnio edytowano Czw lip 19, 2018 18:22 przez Ktos tam, łącznie edytowano 1 raz

Ktos tam

 
Posty: 23
Od: Wto paź 17, 2017 9:10

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia i 52 gości