DT Na Końcu Świata

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw gru 05, 2019 0:13 Re: DT Na Końcu Świata

Jeśli wszystkie lubią mięso, to przynajmniej masz jakieś wyjście awaryjne...
U mnie nawet jeśli nie brać pod uwagę kłopotów z nabyciem mięsa oraz tej przygody z podniesionym ALATem zapewne właśnie po mięsie, wciąż pozostanie kwestia kotki i suki, które za dużo mięsa w diecie mieć nie mogą, bo jedna protestuje przy którymś z rzędu mięsnym posiłku, a druga choruje.
Co nie zmienia faktu, że też masz sytuację nie do pozazdroszczenia. Ja aż tyle nie tańcuję co Ty, a i tak mam dość :roll:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt gru 06, 2019 20:59 Re: DT Na Końcu Świata

Test stymulacji ACTH wyszedł w normie, czyli Amiś nie ma ani Addisona, ani Cushinga.
Z jednej strony to dobra wiadomość, ale z drugiej nadal nie mam pojęcia, co kotu dolega. Może ta rzepka? W takim razie będę musiała zapisać kota do ortopedy.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie gru 08, 2019 0:05 Re: DT Na Końcu Świata

Alisiowi chyba w końcu przestały się pojawiać zmiany na pyszczku. Przemywałam srebrem, zdrapywałam skorupę i od paru dni nic nowego nie wyrosło. Jeśli zmiany nie wrócą, to za winną sytuacji uważam Animondę Carny. U trzech kotów spowodowała problemy na pyskach.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie gru 08, 2019 6:09 Re: DT Na Końcu Świata

Po roku prób karmienia "dobrymi" karmami u mnie w ogóle stwierdzam jest z nimi problem, koty nie chcą jesc, musze ciągle kombinować, często się zdarza, że mają po nich luźne kupy, jestem naprawdę zniechęcona :/

A za Alisia kciuki, żeby się na stałe wycofało!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie gru 08, 2019 18:31 Re: DT Na Końcu Świata

Dzięki :)

Też jestem nieco rozczarowana, bo po tych super hiper składach oczekiwałabym lepszych efektów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon gru 09, 2019 22:56 Re: DT Na Końcu Świata

Znaczy się: super hiper składach napisanych na opakowaniu. Wszakże wiem, że nie opłaca się wrzucać do puszek dobrego mięsa, to muszą być odpady.

A tak w ogóle gdyby ktoś był chętny, to na michę na dworze przychodzi jeden kocur. Wykastrowałam go jakoś we wrześniu chyba, więc śmierdział teraz nie będzie. Radził sobie wtedy i myślałam, że jest ktoś, kto się uważa za właściciela, ale potem zaczęło mi wyglądać, że kot jednak domu chyba nie ma. Albo nigdy nie miał, albo stracił. Radzi sobie, ale pewnie wolałby ciepły kąt. Bardzo wrzeszczy o jedzenie, chociaż chudy nie jest, odkąd go pasę. Więc może wrzeszczy też o kontakt z człowiekiem.
Moja budka mu się nie podoba.
U wet zapowiadał się na towarzyskiego. Mnie raz zbarankował, po czym natychmiast zmienił zdanie i się bronił łapą. Ale może u siebie w domu by się otworzył.
Nie dam rady wziąć kolejnego kota pod dach, poza tym ten nie umiera z głodu i zimna, jakoś sobie radzi. Gdyby jednak ktoś chętny był, złapię kota ponownie i zawiozę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto gru 10, 2019 8:36 Re: DT Na Końcu Świata

Stomachari pisze:Znaczy się: super hiper składach napisanych na opakowaniu. Wszakże wiem, że nie opłaca się wrzucać do puszek dobrego mięsa, to muszą być odpady.

.

pewnie, ze sie nie opłaca
i przepisy dopuszczają wrzucanie śmieci do karmy dla psów/kotów - czyli odpadów, starego mięsa, resztek karm itd

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto gru 10, 2019 22:21 Re: DT Na Końcu Świata

Swoją drogą nie mogę nie podziwiać kunsztu, z jakim producent karmy Felix jest w stanie odpady zbożowe tak sprasować i przecisnąć przez wytłaczarki, że wyglądają jak mięso. Jest to bądź co bądź sztuka zamienić spleśniałą pszenicę w apetyczne niby strzępy mięśni.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro gru 11, 2019 8:15 Re: DT Na Końcu Świata

Stomachari pisze:Swoją drogą nie mogę nie podziwiać kunsztu, z jakim producent karmy Felix jest w stanie odpady zbożowe tak sprasować i przecisnąć przez wytłaczarki, że wyglądają jak mięso. Jest to bądź co bądź sztuka zamienić spleśniałą pszenicę w apetyczne niby strzępy mięśni.


dobrze na tym zarabiają, biorąc pod uwagę po ile jest karma za 1 kg,
tym bardziej, ze odpady, które przerabiają na karmę, dostają pewnie jeszcze z dopłatą - bo do utylizacji
więc stać ich na maszynę, która czyni takie cuda

a ludzie kupują te pięknie zapakowane odpady , i karm o pięknych nazwach i pięknych opakowaniach jest coraz więcej i więcej
no bo jest klient to i towar jest

ostatnio jestem regularnie w mięsnym/ regularnie kupuje mięso - i np w tesco przed wolną niedzielę można czasem kupić całą kaczkę pekińską/bez wnętrzności/ po 5 zł za 1 kg
a mięso z udźca z indyka (bez kości/samo mięso) po 8 zł za 1 kg

dobre wszystko naprawdę , bo ja kupuję to samo mięso dla nas/ ludzi/ i dla zwierzaków - teraz często gotuję dla ludzi takie potrawy jednogarnkowe/ mięso plus warzywa ; albo piersi z kaczki robię z bułką i jajkiem , albo zupę na tym miesie gotuję

a wcale jakoś ludzie w sklepie się na to nie rzucają -raczej wędlinę kupują

wiec teraz jak patrze na skład karm, czasem, w zooplusie, żeby przy okazji kupowania żwirku jakąś małą paczkę karmy, na awarie, kopić
to juz nie tylko mi przeszkadza, ze nie jest samo mięso w tej karmie (ale jakaś kukurydza, ziemniaki, groch) ale i to, ze kaczki nie ma albo chociaz indyka, ale kurczak tylko
a kurczaka to ja w ostateczności kupuję

w Tesco są po 2 zł za 1 kg porcje rosołowe z kurczaka, ale takie fajne, nie grzbiet goły z kurczaka - ale takie kawałki skóra, mięso, kości - idealne do pokrojenia
ale po 3 zł za1 kg bywa czasem porcja rosołowa z kaczki, w tym szyja, skrzydło, kawałek mięsa/ zazwyczaj Patmol dostaje - więc kurczaka kupuje tylko w ostateczności

wczoraj poszłam kupić wędlinę, bo Młody strasznie marudził o wędlinę, i tez odruchowo poprosiłam - "poproszę o wędlinę z kaczki" :oops: i pokazuję na taka jedną, bo tam pisało "wędlina z piersi kaczki" i nawet nie była zbyt droga -tak normalnie kosztowała

a tam pisało " wędlina z piersi kurczaka" :oops: pani powiedziała, że wędliny z kaczki to jeszcze nie mają w sklepie


wiec teraz mam takie dziwne uczucie - jak widzę "karma kaczka" np taka Mera Country Taste Kaczka 400 g a kaczki w niej w ogóle nie ma
no dobra - jest 14 procent -białko z kaczki (cokolwiek to znaczy)
odrobina mięsa z kurczaka , buraki, płatki ziemniaczane, białko drobiowe, tłuszcz

a 1,5 kg tej karmy kosztuje 69 zł, czyli 1 kg tej karmy kosztuje prawie 50 zł

https://www.maxizoo.pl/p/mera-country-t ... aczka400-g

Mera Country Taste Kaczka 400 g
Składniki analityczne
białko 33%, zawartość tłuszczu 18%, włókno surowe 5%, popiół surowy 7,8%, wapń 1,25%, fosfor 1,05%, sód 0,55%, magnez 0,1%.
Skład
świeże mięso z kurczaka (25%), płatki ziemniaczane, białko z kaczki (14%, suszone), białko drobiowe (14%, suszone), tłuszcz drobiowy (5,5%), lignoceluloza, białko drobiowe (3%, hydrolizowane), jajo (3%, w proszku), suszona pulpa buraczana, białko ziemniaczane, drożdże piwowarskie (suszone), olej z łososia (0,5%), chlorek sodu, olej słonecznikowy, nasiona babki płesznik, inulina z cykorii (0,2%), olej z ogórecznika, marchewka (0,1%, suszona), dynia (0,1%, suszona), jabłko (0,1%, suszone), pietruszka*, liście selera*, liście lubczyku*, anyż*, rozmaryn*, kolendra*. * po 0,033%, suszone.



