OTW17- życie leniwie toczy się dalej...

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lip 26, 2017 7:26 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Smutne wszystko. I straszne.
Po Leonku zostały leki do oddania .Jeśli ktoś potrzebuje proszę o szybki kontakt.
Są to VETMEDIN, FUROSEMID, PRILIUM (ten ostatni ważny jeszcze 2 tygodnie).


Wieści od koci co złapana zostałą w sobotę. Ta głodna i płacząca. Ciśma z TZ-tem do Koterii wieźli. Koteria zadzwoniła. Klaudia, wolontariuszka, poznała kota co u nich był w listopadzie 2016 roku na zabiegu. Zgarnięta została spod Kebaba na Karczewskiej. Zgłosili ludzie tam się żywiący i właściciele ,że błąka się od wielu dni kot pod budynkami. Żebrze o jedzenie. Złapana została ,trafiła na Koterię. Nie wiem czy pamiętacie, że na FB właściciel wrzucił posta o poszukiwaniach. I trafił on na nasz wątek. Opisywałąm sytuację. Sama chodziłam i koci szukałam. Obalając mit ,że mnogo ogłoszeń wisi i każdy kebabista wie o poszukiwaniu kota. Ogłoszenia pojawiły się na ulicy dwa dni po moim wpisie. Aż mnie zablkowano bo to co pisałam o poszukiwaniach i opiece, nie podobało się. Pominę pretensję do wolontariuszy wyłapujących zadbane koty i wożących sobie je na kastrację. tak dla sportu niejako. By zaliczyć punkty. Faciowi nie odpowiadało ,że kota już po zabiegu. Nie miał tego w planach. Ale wetka Iwona nie ciętego kota z łapek nie wypuści. Przyjechali wtedy, zabrali, opłacili wsio, solennie obiecali nie wypuszczać kota. Na FB też to obiecano. A teraz ja na nią wdepłam. Płaczącą i głodną i zagubioną. Wiele meterków od "domu". Ponoć kot wychodzi, ponoć nie jest to daleka odległość -miejsce znalezienia, ponoć... Aż żałuję ,że kota odwiozłam. Tak, żałuję. Trzeci raz może nie przeżyć. Będę dzwonić czy ją odebrano. Mam nadzieję ,że nie.
Swoja drogą dalej NIKT do mnie nie oddzwonił z osób z którymi kontaktowałam sie w sobotni poranek, by dowiedzieć się o co chodzi. Choć wiadomo powszechnie, że prawdopodobnie o kota. Więc lepiej udawać, że sprawy nie ma.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lip 26, 2017 12:07 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Kndusiek waży 0,900 kg.
Czyli od daty przyjęcia podwoił swą masę. Oczeńka już tracą bławatkowy urok. Są obecnie jak zachmurzone niebo.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lip 26, 2017 19:14 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Za zdrowie i domki dla wszystkich podopiecznych :ok: :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lip 27, 2017 7:39 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Ogonek wczoraj wrócił na swoje śmieci. Taka decyzja zostałą podjęta. Bardzo źle się kot czuł w klatce. W tym rozgardiaszu w lecznicy panujacym. Wśród klatek pełnych kotów. Nie jadł, prawie nie pił, nie kuwetkował... Poprosiłam właścicielkę zarządzającą poradnią, by strzelili jej Convenię na wyjście. Wyraziła zgodę. I dostała. W drodze cichunio siedziała. Szczęście miałyśmy ,że wstrzeliłyśmy się między korkami.
Mała jak poczuła zapach swojego śmietniska (akuratnie przy nim stanęłyśmy) to zaczęła ryja wydzierać jak zawodowa syrena. Pani Tersa dulczyła już w przejściu i udawała, że jest przypadkiem. Strasznie się ucieszyła na widok Ogonka. Zaraz zaczęła szukać Kropy kiciając tak głośno ,że gołębie się zleciały. Ogonek najpierw znikł w czeluściach płotowych. Potem widziałam jak skakał rączo po trawie. Biegał. Cieszył się kocik okropnie. Oby tylko lepiej było. Oby nic się nie przyplątało. Dałam żarcie. Zebrałam tyłek umordowany w troki i ruszyłam do domu. Pytająco zerkam na PT. Zawsze mnie odprowadza. Nie, jeszcze się pokręcę- padło zdanie. Telepiąc transporterem, odprowadzana kicianiem PT poszłam do domu. Obrabiać swoje stadko. Deczko zaniedbane bo zaraz po pracy ruszyłam.
Rano obie kotki były. Kropa deczko boczy się na Ogonka. Normalne. Stolycom capi towarzyszka. Od capi się, to będzie dobrze. Ogonek ma wyrwany między innymi kieł i jakoś jej się dziwnie facjata układa.

Bardzo dziękuję Hani Roszkowskiej za pomoc w upchaniu koci. A "mojej" Ance za szybkie ogarniecie tematu transportu i ,co ważne, lecznicowej pomocy. To dzięki niej kotka trafiła tam gdzie trafiła. O TOZ-ie zmilczę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lip 27, 2017 7:53 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Trzymaj się dzielnie, Ogonku.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt lip 28, 2017 18:11 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Kinderek, wszystko na to wskazuje, ma kalici. Wróciliśmy od weta dopiero co. Jak zwykle wsio na bieg. Był za spokojny, za mało jadł... Sierść dziwnawa też była jak dla mnie. Na oko nie było się do czego przyczepić. Tylko przeczucie. Tylko do temperatury. 40,4 i jakby plamki na jęzorku.
Paskudny świat.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lip 28, 2017 18:22 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Zdrowiej szybko maluszku :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21538
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pt lip 28, 2017 20:14 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Stawaj na łapki
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob lip 29, 2017 7:12 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Po tolfinie odżył.

Wróciłam z karmienia. Przeszłam się wzdłuż płotu budowy gdzie wisi ogłoszenie o zaginięciu kota. Zauważyłam je wracając z badań. Nic mnie nie kosztuje zrobienie koła dodatkowego, prawie po drodze. Idę więc sobie drepcząc trepami. Kiciam. Płot zarasta zielskiem. Pięknym bluszczem. Za nim zielenią się zdziczałe porzeczki i drzewa owocowe. To opuszczona posesja. Dom runął i go zebrali na taczkach. Wiele, wiele lat tam karmiłam koty. Nie jeden trafił do mnie i znalazł dom. Nie jeden zginął pod kołami bo to ruchliwa ulica. Któregoś dnia, kotka co zawsze była, więcej nie pojawiła się. Po kilku miesiącach zrezygnowałam. Żarcie zostawało.Na śniegu nie było śladu kocich łap. A sroki miały bal. No, więc idę, wspominam, zaglądam, kiciuję. Raptem widzę cudnego ślimaka. Nie lubię tych zwierzaków ale ten był piękny. Jasny, o skorupce w biszkoptowe kolory. Zatrzymałam się.Gapię.
Jakiś ty piękny
gadam robiąc krok do przodu
chruuuup 8O
zerkam pod trepek co mi taki głos wydał
Rozdeptałam ślimaka, małego i w kolorze asfaltu
przepraszam
mówię i robię w lekkim zawstydzeniu krok do tyłu
chruuup 8O
zerkam pod trepek co mi taki głos wydal
Rozdeptałam ślimaka w kolorze asfaltu na którym pełzał sobie
Już nie pełza
Wstydliwie strąciłam ślimakowe resztki na pas ziemi.
I poszłam środkiem drogi.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lip 29, 2017 7:32 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Za zdrowie Kinderka :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
No biedne ślimaczki, ale cóż począć jak nie zauważysz to nic potem tylko przepraszać. Jakoś w tym roku dużo ich...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob lip 29, 2017 7:38 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

dobrze, że kocio lepiej. I żeby był już całkiem zdrów.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob lip 29, 2017 7:42 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Ja mam takie paskudne darmozjady na swojej stołówce :evil: https://photos.app.goo.gl/sS5EdKVShBWoJ4823
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6931
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Sob lip 29, 2017 7:45 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

piotr568 pisze:Ja mam takie paskudne darmozjady na swojej stołówce :evil: https://photos.app.goo.gl/sS5EdKVShBWoJ4823

Miałam takie paskudy przez kilka lat. Wielkości autobusu nawet były. Teraz są ze skorupkami ale wszystko kleistym śluzem otaczają.Wszystko się klei i trudno zmyć. Woda, chrupki...
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lip 29, 2017 7:59 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

No ten śluz jest najgorszy, musiałem druciany zmywak wprowadzić, nic innego nie brało. Ta siódemka dostała eksmisję na drugi koniec placu, wrócą nie wcześniej niż za dwa lata :twisted:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6931
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Sob lip 29, 2017 14:38 Re: OTW17-ciągle i ciągle jesteśmy.Nowe foty s.7 i 8 :)

Wreszcie dojszlo to cudo. Na uspokojenie. Nowość. Feliway retro jest praktycznie nie osiągalny. W przyzwoitej cenie.
Zobaczymy jak to to zadziała na koty. Wetka mówi, ze powinno się zmieniać zapaszki uspokajające. No to zmieniliśmy. Spory upust i dodatkowe 10% też miało znaczenie.
Dzięki kotydwa12 za sponsoring :201494
Obrazek
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: IrenaIka2 i 77 gości