przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto sie 22, 2017 7:51 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Dorosły po prosu nie chce tego kota. Ani żadnego innego.I nie chce się angażować

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 22, 2017 10:34 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Też bym tak uznała, ale wykręty były na tyle pomysłowe, że brzmiały bardziej jak wymyślone przez rodzica niż przez dzieciaka (bo jednocześnie nie były całkiem z kosmosu).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sie 22, 2017 13:05 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

A może niech mąż w pracy popyta po znajomych kto by chciał Pumbę.
Jak już raz się udało tak szybko znaleźć dom dla tego kociaka ze schodów to może teraz też się ktoś fajny trafi?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto sie 22, 2017 13:16 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Pytał. I są chetni, ale na kota który jednocześnie jest przytulak i rudy.
a ja mam przytulak albo rudy 8)
Mąż chciał wypchnąć Ryjka, w sumie to Ryjek jest rudy, ale w żaden sposób nie jest przytulak. Głaszczę go czasem. I raz kawałek przestawiłam. Był zdziwiony, ale mnie nie drapnął.

Pumba nie jesr rudy. chyba żeby go słabo karmić, to by zrudział. Albo przemalować jakąś farba do włosów/ emulsja akrylową. .
Ostatnio edytowano Wto sie 22, 2017 13:17 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 22, 2017 13:17 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Ja nie wiem skąd takie parcie na rude koty u ludzi?
Czyżby fascynacja Garfieldem?

Przefarbować, niezłe.
Na rudo, biało lub niebiesko.

Może zanim by kot odzyskał pierwotną barwę to ludzie by się w nim zakochali.

Kiedyś czytałam jak ktoś golił dachowce a potem sprzedawał je po tysiaku jako rasowe bezwłose.
Całkiem wielu klientów się na to złapało.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto sie 22, 2017 13:22 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Rude koty sa ładne. Mnie się podobają najbardziej czarne i rude. I pointy (takie jak syjamy starego typu).
A psy biszkoptowe :mrgreen:

Moim zdaniem Puma jest śliczny po prostu. Robi sie taki cudny jak Patmol, bo zgrubiał i nie jest już szczypiorek. Ma długie łapy, krótkie futerko i złote oczy. Normalnie szkoda go oddawać :mrgreen: Ale ludziom bardziej sie Alibaba podoba, tylko każdy się zachwyca i potem go i tak nie chce.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 22, 2017 13:26 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Mnie się podobają czarne dachowce ze złotymi oczami i białe niebieskookie persy.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto sie 22, 2017 13:45 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

szkoda że Pumba (albo lepiej Ryjek :mrgreen: ) nie jest białym niebieskookim persem :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 25, 2017 7:22 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Pumbo czasem tez wkurza Sweetie, żeby nie było że to taka miłość i sielsko i w ogóle.
Bo np Sweetie sobie leży na fotelu, a Pumbo się wpycha na fotel , co jest dla Sweetie po prostu OBURZAJĄCE. Albo Pumbo skacze po oparciu fotela, nad Sweetie. no to wtedy Sweetie naprawdę się wkurza i udaje ze chce zjeśc Pumbę, ale Pumba nie bierze tego poważnie i dalej sobie bryka nad Sweetie po po fotelu.

Pumbo zaczepia też Zorra do zabawy. Delikatnie, ale zaczepia.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 25, 2017 7:56 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Dzisiaj dostałam zapytanie na maila
Czy Pumba jest jeszcze aktualny?

Odpisałam grzecznie , że jest jeszcze do adopcji,
bo po namyśle doszłam do wniosku, że chyba o to chodziło w pytaniu.
Ale szczerze przewiedziawszy w pierwszym momencie nie wiedziałam o co chodzi.z tym czy jest aktualny . :oops: Albo nie jestem zbyt bystra niestety albo ci ludzie piszą zbyt skrótowo. I miałam odruch odpisać, że tak, jeszcze żyje.

Bo wiecie. może to zbyt formalistyczne i czepialskie , ale aktualne to może być ogłoszenie. A o kotach aktualnych i nieaktualnych to nie słyszałam, no chyba ze koty modne/na topie albo passse. To tez Pumbo jest aktualny,bo jest super modny.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 25, 2017 13:11 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Oby ten skrót myślowy skończył się dobrą adopcją :ok:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt sie 25, 2017 13:29 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

jakoś tak nie mam takich nadziei
te adopcje co miałam, to przeważnie ludzie od razu albo dzwonili, albo pisali na maila jakoś inaczej, np że kot im sie bardzo podoba, a oni szukają kota bo to i tamto, i coś tam jeszcze -zaczynali jakąś konwersację o kotach, o sobie pisali, emocje w tym były

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 25, 2017 13:32 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Jeszcze aż tak tragicznie to nie brzmi, nie przesadzajmy.
I oczywiście, że chodzi o "aktualność" ogłoszenia, nie kota.
Oczywiście, że można było sformułować pytanie w bardziej wyszukany sposób ale , znając życie, ludzie ostatnio nie tylko idą na skróty ale i piszą.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pt sie 25, 2017 13:37 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

wiem, dlatego grzecznie odpisałam i w ogóle
ale wolałabym żeby ludzie pisali do mnie normalnie , bo jakoś adopcja kota czy psa to jednak wymaga chwili zwolnienia, pomyślenia, rozważenia, czasu
a nie tylko czy aktualne i gdzie odbiór?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sie 25, 2017 13:38 Re: przytulak i nakolankowiec kociak szuka dobrego domu

Ale jednak nie można przesądzać, bywa różnie.

Gdy ogłaszałam do adopcji Agatkę z działek, dostałam SMSa:
"Jak kotka reaguje na spokojnego psa?"
Odpisałam: "spokojnie" :mrgreen:
i nie liczyłam na ciąg dalszy.
Na szczęście pani przeszła na kontakt głosowy,
a Agatka ma dobry dom (i spokojnego psa do towarzystwa) :ok:

EDIT
Miałam też sytuację, że pan bardzo chciał adoptować ode mnie kocurka,
zachwycał się jego zdjęciami,
jego żonie kot także ponoć bardzo się podobał,
bardzo dużo pan opowiadał też o swoim kotku obecnym, i poprzednim,
zdjęcia przysyłał,
a gdy zaprosiłam państwa do siebie, aby poznali kota,
to kontakt się urwał jak nożem uciął :roll:

Tak więc nie początek jest ważny, tylko zakończenie :mrgreen:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości