Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Piksel ma chore oczko

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto lis 20, 2018 17:51 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Piksel źle się czuje po operacji, jest jeszcze przymulony i zrobił siku na grubą, akurat czyściutką, świeżo wypraną poduchę. Musiało go boleć. Teraz próbuje spać na kanapie, miejscu, które często zajmuje. Ma kołnierz, ale nie taki plastikowy, sztywny, ale miękki. Nie przeszkadza mu w spaniu.Oczko ma zaszyte, tylko zostawiona jest mała dziurka na krople. Trochę tego będę musiała podawać, antybiotyk i tolfedinę.Od jutra, dzisiaj wszystko dostał w zastrzykach. Dam mu jeść za jakieś półtorej godziny, a i to odrobinę, boję się wymiotów. Mimek chyba uniknie zabiegu, oczko ładnie reaguje na leki, kot nieco gorzej, ale nie ma wyjścia.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lis 20, 2018 18:16 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Czy ta choroba rogówki to efekt zatarcia tym lekiem na grzyba?

aga66

 
Posty: 6124
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto lis 20, 2018 18:41 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Najprawdopodobniej. Biedny Piksel nie może sobie miejsca znaleźć, chyba jest mu zimno. Jutro powinno być lepiej.Ale jak ja się wyrobię z kroplami? Ma dostawać w sumie 13 razy dziennie, musi być odstęp miedzy nimi, oprócz tego tabletki, ale to Pikuś. No i jeszcze Mimek, osiem razy krople i maść. Lucy dwa razy dziennie. Przecież ja tylko będę tym się zajmować :evil:

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lis 21, 2018 7:57 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Biedny Piksel :( Ucieka przede mną, ale już dostał clavaseptin, tolfedine i na razie surowicę do oczka. Mimek też już dostał porcję kropelek, na pół godziny mają spokój.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lis 21, 2018 9:43 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Strasznie to męczące i przykre dla nich, i dla Ciebie :(
Bardzo mocne za koniec choroby :ok:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 21, 2018 11:05 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Oby tylko to leczenie przynioslo rezultaty. Tyle Twojego trudu i cierpienia kotkow nie moze isc przezciez na marne. Kciuki za Pikselka i Mimusia :201461 :201461 :ok: :ok:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro lis 21, 2018 11:33 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Njgorsze jest to, że są to płochliwe koty. Piksel mniej, ale i tak wieje przede mną. Z Mimkiem idę w poniedziałek do weta, mam nadzieję, że okaże się, że oko jest zdrowe i koniec udręki.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lis 21, 2018 11:42 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

ewar pisze:Najprawdopodobniej. Biedny Piksel nie może sobie miejsca znaleźć, chyba jest mu zimno. Jutro powinno być lepiej.Ale jak ja się wyrobię z kroplami? Ma dostawać w sumie 13 razy dziennie, musi być odstęp miedzy nimi, oprócz tego tabletki, ale to Pikuś. No i jeszcze Mimek, osiem razy krople i maść. Lucy dwa razy dziennie. Przecież ja tylko będę tym się zajmować :evil:


przy takim częstym podawaniu to cały czas trzeba patrzeć na zegarek, bo trzeba pilnować systematycznego podawania inaczej to efektów leczenia nie będzie :(

za wyleczenie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lis 21, 2018 15:34 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Może na zegarek tak bardzo nie patrzę, ale muszą być odstępy między kolejnymi specyfikami. Zrobiłam tabelkę, wisi na lodówce i odhaczam, co już podałam. Antybiotyk oczywiście dokładnie co 12 godzin. Wczorajszy dzień był koszmarny, dzisiaj już lepiej. Najważniejsze to ogarnąć wszystko, wejść w rytm i potem już lżej.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lis 21, 2018 18:20 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Biedni jesteście. I Ciebie i kotkow szkoda.

aga66

 
Posty: 6124
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw lis 22, 2018 15:16 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Wydaje mi się, że jest lepiej. Piksel zaczyna biegać po mieszkaniu, chociaż ma kołnierz, ale jaki fajny :D To nie taki sztywny abażur, ale coś miękkiego. Swobodnie może jeść, pić, tylko nie da rady drapać się po głowie. Oko Mimka też wydaje mi się niezłe, ale dopiero w poniedziałek wetka to oceni. W przyszłym tygodniu codziennie będę w lecznicy, a we wtorek nawet dwa razy. Przydałaby mi się tyrolka, z mojego bloku do lecznicy :mrgreen:

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 22, 2018 17:49 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Piksel w kołnierzu, ale nie jest mu w nim aż tak bardzo niewygodnie.
Obrazek Obrazek

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 22, 2018 17:50 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

ewar pisze:Piksel w kołnierzu, ale nie jest mu w nim aż tak bardzo niewygodnie.
Obrazek Obrazek


fajny ten kołnierz, bo nie sztywny, pierwszy raz taki widzę
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw lis 22, 2018 17:57 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

Prawda? To jest w ogóle pierwszy raz, kiedy jakiś mój kot musi nosić kołnierz. A ten jest miękki na tyle, aby kot mógł w miarę wygodnie spać, a jednocześnie nie na tyle miękki, aby mógł sobie podrapać główkę, oczko, uszka...itd. No i swobodnie może jeść. Rzecz świetna, polecam.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 22, 2018 18:00 Re: Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Chłopcy chorują.

ewar pisze:Prawda? To jest w ogóle pierwszy raz, kiedy jakiś mój kot musi nosić kołnierz. A ten jest miękki na tyle, aby kot mógł w miarę wygodnie spać, a jednocześnie nie na tyle miękki, aby mógł sobie podrapać główkę, oczko, uszka...itd. No i swobodnie może jeść. Rzecz świetna, polecam.


lepiej zeby nie był potrzebny :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości