DT Na Końcu Świata

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw maja 27, 2021 13:47 Re: DT Na Końcu Świata

czyli tchórz 8) jak moja Sweetie.

Sweete zdarza się zacząć szczekać znienacka na spacerze, no bo jej się wydaje, ze jest jakieś zagrożenie gdzieś i na pewno zaraz ten potwor ją napadnie. A najgroźniejsze sa takie potwory, których nie widać.
I to jest takie amokowe szczekanie.
Kaja sie dołącza, no bo skoro jest wróg -to trzeba Sweetie bronić przecież.

ale Kai to wystarczy zapytać " na co szczekasz?" i ona się rozgląda wtedy i przestaje szczekać, bo wroga nie ma przecież żadnego.
a Sweetie to nauczyłam, ze siada bez konieczności powiedzenia "siad" - wystarczy że jej ciałem pokażę, ostatecznie się nachylam i jej do ucha mówię "siad" po cichu - jak sytuacja jest bardzo trudna.

Nauczyłam suki, że jak miną psa bez szczekania, szczególnie takiego który blisko przechodzi i jazgocze i szarpie sie na smyczy - to po minięciu czasem dostają smaka- po 3-5 metrach siadają i wtedy dostają smaka (dopiero wtedy po niego sięgam)
Mają przejśc z pyskami do przodu, nie oglądać się na psa i udawać, ż ego nie widzą -nawet jak tamten pies się szarpie na smyczy i szczeka strasznie.

Jak pies jest wyjatkowo trudny do minięcia czyli bardzo blisko i bardzo szczeka lub bardzo duży i sie wyrywa -to smak jest prawie zawsze.
Zawzwyczaj im się udaje -a jakie są z siebie dumne :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27167
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt maja 28, 2021 8:29 Re: DT Na Końcu Świata

Ćwiczenie spokojnego chodzenia na smyczy w takiej odległości, żeby piesa już psa widziała, ale jeszcze nie wpadała w amok. Za jakiś czas odkryjesz, że piesa podchodzi spokojnie metr bliżej :wink:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pt maja 28, 2021 10:07 Re: DT Na Końcu Świata

Sierra pisze: Za jakiś czas odkryjesz, że piesa podchodzi spokojnie metr bliżej :wink:


a potem, ze się cieszy na widok bardzo jazgoczącego psa , no bo można przejść z pyskiem do przodu i udawać że się go nie widzi , a potem zostanie się wychwalonym i dostanie się smaka.

Jak moja Sweetie daje radę zazwyczaj, a ona jest straszny tchórz, to raczej prawie każdy pies da radę.

Wychodzę z nią przed snem ok 22, jeszcze na takie ostatnie siku.
Ona z jednej strony potrzebuje wyjść, a z drugiej strony boi sie wychodzić po ciemku :roll: Sama nie wie co robić. Potrafi się schować pod łóżku i patzreć czy pamiętam ją zabrać przed snem. No bo boi się, ale potrzebuje wyjśc.
Jak jest ciemno to sie boi każdego stuknięcia, puknięcia, cienia człowieka na spacerze -a mieszkamy w centrum miasta -chodzą ludzie, coś szura, coś puka. Więc ona najchetniej to by patrzyła jednocześnie we wszystkich kierunkach na raz i szczekała ostrzegawczo jednocześnie na te potwory co to ona ich nie widzi ale gdzieś tam są na pewno i zaraz ją zjedzą.

Pomaga jak jej każe siadać co kilka kroków, jak staje to ona ma usiąść przy nodze i tak kilka razy . Po kilku razach zapomina o strachach, a sie skupia na mnie -żeby usiąść/pochwała idziemy itd. Zazwyczaj bez smaków. Robi sie dumna z siebie , po tych pochwałach i możemy się kawałek przejść.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27167
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob maja 29, 2021 17:52 Re: DT Na Końcu Świata

Sierra pisze:Ćwiczenie spokojnego chodzenia na smyczy w takiej odległości, żeby piesa już psa widziała, ale jeszcze nie wpadała w amok.

Chyba przydałby się dobrze dobrany pies po drugiej stronie?

Z piesą jest tak, że jeśli drugi i najczęściej dużo większy pies podejdzie i nie przerazi się jej szczekaniem, a jednocześnie nie będzie zbyt napastliwy, tylko niewzruszenie będzie stał obok, to ona przestaje ujadać (stosunkowo szybko) i może nawet później razem z tym drugim psem eksplorować.
Raz dokładnie taki scenariusz miał miejsce, jak szłyśmy przez pola i była pani z labradorem. Najpierw chciał się pchać z witaniem, ale jak został oszczekany, to stał obok z bardzo zdziwioną miną i nie próbował już interakcji. Pani miała smakołyki do nagradzania, więc piesa natychmiast na tym się skupiła i zaraz potem szłyśmy przez pola całą grupą. Piesę spuściłam ze smyczy i razem z labradorem węszyła po krzakach. Nie to, że wielka przyjaźń, ale go zaakceptowała.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob maja 29, 2021 19:09 Re: DT Na Końcu Świata

Nie, drugi pies nie potrzebny... Nie ma znaczenia jak się zachowa drugi pies, ciebie interesuje tylko twój własny. Jeżeli widzisz, że z 10 metrów zaczyna psa obserwować (i zaraz dzioba rozedrze) to pracujesz z 10 metrów. Jeżeli zaczyna że 100 m to pracujesz że 100 m. Tyle.... Jedyne co się liczy to moment, kiedy piesa już widzi drugiego psa, ale jeszcze nie wpada w amok.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Wto cze 01, 2021 20:53 Re: DT Na Końcu Świata

Skopiuję z wątku Marcepanki o ogłoszeniach dla małej:
Jest na olx, ale tam odpisała tylko jedna pani i to z Gdańska... Trochę za daleko.
Ktoś napisał z Warszawy, ale nie odpowiedział, jak dowiedział się, że to pod Warszawą.
No i jest facebook. Poniżej jest lista postów, które się ukazały i dotyczą małej. Jeśli ktoś miałby chęć udostępnić, polubić czy skomentować, to będzie dla mnie olbrzymią pomocą. Tylko chyba nie można tego zrobić za jednym zamachem, wchodząc w kolejne linki. Algorytm facebooka przy podobnej próbie rok temu odrzucał kolejne udostępnienia, dopuszczając jedynie to dotyczące pierwszego posta.
Ponieważ grup zwierzęcych jest tak dużo, największe znaczenie mają posty na samej górze. A żeby się utrzymać na górze, w poście musi się dziać duży ruch. Dlatego niestety każdy z tych postów jest ważny…
Na razie najwięcej się zadziało w pierwszym na liście i on jest najistotniejszy. Aczkolwiek jeśli zechcecie poświęcić czas, żeby przez kolejne dni klikać w kolejne posty, będę bardzo, bardzo wdzięczna! :201494
Za każdą pomoc serdecznie dziękuję :1luvu:

1. https://www.facebook.com/stowarzyszenie ... 9869212581
2. https://www.facebook.com/groups/2676463 ... 605391727/
3. https://www.facebook.com/groups/1687772 ... 715688173/
4. https://www.facebook.com/groups/1637143 ... 856286940/
5. https://www.facebook.com/groups/1756823 ... 961015030/
6. https://www.facebook.com/kotydoadopcjiw ... 5363878398
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 02, 2021 12:41 Re: DT Na Końcu Świata

Bąbelek znowu miał reakcję alergiczną. Obecnie dostaje dwie karmy na zmianę. Każdą z nich przetestowałam, dając przez ok. tydzień wyłącznie ją do jedzenia.
Aczkolwiek wcześniej dorwał się do wystudzonego tłuszczu po kopytkach na patelni. Mam nadzieję, że zawinił mój obiad a nie któraś z karm...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 02, 2021 20:13 Re: DT Na Końcu Świata

Oby tak było, ja mam tez alergiczke, uczulenie na kurczaka. Dostaje głownie monobiałkowe i CF smaczki oraz królikz jagnięcina z nie monobiałowych. Od pewnego czasu tak zaczęła mi kichać, ze koszmar, po 20, 30 razy dziennie i to salwy kichania, nie było wycieku z oczu , czy noska. Do weta byłam umówiona za 3 dni. Coś mnie jednak tchnęło i odstawiłam CF suszonego królika przysmak, po dwóch dniach mniej kichała, dało mi to do myslenia i odstawiłam CF jagniecina z królikeim, nie kicha. Dodam, ze to wszystko jadła od bardzo dawna i było ok, nie wiem co się stało, czy coś zmienili w tych karmach, czy nowa alergia.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw cze 03, 2021 13:37 Re: DT Na Końcu Świata

Z dwojga złego lepiej, żeby to dotyczyło samej firmy i ewentualnych zmian w recepturze...

U mnie Aliś ma alergię na coś w karmach Feringa. Nie chodzi o smak, bo analogiczny w CFF nie wywołuje objawów, tylko o coś związanego z firmą. Albo całe mięso mają czymś zanieczyszczone, albo same puszki (najpewniej substancja zapobiegająca korozji).

Oby to było chwilowe u Twojej alergiczki :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt cze 04, 2021 7:33 Re: DT Na Końcu Świata

Marcepanka ma rujkę. Wyciszam Proverą. Ciągle jest chudziutka, chociaż teraz ładnie zjada (a przynajmniej odkąd poznałam jej gust).
Alisia swego czasu trochę za bardzo odchudziłam. Teraz podtuczony znów wygląda jak pocisk. Jakoś brakuje mi wersji pośredniej, w której wyglądałby naprawdę dobrze. Albo to tylko ja nie umiem spojrzeć innym okiem, albo takie są konsekwencje tuczenia kota w młodym wieku Whiskasami :roll: Najbardziej mi szkoda wgięcia kręgosłupa tuż za łopatkami. Musiał nie mieć właściwego budulca do rośnięcia i taki krzywy urósł :(
Amiś ma dobry apetyt 8O Nie wiem, czy tak działa na niego rujkująca kotka, czy postanowił mi zrobić nadzieje, żeby potem wszystkie legły w gruzach, jak znów odmówi jedzenia :wink: , ale na razie cieszę się tym, że waży więcej, wygląda lepiej, jedzenia znika.
Bąbelek jest teraz w sam raz. Nie musi wcale więcej tyć (postanowiłam, że całe towarzystwo będzie ciutek masywniejsze od tego środka skali na weterynaryjnych tablicach. Nie nadwaga, bo przy krzywych łapkach Bąbelka i Alisia to niewskazane, ani tym bardziej nie otyłość, ale ładna sylwetka, tylko już nie w stronę szczupło-chudego).
Kotkę trudno mi ocenić, zawsze mi sprawia trudność. Ona ma charakterystyczną luźną torbę pod brzuchem, więc nim jej się tłuszczyk zbierze na bokach, to tam już dynda. Ona mogłaby jeszcze trochę nabrał ciała.
Piesa zrobiła się obła. Nie wiem, czy taki właśnie był mój cel. A może nie jestem przyzwyczajona do tego widoku (zaś wrażenie pogłębiają mocno przycięte portki). Też nie gruba, ale oprócz boków i brzucha masy nabrała chyba też klatka piersiowa? W efekcie co jakiś czas zerkam na nią, czy nie ma jakiejś odmy płucnej albo wiecznie pełnego pęcherza.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt cze 04, 2021 7:45 Re: DT Na Końcu Świata

Udostępniłam Marcepanke i trzymam kciuki za adopcje :ok: :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt cze 04, 2021 15:39 Re: DT Na Końcu Świata

Dziękuję :1luvu:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie cze 13, 2021 13:44 Re: DT Na Końcu Świata

Mam do zrobienia kilka rzeczy, w tym parę pilnych. Z tej okazji Marcepanka pół dnia wymiotowała kłakami i karmą, a piesa na spacerze postanowiła wytarzać się w martwym krecie. Owszem, planowałam od jakiegoś czasu kąpiel piesy, bo sierść zrobiła się tłusta w dotyku, ale może nie akurat, jak mam ważne rzeczy do wykonania? :roll: I to jeszcze głową, którą z zasady ciężko wymyć ze smrodu, żeby nie zalać jednocześnie oczu i uszu? :roll:
PS. Piesa wyąkpana, wygląda jak szczotka :lol:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie cze 13, 2021 22:34 Re: DT Na Końcu Świata

Baaardzo zaległe zdjęcia, ale wreszcie trochę się do nich zabrałam - Trio poznaje drapak:
Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw cze 17, 2021 15:56 Re: DT Na Końcu Świata

Piesa ma jakąś nową alergię. Nie mam pojęcia, na co.
Jakoś od dwóch dni? w okolicach pach ma zaróżowioną skórę, a dziś zauważałam coś jakby początki opuchlizny. Zwłaszcza po prawej stronie. Jak ją oglądałam, to wydawała mi się w tych pachach jakaś taka nalana, zaś na kolejnym spacerze szczególnie ta prawa strona wylewała się za szelki.
Na trawy/rośliny zielne? Na karmę? Na resztki kociej karmy na łyżce? Wiem, że taka ilość wystarczy przy silnych reakcjach, może któraś z karm serwowanych ostatnio kotom ją uczula.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości