DT Na Końcu Świata

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw gru 31, 2020 9:44 Re: DT Na Końcu Świata

aga66 pisze:U mnie też starszaki marnie jedzą. Już nie mam jakiej karmy kupować bo wszystko co było dostępne wypróbowałam :( Suche wygrywa niestety i nic na to nie poradzę.


a może chcecie kota czy dwa , które bardzo chętnie jedzą? nie trzeba z ręki karmić , ani kombinować
domowe, odchowane, zadbane, oswojone z psem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 31, 2020 22:04 Re: DT Na Końcu Świata

Dosiego Roku 2021! :1luvu:
Duzo zdrowia, radosci, milych chwil, spelnienia marzen w 2021!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw gru 31, 2020 22:56 Re: DT Na Końcu Świata

Najlepsze, puszyste życzenia, dużo miękkiego, dobrego, spokojnego. I zdrowia moc!

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 31, 2020 23:42 Re: DT Na Końcu Świata

Żeby Amiś zaczął pochłaniać wszystko ( bez konsekwencji ;) ), piesie wrócił uśmiech w oczach i następny rok był cały w skowronkach!
Najlepszego!
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7113
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt sty 01, 2021 3:53 Re: DT Na Końcu Świata

aga66 pisze:U mnie też starszaki marnie jedzą. Już nie mam jakiej karmy kupować bo wszystko co było dostępne wypróbowałam :( Suche wygrywa niestety i nic na to nie poradzę.

Też mam wrażenie, że już wszystko wypróbowałam...

ewkkrem pisze:Tak sobie "wymyśliłam" :) ) metodę karmienia. Dzisiaj Nowaki obżarły się mięsa. Dużo, na pewno nie były głodne ale przyturlały się do kuchni bo kroiłam resztę mięsa (na później :wink: ) i ... jak im rzucałam po kawałeczku na podłogę to ... żarły dalej. Chyba "upolowane" lepiej smakuje :ryk: . Może Amisiowi "upolowane" by weszło?

Niestety zawartość puszki brudzi nieco bardziej niż mięso, więc jeśli i tak muszę brać czynny udział w posiłku, to już wolę karmić z ręki ;)
Ale dzięki za pomysł, może do niego wrócę :)

Patmol pisze:A dlaczego piesa smutna i tyle śpi ?

a może ma obrzęk śluzowaty pyska, i dlatego wygląda na smutną? może warto tarczyce zbadać
i przy okazji wątrobę (np encefalopatia wątrobowa powoduje senność, apatię)

Piesa ma niedoczynność tarczycy i od paru lat dostaje Euthyrox. Jakoś na koniec lata i początek jesieni ponownie (zresztą dwukrotnie) badałam poziom T4, żeby ustalić, czy zmiana schematu podawania leku coś pomoże i wreszcie poziom T4 jest w środku skali (przy starym schemacie był bliżej dolnej granicy normy). Aczkolwiek w kwestii męczliwości niewiele się zmieniło...
ALAT jej się co jakiś czas podnosi, po czym spada.
Zerknęłam na szybko o encefalopatii wątrobowej. Z opisu wyszło mi, że jeśli już są takie objawy, to najczęściej śmierć szybko następuje.
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że piesę dopadła starość w młodym wieku :(
Ale może zagłębię się jeszcze w tę wątrobę. Może jest inna choroba związana z ALATem i apatią. Dziękuję za trop :) :)






pibon, Fhranka, maczkowa - bardzo dziękuję za życzenia :D





Serdeczne życzenia składam dla ludziów i zwierzów, żeby choroby się nie imały, żeby rok był udany cały, żeby w życiu się szczęściło a każde marzenie ziściło! Szczęśliwego Nowego Roku!
Obrazek
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 01, 2021 12:30 Re: DT Na Końcu Świata

Też życzę! Zdrowia... i zdrowia... Dla kotowatych, człowiekowatych, psowatych, ogólnie zwierzątkowatych...
Do Siego Roku!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 01, 2021 13:39 Re: DT Na Końcu Świata

Bardzo dziękuję :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 01, 2021 17:14 Re: DT Na Końcu Świata

Stomachari, mam wolnozyjaca koteczke ktora kichala/kaszlala. Kuruje ja od ok. tygodnia 2 razy dziennie: 1/2 lyzeczki miodu manuka i 250mg lizyny.
Teraz juz bardzo rzadko, ale zdarza jej sie miec napad kaszlu/kichania (nie wiem czy to jedno czy drugie bo to taka seria przez kilka chwil).
Zastanawiam sie, czy nie warto bym jej zaczela podawac beta glucan? Mam tez laktoferyne ale nie wiem czy beta blucan nie lepszy?
U nas nie da rady kupic immunodolu niestety ale sa 2 inne suple z beta glucanem dstepne:
https://www.chewy.com/rx-vitamins-gluca ... /dp/192754 - zastanawiam sie nad tym
a jeszcze jest cos takiego, o polowe tansze: https://www.chewy.com/vet-organics-ecoi ... /dp/188044
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt sty 01, 2021 17:24 Re: DT Na Końcu Świata

a ile suka ma lat?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 01, 2021 17:27 Re: DT Na Końcu Świata

Stomachari pisze:Piesa ma niedoczynność tarczycy i od paru lat dostaje Euthyrox.


własnie przy niedoczynność tarczycy pojawia się tragiczny/smutny wyraz twarzy, który jest skutkiem zatrzymania wody (obrzęku śluzowatego) -

https://magwet.pl/28461,przyczyny-zabur ... y-leczenia

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob sty 02, 2021 17:39 Re: DT Na Końcu Świata

pibon pisze:Stomachari, mam wolnozyjaca koteczke ktora kichala/kaszlala. Kuruje ja od ok. tygodnia 2 razy dziennie: 1/2 lyzeczki miodu manuka i 250mg lizyny.
Teraz juz bardzo rzadko, ale zdarza jej sie miec napad kaszlu/kichania (nie wiem czy to jedno czy drugie bo to taka seria przez kilka chwil).
Zastanawiam sie, czy nie warto bym jej zaczela podawac beta glucan? Mam tez laktoferyne ale nie wiem czy beta blucan nie lepszy?
U nas nie da rady kupic immunodolu niestety ale sa 2 inne suple z beta glucanem dstepne:
https://www.chewy.com/rx-vitamins-gluca ... /dp/192754 - zastanawiam sie nad tym
a jeszcze jest cos takiego, o polowe tansze: https://www.chewy.com/vet-organics-ecoi ... /dp/188044

Linki trochę się rozjechały, ale znalazłam ;)
Nie doszukałam się informacji o stopniu oczyszczenia. Może lepszym pomysłem byłoby kupić jakiś ludzki beta glukan, dobrze opisany, i po prostu dzielić dawki? Część osób na forum tak właśnie robi.
Mam większe zaufanie do beta glukanu niż laktoferyny, chociaż niektórzy sobie chwalą.
Kaszel może też wynikać z zarobaczenia.

Patmol pisze:a ile suka ma lat?

Piesa ma 9 lat.
Patmol pisze:własnie przy niedoczynność tarczycy pojawia się tragiczny/smutny wyraz twarzy, który jest skutkiem zatrzymania wody (obrzęku śluzowatego) -

https://magwet.pl/28461,przyczyny-zabur ... y-leczenia

Wiem, wiem :) Ale leczenie obrzęku śluzowatego polega na podawaniu hormonów, których brakuje, a zgodnie z wynikami badań żadnych obecnie nie brakuje. Nawet poszerzyłam panel i sprawdzałam nie tylko T4. Hormony tarczycy piesa ma w normie. T4 od paru lat też miała oczywiście w normie (odkąd podaję Euthyrox), ale było tak w 1/3 skali, a po zmianie dawkowania jest w 1/2. Uzupełnienie brakujących hormonów powinno cofnąć zmiany.
Poza tym to nie jest tak, że piesa jest kompletnie otępiała. Ona nadal się ekscytuje różnymi rzeczami, np. bażantami na polu. W gabinecie jest zestresowana i pobudzona i wet musi mi wierzyć na słowo, że to pies, który bardzo dużo śpi.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob sty 02, 2021 18:56 Re: DT Na Końcu Świata

to wiekowo chyba tak jak moje? moje obie są z 2011 r

i pamiętam, że Twoja suka jest średniej wielkości, ani bardzo mała ani bardzo duża -czyli tez trochę jak moje

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sty 03, 2021 2:06 Re: DT Na Końcu Świata

Stomachari pisze:
pibon pisze:Może lepszym pomysłem byłoby kupić jakiś ludzki beta glukan, dobrze opisany, i po prostu dzielić dawki? Część osób na forum tak właśnie robi.
Mam większe zaufanie do beta glukanu niż laktoferyny, chociaż niektórzy sobie chwalą.
Kaszel może też wynikać z zarobaczenia.

Dzieki, poszukam ludzkiego w takim razie :1luvu:
Dobrze wiedziec, ze kaszel moze byc tez symptomem zarobaczenia. Byla odrobaczana kilka miesiecy temu przy okazji sterylizacji.
Bede obserwowac pod katem zarobaczenia. Dzis akurat sie nie zjawila.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob sty 09, 2021 7:38 Re: DT Na Końcu Świata

Patmol pisze: ani bardzo mała ani bardzo duża -czyli tez trochę jak moje

Piesa jest z tych mniejszych :)


03.01.2021 r. do nowego domku pojechał łazienkowicz :) DS to znajomi Madie. Kotek ma do towarzystwa małego pieska, od którego na razie jest chyba dwukrotnie większy. Ale ponoć razem się bawią :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sty 10, 2021 0:22 Re: DT Na Końcu Świata

Nieraz pisałam i pewnie jeszcze nieraz napiszę (a i tak się powstrzymuję ;) ), że nie cierpię mycia kuwet. Wczoraj z nimi walczyłam, dziś już jedna zasikana "górnym strumieniem", więc pod budę wciekł mocz.
Oprócz tego Amiś zgubił na innej trochę żarcia (ostatnio lubi tak jadać).
Tak więc czysto było przez jakieś 12 godzin.
A wannę odkazić i tak musiałam. Jestem tak padnięta, że chyba pójdę w niej spać.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości