Syjam i orient szukają opieki

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon cze 19, 2017 14:49 Syjam i orient szukają opieki

Witajcie,
Dwa wspaniałe koty, seniorzy, szukają odpowiedzialnej osoby, która zajmie się nimi podczas długiej nieobecności właścicielki. Zasadniczo z powodu wieku kotów, może się to okazać opieką do końca...
Sytuacja jest trudna, wszelkie opcje (zabrania kotów ze sobą, znalezienia opieki wśród rodziny, itd) zostały gruntownie sprawdzone i przemyślane i z wielu powodów są nie do wykonania.
Koty są dwa, od prawie zawsze ze sobą więc ze względu na to, oraz ich wiek, nie ma możliwości ich rozdzielenia.
Mimo wieku (14 i 15 lat), są w bardzo dobrej formie, żadnych chorób przewlekłych, choć niewielkie przypadłości ich dopadają. Muszą być regularnie karmione, jeden z kotów otrzymuje na stałe parafinę z powodu zaparć. Poza tym są wesołe, niezwykle kontaktowe (charakterystyczna cecha rasy), przytulaśne i doskonale się dogadują. Lubią też inne koty, choć może nie od pierwszej chwili :wink: Bardzo ciekawskie, domagają się zainteresowania (szczególnie orient), nie drapią mebli (aczkolwiek do tej pory w domu unikano tkanin które mogą zachęcać do drapania), nie chodzą po blatach i szafkach (przynajmniej jak domownicy są w pobliżu :wink: ), ogólnie są grzeczne i w miarę bezproblemowe. Szczegółowa instrukcja obsługi dla poważnie zainteresowanych osób.
Jestem świadoma, jak trudno będzie znaleźć osobę która podejmie się opieki, dlatego też od razu zaznaczam, że jestem gotowa pokrywać wszelkie koszty, w tym karma, żwirek, weterynarz (jeśli zaistnieje konieczność, leki itd). Jestem do nich bardzo przywiązana i gdyby tylko istniało jakiekolwiek inne rozwiązanie, na pewno nie szukałabym pomocy na forum.
Szukam najchętniej starszych i odpowiedzialnych osób, które mają doświadczenie w opiece nad kotami. Zależy mi jedynie na tym, aby było im jak najlepiej i wiem, że potrafią odwdzięczyć się wielką miłością. Zmiany otoczenia nie są dla nich dużym stresem i ogólnie przystosowują się ekspresowo.
Razem z kotami cała wyprawka: drapak od podłogi do sufitu, trzy kuwety (dwie zamknięte, jedna otwarta), dwa transportery, legowisko, dwie leżanki na kaloryfer, zapas karmy, zapas żwirku, przysmaków, zabawki, szczotki itd.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat kotów udzielę na priv.
https://ibb.co/eB4N0k
https://ibb.co/icfRt5
Ostatnio edytowano Pon cze 19, 2017 15:19 przez Agi, łącznie edytowano 1 raz

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pon cze 19, 2017 15:05 Re: Syjam i orient szukają opieki

:!: :!: :!:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto cze 20, 2017 12:27 Re: Syjam i orient szukają opieki

czy koty miały kontakt z dziećmi?(dzieckiem od urodzenia wychowanym z psami i kotami)
i w jakiej maksymalnej odległości ewentualny dom-rozumiem ze są w Warszawie?

dzodzo

 
Posty: 64
Od: Pon gru 04, 2006 14:15
Lokalizacja: pabianice

Post » Wto cze 20, 2017 13:55 Re: Syjam i orient szukają opieki

Agi pisze:Jestem świadoma, jak trudno będzie znaleźć osobę która podejmie się opieki, dlatego też od razu zaznaczam, że jestem gotowa pokrywać wszelkie koszty, w tym karma, żwirek, weterynarz (jeśli zaistnieje konieczność, leki itd). Jestem do nich bardzo przywiązana i gdyby tylko istniało jakiekolwiek inne rozwiązanie, na pewno nie szukałabym pomocy na forum.
Szukam najchętniej starszych i odpowiedzialnych osób, które mają doświadczenie w opiece nad kotami.

Jeśli jesteś gotowa pokrywać koszty utrzymania, to szukaj także opiekunów poprzez ogłoszenia papierowe w swojej okolicy.
Trafisz do osób, które nie są internetowe.
Znajomi znaleźli tak dla swoich dwóch kotów bardzo fajnego opiekuna rencistę.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto cze 20, 2017 15:16 Re: Syjam i orient szukają opieki

Dziękuję za radę!
Koty miały styczność z dziećmi, ale ze względu na ich wiek obecnie wydaje mi się, że lepszy dla nich będzie dom bez małych dzieci. Dowieźć je mogę praktycznie na terenie całej Polski aczkolwiek im bliżej Warszawy tym lepiej. Nie przepadają za podróżami w transporterze :wink:

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Wto cze 20, 2017 16:18 Re: Syjam i orient szukają opieki

Agi pisze:Dziękuję za radę!
Koty miały styczność z dziećmi, ale ze względu na ich wiek obecnie wydaje mi się, że lepszy dla nich będzie dom bez małych dzieci. Dowieźć je mogę praktycznie na terenie całej Polski aczkolwiek im bliżej Warszawy tym lepiej. Nie przepadają za podróżami w transporterze :wink:

Ok,rozumiem.Niedawno pożegnaliśmy naszego syjama po 14 latach i tak jakoś Mnie ruszyły.Zycze im najlepszego domku:)

dzodzo

 
Posty: 64
Od: Pon gru 04, 2006 14:15
Lokalizacja: pabianice

Post » Wto cze 20, 2017 19:41 Re: Syjam i orient szukają opieki

Dlaczego dzieci miałyby być przeszkodą? Mam 15-letnią persicę, która biega jak kociak, bawi się wędką, podobnie jak i inne koty, w tym 12-letnia Gucia.W dodatku dzieci, które wychowywane były ze zwierzętami?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 20, 2017 20:32 Re: Syjam i orient szukają opieki

Ależ dzieci absolutnie nie są przeszkodą. Dopóki nie próbują na siłę bawić się ze zwierzakiem, który nie ma na to ochoty (choć moje nadal potrafią bawić się jak kociaki :lol: ) i generalnie wiedzą jak z kotami postępować. A tu jak widzę był już starszy kot, więc czemu nie? W dodatku syjam :D
Dzodzo, napiszę do Ciebie na PW.

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Śro cze 21, 2017 8:24 Re: Syjam i orient szukają opieki

rozpisalam sie w pw:)

dzodzo

 
Posty: 64
Od: Pon gru 04, 2006 14:15
Lokalizacja: pabianice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości