Dasza i jej dzieci.Lola i Ludwiś w DS.Piksel ma chore oczko

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob wrz 02, 2017 10:21 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Byłam z Lolą w lecznicy.Dzisiaj już oczko było otwarte i dało się zakropić płyn fluorescencyjny.Okazało się, że rogówka jest dość poważnie uszkodzona :( , ale jak głęboko nie wiadomo.Okaże się.Oby nie trzeba było robić zabiegu, zeskrobuje się wtedy rogówkę, czy jakoś tak.Brzmiało okropnie.Wetka zrobiła zdjęcie, będą się konsultować, a w poniedziałek mam kotkę pokazać.Mnie się wydaje, że leki działają, oczko jest naprawdę lepsze i kotka zachowuje się jak zwykle.Lola oczywiście dostała antybiotyk o przedłużonym działaniu.Biedna malutka :(
Aha, wetka była Lolą zachwycona.Nie wszystkim szylkrecie się podobają, ale jej tak.Ja również je lubię.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob wrz 02, 2017 16:00 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

ewar pisze:Byłam z Lolą w lecznicy.Dzisiaj już oczko było otwarte i dało się zakropić płyn fluorescencyjny.Okazało się, że rogówka jest dość poważnie uszkodzona :( , ale jak głęboko nie wiadomo.Okaże się.Oby nie trzeba było robić zabiegu, zeskrobuje się wtedy rogówkę, czy jakoś tak.Brzmiało okropnie.Wetka zrobiła zdjęcie, będą się konsultować, a w poniedziałek mam kotkę pokazać.Mnie się wydaje, że leki działają, oczko jest naprawdę lepsze i kotka zachowuje się jak zwykle.Lola oczywiście dostała antybiotyk o przedłużonym działaniu.Biedna malutka :(
Aha, wetka była Lolą zachwycona.Nie wszystkim szylkrecie się podobają, ale jej tak.Ja również je lubię.



żeby obyło się bez zabiegu :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72822
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob wrz 02, 2017 18:31 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Jestem dobrej myśli.Oczko nie wygląda tragicznie, mała dostaje antybiotyk, a ja zapuszczam kropelki kilka razy dziennie.Przemywam też, bo oczka powinny być nawilżone.Lola zachowuje się normalnie, je, chodzi do kuwetki, bawi się, to dobry znak.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 6:30 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Oczko Loli już wygląda nieźle, bardzo się cieszę.Wczoraj wyciągnęłam wędkę, prezent od Reni.To takie wielkie, strusie pióro, leciutkie bardzo.Ale był szał :lol: Wszystkie koty się bawiły.Kociaki są bardzo zżyte ze sobą, wiele razy o tym pisałam.Najbardziej dwa krówki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
One są bardzo ruchliwe i niezbyt lubią być fotografowane.
Najmilszy i najbardziej proludzki jest czarny Ludwiś.Kochane stworzonko z niego, ale absolutnie wszystkie są łagodne, pozbawione agresji.To rozbrykane, wesołe kotki, które cieszą się każdą chwilą swojego życia.Zadowolone są, bo miseczki są pełne, bo są zabawki, bo jest się do kogo przytulić...itd.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 10:19 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

A przy mamie też ciepło i bezpiecznie
Obrazek Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 14:07 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

ewar pisze:A przy mamie też ciepło i bezpiecznie
Obrazek Obrazek


mamusia niewiele większa od dzieci
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72822
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie wrz 03, 2017 14:22 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

O, teraz to Dasza jest ogromna w porównaniu do tego jaka była, kiedy pojawiała się w śmietniku.Byłam pewna, że to kociak.Ona nadal ma syndrom pustej miski, je bardzo dużo.I jej i kociakom wszystko smakuje.Tutaj cała piątka wsuwa gotowane mięso.Żaden z pozostałych kotów nawet nie powąchał tego.
Obrazek
A taki widok zastałam dzisiaj, kiedy wróciłam spod huty.Gabryś leżał na Ludwisiu, obok Piksel wciśnięty między Gabrysia i Benię i szylcia Lola.
Obrazek Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie wrz 03, 2017 14:35 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

ewar pisze:O, teraz to Dasza jest ogromna w porównaniu do tego jaka była, kiedy pojawiała się w śmietniku.Byłam pewna, że to kociak.Ona nadal ma syndrom pustej miski, je bardzo dużo.I jej i kociakom wszystko smakuje.Tutaj cała piątka wsuwa gotowane mięso.Żaden z pozostałych kotów nawet nie powąchał tego.
Obrazek
A taki widok zastałam dzisiaj, kiedy wróciłam spod huty.Gabryś leżał na Ludwisiu, obok Piksel wciśnięty między Gabrysia i Benię i szylcia Lola.
Obrazek Obrazek



chyba taki senny dzień, że nic im się nie chce tylko spać

ten syndrom pustej miski to chyba u kotek , które okociły się na ulicy pozostaje na długo, albo i na zawsze :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72822
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon wrz 04, 2017 11:50 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Lola ma bardzo rozległe uszkodzenie rogówki, ale na szczęście płytkie.Oprócz tobrexu dostaje jeszcze tropicamidum i corneregel.Kupiłam w aptece.W sumie 12 razy dziennie musi mieć coś zakrapiane do oczka.Nie jest to dla niej przyjemne, ucieka, ale jak już jest na rękach to jest bardzo spokojna.Wetka powiedziała, że tak łagodny kot, kot, który zupełnie nie walczy, nie protestuje przy zabiegach prawie się nie zdarza.Bo te kociaki takie są.I nie mają tego po mamie, bo Daszka walczyć potrafi.Za tydzień wizyta kontrolna.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro wrz 06, 2017 6:57 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Biedna Lola, ucieka przede mną. ma dość ciągłego zapuszczania kropelek, ale nie ma wyjścia.Oczko musi być wyleczone.
Naprawdę niektórzy ludzie powinni uczyć się od Daszy i jej dzieci jak powinny wyglądać rodzinne relacje.Daszka wciąż cieszy się autorytetem wśród swoich dzieci, słuchają jej, wystarczy, że da znak, a cała czwórka jest obok niej.Oczywiście Dasza daje im swobodę, maluchy są samodzielne, ale jest czujna.Razem zjawiają się na posiłki, a potem kotka myje po kolei każde dziecko.One podstawiają główki i pyszczki, jest to i zabieg pielęgnacyjny i pieszczota.Kiedy przynosiłam Lolę z lecznicy to i rodzeństwo ją wylizywało, pocieszało (?), w każdym razie to szalenie rozczulające.Benia jest zachwycona, kiedy może któreś przytulić i zauważyłam, że często Lola wtula się w ogromną kocicę.Krówki i Lola wciąż jednak są płochliwe, tylko Ludwiś stwierdził, że u mnie na rękach może być fajnie, a i łóżko to niezłe posłanko :mrgreen:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro wrz 06, 2017 10:39 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

ewar pisze:Lola ma bardzo rozległe uszkodzenie rogówki, ale na szczęście płytkie.Oprócz tobrexu dostaje jeszcze tropicamidum i corneregel.Kupiłam w aptece.W sumie 12 razy dziennie musi mieć coś zakrapiane do oczka.Nie jest to dla niej przyjemne, ucieka, ale jak już jest na rękach to jest bardzo spokojna.Wetka powiedziała, że tak łagodny kot, kot, który zupełnie nie walczy, nie protestuje przy zabiegach prawie się nie zdarza.Bo te kociaki takie są.I nie mają tego po mamie, bo Daszka walczyć potrafi.Za tydzień wizyta kontrolna.



za wyleczenie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72822
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro wrz 06, 2017 11:00 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Dzięki :1luvu: Myślę, że damy radę.Antybiotyku już nie dostaje, może nawet uda mi się ją zaszczepić przy okazji wizyty kontrolnej.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw wrz 07, 2017 6:50 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Lola ma już dosyć ciągłego zapuszczania kropelek, ucieka przede mną, ale mam nadzieję, że jeszcze tylko kilka dni i będziemy mieć to z głowy.Kociaki socjalizują się powoli, staram się je brać na ręce, głaskać, przytulać, ale powoli to idzie.Tylko Ludwiś jest miziakiem, on lubi być przytulany i zdecydowanie uwielbia wylegiwanie się w łóżku.
Kociaki są jak maszynki do mięsa, z jednej strony wchodzi, z drugiej wychodzi :mrgreen: Przerób mają niesamowity.Głodne są zawsze.Mogą twardo spać, ale wystarczy, że szykuję coś dla bezdomniaków, albo Jimiego, poczują jedzenie i natychmiast są przy mnie.Dostają, bo rosną, a ja zresztą uwielbiam patrzeć jak koty jedzą, jakie są zadowolone.Oczywiście rano z kuwet się wylewa, mam hurtowe ilości urobku.Wczoraj kociaki dostały surowe skrzydełka kurze.Rozprawiły się z nimi migiem, zostały malutkie kawałeczki kości, puste w środku.Starsze koty nawet tego nie powąchały.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw wrz 07, 2017 13:58 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Benia, o czym już wszyscy wiedzą jest najszczęśliwsza, kiedy może opiekować się jakimś kotem
Obrazek
I poKOT :wink:
Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt wrz 08, 2017 13:25 Re: Dasza i jej czwórka dzieci

Mimek i Piksel zwykle razem
Obrazek Obrazek
Żółtka jajek baaardzo smakują :D
Obrazek
A miziaczek Ludwiś testuje posłanko
Obrazek
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55016
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości