DT Na Końcu Świata

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto sie 04, 2020 14:08 Re: DT Na Końcu Świata

Dodatkowy kot od prawie 2 miesięcy na antybiotykach. Oddaje bardzo pienisty mocz. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy tak było od początku, już nie pamiętam. Zatem dziś mocz złapałam i zawiozłam razem z kotem. Kolejny wymaz z oczu i pobieranie krwi.
Ciężar właściwy moczu 1,019. Kot je wyłącznie mokrą karmę i sporo pije. Tak było od początku, więc niepokoiło mnie to od dawna.
pH na moich paseczkach 6,2
Na paseczkach u weterynarz dużo leukocytów, ale na forum różne osoby piszą, że ten parametr bywa zakłamany (podobnie jak ciężar właściwy, dlatego ów mierzony był refraktometrem), więc czekam na wyniki z labu.
Oprócz tego krew w moczu.
Mam nadzieję, że nie wyjdzie jakaś choroba nerek czy inne dziadostwo.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 05, 2020 15:19 Re: DT Na Końcu Świata

Są wyniki. Paseczki okłamały strasznie, bo pod mikroskopem w labie znaleziono pojedyncze leukocyty w polu widzenia, podczas gdy pasek był aż fioletowy, czyli dużo.
Erytrocyty pojedyncze.
Znaleziono oksalaty. I teraz zastanawiam się, czy coś z nimi robić. Nie można dopuścić, aby było ich więcej, z drugiej jednak strony pH nie jest przesadnie niskie (ani obniżane w żaden sposób) i niekiedy uważa się, iż nieduże ilości oksalatów są fizjologiczne. Wet proponuje rozważenie podawania UroForce. To preparat, który podwyższa pH. Nie chciałabym jednak strzelić sobie w stopę i doprowadzić do sytuacji, w której zaczną się problemy ze struwitami.
Z krwi lipaza i ALAT podwyższone. Myślę, czy posłać krew na lipazę specyficzną (kolejne 100 zł). Boję się Triadittis Syndrome, ale te kwoty mnie powalają.

Czytam właśnie o moczówce (nie mocznicy). Zalecana szeroka diagnostyka (kosztowna :?) albo testowe podawanie wazopresyny.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 05, 2020 18:01 Re: DT Na Końcu Świata

a to też z "dodatkowym" kotem? Ostatnio strasznie słabo rejestruję i zapamiętuję...a jakie miał objawy? tzn ten mocz pienisty widzę jeszcze, a reszta?
i Jak reszta tymczasików?
Masz w ogóle o nich jakieś zapytania? Czekasz na zapytania ;)? Czy już traktujesz jak domowników?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sie 05, 2020 18:53 Re: DT Na Końcu Świata

Objawy: dużo pije, niski ciężar właściwy moczu, mocz pienisty; pomimo odrobaczenia glisdy w stolcu; stolec umiarkowanie poprawny. To ostatnie może wynikać z długotrwałej antybiotykoterapii, która zresztą nadal trwa, póki nie wyjdzie ujemny PCR. I też z powodu antybiotyków (obecnych i ewentualnych przyszłych) robiłam te badania. Żeby kota nie wykończyć, lecząc jego oczy.
Pozostałe zbóje nieustająco mnie denerwują głupimi pomysłami ;)
Aliś za bardzo schudł, chociaż raczej wizualnie, bo wagę ma wcale nie taką złą. Spróbuję go troszkę przytyć, bo mu się boczki zapadły.
Dałam dziś na śniadanie trochę surowego mięsa i Amiś wytarzał swoją porcję w żwirku i sierści. Pluł żwirkiem a mięsa nie zjadł. W końcu porwałam je na pojedyncze kęsy (po uprzednim opłukaniu) i takie wreszcie wciągnął.
Bąbelek się pokłada z gorąca i ucieka przed preparatem do czyszczenia uszu.
Szukam im domów, ale słabo to idzie. Jedna pani nie zwracała uwagi na kolor kota, nie musiał być modny, ale za to miała dziwne okna w domu w dużej ilości, których by nie zabezpieczała, więc stanęło na: "zastanowi się" i kontakt umarł.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 05, 2020 19:58 Re: DT Na Końcu Świata

Ciężko z adopcjami. Ja też ogłaszam malutką kotkę i jak dziś zobaczyłam ile jest tych bied na olx to się załamałam :(

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt sie 07, 2020 23:34 Re: DT Na Końcu Świata

Ogromna ilość maluchów wprost mnie przeraża. I zasmuca, że większość ogłoszeń tworzonych jest w duchu: "same jedzą [przecież jak ssały to też same jadły :roll: ], do oddania tylko w dobre ręce. Aha, zostały tylko czarny i szary bo reszta wydana", czyli pisanych przez ludzi, którzy nigdy nie wykastrują kotki, a "w dobre ręce" znaczy dla nich tylko tyle, że nie dla węża.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob sie 08, 2020 8:56 Re: DT Na Końcu Świata

A bialkomoczu nie ma? Pienisty mocz kojarzy mi się z bialkomoczem.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob sie 08, 2020 22:46 Re: DT Na Końcu Świata

Tak, mocz się pieni przy białkomoczu.
Ale dodatkowy kot nie ma białka, dlatego nie wiem, czemu jego mocz się pieni.
Na drugim wątku, którego używam do zadawania pytań (bo na Koty więcej osób zagląda niż na Kociarnię :) ), zamieściłam wyniki: viewtopic.php?f=1&t=175279&start=945#p12372363
Ale może ktoś stąd ma jakąś myśl? :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sie 09, 2020 10:16 Re: DT Na Końcu Świata

ile suchego/średnio zjada dziennie kot?

bo we wrześniu wyjeżdżam na 4 dni i nijak nie pamiętam ile tej karmy powinnam zostawić Młodemu, żeby koty karmił

na razie mam 2 kg ferringi i 400 gram purizsona /suchego

liczyć 100 gram na kota dziennie? czyli przy 6 kotach 600 gram na dzień?

czyli dla 6 kotów starczy na 4 dni?


a pies 20 kg ile zjada?
ile wazy Twój pies i ile zje suchego dziennie?

mam dwa psy po 20 kg czyli 40 kg psa dziennie
i na razie 1,5 kg purizona/ suchego -to chyba za mało?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 10, 2020 18:14 Re: DT Na Końcu Świata

Zupełnie nie pamiętam, jak się karmi suchym... U mnie koty jadły chyba połowę dawki napisanej na opakowaniu Acany. Z tym że koty mam z tych mniejszych.
Piesa zjadała bodajże 50-75% ilości podanej na opakowaniu.
Obecnie suche tylko jako nagroda. Oraz dla kotów na zewnątrz.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob sie 15, 2020 22:25 Re: DT Na Końcu Świata

Czy ktoś mnie może dobić?
Dodatkowy kot ma ogłoszenia. Jak na razie tylko jeden sensowny dom, ale w tamtym roku odszedł ich przewlekle chorujący kot, więc chcieliby adoptować zdrowego. I ja to rozumiem. Co nie zmienia faktu, że jest mi cholernie przykro, bo gdybym nic nie badała, to bym nawet nie wiedziała, że kot ma wyniki nieco odchylone od normy. To nawet nie jest choroba, jednak wymaga uwagi, a dom wolałby nie pakować się na dzień dobry w coś, co trzeba stale kontrolować. Znów: rozumiem to. Ale źle się czuć z tym faktem mogę. No i się czuję.

Pozostałe łobuzy mają się dobrze. Dowiedziałam się, że nowa wet w mojej okolicy ma dokładnie taki sam rentgen stomatologiczny jak dr Jodkowska, a to głównie z jego przyczyny chciałam jechać z Amisiem do Warszawy. Zwlekałam, bo to wyprawa życia, gdy kot jest takim panikarzem, a potem koronawirus. Teraz będę mogła się umówić na zabieg :) Może się wyjaśni, czemu Amiś odskakuje od większych kawałków mięsa, jakby były gorące.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sie 16, 2020 6:10 Re: DT Na Końcu Świata

Może po sezonie kociakowym będzie łatwiej o adopcje? Tylko skąd brać siły i cierpliwość na to wszystko? Trzymaj się jakoś, choć to trudne. Ja mam malucha na tymczasie i dziczy. Nie mam go jak wypuścić na pokoje i żal mi go, że sam siedzi i wiem, że to żadna socjalizacja w ten sposób.

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon sie 17, 2020 16:07 Re: DT Na Końcu Świata

aga66 - dzięki za wsparcie :)

Jeśli zaglądasz do malucha, gadasz do niego, jeść dajesz, to już się trochę socjalizuje :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sie 18, 2020 5:24 Re: DT Na Końcu Świata

Kciuki za zeby, oby to tylko fanaberia kocia na niewlasciwie podane zarelko.

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto sie 18, 2020 14:05 Re: DT Na Końcu Świata

Dzięki :)
Z jednej strony lepiej dla kota, żeby zęby miał zdrowe, z drugiej nie wiem, czy nie wolałabym czegoś prostego w diagnozie i leczeniu, czego wyeliminowanie zapewni powrót do normalności ;) Jakiś jeden ząb popsuty w korzeniu (inny niż kieł), a po wyrwaniu i antybiotyku wreszcie dobry apetyt.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@ i 55 gości