3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego domu

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro sie 30, 2017 9:44 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego domu

Szukam bezpiecznego domu dla mojej trzyletniej koteczki perskiej trikolor. Koteczka jest typowym kotem domowym, ale gdy jest ciepło lubi wyjść do ogródka. Kotka została wysterylizowana gdy miała około roku. Je suchą karmę - dla kotów po sterylizacji lub "urinary". Jest przyjazna ale płochliwa. Nie jest typem kota "kolankowego", lubi pieszczoty za uszkami, lubi się przytulić, byle nie za dużo i tylko wtedy gdy ona sama chce. Uwielbia zabawy przy pomocy "kocich" wętek. Kotka preferuje kontakt ze swoimi opiekunami, ale może zamieszkać w domu ze spokojnym starszym pieskiem lub spokojnym kotem. Ewentualne drugie zwierze musi być opanowane i nie przejawiać agresji.
Koteczka używa drapaka. Nie przepada za czesaniem... Kotka załatwia się do kuwety, używamy silikonowego żwirku.
Kotka wymaga dużo atencji ze strony opiekuna - lubi częste i długie zabawy, gdy nie poświęcamy jej wystarczająco uwagi manifestuje niezadowolenie - najczęściej głośnym miauczeniem lub ... kupą zrobioną koło kuwety. Wielbiciele kotów dobrze wiedzą o czym mówię - kocia psychika to temat na osobny wątek.
Niestety, nie mogę jej zatrzymać, ponieważ mamy w domu także psa - ukochanego pupila mojej córki, z którym kotka ma ciągłe konflikty. Piesek niestety jest agresywny w stosunku do kotki, przez co ona staje się wycofana. Ta sytuacja trwa blisko 10 miesięcy, mniej więcej odkąd szczeniak wydoroślał.
Kotka do odbioru w Gorzowie (woj. lubuskie). Pytania w sprawie koteczki proszę kierować na priv, proszę o poważne oferty od osób, które kochają koty, wiedzą jak się nimi opiekować i jeśli mieszkają w bloku to zabezpieczą okna i balkon. Kotkę oddam za darmo, ale podpiszemy umowę adopcyjną. Uwaga: nie proszę o porady, próbowaliśmy już wszystkiego. Szkoda mi kotki, nie chcę aby się dalej stresowała, ja też mam dosyć tej sytuacji, stąd "z bólem serca" podjęliśmy taką decyzję.
Mój avatar to właśnie koteczka, dla której szukam nowego dobrego domu.

NermalPL

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Śro sie 30, 2017 8:45

Post » Śro sie 30, 2017 11:23 Re: Ogłoszenia "Wezmę kota"

NermalPL pisze:Uwaga: nie proszę o porady, próbowaliśmy już wszystkiego. Szkoda mi kotki, nie chcę aby się dalej stresowała, ja też mam dosyć tej sytuacji, stąd "z bólem serca" podjęliśmy taką decyzję.
Mój avatar to właśnie koteczka, dla której szukam nowego dobrego domu.

Możesz napisać, czego probowalas? Znajoma właśnie podobny problem zgłosiła ze swoją 4letnią persiczka.

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 30, 2017 12:22 Re: 3-letnia persiczka trikolor szuka nowego bezpiecznego i

Kotka była badana czy jest zdrowa, bowiem wszelkie zmiany w zachowaniu mogą świadczyć o jakiejś chorobie lub stanie zapalnym. Problem zdrowotny został wykluczony, stosowaliśmy "uspakajacze" dostępne w sklepach zoologicznych, były też stosowane tabletki uspokajające, które dostaliśmy od Pani weterynarz. Efekt słaby i krótkotrwały. Pracowaliśmy też z psem. Piesek niestety przejawia agresję do wszystkich kotów, w tym do kotów sąsiadów, nie jest natomiast agresywny w stosunku do naszego drugiego bardzo starego pieska, z którym koteczka również żyje w zgodzie. Do naszej starej suni kotka sama przychodzi i czasem się koło niej kładzie, śpią wówczas razem. Nasz stary piesek ma 14 lat, młody ma około dwóch a koteczka ponad trzy. Niestety piesek jest jaki jest - niereformowalny, albo my nie potrafimy zmienić jego zachowania względem kotki... i tak "szarpiemy się" blisko rok. Wobec nas piesek jest przyjacielski. Ale nasza koteczka jest nieszczęśliwa przez niego. Córka uwielbia psiaka, dużo razem spędzają czasu, w tej rywalizacji przegrywa kotka, bo nasza kitka nie jest typem kota "przytulacza", który leży na kolankach, ona woli się położyć na krześle pod stołem,tak było od początku, jeszcze przed pojawieniem się w naszym domu drugiego psa. Decyzja była trudna - albo szukamy domu dla kotki albo dla pieska. Relacje córki z pupilami zadecydowały, że szukamy nowego domu dla kotki.

NermalPL

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Śro sie 30, 2017 8:45

Post » Śro sie 30, 2017 13:03 Re: 3-letnia persiczka trikolor szuka nowego bezpiecznego i

No tak wzieliscie nowego psa agresora to lepiej kota sie pozbyc ktory jest nic nie winien

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Śro sie 30, 2017 13:08 Re: 3-letnia persiczka trikolor szuka nowego bezpiecznego i

NermalPL pisze:albo my nie potrafimy zmienić jego zachowania względem kotki...

Wiem, że to zbacza z tematu, ale wydaje mi się ważne: próbowaliście pracować z nim sami, czy pod okiem dobrego behawiorysty? To różnica.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw sie 31, 2017 6:51 Re: 3-letnia persiczka trikolor szuka nowego bezpiecznego i

Alice83 pisze:No tak wzieliscie nowego psa agresora to lepiej kota sie pozbyc ktory jest nic nie winien


zwróć uwagę, że kot w takim otoczeniu, musząc stale uważać na ewentualne zagrożenie też nie czuje się komfortowo, wiec może lepiej aby zmienił lokum na spokojniejsze?Skoro już postanowiono, że ktoś się musi wyprowadzić, Życie różne scenariusze pisze, nikt nie spodziewał się przecież takiego obrotu sprawy.
Zadbany persik dom znajdzie szybko - powodzenia!
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5846
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw sie 31, 2017 8:13 Re: 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego

Otóż to - nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Piesek jest agresywny wobec wszystkich kotów, ale także wobec obcych ludzi. Odwiedziny gości wiążą się z koniecznością zamknięcia pieska na czas wizyty, ze względu na jego agresywne zachowanie. Od dłuższego czasu sytuacja jest bardzo niekomfortowa zarówno dla kotki, dla psiaka jak i dla nas. Aby zapobiegać napadom agresji izolujemy oba zwierzaki - przez część dnia luzem chodzi psiak, a potem kolej na kotkę i tak na zmianę. Przy czym musimy kontrolować czy córcia przez przypadek nie wypuści któregoś z pupili, bo w przeciwnym wypadku zaczyna się awantura między zwierzakami. Od około roku w pracy ze zwierzakami wspierało nas dwoje behawiorystów, dwoje wetów i moja przyjaciółka "kocia mama", która przygarnęła trzy koty (więcej nie może). Po mniej więcej roku, jesteśmy w punkcie wyjścia. Co do komentarzy użytkowników forum - powiem tak: pojecie dobry behawiorysta jest względne, w praktyce jest tak, że każde zwierzę ma inną osobowość, jak i sytuacja, w jakiej znajdują się zwierzęta też jest inna nawet jeśli są jakieś wspólne mianowniki, zatem w niektórych przypadkach wskazówki behawiorysty przynoszą oczekiwane efekty a w innych okazują się nietrafione. Oczywiście, że decyzja o oddaniu jednego z pupili do nowego domu nie była łatwa. Nie proszę Was o ocenianie (Alice28 pomyliłaś fora - jeśli szukasz hejtu to nie na tym forum), nie proszę już także o porady, pomimo dobrych chęci doradców. Jestem po prostu u kresu wytrzymałości. Fatce dziękuję za słowa otuchy.
Nasza decyzja nie jest dobra, to optymalne rozwiązanie, biorące pod uwagę komfort życia każdego domownika (zarówno naszych czworonogów, nas -dorosłych ludzi jak i naszej kilkuletniej córki). Więcej się na ten temat nie będę wypowiadać, niezależnie od tego co kto napisze i jaki hejt "się wyleje". Szukam bezpiecznego domu dla koteczki i doświadczonego opiekuna.

