OTW18- cyborgi,f.39,41,42,43,46;nowe malce f.od70

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt mar 23, 2018 10:54 Re: OTW18- czas płynie ...

Witajcie
Za zgodą Asi chciałam poprosić o polecenie dobrej lecznicy w Warszawie. Może coś ktoś ma na Woli??
Bo Bagi to kot generalnie wymiotujący wszystkim. Ma 4,5 roku a u mnie od maja tamtego roku jest. Wymioty troszkę sie unormowały i teraz wymiotuje tylko klakami tak raz na tydzień. Niestety w tamtą niedziele Bagi po wymiotach kłakami wymiotowała ślina i to już byla lekko zaróżowiona ślina. Wczoraj znów klaki, a dziś wymioty zaróżowioną śliną.
Po pracy pojadę z nia na Żytnia na badania krwi ale na takie szczegółowe leczenie, może gastroskopie trzeba będzie zrobić to bym chciała juz pojechać do sprawdzonego lekarza. Dlatego proszę o pomoc i rady.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt mar 23, 2018 12:15 Re: OTW18- czas płynie ...

MonikaMroz pisze:Witajcie
Za zgodą Asi chciałam poprosić o polecenie dobrej lecznicy w Warszawie. Może coś ktoś ma na Woli??
Bo Bagi to kot generalnie wymiotujący wszystkim. Ma 4,5 roku a u mnie od maja tamtego roku jest. Wymioty troszkę sie unormowały i teraz wymiotuje tylko klakami tak raz na tydzień. Niestety w tamtą niedziele Bagi po wymiotach kłakami wymiotowała ślina i to już byla lekko zaróżowiona ślina. Wczoraj znów klaki, a dziś wymioty zaróżowioną śliną.
Po pracy pojadę z nia na Żytnia na badania krwi ale na takie szczegółowe leczenie, może gastroskopie trzeba będzie zrobić to bym chciała juz pojechać do sprawdzonego lekarza. Dlatego proszę o pomoc i rady.

Dziewczyny, ppodsunięcie proszę lecznice gdzie Monika może ruszyć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55367
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 24, 2018 4:58 Re: OTW18- czas płynie ...

Nikt? Nic?
8O
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55367
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 24, 2018 6:50 Re: OTW18- czas płynie ...

Na trudne przypadki niezmiennie polecam dr Gójską z Gagarina na Mokotowie. Daleko od Woli, ale warto.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 24, 2018 11:26 Re: OTW18- czas płynie ...

Asiu pozwolę sobie wrzucić wyniki badań. U Ciebie na wątku mądre głowy może coś podpowiedzą bo wg wetow z badań nie wynika ze kotu coś jest. Ja uważam inaczej bo badania nie są w normie.
We wtorek mamy usg mieć robione bo Bagi ma tkliwe okolice brzucha

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Sob mar 24, 2018 11:45 Re: OTW18- czas płynie ...

Ok.
My się łapiemy.
Nie wiem czy coś z tego będzie. Ale próbuje
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55367
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 24, 2018 12:00 Re: OTW18- czas płynie ...

Bez USG to niewiele się da powiedzieć.
Te wyniki są naprawdę niezłe.
Podniesiona hemoglobina i hematokryt to lekkie odwodnienie - czasami nawet głodówka przed pobraniem krwi daje taki wynik.
Nieco rozjechane białe krwinki - podniesione eozynofile mogą świadczyć o zarobaczeniu lub słabej reakcji alergicznej, ale podniesione są tylko wartości procentowe, więc dla mnie to mało miarodajne jest.
Mocznik minimalnie przekroczony przy prawidłowej kreatyninie - prawdopodobnie kwestia tego lekkiego odwodnienia.
Normy dla glukozy są zawyżone - wynik jest prawidłowy.
Normy dla magnezu, moim zdaniem, także są u kotów zawyżone.
Sód w górnej granicy normy - to najprawdopodobniej kwestia tych wymiotów + odwodnienie.

Naprawdę w tych wynikach nie ma się czego chycić - bez USG ani rusz.
Wymioty raz na tydzień to nie jest jakieś wielkie coś (zwłaszcza w sezonie wiosennym - zwiększone linienie), ale warto je opanować, żeby nie podrażniać wtórnie przewodu pokarmowego, bo to może prowadzić do większych problemów.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 24, 2018 12:07 Re: OTW18- czas płynie ...

OKI pisze:Bez USG to niewiele się da powiedzieć.
Te wyniki są naprawdę niezłe.
Podniesiona hemoglobina i hematokryt to lekkie odwodnienie - czasami nawet głodówka przed pobraniem krwi daje taki wynik.
Nieco rozjechane białe krwinki - podniesione eozynofile mogą świadczyć o zarobaczeniu lub słabej reakcji alergicznej, ale podniesione są tylko wartości procentowe, więc dla mnie to mało miarodajne jest.
Mocznik minimalnie przekroczony przy prawidłowej kreatyninie - prawdopodobnie kwestia tego lekkiego odwodnienia.
Normy dla glukozy są zawyżone - wynik jest prawidłowy.
Normy dla magnezu, moim zdaniem, także są u kotów zawyżone.
Sód w górnej granicy normy - to najprawdopodobniej kwestia tych wymiotów + odwodnienie.

Naprawdę w tych wynikach nie ma się czego chycić - bez USG ani rusz.
Wymioty raz na tydzień to nie jest jakieś wielkie coś (zwłaszcza w sezonie wiosennym - zwiększone linienie), ale warto je opanować, żeby nie podrażniać wtórnie przewodu pokarmowego, bo to może prowadzić do większych problemów.


Dziękuje.
Jeśli chodzi o eozynofile to ja stawiam na alergiczna reakcje bo ostatnio jak zaczęłam Bagi podawać pastę na klaki to strasznie silnie wydrapałam sobie pyszczek. Wiec zaraz odstawiłam i przeszło. Bo żadnych innych nowości do diety nie wprowadzałam. Je to co jadła. A odrobaczlam w maju tamtego roku Profenderem.
Usg mam we wtorek.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Sob mar 24, 2018 13:41 Re: OTW18- czas płynie ...

Ja bym generalnie była bardzo ostrożna przy stawianiu jakiejkolwiek diagnozy z tych wyników.
Te eozynofile są podniesione b. nieznanie, wynik liczbowy jest w normie, tylko procentowy jest podniesiony.
Może być, że to jakaś już gasnąca reakcja alergiczna, ale równie dobrze, to może być cokolwiek innego.
Trzeba poczekać na USG, a jeśli także nie wykaże zmian, to po prostu wprowadziłabym jakiś preparat ułatwiający pozbywanie się kłaków drugą stroną i łagodzący podrażnioną śluzówkę przewodu pokarmowego.
Są koty, które po prostu częściej rzygają niż inne - u mnie Babcia Szelma jest takim kotkiem od zawsze pawiująco-sraczkującym z byle powodu. O ile na starość sprawy biegunkowe jakoś się unormowały, o tyle dzień bez pawia, to dzień stracony :roll:
Ma 17 lat i fatalnie reaguje na dowolne dłuższe leczenie czy diagnostykę, więc poza psyllium dorzucanym co jakiś czas do mokrego żarcia (cudnie się po tym koty odkłaczają), nic z tym nie robię, bo poza tym funkcjonuje świetnie. Wyniki ma lepsze niż niejeden małolat.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 24, 2018 19:24 Re: OTW18- czas płynie ...

Gajcia

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55367
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob mar 24, 2018 22:23 Re: OTW18- czas płynie ...

Cudna z niej panienka.
A co do lecznicy w Wawie z mojego dalekiego Sosnowca trudno mi kogoś doradzić :wink:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob mar 24, 2018 22:46 Re: OTW18- czas płynie ...

Super zdjęcia.
Gajcia wyluzowana i zadomowiona. :D
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14230
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie mar 25, 2018 7:54 Re: OTW18- czas płynie ...

mimbla64 pisze:Super zdjęcia.
Gajcia wyluzowana i zadomowiona. :D

Oby każdy dzionek coraz lepszy u nich był.

Małgosiu, Ty chodzisz do Zielonki? To ją poleciłaś Domkowi Paryska i Princeski?

Kot nie złapał się. Dołuje mnie to okrutnie. Wczoraj wyłożony na słońcu nawet na mnie nie zerknął. Było mi wsio jedno troszkę, co się chyci . Bo i Rudzia się kręciła. I Budrys. Ten drugi szczególnie miło by był widziany w łapce. Ale nawet nie zerknął do niej, a przechodził obok. Futro mu się o pręty ocierało. Stałam kilka godzin w południe (był) i dwie wieczorkiem (nie było). NIC! Dzionek pełen był ludzi co obok mnie przechodzili. Objuczeni zakupami, radośni lub umęczenia...zerkali na mnie opartą o drzewo i bezmyślnie gapiącą się w punkt jeden. Szli w te i we wte. Tylko jeden człowiek idący z rodziną zatrzymał się pytając, czy mnie coś nie jest. Czy nie jest mi słabo, czy nie zadzwonić na pogotowie czy kogoś z rodziny, czy nie odprowadzić do domu. Akuratnie nie byłam słabująca. Ale gdybym była? Bardzo, bardzo im podziękowałam.
A w nocy wepchnęłam wreszcie polar pod balkon, w tą starą miskę. Śmietnikowy polar. Leżałam ci ja sobie na brzuchu. Na glebie mokrej. Grzebałam pod balkonem świecąc se latareczką i nikt nie zainteresował się co ja pod cudzesem robię. Mogłam robić wszystko. Trupa upychać na przykład. :mrgreen:
Wczoraj wszystko uprzątnęłam z żarcie. Może dziś...
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55367
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie mar 25, 2018 7:59 Re: OTW18- czas płynie ...

Zastanowiłam się, jak wyglądałaś tam, że pan zapytał :(
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie mar 25, 2018 8:43 Re: OTW18- czas płynie ...

ASK@ pisze:Małgosiu, Ty chodzisz do Zielonki? To ją poleciłaś Domkowi Paryska i Princeski?


Chodzę, ale raczej im Zielonki nie polecałam.
Ponieważ to jest Tarchomin, to im Dominikę Borkowską polecałam z Canfelisu.
Tak mi się wydaje, bo to dawno było.
Ostatnio edytowano Nie mar 25, 2018 8:54 przez mimbla64, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14230
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości