Lukrecja - Kicia od ani_ w swoim DS

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt cze 15, 2018 11:12 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Koteczka u mojej koleżanki po tym jak wyleciała z okna, miała pęknięte podniebienie. Nie upychajmy małej na siłę, jesli pewnego minimum domek nie jest w stanie zapewnić.

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 11:28 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Dobrze. Przycisnę ich w sprawie osiatkowania.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 11:31 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

KociaMama44 pisze:Dobrze. Przycisnę ich w sprawie osiatkowania.


Super :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt cze 15, 2018 13:26 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Oczywiście, bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie wiem, jakie doświadczenia w pracy z kotami ma fundacja, ale ja mam wieloletnie i wiele osób obecnych na forum również i myślę, że zgodzą się ze mną, że
A oto artykuł, który wciąż wklejam
TWO ARE BETTER THAN ONE !
DWA SĄ LEPSZE NIŻ JEDEN!

1. Cats need stimulation during the day like humans. Studies in the United States have shown that some animals left alone most of the day in the house have brains that weigh up to 25% less than those that live on the street.

Koty, podobnie jak ludzie w ciągu dnia potrzebują stymulacji. Amerykańskie badania pokazały, że niektóre zwierzęta, pozostawiane same w domu prawie przez cały dzień, mają mózgi o 25% lżejsze od tych, które żyją na ulicy.

2. In Switzerland, an anti-cruelty law was passed that requires people who are buying dogs and cats to get two instead of one since it is the nature of an animal to have company of its own kind.

W Szwajcarii w ustawie o ochronie zwierząt wprowadzono zapis zobowiązujący kupującego psa lub kota do brania dwu zamiast jednego, gdyż w naturze tych zwierząt jest posiadanie towarzystwa swojego gatunku.

3. Cats that have a playmate tend to be more socially well-adjusted and avoid behaviour problems like shyness, biting, hissing, being frightened and hiding in the company of people they don’t know.

Koty mające kompana do zabawy są lepiej społecznie przystosowane i nie sprawiają problemów behawioralnych takich jak wycofanie, gryzienie, syczenie, panika w towarzystwie obcych ludzi.

4. They are much less likely to gain weight due to lack of movement and to suffer related illnesses.

W mniejszym stopniu narażone są na nadwagę z braku ruchu i na choroby z tym związane.

5. They are less likely to ruin furniture out of boredom.

Mniej się nudzą i mniej niszczą meble.

6. If you must work long hours or travel for a couple of days, two or more cats keep each other company and are more tranquil during your absence.

Jeśli spędzasz wiele godzin w pracy lub musisz wyjeżdżać na parę dni, dwa koty (lub więcej) są spokojniejsze podczas twojej nieobecności.

7. By having two or more cats, you are able to enjoy the true social nature of cats and their relationship with each other.
Mając dwa lub więcej kotów masz okazję podziwiać prawdziwą społeczną naturę kotów i ich wzajemne relacje.

8. It’s more likely that people bring back an adopted cat (kitten) due to behaviour problems when only one has been adopted rather than two.

Prawdopodobieństwo zwrotu kota/kociaka z adopcji z powodu złego zachowania jest większe przy pojedynczo wyadoptowanym kocie niż przy dwóch.

9. Your cat will remain more playful and youthful into his/her later years with a companion.

Z towarzyszem twój kot dłużej w starszym wieku zachowa młodość i chęć do zabawy.

10. The workload to care for two cats remains relatively the same.

Obciążenia przy opiece nad dwoma kotami pozostają względnie takie same.

11. You don’t need more space for a second cat.

Drugi kot nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni.

12. Because……………….TWO ARE BETTER THAN ONE!
Wreszcie... DWA SĄ LEPSZE NIŻ JEDEN!

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 13:38 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

:kotek: :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt cze 15, 2018 14:04 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Naprawdę nie chodzi o wypchanie dwóch, ale o komfort życia ludzi i zwierząt. Jeden kociak może uczynić ludziom piekło, bo jest namolny, traktuje ludzi jak przedstawicieli swojego gatunku. Takie małe to prawie wcale nie śpi, energii ma jakby było na bateriach. Dorosły kot to inna bajka, a i tak oddaję rzadko na jedynaków, ostatnio Chmurek, bo naprawdę był bardzo dominujący, ale Duża pracuje w domu i może się nim zajmować.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 15:52 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

I gwarantuję, że jak nie będzie kotów do podgryzania to mała będzie podgryzać ludzkie stopy. :twisted:

Wawe

 
Posty: 9314
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt cze 15, 2018 15:52 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Wiem Ewar. Zwykle też jestem tego zdania i też bym tak pisała ludziom jak Ty. Jednak ja widzę jak kicia funkcjonuje i widzę że ma do kotów taki a nie inny charakter. Widzę co się dzieje. Mimo wszystko są różne koty, choć na ogół jest właśnie tak jak piszesz.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 16:38 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

No widzisz, a ja nie spotkałam jeszcze kociaka, który powinien być jedynakiem. Nie wiem, czy ci ludzie mają jakieś doświadczenie z kociakami, mogą sobie nie zdawać sprawy jak to jest kiedy kociak daje upust energii i wisi na firankach, wskakuje na szafę..itd i jest namolny do bólu. Powinni o tym wiedzieć. U mnie kociaki są z dorosłymi kotami i od nich uczą się kocich zachowań, czyli na przykład korzystania z drapaka. Do mnie dzwoni sporo osób i ci, którzy mieli już kociaki chcą wyłącznie kota młodego, ale dorosłego. Kociakami zainteresowane są starsze panie, takie 70+ i neofici, którzy chcą jak najmniejszego kota, bo chcą go wychować 8O Tłumaczę, że to nie szczenięta, że kota wychować się nie da. Trzeba to wszystko ludziom powiedzieć, uprzedzić, że jak będą mieli dosyć to pozostanie im i tak tylko dokocenie.

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 16:49 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Ja zawsze bardzo uczulałam ludzi na uchylne okna...otwieranie okna uchylnie to śmiertelne niebezpieczeństwo dla kota. Szczególnie dla ciekawskiego kociaka.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 16:59 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Nitki, gumki recepturki, sznurki, szkodliwe rośliny ...itd.Dużo tego jest. A okna uchylne to dla mnie dramat. Domek powinien obejrzeć parę filmików, są w sieci. Drastyczne, ale chyba warto ostrzec. Często słyszę, że "my nie otwieramy okien, tylko je uchylamy" :(

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt cze 15, 2018 17:07 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Wiem. O wszystkim powiem w razie czego. Uczulę. Może rzeczywiście też dobry pomysł pokazać im te filmiki. Macie słuszność.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 17:31 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Kasiu jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi w tej rodzinie nie powzól oddać koteczki, żebym mogła dla niej cokolwiek zrobić, nie dopuściłabym do tego szalonego wyjazdu. Obiecałyśmy sobie, że kicia będzie miała dobry domek. Jeśli przyszli opiekunowie nie zrozumieją potrzeb kici, nie oddawaj jej. Proszę Cię.

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 15, 2018 18:20 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

ani_ pisze:Kasiu jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi w tej rodzinie nie powzól oddać koteczki, żebym mogła dla niej cokolwiek zrobić, nie dopuściłabym do tego szalonego wyjazdu. Obiecałyśmy sobie, że kicia będzie miała dobry domek. Jeśli przyszli opiekunowie nie zrozumieją potrzeb kici, nie oddawaj jej. Proszę Cię.

Spokojnie. Jutro dam znać jakie wrażenie na mnie zrobili osobiście.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt cze 15, 2018 18:23 Re: Lukrecja - Kicia od ani_

Wymuś osiatkowanie przed wydaniem kici :201494 :201494 :201494 :201494 :201494

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka- i 37 gości