jest klient, który kupi taką karmę za 50 zł za kg; no to taką produkują

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 11, 2019 8:30 Re: DT Na Końcu Świata

normalnie mozna by sie uczyć z tych reklam karm -jak pisać idiotyczne teksty

karma o nazwie "bażant" https://www.maxizoo.pl/p/premiere-grain ... a-ant300-g

(twój kot jest tego wart -to znaczy karmy o nazwie "bażant")
tanio -tylko 16 zł za 1 kg

i tak reklamują ta karmę (bez zbożową i w ogóle premium)
Źródłem energii w tej bezzbożowej recepturze są mąka i pulpa ziemniaczana

czyli karmisz swojego kota, 16 zł za 1 kg karmy, mąką i pulpa ziemniaczaną

no , jak napisał producent
jest to Karma pełnoporcjowa dla dorosłych kotów wrażliwych na pokarm.

pewnie w sensie, ze normalne jedzenie im szkodzi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 11, 2019 18:22 Re: DT Na Końcu Świata

Lubię Twój cynizm, często chce mi się śmiać, jak czytam Twoje podsumowanie czy to producentów karm, czy innych "mądrali" :lol:

Co do wędliny. Byłam niedawno u rodziny w gości. Poczęstowano mnie domowej roboty pieczoną polędwiczką wieprzową na kanapkę. Wiem, że Ty wieprzowiny nie kupujesz, ale pewnie pierś z kaczki też można upiec na kanapkę.
Pieczenie średnio mi wychodzi, ale jakoś dwa tygodnie temu mięso dusiłam(?) w sosie w garnku przez 1,5 godziny. Wyszło zdumiewająco dobre. Wprawdzie przepis nie z polskiej kuchni, ale z pewnością można dostosować.
Kupnych wędlin/kiełbas/polędwic/mięsnych cudów na kanapkę zwykle nie lubię. Trafiły mi się chyba dwa smaczne, ale jednego w sklepach już nie mogę znaleźć, drugie bywa rzadko. Większość kupnych pachnie czosnkiem a tego nie cierpię (te dwa nie), albo błyszczy i się ślimaczy, więc nawet nie kupuję tych wilgotnych na próbę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw gru 12, 2019 8:16 Re: DT Na Końcu Świata

Nie lubię wędliny i kupowanie wędliny mnie boli - bo skład kiepski na pewno, a i cena niemała. Przeciętna drobiowa wędlina (wiem,że w składzie jest też na pewno wieprzowina i rożne śmieci) kosztuje ponad 20 zł za kg, bliżej 30 zł za 1 kg.

I staram się nie kupować, ale ostatnio mój syn naprawdę dużo urósł, i dobrze, i dostał jakiegoś amoku na wędlinę -i ciągle mi marudzi o wędlinę. Wiec trochę dla niego kupuję; i tak już mu cukier wyeliminowałam, ale mam miód taki prawdziwy, nutellei i tego typu rzeczy nie kupuje wcale, dżemy tylko bez dodanego cukru, itd -wiec bym nie chciała przegiąć.

a wędliny, jako takie, nie są chyba w sumie złe -to znaczy ja nie lubię; ale mogłabym zacząć robić takie w domu i może by podpasowały młodemu

bo ja w ogóle nie lubię kanapek, w sensie chleba z czymś na chlebie - sam chleb mogę czasem zjeść, ale nie codziennie, czasem kromkę - jak sie je rzadko chleb to on wtedy smakuje jak ciastka, bo chleb jest delikatnie słodki - kupuję pszenno żytni w piekarni takiej normalnej; i on jest smaczny - ale dla mnie to jak słodycze, a nie jak jedzenie

wieprzowiny nie lubie jakoś, a i zwierzakom surowej nie daję - wiec mięsa wieprzowego nie kupuję w ogóle
no i świnie jakoś mi się nie kojarzą z jedzeniem; one są wszystkożerne; jak człowiek czy psy
no ale, jak jest wieprzowina w składzie wędliny, a na pewno jest - to staram sie o tym nie myśleć po prostu 8)

po prostu muszę poczytać o tych wędlinach, pewnie jest jakieś urządzenie do tego

a ostatnio kupiłam sobie garnek żeliwny emaliowany, taki 4 litrowy, rewelacja jak dla mnie - wkładam cebule, mięso. podsmażam, dodaje wodę i warzywa, i np kaszę jaglana i czarny ryż, i sie powolutku gotuje , doprawiam pieprzem, zielem angielskim, szczodrze kurkumą, papryka wędzoną, kminkiem itd a potem jeszcze dochodzi sobie do gęstego po wyłączeniu - uwielbiam takie jedzenie; biorę sobie tez do pracy -to jest dokładnie to co łubie najbardziej

i naczytałam się o kakao, uwielbiam kakao, ze to w sklepie jest odłuszczone i w ogóle prawie bezwartościowe ; i kupiłam sobie ziarno kakaowca, i teraz gotuję w garnuszku kawę zbożową ( 2 łyzki kawy zbożowej takiej https://www.bdsklep.pl/delecta-500g-kuj ... gI8RfD_BwE z odrobiną anyżu ( ze dwie gwiazdki) i odrobina pokruszonego ziarna kakaowca ( łyżeczka)
i wychodzi pyszny napój -jak dla mnie oczywiscie; dodaję miód jeszcze - i rzeczywiscie smak jest całkiem inny niz takie normalne kako ze sklepu -przedtem piłam decomoreno (o to https://dietetycy.org.pl/decomorreno-ka ... ra-ciemne/) albo wedla https://wedel.pl/products/kakao-klasyczne-z-ghany/

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 12, 2019 22:43 Re: DT Na Końcu Świata

Chleb słodki? Dla mnie nigdy słodki nie był, wyłącznie gorzki (co zresztą z naukowego punktu widzenia by się zgadzało). A jeszcze potrafił działać jak słaby kwas, kiedy zasnęłam z nim w pysku.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt gru 13, 2019 18:34 Re: DT Na Końcu Świata

Taki obrazek zrobiłam dla Powszechnej Sterylizacji:
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=182484&p=12272041#p12271785
Jeśli ktoś nie uczestniczy w tamtym wątku a zagląda do mnie i miałby uwagi, to jestem otwarta na sugestie :)

Jeszcze nie jestem dobra w cieniowaniu, może kiedyś będzie lepiej. Może moje łobuziaki doczekają się swoich podobizn? ;)


Edit: Gosia85 trochę zmieniła, mi się podoba :)
Gosia85 pisze:Banerek jest świetny wg mnie, tylko tekst odrobinkę za mało wyeksponowany. Pozwoliłam sobie na mini korektę, tylko w sposobie wyeksponowania tekstu plus linki na dole. Mam nadzieję, że niczyich praw autorskich nie złamałam. Jeśli ktokolwiek poczuje się urażony, czy to Stomachari, czy to Powszechna Sterylizacja, poproszę o informację i natychmiast go usunę:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Pon gru 16, 2019 19:38 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob gru 14, 2019 23:49 Re: DT Na Końcu Świata

Na boredpanda trafiłam na kolekcję zabawnych zdjęć z kotami (jedną z wielu): https://www.boredpanda.com/cat-snapchats/
Nie wszystkie są śmieszne, niektóre pokazują wyłącznie ludzką głupotę, ale kilka mi się podoba:
https://static.boredpanda.com/blog/wp-c ... 9__700.jpg urocze
https://static.boredpanda.com/blog/wp-c ... 0__700.jpg dziwi mnie, że kot wybrał sobie taką pozę i w niej tkwił, pod prześcieradłem
https://static.boredpanda.com/blog/wp-c ... 8__700.jpg wesołe
https://static.boredpanda.com/blog/wp-c ... f__700.jpg świetne
https://static.boredpanda.com/blog/wp-c ... 6__700.jpg genialne!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości