przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro cze 28, 2017 12:05 Re: czarny mały Pumba (odmiana orientalna) szuka dobrego do

Pumbo kręcipupek
wszędzie się wepchnie

Obrazek

Zorro jest jego obecnością odrobinę zadziwiony
Obrazek

zawsze to Zorro był największy brykacz, krecipupek i w ogóle łobuz i słodziak
Obrazek

a teraz po mieszkaniu kreci się ( jak torpeda) NOWY :strach:
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 28, 2017 22:12 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Ależ bystrzak z tego Pumby! Takie bystre oczka!
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw cze 29, 2017 6:32 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Bystrzak i inteligentny kociak. Zorra wymija, w miarę możliwości.
Psów sie juz nie boi zbytnio. Przywykł chyba do psów, że podchodzą i wąchają, i robią zamieszanie i hałas , ale w sumie nie są groźne, jesli nie stoi się im na drodze i nie ma groźby bycia rozdeptanym przez nieuwagę.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw cze 29, 2017 15:32 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

A będzie jakieś zdjęcie Pumba z psem albo i dwoma? ;)
Rewelacyjny kociak Ci się trafił :D

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39232
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Czw cze 29, 2017 17:16 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Postaram sie zrobić. Zrobienie takiego zdjęcia jest wyzwaniem, bo Pumbo to mała rakieta , i do tego czarna.
Sweetie na poczatku była Pumbo zachwycona, ale jak się okazało, ze nie wolno go gonić,jednocześnie galopując i szczekając i szczerząc zęby, i nie wolno go łapać za kark i udawać ze chce się go zjeść, nie wolno go ściągać za futro ze stołu, i w ogóle ne wolno go straszyć - to całkiem straciła nim zainteresowanie.

Caillou uwaza, że on jest słodki , i czasem podchodzi do niego, i widzę ze Pumbo sie stara nie uciekać, nie fukac, ale sie wycofać, bo Caillou chce go ugniatać jak pluszaka takiego, niby to jet miłe, ale jednak chyba na dłuższą metę niezbyt bezpieczne dla kociaka.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 30, 2017 11:21 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Cudny jest Pumbiaczek a Caillou sama jest słodka :1luvu:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lip 02, 2017 16:29 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

dzisiaj dostałam maila
czarnuch akt ?
ze trzy minuty myślałam, zanim załapałam -(nie jestem cool, nie łapię skróto-mowy)

a tak poza tym to dzwonią głównie ludzie, którzy mają ok 3-4 letniego wycofanego kota
takiego trzymanego w mieszaniu od maleńkości samego, bez innych zwierząt, z którym nic nie robią
w sensie kot sobie śpi cały dzień, jak goście przychodzą to się chowa , czasem go pogłaszczą
i chcieliby Pumbę, żeby im kota ROZRUSZAł :?

jak z nimi gadam, ze Pumba to jest jak tornado, ze wcale niekoniecznie koty się zaprzyjaźnia
a na pewno nie pierwszego dnia ( i żeby się udało to trzeba popracować nad kotami tak ze dwa tygodnie przynajmniej)
że ich kot może ( i jest to prawdopodobne) zareagował stresem albo sikaniem nawet na takie tornado jak Pumba
bo Pumbo to sie raczej nie przejmie ich kotem, i nie będzie go socjalizować, tylko wyje mu jedzenie i po nim przejdzie, jesli mu kot stanie na drodze

to ludzie są zadziwieni
bo oni myślą, ze wpuszczą nowego kociaka do mieszkania, a ich rezydent, który jest wycofany i bardzo spokojny i ostrożny, od razu bardzo sie ucieszy/ normalnie oszaleje ze szczęścia i kotki będą eis razem bawić, a wszyscy będą szczęśliwi

i dzonią nastolatki, które chcą kotka
a jak pytam o konkrety, no to nie wiedzą co powiedzieć -kotka chcą po prostu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie lip 02, 2017 16:34 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Tak wiem, ludzie to zupełnie bez wyobraźni są. Myślą, że tu od razu bajka będzie pt: "i żyli długo i szczęśliwie..." :201436
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie lip 02, 2017 16:37 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Patmol pisze:dzisiaj dostałam maila
czarnuch akt ?
ze trzy minuty myślałam, zanim załapałam -nie jestem cool


:lol:


Patmol pisze:a tak poza tym to dzwonią głównie ludzie, którzy mają ok 3-4 letniego wycofanego kota
takiego trzymanego w mieszaniu od maleńkości samego, bez innych zwierząt, z którym nic nie robią
w sensie kot sobie śpi cały dzień, jak goście przychodzą to się chowa , czasem go pogłaszczą


Ogólnie kociarze raczej z kotami nic nie robią a szkoda bo można za pomocą szkolenia wypracować z kotem niesamowitą więź. Najgorzej, że hodowcy mają podobnie - wystarczy zapytać o socjalizację i robi wielkie oczy. To chyba kwestia lenistwa i braku umiejętności.
Co prawda większość psiarzy ma podobnie, idą do parku i szukają innych psów coby im własnego wybawiły.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Nie lip 02, 2017 16:42 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

KociaMama44 pisze:Tak wiem, ludzie to zupełnie bez wyobraźni są. Myślą, że tu od razu bajka będzie pt: "i żyli długo i szczęśliwie..." :201436

tak myslą

i im tłumaczę, ze jak chcą drugiego kota, do tego swojego wycofanego, to najłatwiej jest wprowadzić kota dorosłego, takiego spokojnego, ostrożnego, który lubi inne koty , i lubi kontakt z kotami
bo wtedy ze dwa tygodnie koty by sie obserwowały, a potem jest szansa, żeby sie dogadały
np mój Elbert możliwe ze by się sprawdził w takiej sytuacji
ale ludzie chca Pumbę, bo taki słodki przecież jest
a Pumba za pól roku będzie prawie dorosły, i to nie jest kot, który będzie innym kotom schodził z drogi -on się zanosi na Kota, co to rządzić będzie chciał innymi kotami 8)
wiec albo do takiego kota, ze kota nie zdominuje, albo na jedynaka
do wycofanego/ strachliwego kota go dać, z ludźmi, którzy nie wiedzą co robić/ i że w ogóle cos powinni zrobić - to marnie to widzę dla rezydenta

KociaMama44 pisze:Ogólnie kociarze raczej z kotami nic nie robią a szkoda bo można za pomocą szkolenia wypracować z kotem niesamowitą więź.

tak
i więź i nauczyc kota, ze zmiany/nowości sa fajne
moje koty są przyzwyczajone do zmian, i żaden nie choruje, bo kociak z nami zamieszkał, ale tez nie daje sie Pumbie zdominować

Pumba już zaczął koty zaczepiać 8) i chodzi po całym mieszkaniu
bryka jak szalony

normalne my siedzimy w kólku czasem, ja , koty i psy, a Pumba skacze w środku jak cudak
prawdziwe widowisko

mówię tym ludziom, ze kotom trzeba zmian, wyzwań, nawet kartony można coraz inne przynosić, konstrukcje im robić, zabawy w chowanie przysmaków, móstwo rzeczy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie lip 02, 2017 17:05 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

a propo kartonow to jest zarabiaste https://www.youtube.com/watch?v=hq2jVB9 ... Tc&index=1
obejrzyj do konca - koniecznie :wink:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pon lip 03, 2017 6:57 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Pumbo to jest niezły agent.
Teraz bada jak blisko może podejść do fotela, gdy na fotelu leży Sweetie -bardzo blisko może podejść . :mrgreen:
Sweetie pierwszy raz warknie dopiero jak Pumbo usiłuje wskoczyć na fotel, ale, co już Pumbo odkrył, jeśli wskoczy nie na nią, ale na poręcz fotela -to warczenie ustaje.
Pumbo jako badacz świata.

Pumbo bada też jak szybko Zorro sie odwinie, i da mu z liścia, jak pacnie Zorra w dupsko od tyłu,
i wcale szybko Zorro sie nie odwija, Pumbo zdąża umknąć,Albo robi minę bardzo małego i niewinnego kotka, i Zorro odpuszcza.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lip 03, 2017 7:03 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

lubie czytac te Twoje opisy zwierzakow pod Twoja opieka :)

za dobry domek dla smoluszka :ok:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pon lip 03, 2017 8:44 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

miło mi

Mały jest bardzo skoczny i bardzo sprawny
szybki
i potrafi wejśc psu do miski i psa odpychać, bo on przecież był w misce pierwszy

złapany i przenoszony wbrew swojej woli (czyli zabrany np z psiej miski) wierzga i sie wyrwa, ale nie gryzie i nie drapie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lip 03, 2017 21:38 Re: czarny mały Pumba (odmiana skandynawska) szuka dobrego

Tak a propos tego prześwietnego skrótu, czy "czarny kot akt.", to przypomniał mi się sms od dziecka, z którym miałam kiedyś korepetycje (i raz miałam u niej w domu, a raz w domu jej babci - gdy ze szkoły szła prosto do babci.
Sms ów brzmiał:

Pani K
j u m Ba

Kto zgadnie??? :lol:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości