Persy szukają nowych domów! Wszystkie w DS . Może ragdolla?

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob lut 15, 2020 12:09 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Kiedy odszedł mój pierwszy pers, Pusio, byłam w rozpaczy, ale też przysięgałam sobie, że nigdy więcej Persów. Życie w pędzie, praca, rodzina i to absorbujące futro. Ale potem przez przypadek trafił do mnie kolejny pers. Z adopcji. Teraz mam wrażenie, że jestem uzależniona od Persów. :lol: Ta duża, płaska głowa, wielkie, okrągłe oczyska i aksamitne futerko.... ach, coraz bardziej mi tego brakuje.
Mój ostatni, Karmelek, też z adopcji, przyjechał z kołtunami i bardzo zaniedbanymi oczkami. Ale najgorsze, że nie nauczono go czesania. Wogóle był niedotykalski. Może tak już miał, bo wiem, że w swoim poprzednim domku był kochany. I po przyjeździe do mnie straaaasznie tęsknił. A mój kot, dominator mu życia nie ułatwiał. Po pewnym czasie Karmelek, to była duża kula kociej miłości. Odwzajemnionej oczywiście. I żyliśmy tak sobie prawie 12 lat. Ach, już go nie ma.

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lut 15, 2020 12:34 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Anka60 pisze:No cóż, persy są wymagające. To nie jest kot dla każdego. Ludzie chcą kotka, żeby pięknie wyglądał, a tu okazuje się, że każdy dzień trzeba zacząć od czynności pielęgnacyjnych i tym też każdy dzień się kończy. I co ? Albo nikt tego nie przewidział, albo czasu brak, albo cierpliwości. I niewiele czasu potrzeba żeby zmienić puchatka w kupkę nieszczęścia.


Dokładnie! Dlatego zwykle nie daję persow do domu z małym dzieckiem. Nie ma szans, zeby rodzice malucha znaleźli codziennie czas dla wymagającego kota. To nie jest tez kot dla ludzi pracujących kilkanaście godzin dziennie. Moze i lezy i pachnie, moze nie zdemoluje chaty, ale sam sie nie wyczesze, sam oczu nie umyje, sam nie odklei kupy przyklejonej do zadka. To wszystko trzeba miec na uwadze decydując sie na persa.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob lut 15, 2020 12:47 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

No tak. Ale jak już zrezygnujesz z paru rzeczy dla kota, to on spojrzy tymi ogromnymi oczami i przytuli głowę do Twojego policzka. I wtedy cała reszta traci znaczenie.

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie lut 23, 2020 13:25 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Tak tu cicho... No i jak tam te persiki ? Znalazły już domki ?

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie lut 23, 2020 13:54 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Anka60 pisze:Tak tu cicho... No i jak tam te persiki ? Znalazły już domki ?


Jutro przyjeżdża do mnie starszy z tej trójki, pozostała dwójka jest ciagle w obecnym domu, nie mam ich gdzie upchnąć na tymczas :(
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie lut 23, 2020 16:32 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

To one są obecnie w domu, z którego mają być odebrane z wiadomych powodów ?

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie lut 23, 2020 22:23 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Anka60 pisze:To one są obecnie w domu, z którego mają być odebrane z wiadomych powodów ?


Tak, niestety. Nie mam gdzie ulokować całej trójki. Jutro jeden, pozostała dwójka mam nadzieję w przyszłym tygodniu.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lut 24, 2020 15:07 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Dzisiaj został odebrany pierwszy kocurek, więc przy okazji dowiedziałam sie więcej o pozostałej dwójce.
Kotka 3 lata i jej 7-miesieczny synek, trudne koty niestety. Będzie trzeba nauczyć je znów ufać człowiekowi, nauczyć je delikatnego dotyku. Pewnie z kocurkiem pójdzie szybko, bo to dzieciak jeszcze (persy dojrzewają długo). Z kotką łatwo nie będzie. Muszą iść do domów cierpliwych i doświadczonych. Kocurek może na dokocenie mógłby iść, ale kotka raczej na jedynaczkę. Na pewno dom bez dzieci.
Na ten moment są trudne w obsłudze, ale dużo może się zmienić po zabiegach kastracji. Ich obecna opiekunka twierdzi, że takie koty to lepiej uśpić :( Udało się wynegocjować 2 tygodnie.

Oba są w tym samym kolorze - zdjęcia nie udało sie zrobić, bo czmychnęły na widok człowieka, fotka poglądowa jednego z wcześniejszych wyadoptowanych przeze mnie persów. Ta dwójka w takim samym kolorze.

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto lut 25, 2020 9:36 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Totuś u mnie, spokojny, milutki i bardzo wystraszony na razie. Ogolony, ale skóra ładnie wygląda. Pychol brudny, wiadomo jak to jest z persem zaniedbanym ...
Dzisiaj kastracja, za tydzień nowy dom.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob lut 29, 2020 21:49 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Jest ! Biedny, wystraszony, na nosku kropeczki jakieś, futro tylko miejscowo widać... Ale przecież to się zmieni. Futro odrośnie, oczka wyleczone będą świecić błękitem, a jak już kogoś pokocha to i miłością. Piękny będzie. I oby szczęśliwy. Życzę mu szczęścia i spokoju i stabilizacji.

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob lut 29, 2020 21:52 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Ależ on podobny... Serce zadrżało, taki podobny do Karmelka. Aż zabolało.

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto mar 03, 2020 9:48 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Totek juz powoli odreagowuje przeszłosć i zaczyna się interesować nowym miejscem. W ciągu paru dni pojedzie na swoje i tym samym zwolni miejsce dla kolejnej dwójki.
Na swoich ludzi czekają więc kotka 3-letnia i kocurek 7-miesieczny. Lepiej, żeby poszły do nowych domów osobno.

Totek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto mar 03, 2020 23:20 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Karmelowy kotek już pięknieje.

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto mar 03, 2020 23:22 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Śliczna persia buzia.
Jaki podobny, tylko oczy niebieskie.

Anka60

 
Posty: 348
Od: Pon paź 06, 2008 8:13
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob mar 07, 2020 20:47 Re: Persy szukają nowych domów! Kolejna trójka czeka!

Totek od czwartku w nowym domu, dzisiaj dojechały pozostałe dwa. Przerażone, ale w nie najgorszej formie.
Dzisiaj dam im spokój, niech odpoczną. Kotce musiałam wcisnąć proverę, bo ma ponoć ruję, więc przy okazji zrobiłam jej fotkę. Kociak bardzo podobny, ten sam kolor.
Już wiem, ze są ciut mlodsze - kotka 2,5 roku, kocurek 6 miesięcy.

Obrazek

Jeszcze za wiele nie umiem o nich powiedzieć, ale można się ustawiać w kolejce.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 44 gości