Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon lip 10, 2017 11:17 Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

witam wszystkich,
sprawa może nietypowa na forum kociarzy, ale na "psich" forach nie mam możliwości napisania bo nie jestem zalogowanawięc pisze tu. wczoraj wracałam z wyjazdy i na stacji benzynowej Huzar przy trasie krajowej nr 12 na wschód od Gielniowa koczuje od kilku miesiecy porzucona suczka. Suszka nieduża, tylkowy kundelek. Własciwie to nie na stacji ale obok koło takiego okragłego, szklanego baru. Tam ma co prawda wikt i opierunek bo panie z baru ją dokarmiają , ma tez swoje posłanko, no ale nie ma swojego człowieka i jak bar jest zamykany to ona zostaje sama. rozmawiałam z panią z baru i mówiła, że suczka jest do przyagrnięcia jakby ktoś chciał, bo została na stacje podrzucona ok 3-4 miesięcy temu. jest to starsza suczka ale juz się oszczeniła na stacji. Panie zorganizoały adopcję dla szczeniaków ale mama nadal czeka, było ponośc zgłaszane do różnych służb ale nie zaintereswali się zbytnio (więc jak widac nie ma tam nikogo z sercem). suczka jest niezwykle przyjazna, cały czas lezy przed barem przy stolikach gdzie siedzą goście, a jak ktoś ją pogłaszcze to cieszy się całą soba i najchetniej poszłaby z tym kimś. Widać, że BARDZO potrzebuje swojego człowiek. Może znacie dziewczyny kogoś z tamtych okolic, kto mówłby sie bidulką zainteresować, teraz jest lato ciepło wiec jest ok. ale przyjdzie zima a ona będzie tam koczować :( . Jask by się trafiła jakaś dobra dusza i dała jesj kochający dom, to byłoby super, bo widać, że na stare lata, ktoś biedaczki się pozbył. a nie taka starość jest wymarzona dla psa :(
[url=http://tnij.org/kolczmeg2w]Obrazek

Meg2

 
Posty: 1127
Od: Wto lis 15, 2011 12:43
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post » Pon lip 10, 2017 11:39 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Wkleiłam post na dogo, ale ja tam kiepsko się poruszam.

ewar

 
Posty: 54969
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lip 10, 2017 11:55 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Zadzwoń do Straży Miejskiej, Gminy czy okolicznego schroniska choćby, nie mówiąc o fundacjach jakichś najbliższych. Tyle chyba możesz zrobić?

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 10, 2017 12:42 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Meg2 pisze: Panie zorganizoały adopcję dla szczeniaków ale mama nadal czeka, było ponośc zgłaszane do różnych służb ale nie zaintereswali się zbytnio (więc jak widac nie ma tam nikogo z sercem).

W małych miejscowościach tak jest, że nie da się uzyskać pomocy.Moje miasto jest drugie co do wielkości na Podkarpaciu, a o jakąkolwiek pomoc dla zwierzęcia nie ma szans.Owszem, są dwie fundacje, psia i kocia i co z tego?
Gielniów to woj.mazowieckie, tak? Jeszcze przychodzi mi do głowy zainteresowanie jakąś stacją telewizyjną.

ewar

 
Posty: 54969
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lip 10, 2017 12:49 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

ewar pisze:Wkleiłam post na dogo, ale ja tam kiepsko się poruszam.


dzięki :)
[url=http://tnij.org/kolczmeg2w]Obrazek

Meg2

 
Posty: 1127
Od: Wto lis 15, 2011 12:43
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post » Pon lip 10, 2017 12:53 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Carmen201 pisze:Zadzwoń do Straży Miejskiej, Gminy czy okolicznego schroniska choćby, nie mówiąc o fundacjach jakichś najbliższych. Tyle chyba możesz zrobić?


do schroniska i gminy Pani dzwoniła ale ogólnie sprawa potem przycichła, czyli nie ma nikogo tam, kto by z sercem podszedł do tematu. więc na urzedasów nie ma co liczyć (a jak zmuszeni przez kogoś ją wezmą to może mieć tam gorzej niż teraz) , ona tam teraz żle nie ma bo jest jedzenie i czasem ludzie się zainteresują pogłaskają, pani z baru też była do niej bardzo przyjazna, ale przyjdzie zima i co potem.
Tu więc jest potrzebny konkretny człowiek który przygarnie suczkę, bez zabierania jej do żadnych schronów
[url=http://tnij.org/kolczmeg2w]Obrazek

Meg2

 
Posty: 1127
Od: Wto lis 15, 2011 12:43
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post » Pon lip 10, 2017 13:46 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Zdjęcie jakieś masz?

ewar

 
Posty: 54969
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lip 10, 2017 14:14 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

ewar pisze:Zdjęcie jakieś masz?


nie
[url=http://tnij.org/kolczmeg2w]Obrazek

Meg2

 
Posty: 1127
Od: Wto lis 15, 2011 12:43
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post » Pon lip 10, 2017 14:37 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Szkoda.

ewar

 
Posty: 54969
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lip 10, 2017 14:52 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

A może Pogotowie dla Zwierząt? Oni są z Piły, to nie tak daleko, poza tym dużo jeżdżą po Polsce, spróbuj zadzwonić.
Jest jeszcze takie coś: https://www.facebook.com/tropwarszawa/?ref=br_rs
choć dla nich to pewnie za daleko, ale może znają kogoś z tej okolicy?

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 15, 2017 14:32 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Meg2Proszę o kontakt telefoniczny 516-314-917, oddzwonię, wolę rozmowę Przejeżdżałam z koleżanką ze Straży Ochrony Zwierząt tą trasą 1 lipca i zatrzymałyśmy się na stacji benzynowej w Gielniowie. Była tam sunia i piesek podobny do bernardyna. Zainteresowałyśmy się ich losem, rzeczywiście są karmione, ale przydałyby się im domy -
lecz nie schronisko. Tydzień później poinformowano mnie , że gmina zabrała dużego psa, gmina natomiast zaprzecza. Boję się żeby zamiast pomóc nie zaszkodzić tym pieskom. Czy widziała pani też dużego psa? Okoliczne organizacje prozwierzęce znają ich los, dostałam nawet zdjęcie tego dużego, ale nikt nie kwapi się żeby pomóc. Szczególnie suczkę dobrze byłoby zabezpieczyć przed rozmnażaniem. Cały czas myślimy jak to rozwiązać, mieszkamy jednak daleko 250 km od Gielniowa, mamy po 4 swoje psy, ale jakieś rozwiązanie musi być.

Grażyna13

 
Posty: 1
Od: Sob lip 15, 2017 13:58

Post » Sob lip 15, 2017 22:37 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Zarejestrowałam się na miau po to, żeby napisać, że również na Dogomanii staramy się znaleźć pomoc dla suni - wiadomość o suni przekazała ewkar. Niestety dotąd nie znaleźliśmy nikogo mieszającego w pobliżu.
Jeżeli będą jakieś nowe wiadomości to proszę, piszcie tutaj, ja też będę pisała - chodzi o to, żebyśmy nie dublowały swoich działań a w razie potrzeby połączyły siły :)
Sądzę, że sunię trzeba pilnie wysterylizować, inaczej w jesieni będą znów szczeniaki :(
Pozdrawiam

jolantina

 
Posty: 1
Od: Sob lip 15, 2017 22:16

Post » Nie lip 16, 2017 5:13 Re: Gielniów: porzucona na stacji benzynowej suczka

Witaj, Jolu :D Dzięki za pomoc :1luvu:

ewar

 
Posty: 54969
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości