Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością - zostaje

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt cze 02, 2017 9:10 Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością - zostaje

Nadeszła pora na znalezienie domu małemu Maćkowi.

Kim jest Maciuś?
Pierwszy raz zobaczyłam go w oddali w listopadzie. Od razu wiedziałam, ze to maluch bo wiosną nie wiadomo skąd na działkach pojawiła się cieżarna kotka. Widywałam ją sporadycznie z daleka, ale wiem, że urodziła na przełomie kwietnia i maja. To musiało być jej dziecko. Młody był baaaardzo płochliwy, znikał jak tylko poczuł na sobie wzrok człowieka. Jednak szybko zauważyłam, że jest zafascynowany człowiekiem. Niekoniecznie jedzeniem, jakie mu czlowiek mógł dostarczyć, ale właśnie samą osobą człowieka.
Podchodził coraz bliżej i mimo, że absolutnie nie było szans na dotknięcie to jednak z radością przyjmował zaproszenie do wspólnych zabaw.Kolejne tygodnie mijały i mały coraz śmielej zbliżał się do mnie, bawił się wręcz na moich stopach. Najpierw zaczęłam go delikatnie dotykac palcem, potem udawało się go pogłaskac po grzebiecie, aż w końcu podczas zabawy udało mi się kilka razy go przytrzymać i podnieść.
To był odpowiedni moment na zabranie go z działek. Od razu kastracja, testy FeLV/FIV (są ujemne), odrobaczenie. Za chwilę będzie zaszczepiony i moze zmieniać dom :kotek:

W domu Maciuś radzi sobie bardzo dobrze, choć młodziutki to jednak bardzo spokojny, cierpliwy i łagodny kot. Wzięty na ręce nie wyrywa się, nigdy nie próbował drapnąć czy ugryźć. Jest łatwy w obsłudze - bez problemów zrobiłam zastrzyk i podałam leki do pychola. Jeszcze bywają momenty kiedy skuli się na widok zbliżających się do niego rąk, syknie, jednak chwila mizianek i kot rozmruczany z brzuchem wywalonym do góry :D

Maciek bardzo lubi towarzystwo kotów - nie boi się obcych kotów, ufnie podchodzi z ogonkiem w górze :kotek: W związku z tym wskazany dom, który szuka kota na "dokocenie". Dom niewychodzący, bo Maciek nie jest jeszcze aż tak oswojony, żeby można go było bez strachu wypuścić na samodzielne spacery.
Małe dzieci też mogłyby być zbyt dużym wyzwaniem dla niego (przynajmniej na początku), wiec wskazany dom z większymi, spokojniejszymi dziećmi.

Maciek będzie wydany z umową adopcyjną, książeczką zdrowia, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany.
Dowiozę!

Najświeższe fotki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Pon lut 26, 2018 10:41 przez Avian, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt cze 02, 2017 16:24 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Ale cudowny Maciek, wspaniały :1luvu:

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Sob cze 10, 2017 5:05 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Jak tam sprawy u Maćka?

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon cze 12, 2017 11:40 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Maciek ok - coraz wiecej czasu spędza poza kojce, wiec coraz bardziej się ożywia :D
Ma swoje ulubione miejsca - koło akwarium (potrafi tak z 2-3 godziny leżeć z łapami opartymi o przednią szybę akwa i obserwuje pasjami ryby), na hamaczku, czy budka w tubie. Ma swoich ulubionych kolegów - najbardziej przypadł mu do gustu Groszek. Może fascynuje go taki ofutrzony kot z wielkimi oczami? ;) Reszta kotów go na razie nie interesuje - i nawzajem ;)

Jeden dom pytał o Maćka - ale to dom z ogrodem i dużym tarasem, i sami przyznali, ze choćby nie wiem jak pilnowali, może być problem z dopilnowaniem, zeby się nie wyślizgnął na zewnątrz (szczególnie latem).
Drugi chętny dom opieprzył mnie, ze to barbarzyństwo, ze chcę wydac kota do domu niewychodzącego ;)

Maciek hamaczkowy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon cze 12, 2017 11:45 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Bosz, jak barbarzyńsko udomowiony Maciek, widać, że cierpi straszliwie. :lol:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon cze 12, 2017 16:10 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Cudowny :1luvu:

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pt cze 23, 2017 17:18 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Co nowego u Maćka?

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pt cze 23, 2017 22:12 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Maciek rządzi w całym domu :lol:
Nie jest jednak takim wariatem jak to zwykle bywają roczne kocurki ;) Lubi się bawić, szczególnie jednego z moich kotów sobie upatrzył na kumpla i tak razem biegają i się zaczepiają :lol:
To jeszcze nie ten etap oswojenia, żeby sam przyszedł do człowieka, ale brany na ręce, przytulany, czy kładziony na kolanach szybko zaczyna mruczeć :kotek:
Nie wydaje się tęsknić za życiem na wolności, owszem lubi spoglądać przez okno, ale to raczej dlatego, że ma widok na zarośnięty drzewami plac, a wśród tych drzew buszują ptaki i jeże 8)
Jest spokojny i nie sprawia żadnych problemów. A jaki gaduła z niego! Podobno koty nie komunikują się ze sobą werbalnie - to ja nie wiem, co on tyle opowiada :lol:

Napisałam spokojny? Właśnie w tym momencie usłyszałam "ŁUUUUUP!!!!"
Trzy doniczki na podłodze :lol:

Maciek cywilizowany ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob cze 24, 2017 8:09 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Jest taki piękny, nic tylko kochać i tulić :1luvu:

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Sob cze 24, 2017 8:10 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

A to "łuuuup", doniczki na podłodze itp., skąd ja to znam :ryk:

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon lip 10, 2017 11:39 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Maciek już całkowicie udomowiony i zadomowiony :201461
Wręcz się panoszy :lol:
Moja starszyzna go unika, Groszek go kocha i uwaza, ze młody jest wciąż brudny, wiec najczęściej jest przyssany do burego futerka Maćka w celu dokładnego umycia :lol:
Największy i najbardziej przyjacielski Dima się Maćka boi 8O Dima to kot, który nikogo i niczego się nie boi, ale ... ucieka przed Maciejem, a młody potrafi go w kąt zagonić :ryk: Dima 8kg żywej wagi i dwa razy większy od Maćka :lol:
Maciek uważa, że pogoń za Dimą jest najlepszą zabawą na świecie, wiec wciąż szuka olbrzyma :mrgreen:
I tak mu miło czas upływa ;) Myślę, ze jest szczęśliwy w domu i że zabranie go z działek nie było barbarzyństwem ;)

W piątek Maciej jedzie przy okazji do dr Niziołka, bo charczy przy oddychaniu - moja wetka nie widzi żadnych zmian i na RTG, i oglądowo, i osłuchowo, wiec jeszcze dla spokoju niech obejrzy go specjalista od spraw oddechowych i sercowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I filmik komórkowy ;)
https://www.youtube.com/watch?v=5xyc2eSNpys
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lip 12, 2017 17:07 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Obejrzałam filmik i fotki.
Maciuś jest cudowny! :D :201446

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto sie 22, 2017 13:50 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Maciek się już całkiem zadomowił - przeżycia działkowego dzieciństwa zostawił za sobą. Cały dzień by się bawił i zaczepiał kocią starszyznę, a zmęczony po prostu leci z łapek i zasypia na stojąco ;)
Jest szczęśliwym kotem, choć żeby nie było za różowo przed nim jeszcze diagnostyka i prawdopodobnie zabieg. Maciek bowiem bardzo charczy przy oddychaniu - prawdopodobnie ma polipy w nosku. W związku z tym czeka go badanie tomograficzne i zabieg endoskopowy usuwania paskudów z małego noska. Mam nadzieję, ze to poprawi jego komfort oddychania.
Na razie jednak Maciek niewiele sobie robi z charczenia i polipów - szaleje, biega, skacze, grucha i gada :D
Jest przekochanym, pogodnym kotem - pakuje mi się do łóżka, siada przy mnie przytulony, a ja cały czas nie mogę się nadziwić, jak szybko może się oswoić taki kompletnie dziki kot, który przez pierwsze 6 miesięcy życia nie miał w ogóle do czynienia z człowiekiem.
Zastanawiam się też, czy on jest juz faktycznie oswojonym, domowym kotkiem, czy może kotem "jednego człowieka"? Czy nauczył się przez te kilka miesięcy ufać ludziom, czy tylko we mnie jest tak wpatrzony? ;)
Brany na ręce przez obce osoby kuli się wystraszony ...

Ulubione miejsce odpoczynku Maćka :kotek:
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto sie 22, 2017 14:46 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Ah piękny Maćku jakiś Ty piękny :1luvu:

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Śro sie 23, 2017 19:40 Re: Maciek, który postanowił skończyć z bezdomnością szuka d

Napatrzeć się nie mogę, jest cudowny :D
Trzymam kciuki za nosek, niech będzie lepiej z oddychaniem i niech na zawsze będzie wpatrzony w Ciebie, bo kocha Cię całym swoim serduszkiem :1luvu: :D
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości