DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lip 18, 2018 11:51 DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

...
Sytuacja wygląda tak. Do mojej kocio psiej geriatrii przyjechał kot Lofka. Założenie było takie, że to starszy kot (7+) więc będzie spokojny i ok. Lofka niestety jest FIV+ ale po konsultacjach z wetem, który zna moją geriatrię uznaliśmy, że kolejny geriatryk nawet nosiciel nie jest zagrożeniem co do reszty.
No i jak to bywa "coś poszło nie tak". Lofka jest kotem żywiołowym. Był wolnożyjącym, potem się pochorował, przy leczeniu wyszło, że jest nosicielem i nie może wrócić na wolność.
U mnie próbuje się bawić z resztą towarzystwa - reszta sobie nie życzy. A że te próby to są ostre przepychanki w których może dojść do pogryzienia więc kota trzeba izolować.
A izolowany kot nie jest szczęśliwy, reszta zresztą też nie jest.
Kot jest do człowieka rewelacyjny. Nakolankowy, gadający, śpi w łóżku, pomaga we wszystkim. Ale jest też zazdrośnik piekielny. Z psami żyje ok - znaczy się on pierze je w pysk, one burkolą i tak to się toczy.

Dlatego szukam mu domu gdzie:
- będzie jedynakiem - albo z innym FIV+ z którym mógłby się po męsku bawić
- bez wychodzenia na dwór - ale balkony/okna zabezpieczone - co ciekawe - wcale nie tęskni za wolnością, nie próbuje się wydostać czy wspinać po siatkach zabezpieczających. Przy drzwiach siedzi i ciekawy co na klatce ale jak wyjdzie to ostrożnie zwiedza i nie ucieka
- psy mogą być o ile pozwolą się prać w pysk
- będzie świadomość co to FIV+. Że teraz jest ok ale może się pokiepścic.

Jeżeli ktoś by mu dał DT pokryję koszty utrzymania, weta, transport i co tam jeszcze będzie trzeba.

A o co chodzi z tą zamianą - może ktoś ma na tymczasie jakiegoś gieriatryka - stary, chory może być i pomyśli o zamianie - ja bym wzięła docelowo na stałe, będę leczyć i kochać a ktoś by Lofkę wziął albo na DT aż znajdzie się coś stałego albo nawet na stałe.
Fajny taki kot z niego tylko nie dość, że urody wątpliwej, młodości nie pierwszej to jeszcze z bagażem nosicielstwa.
Kot jest w Krakowie. Ale co tam kilometry. Damy radę.
Lofka
Lofka
Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob lip 28, 2018 23:37 przez Cammi, łącznie edytowano 4 razy

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 24, 2018 16:37 Re: DS/DT dla kota z HIV+

mija tydzień od napisania tego postu i nic
nawet tutaj jednej odpowiedzi
jak bym wkleiła ogłoszenie z Kosmitką - srebrną kotką w typie plaskacza i do tego bez pazurków jakiegoś albo Mewę to by kolejka się pojawiła..

Obrazek Obrazek

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 24, 2018 16:46 Re: DS/DT dla kota z HIV+

Nie ma reakcji ,na wątku NIC się nie dzieje. Spadł daleko w nawale innych, wołających o pomoc. Nie dbasz o niego. Nie piszesz o kocie, nie podnosisz wątku, nie wklejasz fot... nie robisz nic. A wiesz ,że taki wątek szybko leci na dół i nikt nie ma szans na zaglądanie. W "archiwach" nikt nie grzebie. Nic nie robiąc pozbawiasz kota szansy.
Przez tydzień ani razu się nie pisałaś :roll:
Rób kotu dodatkowe ogłoszenia.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lip 24, 2018 16:48 Re: DS/DT dla kota z FIV+

ma ogłoszenia na olx i fb
chyba mnie tu dawno nie było
liczyłam na jakiś wpis nawet typu o biedny kotek, jakąkolwiek relację
ale to chyba nie tak działa
będę wchodzić i pisać nawet do siebie może to coś pomoże

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 24, 2018 16:51 Re: DS/DT dla kota z FIV+

Cammi pisze:ma ogłoszenia na olx i fb
chyba mnie tu dawno nie było
liczyłam na jakiś wpis nawet typu o biedny kotek, jakąkolwiek relację
ale to chyba nie tak działa
będę wchodzić i pisać nawet do siebie może to coś pomoże

Jest wysyp kociąt, porzuconych zwierząt i miau jest wątkami pomocowymi zawalone.
olx to mało.Gumtree, adopcje.miau, gratka,lento...
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lip 24, 2018 17:09 Re: DS/DT dla kota z FIV+

Wiesz, mnie się zdarzało prosić o DT na forum, kiedy nie mogłam mieć tymczasów. Teraz też nie mogę, mam kotów sztuk dwanaście i od dłuższego czasu nie proszę o DT. To mało realne, naprawdę. Trzeba szukać DS. Byłam na wątku jak tylko się pojawił, ale tak jak już napisałam wcześniej.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lip 24, 2018 20:25 Re: DS/DT dla kota z FIV+

To mnie nie pocieszyłaś. Myślałam, że tu jeśli już to DT znajdę. DS to już tylko na zewnątrz.

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 25, 2018 12:17 Re: DS/DT dla kota z FIV+

Cammi pisze:To mnie nie pocieszyłaś. Myślałam, że tu jeśli już to DT znajdę. DS to już tylko na zewnątrz.

To z choinki się kobieto urwałąś. pewnie, cuda bywają i dlatego trzeba pisać, wklejać, żebrać...
Może gdzieś jakiś dom ulituje się. Może...Ale przez ten czas musisz działać i intenstywnie szukać DT/DS poza miau. Tutaj , ci co mają DT, są zakoceni po kokardkę i robią bokami. Też już dawno przestałam prosić o DT swoim znajdom. A jak proszę to o pomoc w opłaceniu leków i karmę.
Może jakaś deklaracja by się zdała. Pomoc w wecie, karmie i żwirku, pomoc w ogłoszeniach, wizysta pa i rozmowy z chętnymi... Skąd taki mierny DT ma mieć forsę i czas na kota kolejnego? A przede wszystkim miejsce dla jedynak? Nie zablokuje sobie łazienki czy pokoju. Nie weźmie na długotrwały tymczas mając załadowane kąty.

Zamiana to dobry pomysł. Napisz o tym w tytule. Akuratnie może coś sie trafi.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lip 25, 2018 13:21 Re: DS/DT dla kota z FIV+

z choinki jak nic z choinki
po za miau szukamy
w sumie to wychodzi na to że miau to raczej do tego się nie nadaje
jak nic z choinki bo ja tak zakładałam, że przecież jak chcę dać komuś na DT to wszystko zapewnię
to chyba jednak nie miejsce do szukania mu DT tutj
chyba, że już taki z FIV+

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 27, 2018 21:58 Re: DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

pzypomnę
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lip 28, 2018 13:13 Re: DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

Dziękuję. 19 letni dziadek stracił opiekunką i wszystko. Gdyby nie Lofka....

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 30, 2018 16:14 Re: DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

Lofka jest bardzo miły dla człowieka jeżeli o noc chodzi.
Spać do rana daje.
Nie to co reszta geriatrii, która po mnie łazi albo z kuchni się drze o poranku żeby wstawać i jeść dawać...

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lip 31, 2018 16:24 Re: DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

A jak ma okazję nie siedzieć w kennelu a ja jestem za drzwiami to leży tuż przy nich i czeka na powrót.
Fajny kot tylko to FIV i to że nie jest puchaty albo rudy albo młodziutki albo najlepiej wszystko na raz

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 01, 2018 12:15 Re: DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

1 września kot trafi znów do klatki w lecznicy
Do tego czasu dom znaleźć się musi i już.
Dom znaleźć mu muszę i już
Dom znaleźć go musi i już.

Cammi

 
Posty: 3117
Od: Sob lip 21, 2007 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 01, 2018 12:56 Re: DS/DT dla kota z FIV+ - w zamian dam DS innemu kotu

Biedny kotek, życzę mu z całego serca żeby znalazł dom. Niestety nie mogę pomóc, bardzo żałuję, pozostaje mi tylko podnieść wątek.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka-, muza_51 i 55 gości