OTW17- życie leniwie toczy się dalej...

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto lip 11, 2017 11:46 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Jak się miewa mały Kinderek
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto lip 11, 2017 12:53 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Kinderek (odpukać) ma sęe dobrze. Tylko tyłek mu dokucza przez luźne kupale. Zaczerwieniony jest i lekko odparzony. Smarujemy. Nie wiem kiedy wyzbędzie się tych brudów jakie jadł by wszystko się unormowało. Kupale brzydkie nadal. Inną możliwością, niestety, jest to ,że jemu coś się kluje zdrowotnego i dlatego ma problemy z brzusiem. Lub robale tak dokuczają. Pewnie wszystko naraz - oby nie. Ale na razie odpuszczę mu odrobaczenie. Nie wiem ,w którą stronę potoczy się jego zdrowie. I kupkanie. Do weta nie pobiegnę. Malusi jeszcze i nie szczepiony i osłabiony przez wypróżnienia byle jakie. Załatwia wsio do kuwety. dzielny dzieciak. Grzecznie zagrzebuje na pół pokoju. Lubi się bawić. Zaczyna wydawać słyszalne dźwięki co strasznie zdziwiło Janusza. Jak to młodzik wesołości w nim wiele. Nela potrafi dulczyć godzinami przy klatce i tak sobie bytują po dwóch stronach. Milczące widzenie w e więźniu . Sama góra klatki zrobiła się wielce atrakcyjna dla kotów. Dzisiejszym rankiem Beza uwaliłą się i łapki spuszczała a on skakał do niej nie zmordowanie. Ma apetyt. To cieszy. Janusz nazywa go Księciunio. Księciunio wdzięczy się do nas zza krat. W jednym celu-by go wyjąć. Ale już nie tuli się tak entuzjastycznie. On tylko by sobie podreptał po wyrku. Na to mu pozwalamy przed snem by się umordował i padł. Bystrzak załapał też, że każde otwarcie drzwiczek to szansa na ucieczkę. Trzeba gnoja pilnować. Szybki jest. Mamy gdzieś zakamuflowany kojec i chyba go wyciągnąć trzeba bęzie. Klatka to nie miejsce dla kocich dzieci ale jak trzeba to trzeba. Ma tam hamaczek, półeczkę i drapaczek. Muszę odszukać kask silikonowy dziecięcy, zakupiony na ciuchach. Świetnie sprawdził się jako huśtawka-domek w klatce. Kinduś podejmuje już próby wspinaczkowe po drapaczku. Ale nożynki słabe jeszcze. Jak mu się uda to już góra będzie jego. Choć po kratach wspina się jak rasowy alpinista. W klatce, na ograniczonej przestrzeni nie widać jaki jest maluni. W dłoni to kruszyna okrutna. Ehh, oby się udało go odchować.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55392
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Wto lip 11, 2017 13:15 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Moja Marcysia wlazła dzisiaj na parapet. nie wiem jak to zrobiła
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Wto lip 11, 2017 15:00 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

ASK@ pisze:[...] luźne kupale.[...]

daj mu Dia Dog'n Cat
https://weterynarzeradza.pl/p/456/dia-d ... 6-tabletek
jeno trzeba go zważyć i tabletę podzielić
bardzo ładnie normuje koopę, nawet u tak małych kotów
jest bezpieczny - jedną z jego funkcji, to wiązanie wody z koopala
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 12, 2017 12:30 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Dzięki Ewa. Link mi się nie otwiera na tym kompie. W domu zerknę.
Jesteśmy po rozmowie z wetem co wczoraj sie odbyła. Ale i tak przyjęty plan upadł w przedbiegach. ProColin jaki jeszcze posiadałam (ważny) raczył był stracić kolor czekolady i został wypitolony. Cała tubka poszła się jebutać w śmietnikowych czeluściach. Został Nifuroksazyd. I plany na odrobaczenie. Ale ja panikara jestem to poczekamy aż będę w domu. A on sił nabierze do walki z robalami. Kinderek dupinkę pozwala sobie pecać maściami, ma apetyt, kupale są nie ciekawe nadal ale jemu to nie zawadza. Tylko mnie. Wesoły dzieciuch. Miluch wielki. Mruczy jak rasowy traktor w zabawkowym wydaniu. takie interaktywny transformes. Espumisan powinien zacząć działać już za niedługo to i odgazuje się kałdunek. Lakcid zapodamy dziś- skończył się zapasik. Mimo tylu aptek trudno go dostać. Ale udało mi się go kupić. W ProColinie jest flora ale jakby jej nie było bo specyfiku niet.
Przyszła wczoraj paczka dla Kindusia. Kurier pytał co taka mała, bo żona to z reguły tony zamawia. Takie samo pytanie zadał jak Feliway dostarczał. Oglądał ponoć pakunek kilka razy i dziwił, że jedna ręka potrzebna tylko jest do "dźwigania". Czasem udaje mi się jakiegoś wprowadzić faceta w zdumienie. Jakie to pocieszające :wink:
Chrupiszcze rozpakowane wzbudziło wielkie zainteresowanie u Vipka. Co on wyczyniał by choć garstkę dostać. Miseczka w klatce jest tak umieszczona by koty nie dosięgły. Vipuś ma dłuuuugie łapiszcza ale trudno i jemu się dorwać do przysmaków. A vipeczek to akrobata okrutnie zdolny. Mały tylko poszturchał granulki i coś tam pomemłał. Powoli nauczy się. Gerberki zjadł ze smakiem. Teraz będą paszteciki. Gerberki szybciusio się skończyły. To wina brak przyswojenia informacji przez TZ-ta, że do Convy należy stopniowo dodawać smakołyk. On dał od razu mięcho. Więc może brzuś ma prawo się buntować. Wczoraj obaj faceci spali obok siebie. Jeden umordowny pracą nocną i odbiorem żony z pracy. Drugi umordowany skakaniem po wyrze pod baczną uwagą paniusia. Ta uwaga i skupienie też miały wpływ na umordowanie TZ-ta. Jestem tego pewna.
Telefony adopcyjne milczą mocno. Wakacje.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55392
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Czw lip 13, 2017 7:27 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Wracam wczoraj z pracy. Przy śmietnisku wronidło jakieś młode, próbuje wydziobać z torby podfruwającej na wietrze kromkę chleba. Czyni jazgot wielki. Nożynkami przytrzymuje niecierliwie stukajac dziobikiem. Część jej współbraci przygląda się koralikami ócz co ta wyczynia. Coć tam dyskutują między sobą. Podśmiewują się? czy co :mrgreen: Idę i zerkam co dalej będzie. Poradzi sobie czy nie. Nie wytrzymałam i wróciłam się te kilka kroków com zdeptała. "Poczekaj,zaraz tobie wyjmę; jeszcze plastiku się nażresz" mówię zaskoczonej młodej. Niezbyt chętnie odstępuje od zdobyczy. Ale większa jestem ! Nie ma wyjścia. Mierzy mnie wrogim wzrokiem. Coś pyszczy. Ale odlatuje i siada na murku altanki. Przytrzymuje stopą folię co mi też ucieka. Podnoszę, wysupłuję skorupkę ususzoną i rzucam ."Masz młoda, smacznego". Zwijam szczelnie torebkę, która ląduje w pojemniku. Odchodzę by dać szansę cykorzącemu się ptakowi capnąć zdobycz. I co widzę? Zanim ta moja się zdecydowała, wyleciało jakieś pyskate i bezczelnie porwało nie swoje. Radośnie tokując wylądowała na murku i gapi się na mnie z satysfakcję. Ześmiałam się. Ale nie wytrzymałam. Wróciłam te kilka kroków co odeszłam już. Bezczel wcale nie chciał zrezygnować ale udało i się kilkoma podskokami nie za mocnymi, odebrać kromkę. Połamałam na kilka kawałeczków i rozsypałam na ziemię. Sprawiedliwie ma być i już! Każda dostanie swój kawałek. Teraz już zdecydowanie ruszyłam do odmu za plecami słysząc radosne świsty ale i awantury.
Ominęłam wzrokiem kpiąco gapiącego się facia. Miał zajęcie czekając na coś tam.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55392
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Czw lip 13, 2017 7:38 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

ASK@ pisze:[...]Miał zajęcie czekając na coś tam.

ja to bym Cię specjalnie śledziła, gdybym mieszkała nieopodal
a tak, skazana jestem tylko na Twoje opisy
---
:mrgreen:

ps. kradnę, jak zwykle
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 13, 2017 9:17 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Trzeba było mnie dziś zobaczyć jak do lasu i nie do lasu szłam koty karmić. Lało jak cholera. A nawet kilka choler. Drobiłam przed kałużami na jezdni nie mogąc podjąc decyzji gdzie nogi postawić. Brodu szukałam. Jak ta kura w klatce motałam się . Wybierając mniejsze zło wybrałam głębokość stopy nie kostek. Buty mnie się rozpadły prawie. Kłosy się uczepiły do cekinów. Frędzle zamokły u kiecy. Janusz mówił ,że kotów nie będzie. Wszystkie były. Skulone kulki pod podłogą spalenizny i autami.A ja trafiwszy do pracy nawet gacie mokre miałam i łydki zbite trawami. Cyrk! Ale do kotó chodzi sie wyfiokowaną i obowiazkowo z tapirem na łbie i niebieskim tuszem na rzęsach. Co by lepszy efekt był po zmknięciu.
A treaz wyobraź nas sobie dwie. Ja oficjalnie biegam w ulewie. Ty jak Don Pedro z Krainy Deszczowców cichaczem za mną :mrgreen:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55392
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Czw lip 13, 2017 11:11 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

:ryk: :ryk: :ryk:
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Czw lip 13, 2017 13:54 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

ASK@ pisze:[...]A treaz wyobraź nas sobie dwie. Ja oficjalnie biegam w ulewie. Ty jak Don Pedro z Krainy Deszczowców cichaczem za mną :mrgreen:

---
i ze zmokniętym petem
i zalanymi okularami
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lip 13, 2017 15:23 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

ewa_mrau pisze:
ASK@ pisze:[...]A treaz wyobraź nas sobie dwie. Ja oficjalnie biegam w ulewie. Ty jak Don Pedro z Krainy Deszczowców cichaczem za mną :mrgreen:

---
i ze zmokniętym petem
i zalanymi okularami
---
:smokin:


wyobraziłam to sobie :ryk:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21555
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw lip 13, 2017 18:35 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Domek jednego z naszych kotów skontaktował się ze mną z ponurymi wieściami. Leonek, cudny kot, ma chore serduszko. Wrócili od kardiologa i nie jest fajnie. Rokowania złe.
Myślałam ostatnio o nich. Rozmawiałam z mimbla64 o Leonku i jego domku. Coś mi siedzieli ostatnio w głowie. Ale w życiu nie spodziewałam się otwierając maila tak tragicznych informacji.
Nie wiem jak Dużą pocieszyć. Tłumacze, że szybko zareagowali i dzięki temu kot ma szansę. Leonek był " tylko " jednego i drugiego dzionka przemiennie mniej ruchliwy. Mniej czasem zjadł i...nie przyszedł spać z dużymi i nie zbudził rano pani deptaniem po niej. Niby nic ale...
Kciuki wielkie upraszam dla Leonka i jego Dużych.
Mnie jest ciężko a jak ciężko musi być domkowi.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55392
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 10 >>

Post » Czw lip 13, 2017 21:05 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Trzymam kciuki za Leonka. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14250
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw lip 13, 2017 21:45 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

Mocne kciuki za Leonka :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21555
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw lip 13, 2017 21:50 Re: OTW17-ciągle i ciągle czekamy na lepsze dni. Zapraszamy!

NIK o zapobieganiu bezdomności zwierząt
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik- ... erzat.html
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości