DT Na Końcu Świata

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt lip 10, 2020 18:22 Re: DT Na Końcu Świata

To wątek tymczasów, więc staram się nie pisać ani o psie, ani o kotce, ale skoro już skrobnęłam w kontekście licznych kocich badań (głównie Amiś) o psie, to dodam, że wyszło, iż ma wadę rozwojową stawu biodrowego. Inna wet oglądała zdjęcia i zwróciła na to uwagę. Wada rozwojowa. A jak opisałam zoofizjoterapeutce, co widać na zdjęciu, to zasugerowała, że to jednak może być dysplazja.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lip 10, 2020 18:23 Re: DT Na Końcu Świata

A jakie są objawy widoczne tej wady? Kuleje?

aga66

 
Posty: 6134
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt lip 10, 2020 18:29 Re: DT Na Końcu Świata

Jak pójdziemy szybszym krokiem albo na trochę dłuższą trasę to jej się zdarza. No i swego czasu staw jej przeskakiwał z trzaskiem. Mniej więcej wtedy zrobiłam pierwszy RTG w sedacji.
Chyba w tamtym roku ostatni raz kulała, więc nie jest często :) Ale z drugiej strony nie bardzo chodzimy dalej i nie szybciej, więc i okazji tylu nie ma.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lip 11, 2020 7:06 Re: DT Na Końcu Świata

Ale chyba nie trzeba tego leczyć czy tym bardziej operować?

aga66

 
Posty: 6134
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob lip 11, 2020 9:56 Re: DT Na Końcu Świata

Póki daje tak mało objawów, to nie :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lip 11, 2020 11:39 Re: DT Na Końcu Świata

Wnerwia mnie olx ze wszystkimi swoimi błędami.
Kupiłam pakiet odświeżeń do ogłoszenia. Pakiet na 7 dni. Odświeżenia wykorzystane. Nowego pakietu jednak nie mogę kupić, coś nie działa. Odpowiedź konsultanta: "nie można kupić pakietu, gdy stary jest niewykorzystany". Ale właśnie JEST wykorzystany!

Do wyboru mam takie portale:
- olx - z błędami
- gumtree - ze źle wyświetlanymi ogłoszeniami
- adopcje.miau - z trudnym wyszukiwaniem
- przygarnijzwierzaka.pl - z niezabezpieczonym połączeniem i opcją kradzieży hasła (nic mi nie odpisali na pytanie, więc kontaktu w sumie brak)
- lento i gratka - z dziwactwami w regulaminie, od których mam ochotę uciekać jak najdalej
- facebook - z zawiłym tworzeniem profili, postów, wydarzeń i kolejnymi idiotycznymi ograniczeniami
Po prostu wspaniale!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lip 12, 2020 15:22 Re: DT Na Końcu Świata

a da się robić ogłoszenia na discordzie? (tutaj https://discord.com/new)
masz tam konto?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie lip 12, 2020 18:07 Re: DT Na Końcu Świata

Discord to taka duża platforma do prowadzenia czatów. Tyle tylko że zachowuje historię rozmów. Takie wybrakowane forum. I też niestety ma błędy (np. kasuje część rozmowy, po czym przywraca po dwóch dniach).
O ile wiem trzeba dołączyć do jakiejś grupy, nie bardzo da się pisać w eter. Chociaż może jest jakaś metoda na obejście tego, której nie odkryłam.
Nie wiem, czy są grupy adopcyjne :20147 Może są, poszukam.
Dziękuję za radę :)

Edit: Poszukałam w bazie serwerów Discorda. Są tylko dwa serwery dotyczące kotów, ale nie wiem nawet, czy poruszane są tam adopcje, czy chodzi o grafikę z kotami i memy. Spróbuję dołączyć. Pozostałe serwery zawierające słowo "koty" dotyczą gier.
Serwerów ze słowem "adopcja" nie ma wcale. Są dwa dotyczące "zwierząt" i te akurat są poświęcone terrarystyce.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lip 12, 2020 21:53 Re: DT Na Końcu Świata

Discord jest w założeniu dla graczy -nie wiem na ile oni by się nadawali na opiekuna kota. Taki luźny pomysł.
Nna fb czy olx jest ogłoszeń kotów multum, na discordzie -pewnie jeszcze nie ma. I może to jest szansa?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lip 13, 2020 1:00 Re: DT Na Końcu Świata

Pomysł jest niezły :) Wszystko zależy od tego, jacy ludzie tworzą dany serwer i jakie zasady ustalają admini. Widziałam dyskusje na dwóch różnych serwerach i jeden administrowali dorośli ludzie, pilnujący dobrej atmosfery i poszanowania siebie nawzajem, ale jednocześnie trzymania się głównej tematyki serwera (nie widziałam dodatkowego pokoju do rozmów o wszystkim), drugi zaś administrowany przez młodych dorosłych a tworzony przez społeczność dzieciaków, na którym kultura osobista poszła w odstawkę i gdzie obawiałabym się pisać o kocie. Serwerów jest mnóstwo, mogę poeksperymentować :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 13, 2020 13:31 Re: DT Na Końcu Świata

Dlaczego producent Atecortinu nie wznowił produkcji? Miał problem z dostaniem komponentów kilka lat temu, potem dwukrotnie planował wrócić na rynek i jakoś nie wrócił. Dlaczego żadna inna firma nie próbuje "przejąć spuścizny"? Naprawdę nie da się dostać składników do stworzenia maści do oczu - jednej z niewielu sensownych przy chlamydiach?
A tak, wyniki PCR wciąż dodatnie. Jedyne, co różni leczenie dodatkowego kota od leczenia Bąbelka i mojej kotki kilka lat temu to właśnie brak Atecortinu. Spróbuję z Azyterem, ale to zupełnie inne substancje a leczenie jest jakieś 4 razy droższe. No i skoro azytromycyna dopyszcznie (Azimycin) nie pomogła, to mam obawy, iż zewnętrznie też nie pomoże. Chyba trzeba będzie poszukać trzeciego (i ew. czwartego antybiotyku). Celuję przede wszystkim w tetracyklinę. Jeśli po tym kot nie zacznie świecić w ciemności, to będzie dobrze...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 13, 2020 14:25 Re: DT Na Końcu Świata

Można próbować coś innego do oczu
https://leki-opinie.pl/atecortin-zawies ... czu-i-uszu
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon lip 13, 2020 15:00 Re: DT Na Końcu Świata

Dzięki za link, poszukam :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lip 17, 2020 14:39 Re: DT Na Końcu Świata

Zaczynam dochodzić do wniosku, że koty są złośliwe. Przoduje w tym Amiś.
Jak dwa łobuziaki grzecznie leżą, z czego jeden koło mnie albo na moich nogach, to trzeci (zwykle Amiś) wtedy, właśnie wtedy zaczyna swoje wybryki, jak na przykład wskakiwanie do zlewu. I tyle z leżenia kota ze mną, bo muszę wyciągnąć zbója, zanim mi stemple na suszarce do naczyń porobi.
Nie wiem, czy to z zazdrości? Amiś jest zazdrosny, więc może tak.
Czy taki wrodzony "dar", że choćby nie widział kolegi, zachciewa mu się głupoty robić w takim a nie innym momencie?
Złośliwości nie chciałam brać pod uwagę, ale po wczorajszym rujnowaniu mi czasu z książką i mruczącym stworem co jakieś 2 minuty, zaczynam zmieniać zdanie :roll:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lip 18, 2020 18:25 Re: DT Na Końcu Świata

a nie możesz psa wykorzystać, zamiast się sama ruszać?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości