Bezdomne koty

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie paź 08, 2017 8:30 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Mnie nie jest głupio. Tu chodzi o zdrowie i życie malucha,więc jest sens się wtrącać.Odchowałam już tyle kociąt,że często niestety wiem więcej niż niejeden wet co w danej chwili mojemu kociakowi potrzeba. I nie pozwalam eksperymentować/podawać czegoś,co nie działa.

Po suchym Royal Canin Pediatric Weaning lub RC Growth nie ma zwykle biegunek. Tą karmę zwykle koty jedzą b.chętnie .
http://www.krakvet.pl/royal-canin-pedia ... 14045.html

Przy rozstroju daję kurczaka lub indyka Gerbera (w Rossmannie najtaniej)
http://www.rossmann.pl/Produkt/Gerber-M ... 18189,7336

Z Animondy to Baby patte kitten,taki różowy mus na tackach.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ?rrec=true

dobra ,bezpieczna jest też mokra Feringa (różowa tzn.kurczak i cielęcina-u mnie tylkko to jedzone ze smakiem,samego indyka nie tykały:()
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ten/498912

jak nie było biegunek korzystna cenowo i dobra była też Smilla kitten
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ten/367027

I mięso wołowe surowe lub indyk mielony surowy.
Z probiotyku najlepiej lubię Lakcid (trzeba w lodówce trzymać). Ma smak mleczka i ładnie go spijają ze strzykawki.

To tak na szybko. Teraz ćwiczyliśmy to na ślepaczkach z mojego wątku
viewtopic.php?f=1&t=181974
Też miały ostatnio biegunkę. Już kolejny raz pomogła mi w ogarnianiu kupy ta pasta CarobinPet.Po dwóch podaniach był efekt.Jest rewelacyjna.
http://ilovet.pl/produkty/carobin-pet/

Za zdrówko :ok:
Ostatnio edytowano Nie paź 08, 2017 9:20 przez tabo10, łącznie edytowano 2 razy

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie paź 08, 2017 8:39 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Ciociu Erin ,przytulam [*] :cry:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie paź 08, 2017 9:47 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Może słowo "głupio" nie oddaje istoty sprawy- ja takiej wiedzy jaką Ty masz raczej nie posiadam, bo i z maluchami i jakimś zaawansowanym leczeniem nie miałam do czynienia. A niepoważnie jest moim zdaniem narzucać lekarzowi co ma podać, jak nie potrafię się odnieść czy to co podał jest złe. Jak do tej pory leczenie tego wet. działa dobrze ( mam na myśli leczenie maluchów od Kingi z Darłowa, które w domu ma sąsiadka, ale ja pilotuję ( czyt;finansuję) ich leczenie- a też były brzydkie kupy + świerzbowiec uszny, grzyb i początki kk).

I myślę, że wyjaśnia się powód problemów z brzuszkiem- robale. We wtorek kocia dostała "odrobaka"( pasta)- na moją prośbę w" bardzo ostrożnej", a więc zaniżonej dawce. I te sensacje zaczęły się właśnie po tym. a robali w kupalach nie wypatrzyłam. Wczoraj dostała kolejny raz , tym razem milbamex i od wczoraj wydala z siebie glisty, chwilami dużo. Kupy lepsze, choć zdarzają się jeszcze placki, układ pokarmowy podrażniony ma bardzo, brzuszek wzdęty; może powinnam dać espumisan, ale w domu nie mam ( no i nie pamiętam jak to z dawkami dla takich maluszków).
Co nie oznacza, że Twoich porad nie zachowam i nie postaram się wprowadzić w czyn, jeśli nadal będzie potrzeba :)
Mimo wszystko kicia szalej z piłeczkami i myszkami.

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36

Post » Nie paź 08, 2017 10:18 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Tabo10, dziękuję :cry:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon paź 09, 2017 8:57 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Pozdrawiamy z Szylcią z rana :)
Z brzuszkiem lepiej, choć nie idealnie :?
Śmieszą mnie jej zachowania- odruch-"kryć się", gdy tylko człowiek na horyzoncie, wciąż działa, ale jednocześnie już wie,że z człowiekiem to fajnie bywa- taka duża zabawka- :) . No i zaraz wyłazi z tego ukrycia i łazi za człowiekiem,ale żeby się tak dać złapać- co to, to nie :mrgreen: Goń mnie!!

zjawka

 
Posty: 1651
Od: Nie wrz 18, 2011 21:36

Post » Pon paź 09, 2017 13:48 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Zjawko :1luvu:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon paź 09, 2017 18:14 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

tabo10 pisze:Zjawko :1luvu:

:1luvu: :1luvu: :201494

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pon paź 09, 2017 21:37 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Dzisiejsze wyniki nerkowego rudzielca. Najpilniejsze teraz to zrobienie paszczy i kastracja. Wg doktor ,po tym parametry nerkowe mogą się znacznie poprawić.Bez sanacji będzie tylko gorzej.Kocio na stole był aniołem i miziakiem 8O :1luvu: Nerki nie są w tak złym stanie jak myślałam,mimo wyskiej kreatyniny.

Obrazek

Obrazek

Dostaliśmy piękny rabat,dziękujemy kochanej Pani Doktor :201494
Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon paź 09, 2017 21:44 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Dobre wieści. :ok:

Zdjęcie mam tylko jedno, na razie rudy kawaler nie chce pozować.
A śliczny jest. :D
Obrazek
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14235
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon paź 09, 2017 21:47 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny duszność po preme

Piątkowe wyniki kardiologiczne biało-czarnego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety dostaliśmy tylko 20zł rabatu :|
Obrazek

Kocio ma dodatkowo masakrę świerzbową w uszkach.Wczoraj rozgrzebałam i aż pluska tam :(

Idę spać.Padam z nóg.Piątek i dziś musiałam brać urlopy,bo dostępne godziny przyjęć specjalistów tylko w środku roboczego dnia. Koszmarne to wszystko.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto paź 10, 2017 16:07 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny i rudy -wyniki

Czarno-biały kocurek przede wszystkim wypoczywa i chce mieć święty spokój.

Obrazek



Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/GpudWkFfIyx1tGfC3
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14235
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw paź 12, 2017 7:33 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny i rudy -wyniki

Wczoraj i przedwczoraj w biało-czarnego wstąpiła radość. Dotąd leżał apatyczny,odizolowany,otępiały,wycofany. Kładłam to na karb bólu ząbków,bo w paszczy brzydko. Ale odkąd czyszczę uszki i główny korek w lewym uchu i mega wydzielina wybrana-kocurek odżył 8O Do tej pory miałam wrażenie,że jest przygłuchy,z opóźnieniem reagował na hałas obok. Wczoraj i przedwczoraj wieczorem sam nawet zaczął się bawić :1luvu: Jak mały kociak szalał z torem i piłeczką,aż musiałam schować do łazienki,bo noc ciemna i bałam się reakcji sąsiadów z dołu :twisted: Myślę,że uszka też bardzo mu doskwierały. Widziałam,że próbował pomóc sobie łapką,ale nie dawał rady.Terazwiem jaki to był dyskomfort dla niego.
Boże,jak te bezdomne zwierzęta muszą cierpieć na wolności,zanim uzyskają pomoc,albo zanim odejdą...Serce pęka.

Ale oglądając wczorajszą radość serce roście :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw paź 12, 2017 8:34 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny i rudy -wyniki

Ale fajny krówek :) Niech zdrowieje szybko :ok:
A czym mu czyścisz uszka?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw paź 12, 2017 9:02 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny i rudy -wyniki

Zwykłą wodą i patyczkami,płatkami kosmetycznymi + Oridermyl na świoerzb.
Chciałam kupić np.Otodine do czyszczenia , bo wszystko było pozasychane,ciężko szło na początku-wyrywał się,bronił, ale preparat aż 70zł 8O I zrezygnowałam. I bez niego damy radę :) Ważne,że Krówuś odżył.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw paź 12, 2017 9:34 Re: Dramat nadmorskich kotów- biało-czarny i rudy -wyniki

Boże,jak te bezdomne zwierzęta muszą cierpieć na wolności,zanim uzyskają pomoc,albo zanim odejdą...Serce pęka.


To jest kwintesencja- dla tych, którzy uważajążekot w mieszkaniu "się męczy bo potrzebuje wolności"
Co ten kotełek musiał przeżyć przez ostatnie 3 lata,po śmierci swojego Pana :strach: :placz:
A teraz normalny domowy kot, w dobrostanie- jak widać na zdjęciach :201461

Jesteście obie niesamowite :201494 :201494 :201494 :201494 że przytachałyście te biedaki taki szmat drogi pociągiem.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości