Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Piksel ma chore oczko

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro maja 09, 2018 16:18 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Sama przyjemnosc czytac, ech, cudnie opisujesz :).
Podejrzewam, ze dziala magia dobrych ludzi (i reszty domownikow), pelen spokoj w domu, nowe nabytki z czasem przejmuja styl bycia.
Po prostu nie maja innego wyjscia :).

FuterNiemyty

 
Posty: 3474
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro maja 09, 2018 17:43 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Dzięki :1luvu:
Mieszkam sama, reszta domowników to koty :D Siłą rzeczy to one są najważniejsze. One to czują. Kiedyś w lecznicy ( nie tej, do której teraz chodzę ) była kotka, która miała opinię dzikiej. Ja mogłam z nią zrobić wszystko, ufała mi. Wzięłam ją do siebie, za jakiś czas zaniosłam ją na badania i widziałam wyraz twarzy wetki 8O Kotka pełen luzik, spokojniutka, kochana. Nie stosuję metody kija, raczej marchewki i to się sprawdza, stąd często na wątkach protestuję, kiedy ktoś poleca psikanie wodą, jakieś bardziej drastyczne metody wychowania kota. Działa odwrotnie. Tak jak z ludźmi, tak mi się wydaje. Należy ludziom mówić miłe rzeczy, wtedy stają się sympatyczni. Może to głupie, ale ja odruchowo mówię do kotów "proszę", kiedy stawiam miseczkę z jedzeniem :oops:
Myślę, że Duża Ludwisia jest mile zaskoczona tym, jaki kot jest. Może gdzieś w tyle głowy miała wizję nieco zaniedbanego kota, wziętego z kiepskich warunków, żyjącego na końcu świata, czyli Podkarpaciu (wieś?) :mrgreen:.To już prawie Ukraina, prawda?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro maja 09, 2018 18:22 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Nigdy nie kojarzyłam Podkarpacia z Ukrainą :D
A mądrzy ludzie są wszędzie :1luvu: ( głupi i ograniczeni też...niestety)
Ja w ogóle lubię góry, kocham Beskidy; Piwniczna to była pierwsza górska miejscowość, w której spędziłam wiele lat temu wakacje. I ten sentyment został mi do dziś :D

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 10, 2018 7:02 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

waanka pisze: nie kojarzyłam Podkarpacia z Ukrainą :D

Ty nie, ale dla wielu ludzi u nas jest dzicz :wink: Miasto wygląda na nowoczesne, ludzie jeżdżą wypasionymi samochodami, mercedesy nie należą do rzadkości, a widuję też porsche, a nawet kampery na stalowowolskich tablicach rejestracyjnych. Prawda jest jednak taka, że koń przejedzie przez Paryż i nadal jest koniem. Mentalnie to jednak wieś, niestety. Mnóstwo mądrych, utalentowanych ludzi wyjechało, nad czym ubolewam, ale się im nie dziwię.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw maja 10, 2018 10:22 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Gdyby się zastanowić, to wiesz ilu ludzi w większych miastach ma mentalność wieśniaków?
Najlepszym przykładem jest sprzątanie, a właściwie niesprzątanie po swoich pupilach...
Czasem trzeba iść tzw. krakowiakiem po chodniku, zeby ominąć brudy...
Innym razem pytałam znajomej dlaczego nie wykastruje swojej suki ( owczarek niemiecki z pseudohodowli - wzięła, bo szkoda jej było szczeniaków żyjących w złych warunkach), odpowiedziała, ze „nie umie jej tego zrobić”. Zażartowalam, ze to nie ona wykona zabieg, tylko weterynarz :wink: Dodatkowym argumentem było, „ze suka przytyje”....
Kobieta jest po doktoracie i uważa, ze ratuje świat.

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 10, 2018 13:15 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

No, niestety, tak bywa :(
Stalowowolski dyrektor, żona dentystka, ale kotka wysterylizowana na koszt UM. To już jest niemoralne, moim zdaniem. W lecznicy spotykam najczęściej ludzi, którzy nie wyglądają na zamożnych, przynoszą albo przyprowadzają jakieś zwyczajne koty, kundelki.Naprawdę tak jest.
A tu moje kocie "kundelki", czyli Gucia na parapecie i po drugiej stronie okna Piksel polujący na muchę. Gabryś też próbował ją złapać.
Obrazek Obrazek

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt maja 11, 2018 7:33 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Przy tylu kotach nie można się nudzić :oops: Udało im się ściągnąć zasłonę na podłogę, przykryła włączoną fontannę i teraz suszy się na balkonie. Fakt, żabki w karniszu są plastikowe, słabiutko trzymają, ale ja mam dodatkowe zajęcie.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt maja 11, 2018 8:34 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Jest sporo takich ludzi: „dają, to brać”, „należy się”, „przysługuje”...itp. Ta małoduszność nas kiedyś zabije...
Miny kotów niezrównane :lol:
Gabryś w ogóle ma taki zadziwiony wyraz pyszczka :mrgreen:
Mokrych zasłon współczuję, koty zrobiły Ci pranie :smokin:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 11, 2018 9:28 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

To są młode, energiczne koty, bawią się to i coś tam zmajstrują. Mam koty z całym dobrodziejstwem inwentarza :mrgreen:
A tak w ogóle to dla dobra mojego zdrowia psychicznego nie powinnam wychodzić z domu, nie oglądać TV i nie mieć komputera. Wracałam z zakupów i pod jednym z bloków spotkałam przemiziastą, śliczną trisię. Tak chudego kota dawno nie widziałam :( A p.Iza była wczoraj na wsi, jej kuzynka ma tam dom, chociaż w nim nie mieszka, ale bywa w nim. P.Iza była tam już kilka razy, powiedziała, że więcej nie pojedzie, nie jest to na jej nerwy. Oczywiście chodzi o zwierzęta.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt maja 11, 2018 9:46 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Ewar a tu "wrażliwa" inaczej nauczycielka przyrody :-(
https://slask.onet.pl/niech-smiec-zdych ... dy/584lnec

kajtek56

 
Posty: 362
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Pt maja 11, 2018 10:00 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Tak, czytałam :( Też mnie to zdołowało.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 12, 2018 6:51 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Moje łobuziaki już po śniadaniu, teraz odpoczywają. Po wczorajszym deszczu nieco się ochłodziło, ale świeci słońce i na balkonie jest bardzo przyjemnie.Dla mnie chwila odpoczynku, poranna kawa , a potem zakupy, jazda pod hutę i próba ogarnięcia mieszkania. Ogarnięcia, bo posprzątanie to raczej syzyfowa praca przy tylu kotach :wink: Wczoraj podcinałam pazurki Mimkowi, bez problemu się to odbyło, kotek robi postępy. Przytulałam go, nie protestował, ale jeszcze siedzenie na kolanach nie jest dla niego takie miłe.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 12, 2018 9:49 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Byłam na zakupach i wracałam wzdłuż bloku, gdzie była ta chudziutka trisia. Nie było jej, za to dla kontrastu obok ławki leżał spaślak-pingwin. Miał obróżkę. Pogłaskałam, ale miał łapę w pogotowiu :mrgreen: Chyba by mnie dziabnął. No i słusznie, co obca baba go będzie głaskać :mrgreen:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 12, 2018 9:59 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

ewar pisze:Moje łobuziaki już po śniadaniu, teraz odpoczywają. Po wczorajszym deszczu nieco się ochłodziło, ale świeci słońce i na balkonie jest bardzo przyjemnie.Dla mnie chwila odpoczynku, poranna kawa , a potem zakupy, jazda pod hutę i próba ogarnięcia mieszkania. Ogarnięcia, bo posprzątanie to raczej syzyfowa praca przy tylu kotach :wink: Wczoraj podcinałam pazurki Mimkowi, bez problemu się to odbyło, kotek robi postępy. Przytulałam go, nie protestował, ale jeszcze siedzenie na kolanach nie jest dla niego takie miłe.



no niestety, zaraz po naszym sprzątaniu koty zaczną poprawiać po swojemu
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob maja 12, 2018 10:06 Re: Dasza i jej czwórka dzieci.Lola w DS.Ludwiś też w domku.

Nie wyrabiam się :oops: To nie tylko wina kotów. Po prostu mieszkanie woła o remont, niewykonalny przy takim stadzie. Trudno, wyjścia nie ma. Mam w dodatku naturę chomika, bardzo ciężko mi coś wyrzucić, a to okropna wada. Mieszkanie nie jest przecież z gumy.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości