Bezdomne koty

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt lut 02, 2018 9:30 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- kupujemy im karmę:)

Latem pytała PS o łapanie w tamtych okolicach (Mrzeżyno) Arcana (przeczytaj na pierwszej stronie tego wątku).Wówczas na moją prośbę,byłam tam (to 9km od Trzebiatowa) i tam też jest stadko niewysterylizowane.
Stamtąd się wszystko zaczęło.Tzn. dla chorego kociaka spotkanego na urlopie ,pojechałam po antybiotyk z Mrzeżyna do Trzebiatowa ,do weta i przypadkowo wracając do PKS-u trafiłam na stado p.Franciszka.
Wówczas nikt z miau się z tamtej okolicy nie zgłosił :( A była duża potrzeba,kocię traciło oczy...
Także to też już przerabiałam Ewa.KM. :(

I miejscowe, pożal się Boże,fundacyjki i TOZ,który łapał,łapał i w międzyczasie kolejna kotka się rozmnożyła... :strach:
TOZ nawet nie miał gdzie przetrzymać kotki po sterylce.
Dobrze,że wówczas pojawiła się zjawka i przetrzymała kotkę w piwnicy.
I zabrała jedno małe kocię- piękną Szylcię,która znalazła u Niej swój DS :1luvu:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie lut 04, 2018 12:21 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa-POMÓŻCIE NA ŚWIĘTA PRZETRWAĆ

tabo10 pisze:
Magda lena pisze:
tabo10 pisze:
Magda lena pisze:Przed świętami już nie zdążę ale po świętach chętnie coś podeślę. Proszę o adres i informację jakie jedzonko podesłać?


Bardzo dziękuję :1luvu: .
Spróbuję się po świętach skontaktować z Panem Karmicielem i wypytać co by wolał . Wtedy też wobec tego wyślę Ci adres trzebiatowskich kotów i podpowiem co kupić :)



Święta minęły a ja poproszę o adres Pana Karmiciela i informację co podesłać :)


Czy udało Ci się już coś podesłać? :)


Paczka zamówiona :D

Magda lena

 
Posty: 120
Od: Czw gru 14, 2017 14:15

Post » Nie lut 04, 2018 13:48 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Super :ok:
A co udało się wybrać? Suche czy mokre?
Edit: doczytałam Pw.Będzie pyszne mokre :D . Super.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie lut 04, 2018 14:33 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

tabo10 pisze:Super :ok:
A co udało się wybrać? Suche czy mokre?
Edit: doczytałam Pw.Będzie pyszne mokre :D . Super.



Pomyślałam, że teraz zimą mięsko z puszki będzie najlepiej smakowało słodziakom :D

Magda lena

 
Posty: 120
Od: Czw gru 14, 2017 14:15

Post » Nie lut 04, 2018 15:17 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Białaczkowy kotek z Mrzeżyna ma się super w DS i pozdrawia.
Dostał piękne włoskie imię Fibo :)

Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lut 05, 2018 11:49 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Wysłałam dziś jedną budkę styropianową. Ostatnią jaką miałam.
Jest zimno,a będzie jeszcze zimniej :| Kiedy ta zima się skończy...? Wiem,że i tak jest łagodniej niż naście/dziesiąt lat temu,ale i tak to mało pocieszające.
Jeszcze jeden kot się ogrzeje,albo i ze dwa,jak pierwszy zechce wpuścić kolegę :?
Wrzuciłam też do przesyłki trzy nowe miski plastikowe-pewnie się przydadzą.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lut 05, 2018 15:53 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Ja dośle jeszcze dwie male i 1 duza przedzielona taki blizniak, ale ciagle nie ma czasu. Dzisiaj wzięłam dzien wolny na żadanie. Zadzwoniłam do pracy, że musze zrobic USG tarczycy bo jedyny wolny termin to dzisiaj 10,30. Ubaw był tylko jak powiedziałam, ze swojej kotce. Niestety prawy płat do usunięcia. To ja sie upierałam, że z kotką cos nie tak bo chudnie, a weta co pani chce 4 kg to w sam raz. Ale ona wazyła duzo więcej. No to dobrze, że schudła, była za gruba. Uparłam sie na T4 i wyszło 5,32 a norma 1,00-2,50
Na szczęście kreatynina w normie bo druga przyczyna to mogły byc nerki. Jedną juz dawno ma opisaną jako w zaniku a druga przerośnieta. Oczywiscie nie je renala tylko wysokomiesne karmy i surowe mięso.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto lut 06, 2018 10:22 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Współczuję choroby Twojej kotuni. Za zdrówko :ok:

Ewa.KM żeby nie tracić czasu zamów kuriera przez Furgonetka
https://furgonetka.pl/

Wystarczy się zarejestrować,wpisać rozmiar i wagę przesyłki.Wyskoczą do wyboru najtańsze firmy kurierskie.Ja wysłałam paczkę do 20kg za 15zł. To b.tanio.PP wiele droższa. I kurier odebrał mi paczkę z domu,nie musiałam nigdzie dźwigać (nie dałabym rady,nie mam auta).A nawet spod drzwi,bo byłam akurat w pracy :wink:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lut 06, 2018 13:08 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Dzwoniłam,że dziś powinna być budka styropianowa.Pan Franciszek przeszczęśliwy,ustawi w piwnicy,bo nie ogrzewana.
Mówi,że u nich b.dużo śniegu.Dziś o 5.00 na karmieniu osłaniał koty własnym ciałem,by na nich aż tak nie padało :cry: .Bardzo cierpią,nie mają się gdzie chować,szczególnie te bojące się dziczki co nie chcą wejść do garażu i piwnicy.
Mówi,że w Vv podają -4,a jak zapytał człowieka odśnieżającego samochód na termometrze w samochodzie było -11. A przy gruncie jeszcze bardziej odczuwalny mróz.

Może nie będzie co sterylizować...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lut 06, 2018 18:50 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Ile jeszcze domków potrzeba.
Mam kilka zbędnych pudelek z których mogę zrobić domki.
Ostatnio edytowano Śro lut 07, 2018 10:52 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam posty.

DOMINIKA74

 
Posty: 20
Od: Wto lut 06, 2018 18:42

Post » Śro lut 07, 2018 10:58 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Witaj DOMINIKA74,a jakie robisz?
Jaka grubość styropianu? Możesz wstawić fotkę na forum,przepraszam,że zapytuję,ale widzę ,że jesteś nowa na forum :)

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lut 07, 2018 12:44 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Dotarła moja budka styropianowa i już nocą została zajęta przez jedną koteczkę :)

Nocą też odszedł jeden kocurek zmarłej Pani Ani[*] -karmicielki ,która w ostatniej woli prosiła p.Franciszka,by się zaopiekował Jej kotami.P.Franciszek dziś bardzo zatroskany,przejęty i smutny :( Długo o niego walczył,nie chciał uśpić...

U nich potwornie zimno -16st :strach:
Skoro świt na karmieniu było tylko 7 kotów z 32 :placz:

Magda lena Twoje puszeczki wczoraj dotarły :1luvu: Wieczorem i rano już były jedzone przez koty.Pan Franciszek podgrzał jak radziłam,by koty choć ciut się rozgrzały.

Ewa.KM czy do Twoich budek wkładałaś pocięty polar?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lut 07, 2018 12:51 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Tak. Jestem nowa. Moje bezdomniaki mają domki pojedyncze z pudelek styropianowych 50x50x50 i gr. 6cm z każdej strony. Są bardzo ciepłe. I takie teraz mam na zbyciu.

DOMINIKA74

 
Posty: 20
Od: Wto lut 06, 2018 18:42

Post » Śro lut 07, 2018 13:33 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

6cm 8O Suuper.
poproszę ,jeśli możesz o wykonanie i wysyłkę dla trzebiatowskich kotów :201494
Zależy mi,by styropian był gruby.Te,które znam są robione najwyżej z 5cm. A 6cm też jest?

Tutaj jest link do budek ,które fachowo robiła forumowiczka Prakseda,czy Twoje są podobne?
viewtopic.php?f=1&t=67461

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lut 07, 2018 13:54 Re: Dramat kotów z Trzebiatowa- potrzebny łapacz

Tak moje są podobnie robione. Z chęcią je wyślę. Pana Franciszka podziwiam za to co robi dla kotow. W jaki sposób moglabym dostać adres do wysyłki. Nie znam się na pw. Proszę o pomoc w tej kwestii.

DOMINIKA74

 
Posty: 20
Od: Wto lut 06, 2018 18:42

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 163 gości