Lukrecja - Kicia od ani_ w swoim DS

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw cze 14, 2018 22:34 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

ani_ pisze:Chce popatrzeć na MOJĄ małą. :1luvu:

Dobrze. Jutro. Teraz piszę z komórki i nie mam już jak. :)
PS. Szkoda że nie mogę jej zrobić zdjęcia na wadze ale to jest straszna wiercipiętka. Dobrej nocki Wam.
Dzięki za kciuki za domek. Ja też sama trzymam kciuki :)
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw cze 14, 2018 22:41 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Dobrej nocy i kciuki oczywiście trzymamy za domek dla Lukrecji, niechby był taki jak Twój KociaMamo :D :201461
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw cze 14, 2018 22:47 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

kwinta pisze:Dobrej nocy i kciuki oczywiście trzymamy za domek dla Lukrecji, niechby był taki jak Twój KociaMamo :D :201461

Ojej :oops: Toś mi komplement zapodała. :) Dziękuję. Myślę że domek rokuje dobrze. Inaczej bym w ogóle nie pisała. Napiszę coś więcej po wizycie przedadopcyjnej. Wtedy powinno być coś więcej wiadomo.
:201442
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 6:18 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Ciesze sie ze znalazl sie domek
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Pt cze 15, 2018 6:39 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Mała będzie kocią jedynaczką?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 6:57 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

ewar pisze:Mała będzie kocią jedynaczką?

Tak. Niestety ona podgryza inne kotki i one się na nią denerwują. Nie wiem - może od zawsze była jedynym dzieckiem swej mamy i nie nauczyła się właściwie bawić. To lepiej, że dom bez kotów.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 7:43 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

KociaMama44 pisze: To lepiej, że dom bez kotów.

No, nie wiem. Kociak i jedynak, dla mnie odpada, ale to nie mój kociak. Zdążą się osiatkować przed adopcją?
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 7:48 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Jest zapis w umowie, że ds powinien zabezpieczyć okna. Jednak fundacja daje ludziom możliwość osiatkować lub zabezpieczyć okno/balkon w późniejszym czasie. Jest wizyta poadopcyjna.
(Ta rodzina, z tego co wiem z ankiety, balkonu nie posiada.) Zobaczymy jak wizyta PA.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 8:16 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

KociaMama44 pisze:
ewar pisze:Mała będzie kocią jedynaczką?

Tak. Niestety ona podgryza inne kotki i one się na nią denerwują. Nie wiem - może od zawsze była jedynym dzieckiem swej mamy i nie nauczyła się właściwie bawić. To lepiej, że dom bez kotów.


Ale podgryzane innych kotów przez kociaka, który ma ok.7-10 tygodni to przecież całkiem normalne zachowanie i nie musi znaczyć, że kociak nie nadaje się do kotów. U ciebie Lukrecja podgryza koty, a co będzie jak będą tylko ludzie? Może zacząć polować na nich, na ich ręce, stopy.. Byłoby znacznie lepiej, gdyby miała kocie towarzystwo w swoim wieku lub towarzystwo młodego kota w wieku rozrywkowym.

Oczywiście całkowicie rozumiem, że czasami się nie da oddawać tylko na dokocenie, no i dom z twojego opisu jest w porządku. Chodzi mi tylko o ocenę zachowania kociaka.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14232
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 8:21 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Dokładnie, ja też powiedziałabym, że teraz się uczy, zdenerwowanie się innych kotów jest normalne i służy właśnie tej nauce (jak dostanie kilka razy z łapy czy pyska, jak się jej odgryza to się nauczy), a bez innych kotów po prostu przerzucić problem na ludzi...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 8:25 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Ja wiem, że tak na ogół jest. Jednak ona tak się też zachowuje wobec kociaków (które zostały zaszczepione na początku tygodnia. No jest dla nich niedobra... one piszczą że dla nich to jest za mocno, syczą na nią, a ona dalej... Jest pod tym względem najdziwniejszym kociakiem jakiego miałam.. To wynika z moich obserwacji, że pójdzie (być może, jeśli wszystko będzie dobrze) na jedynaczkę.
A domek właśnie dlatego wybrany bez małych dzieci, żeby dorośli nie dawali się podgryzać, tylko żeby bawili się z nią dużo wędką np., piłeczkami, ale nie rękami. Wtedy się oduczy, tak myślę.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 9:27 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Rozumiem, że jak to z fundacjami bywa zależy im na jak najszybszym oddaniu kota, bo pewno mają sporo pod opieką. Ja jestem DT od kilkunastu lat i nie zgodzę się nigdy na oddanie kociaka, gdzie byłby jedynakiem. Moja Gucia, znaleziona na klatce była jakiś czas jedynaczką. Nigdy więcej. To młode, bardzo energiczne zwierzątko, a ludzie chyba pracują, dzieci chodzą do szkoły, mała będzie sama. Nie wiem, jakie macie doświadczenia, ale ja już nie ufam w zapewnienia, że domek się osiatkuje później. Obym się myliła.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 10:38 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Jutro rano towarzyszę w wizycie przedadopcyjnej, więc dam znać co i jak. Zdam relację.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 11:04 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

KociaMama44 pisze:Jutro rano towarzyszę w wizycie przedadopcyjnej, więc dam znać co i jak. Zdam relację.


Miej oczy i uszy otwarte na wszystko :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt cze 15, 2018 11:08 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Kasiu, proszę przyciśnij w sprawie osiatkowania. To nic, że nie mają balkonu. Okna otwierają, zwłaszcza w lato, zapomną zamknąć, pójdą do pracy, szkoły, nie chciałabym żeby wydarzyła się tragedia. Dobry domek powinien to zrozumieć, można dać czas przyszłemu domkowi na osiatkowanie.

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 167 gości