Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto gru 19, 2017 19:01 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Whiskasia z przygodami, ale złapana. Najpierw wsadziłam ją w transporter po Frejce, niosę w stronę samochodu, ale tak sie potwornie tłukła i szarpała, że wypadła razem z drzwiczkami. Więc podejście nr dwa po pół godzinie, bo wbrew moim obawom znowu zaczęła sie zbliżać na kicianie. Udało się i tym razem razem wepchnęłam ją w transporter Frajdy. Strasznie sie rzucała i krzyczała całą drogę.

Pani dr zadzwoniła, że kot do odbioru, oraz, że już była wysterylizowana. Więc tylko przewietrzyli jamę brzuszną. Guzek z boku wycięty, z dużym marginesem zdrowej tkanki, wyglądał na zmianę łagodną, więc drugi szew ma kocia na lewym boku. Oprócz tego zęby w całkiem dobrym stanie, kilo świerzba w uszach oraz wyjątkowo donośny głos. JOKOCIE, dziękuję bardzo za obrobienie Whiskasi!

Po jedynie 2,5 godziny jazdy dotarłyśmy do domu (a to zaledwie 50 km), Whiskasia wrzeszczała ile sił w płucach. Zmontowałam klatkę, wyposażyłam, wsadziłam i zamknęłam. Przez pierwsze 0,5 godziny kicia wisiała albo na suficie, albo na ścianach klatki, Teraz w końcu widzę ją na podłodze. Poleguje, pokrzykując cały czas. W kaftanie chodzić nie umie, no i chyba nie do końca wytrzeźwiała jeszcze po narkozie. Posiłek porządny dostanie jutro, dziś wieczorem dostanie tylko trochę sosiku z saszetki.

Czyli Whiskasia to najprawdopodobniej ofiara przedświątecznych porządków...

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto gru 19, 2017 19:07 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

No tak, musiała mieć dom na sto procent.
Dobrze, że się akcja udała. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14191
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola


Post » Śro gru 20, 2017 5:47 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

A kto lubi... Ale przecież nikt nie przycina uszu domowym kotom, a ona ewidentnie takim kotem była. Tylko się znudziła...

Kotka ryczy non stop. Nie da sie zmrużyć oka. Gdy wejdę do klatki do niej i miziam, trochę się uspokaja. Było duże siku w kuwecie. Zaczynają dokuczać też uszy po potraktowaniu lekiem świerzbowca. Trzącha nimi, próbuje się drapać, ale w piżamce nie idzie jej to łatwo.

Frajda przerażona. Oby sie Whiskasia trochę wyciszyła (w dosłownym znaczeniu), bo ciężko będzie z nią wytrzymać. Dałam jej małą porcję (tzn. jedną saszetkę), wciągnęła szybko, ale nie sprawia niestety wrażenia najedzonej. A ja liczyłam, że jak poczuje ciepły konkret w brzuchu, to może przyśnie. A gdzie tam!

Goście się raczej u mnie nie zasiedzą 8) . A ja zaczynam zazdrościć tym, którzy nieco niedosłyszą...

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro gru 20, 2017 20:30 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Whiskasia lepiej. Tzn. w końcu ciszej. Wczesnym popołudniem przestała nadawać i w końcu odprężona pospała. Było parę razy w małych porcjach jedzonko, było też czyszczenie uszu i zastrzyk p/bólowy. Dzielna jest bardzo. Lewe ucho czyszczę mniej dokładnie, bo uruchamia jej się wtedy drapanie tylną łapą boku. A wolałabym, żeby szwu na lewym boku sobie nie rozwaliła pazurem. Ogromne ilości syfu jej z tych uszu wudłubałam. I tak pewnie będzie jeszcze przez parę ładnych dni.

Kicia nic sobie nie robi z zamknięcia w klatce. Grzeje się, wsuwa, co zapodam i śpi. Nawet jak otwieram klatkę, nie bardzo jest zainteresowana ucieczką. Raczej czeka, czy znów pojawi się micha. Było drugie siku, z kuwetą jest obeznana. Sama robi - jaka to egzotyka! Kaftanik dostała super, nic sie nie zasikuje, jedynie tasiemki będę musiała inaczej przewiązać, bo trochę sie zsunął do tyłu.

Chyba damy radę.

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro gru 20, 2017 21:14 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

To dobre wiesci.. :ok: :ok:

Chociaz to straszne ze ona miala dom... i ...
A moze komus uciekla? Moze ktos jej szuka?

Piekna jest... ale nie przekonam M. do 4go kota. Nie ma szans....
Megan jesli cokolwiek potrzebujesz -> PW!!
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Czw gru 21, 2017 7:49 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Super wieści. :ok:

A w sprawie jej losów, to czy nie ma gdzieś w Twoich okolicach jakichś działek letniskowych?
Jakiś cień szansy, że się zgubiła?
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14191
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw gru 21, 2017 9:19 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Są. Ale ruch na nich zamiera najdalej w październiku. A ona pokazała się w grudniu. No i to kot, którego nie sposób nie zauważyć, bo na kicianie leci miaucząc wniebogłosy. Poza tym, rano nadchodziła z różnych kierunków. Domowe koty raczej wracają na swoją posesję. Szukałam ogłoszeń w necie, w lokalnym sklepie, na przystankach. Obdzwoniłam lecznice w Radzyminie. Bo to byłaby najlepsza opcja. Jak się szuka, to się pyta ludzi mieszkających w okolicy - a tu nic, pytałam i we wsi, i tych niedaleko mnie, na łąkach - nikt nie szukał kota :(.

Whiskasia dała pospać w nocy. Choć rano, jak tylko zobaczyła człowieka, to włączyło sie miaukolenie. Czyściocha jest, drugi raz do sikniętej kuwety nie wchodzi. Gdy rano sprzątnęłam, od razu wskoczyła siknąć w czyste, jakby czekała. Trochę pogadała, zjadła, wymiziałam i na szczęście ucichła.

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw gru 21, 2017 11:10 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Pewnie przyjechała na letnisko, a potem właściciele uznali, że "szczęśliwsza" będzie na wolności.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw gru 21, 2017 13:09 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Mało prawdopodobne. Po dwóch mięsiącach głodowania i tułaczki nie wyglądałaby tak, jak wygląda. Domki letniskowe i całoroczne są wymieszane, ktoś pewnie by ją widział, tym bardziej, że na kicianie przybiega. A jeszcze na początku listopada była akcja, bo ludziom, którzy przyjechali na weekend, kot sie ulotnił. Wszyscy na łąkach o nim wiedzieliśmy i odbywało się jedno wielkie kicianie. Amator natury został namierzony po niecałej dobie. Regularnie kicia też inny dom oprócz mnie, oni Whiskasi nie widzieli. Ani nikogo, kto by jej szukał.
Whiskasia pojawiła sie w grudniu, wyglądając jak pączek w maśle (pomijając świerzba i guza). Pewnie jej wcześniejsze losy pozostaną w sferze domysłów, chyba, że coś powie w Wigilię.

Kocia zaczyna dużo sikać. Od wczorjszego wieczora (koło 11tej sprzątałam kuwetę) siknęła już porządnie 3 razy. Uszy postanowiłam czyścić na dwie tury. Ale już rano wydłubałam dużo mniej, niż wczoraj. Po popołudniowym czyszczeniu wpuszczę lek. I myślę że za 2-3 dni zacznę ją wypuszczać na mieszkanie, żeby zobaczyć, jaki kocia ma charakterek i jak sie sprawuje luzem. Coś trzeba będzie o niej w ogłoszeniach napisać...

Whiskasia w swoim lokum:
Obrazek

Whiskasia wypuszczona luzem na salony błyskawicznie odnalazła się na fotelu:
Obrazek

Niech chwilę pochodzi, dobrze byłoby, gdyby jakaś kupa poszła niedługo.

edit:
Kurczę, ona znów sika...

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw gru 21, 2017 23:15 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Hmmm.. A dużo pije??
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Pt gru 22, 2017 7:12 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

W ogóle...
Miski z wodą nie ruszone. Ale je tylko mokre. Pięć dużych sików dziennie.
Coraz częściej puszczam ją luzem, wtedy trochę pozwiedza, pogada (żadnego słowa nie zostawi bez odpowiedzi), i układa się wyciągnięta na fotelu. I w końcu cichnie i mocno śpi.

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt gru 22, 2017 10:50 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Cudna jest naprawdę...
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Sob gru 23, 2017 6:56 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Whiskasia spędziła pierwszą noc luzem. Spała jak kamień na sofie. Obudziła się o piątej, co oczywiście głośno zaczęła obwieszczać całemu światu. No i rano odkryła, że w domu są sypialnie. A w nich łóżka. Więc znów szczęśliwie cisza.

Szwy goją się pięknie, bladziutko i suchutko przy obydwu. Z uszami też lepiej. Zadziwia mnie jej apetyt. Bo dostaje np. 20 dkg mięsa - wciąga w mgnieniu oka, dalej sępi - no to sporo chrupów do miski - wciąga w mgnieniu oka, dalej sępi. Ryczy w kuchni pół godziny, próbując wytłumaczyć, że pada z głodu. I taka nieszczęśliwa i głodna w końcu przychodzi na pokoje, narzekając na swój los ile wlezie.

Charakterek też ma - niech Frajda spróbuje tylko podejść do JEJ miski. Albo zbliżyć się, by powąchać nowy byt - natychmiast intonuje wojenne pieśni. Zdecydowanie nie jest zainteresowana interakcją w ramach gatunku.

megan72

 
Posty: 3472
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie gru 24, 2017 0:20 Re: Whiskasowa kotka o bursztynowych oczach szuka domu Wwa

Ciekawe jest jaka kryje historie....ale tego pewnie sie nie dowiemy
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka- i 39 gości