DT Na Końcu Świata

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie lip 15, 2018 8:09 Re: DT Na Końcu Świata

Jeśli chodzi o zmianę temperatury na niższą - u mnie to samo. Wystarczy kilka dni, a Kośka już chodzi z zamkniętym okiem, Malutka całe dnie przesypia ukryta pod piernatami. Jedynie PiFko jakoś sobie radzi, chociaż też woli spać niż szaleć jak zwykle. Kocie łaputki robią się lodowate. I wcale nie musi wiać, wystarczy jakieś 15 stopni żeby koty zareagowały.
Górnej granicy temperatury u nas nie ma :) Wytrzymają największe upały i z uwielbieniem grzeją się na słoneczku.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt lip 20, 2018 0:48 Re: DT Na Końcu Świata

Od czasu tamtego zaziębienia kiszę się w domu regularnie, żeby mi znowu kotów nie zawiało.
Jakimś pocieszeniem jest dla mnie fakt, że to nie tylko u mnie odrobina świeżego powietrza zaszkodziła kotom ;)

A znacie to?
Cicho - jak miło.
...
Coś za cicho...
...
Gdzie są koty i co zmalowały, że jest tak cicho?!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob paź 06, 2018 0:49 Re: DT Na Końcu Świata

Czas odświeżyć wątek.
Zdjęcia nie całkiem aktualne, ale w końcu dojdę do najnowszych ;)


Amiś
Obrazek*Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek


Bąbelek
Obrazek*Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek


I razem
Obrazek
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 10, 2019 12:33 Re: DT Na Końcu Świata

Przepiękne te Twoje łobuzy :) :kotek:
Wiem, że szukasz im domku, ale one tak dobrze się czują u Ciebie :1luvu: i razem się bawią, pewno byłoby Ci szkoda ich rozdzielić?
Wrzuć jeszcze kiedyś zdjęcie piesa! :oops:
Amiś i Bąbelek to szczęściarze, buziaki od chrześniaka Korka <3
Nikt nam nie pomógł tak jak Ty! <3

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Czw sty 10, 2019 14:19 Re: DT Na Końcu Świata

Hej, przeczytałam Twój wpis z lipca zeszłego roku i mam wrażenie, że opisujesz zachowanie głodnego Dropsa a nie Bąbelka :lol: . W końcu krówkowi blisko do pingwina :) .
Szkoda, że u Dropsa to raczej rzadkie zachowanie bo on prawie nigdy nie jest głodny :( .
Zdrówka dla kotków i Ciebie.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw sty 10, 2019 20:29 Re: DT Na Końcu Świata

Jak miło, że ktoś odkopał wątek! :1luvu:

Witam kaarolina1, witam ewkkrem :)
Zapraszam do zostania z nami :)

kaarolina1 pisze:Wiem, że szukasz im domku, ale one tak dobrze się czują u Ciebie :1luvu: i razem się bawią, pewno byłoby Ci szkoda ich rozdzielić?

Gdyby nie ganiali mojej kotki, to bym im nie szukała domów :)
Rozdzielić szkoda, ale gdyby był ktoś chętny do adopcji na dokocenie z kotem pasującym charakterem, to pewnie jakoś bym się przemogła...

kaarolina1 pisze:Amiś i Bąbelek to szczęściarze, buziaki od chrześniaka Korka <3
Nikt nam nie pomógł tak jak Ty! <3

Dziękuję za ciepłe słowa :oops: Cieszę się, że mogłam pomóc :oops:
Buziaki dla Koreczka <3

ewkkrem pisze:Hej, przeczytałam Twój wpis z lipca zeszłego roku i mam wrażenie, że opisujesz zachowanie głodnego Dropsa a nie Bąbelka :lol: . W końcu krówkowi blisko do pingwina :) .
Szkoda, że u Dropsa to raczej rzadkie zachowanie bo on prawie nigdy nie jest głodny :( .
Zdrówka dla kotków i Ciebie.

Granica między krówkiem a pingwinem jest bardzo cienka :) Jak widać coś chłopaków łączy :)
Dziękuję, również życzę zdrowia dla całej Waszej ekipy :) I apetytu dla Dropsa :)


To jeszcze kilka wspólnych zdjęć :)

Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek

Widać te rozanielone minki, ten języczek wystawiony przez sen? :D
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 10, 2019 20:36 Re: DT Na Końcu Świata

Najwyraźniej to widać dwa placki :lol: Właśnie dzisiaj wróciłam z gości. Byłam zaproszona na placki ziemniaczane i ... tak mi się skojarzyły dwa Twoje kociaki. Pochrupałam (bym).
Języczek słodki. Mumiś też wywala wielki ozór ale on po usunięciu wieeelu ząbków.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw sty 10, 2019 22:54 Re: DT Na Końcu Świata

Ja się zachwycam moimi zbójami, a tu: "placki"...

;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 10, 2019 23:01 Re: DT Na Końcu Świata

Ja się zachwycam najbardziej ich chudością/szczupłością...Chociaż słodcy są tak po prostu:)

U mnie każdy kot wygląda jak pączek niezależnie od tego co je :( Zaraz wszystkie przybiorą szlachetny kształt kuli...
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 10, 2019 23:20 Re: DT Na Końcu Świata

Ja wybrałam mało popularny system karmienia, w którym każdy posiłek ważę. Metoda krytykowana na forum, ale nie wyobrażam sobie, jak inaczej miałabym czuwać nad wagą Bąbelka, który ze względu na nieco krzywe tylne nóżki nigdy nie powinien mieć nadwagi, aby nie obciążać stawów.
Prawdopodobnie tylko dlatego koty u mnie nie są nadmiernie okrągłe.

Wiem, że u Ciebie, Madie, nie przejdzie wydzielanie i ważenie...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 10, 2019 23:33 Re: DT Na Końcu Świata

Psu tak robię i jest na BARFie. Z kotów tylko Rambo by się na Barfa nadawał, reszta ma zakaz/nie chce.

Jakbym siedziała w domu cały czas to bym dała radę pewnie, ale tak to klops. Już myślałam nawet o jakiś supermiskach co o danej godzinie karmę wypuszczają.
Ale gdzie tam, podejdzie kot do swojej miski, przegoni go drugi co zje dwie miski, jakaś szopka.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 10, 2019 23:40 Re: DT Na Końcu Świata

Na zooplusie jest miska z czytnikiem mikroczipów, którą teoretycznie można zaprogramować: https://www.zooplus.pl/shop/koty/automa ... iki/479624
Komentarze pozytywne. Na zdjęciach widać, że ludzie mają po kilka misek, każdą dla innego kota i w ten sposób sobie radzą. Nawet mokre jedzenie można do niej zapakować.
Generalnie jakieś pomysły w tym kierunku tu i ówdzie na świecie są, więc może coś się znajdzie.
Kilka lat temu słyszałam o Japończyku, który dla swoich 3 kotów sam wymyślił i wykonał jakieś specjalne miski na jedzenie i wodę, sterowane aplikacją z telefonu, z podglądem z kamery. Bo nie było go w domu przez 12 godzin (i więcej) i prawie przegapił, jak jeden z jego kotów niemal stracił życie bo nie jadł i nie pił.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 11, 2019 21:22 Re: DT Na Końcu Świata

Doba nie minie, a już wątek nisko.

Tylko co ja mam pisać o tych moich łobuziakach? Może że żaden zapach im nie straszny, byle oznaczał pozostałości po obiedzie? :201472
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 11, 2019 21:36 Re: DT Na Końcu Świata

jakieś ładne fotki?:) Każdy sobie lubi popatrzeć :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 11, 2019 22:44 Re: DT Na Końcu Świata

Amiś
Obrazek*Obrazek*Obrazek


Bąbelek
Obrazek*Obrazek*Obrazek
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Nul i 39 gości