NermalPL

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Śro sie 30, 2017 8:45

Post » Czw sie 31, 2017 10:59 Re: 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego

jeśli pies faktycznie jest tak agresywny, również w stosunku do ludzi, to porządnie się zastanów, czy jest to odpowiedni pupil dla Twojego dziecka... możesz być "przekonana", że pies córce nic nie zrobi, ale jeśli przejawia agresywne zachowania, to niestety nie możesz mieć 100% pewności, że nigdy nie zdarzy się sytuacja, w której dziecko zostanie przez niego okaleczone. a Ty w tym przypadku nie dość, że pozbywasz się kotki, która była w domu pierwsza, to jeszcze narażasz innych na niebezpieczeństwo.
nie jest to hejt, skoro już tak bardzo lubisz to sformułowanie, ale po prostu zdrowy rozsądek powinien wziąć tutaj górę nad uczuciami. ja na Twoim miejscu oddałabym psa komuś, kto ma doświadczenie z trudnymi zwierzętami, nie ma dzieci ani innych zwierząt. nie pozbywałabym się kota tylko dlatego, że pies zdominował wszystkich pozostałych domowników...

aha, kolejne pytanie- pies jest wykastrowany?

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw sie 31, 2017 11:31 Re: 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego

Hejt?chyba za duzo fb czytasz. Piszesz ze oddajesz nic winnego kota bo wolisz miec w domu agresywnego psa i myslisz ze wszyscy maja to popierac?skoro twoj pies juz jest agresywny do ludzi to uwazaj na dziecko bo nie wiadomo co psu odbije

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Czw sie 31, 2017 11:49 Re: 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego

Nermal wrzuć w pierwszy post na początek zdjęcia kota, bo tak to wątek / i pierwszy post zachęca raczej do dyskusji. niż wygląda na wątek szukający kotu domu.
Napisz pod zdjęciami, ile kot ma lat, że jest wysterylizowany, zaszczepiony?, zna/nie zna inne koty, nie lubi czesania (ale daje się ją codziennie czesać?)
i podaj orientacyjnie miasto, w sensie gdzie jest ten kot
kot ma rodowód? ksiązeczkę zdrowia? czipa?
hodowca wie, że chcesz oddac kota?

jaką konkretnie je karmę?
na persa pewnie będzie dużo chętnych

jest do bezpłatnej adopcji?

tutaj ją dopisz http://adopcje.miau.pl/profil.php?mode=add

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 31, 2017 12:00 Re: 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego

Ile lat ma córka i jakiej rasy jest pies?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Czw sie 31, 2017 22:16 Re: 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego

NermalPL pisze:pojecie dobry behawiorysta jest względne, w praktyce jest tak, że każde zwierzę ma inną osobowość, jak i sytuacja, w jakiej znajdują się zwierzęta też jest inna nawet jeśli są jakieś wspólne mianowniki, zatem w niektórych przypadkach wskazówki behawiorysty przynoszą oczekiwane efekty a w innych okazują się nietrafione.

Nie do końca. Dobry behawiorysta przede wszystkim ma tytuł lekarza weterynarii-behawiorysty. Właśnie taki, nie oddzielnie. I co za tym idzie nie przeszedł kursu korespondencyjnego jak bardzo wielu obecnych "behawiorystów". Ponadto odwiedza Was w domu.
I - co też jest bardzo ważne - jego rady są wprowadzane w życie w całości i konsekwentnie. Nie częściowo, nie czasami. I nie z nastawieniem: "lepiej znam swojego psa to wiem, jak powinna wyglądać z nim praca", bo gdyby tak było, to nie byłoby potrzeby wzywania specjalisty. I trzeba się trzymać tych konkretnych rad i poczekać trochę na efekty, a nie chodzić po różnych fachowcach i od każdego przyjmować inną taktykę. Trochę tego, trochę tamtego, generalnie po środku. Bo to się nie może udać.
Niezależnie od tego, czy koteczkę wyadoptujecie, czy nie, z psem uważam że trzeba pracować. Może zacznijcie od rozmowy z jedną z bardziej znanych i autentycznie fachowych osób czyli z dr Iracką.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob wrz 02, 2017 18:55 Re: 3-letni pers trikolor szuka bezpiecznego,doswiadczonego

Alice83 ogarnij się trochę. Nic konstruktywnego nie wnosisz do dyskusji. Jedynie obrażasz.

Trudna sytuacja, ja również uważam, że powinnaś zasięgnąć rady dobrego behawiorysty w kwestii psa. Niestety, może być zagrożeniem dla ludzi. Z tego co doczytałam próbowaliście leczyć kota, który agresywny nie jest, broni się jedynie przed atakami psa. Może jakoś uda się tę sytuację rozwiązać :ok:
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości