Niewidoma pchełka Niunia - pojechała na swoje :)

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon lut 06, 2017 21:13 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Trochę fotek księżniczki :kotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń


Post » Wto lut 07, 2017 21:35 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Dzisiaj Niunia była na kontroli krwi - zobaczymy, czy antybiotyk jakoś wpłynął na ilość leukocytów ...
Mała pchełka dobija już do 3kg!
Niestety, Niunia zdecydowała, że będzie trzymać linię i żyje powietrzem. Tylko whiskas wchodzi, wszystko inne niejadalne :roll:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lut 08, 2017 14:08 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Niunia, nie wygłupiaj się

MaryLux

 
Posty: 159634
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 08, 2017 14:38 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Kciuki za kocinkę, śliczna jest :ok:

Lakina

 
Posty: 730
Od: Pt lis 01, 2013 11:26

Post » Pt lut 10, 2017 22:44 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Wyniki Niuni są lepsze, leki działają ! :D
Leukocyty spadły do 33tys, mocznik i kreatynina też troszkę opadły. Nie ma już anemii :201461
W związku z tym nadal te same leki.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto lut 14, 2017 9:19 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Niunia ostatnio jakimś ósmym kocim zmysłem wyczuła, że nie domknęłam kojca i poszła zwiedzać mieszkanie :lol:
Szło jej nieźle, zeszła nawet do połowy schodów 8O Ale kiedy chciała skrócić sobie drogę skręcając nie na kolejny stopień, a prosto w przepaść, została szybko uratowana i ewakuowana do bezpiecznego kojca.

Mamy postęp w jedzeniu - w weekend oprócz whiskasa zjadła tez gourmeta, a wczoraj spróbowała animondy carny.
Coraz łatwiej tez wpychać jej tabletki - choć zastanawiam się, czy ta jej zgoda na leki nie wynika z jej cwaniactwa. "Daj te tablety i szybko odnieś mnie do mojego posłanka (a tam szybko wypluję tablety, póki się jeszcze nie rozmoczyły na języku) ;) "
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto lut 14, 2017 13:01 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

a to cwaniara :lol: śliczna kocia :1luvu:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto lut 14, 2017 20:40 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Czyli kotka się nadaje do mieszkania bez schodów.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21


Post » Śro lut 15, 2017 7:55 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Koniczynka47 pisze:Czyli kotka się nadaje do mieszkania bez schodów.


Niekoniecznie - kot niewidomy radzi sobie całkiem normalnie w domu, tak jak kot widzący. Musi najpierw sam poznać całe mieszkanie i tu na schodach chyba potrzebuje asysty na początku.
Wyadoptowałam parę lat Łaciaka do domu, gdzie już była niewidoma kotka. Jakbym nie wiedziała, w życiu nie pomyślałabym, że nie widzi. Bawiła sie piłeczką, skakała po szafach, a Łaciak nauczył ją nawet polować na rybę w akwarium :lol:

Wiem, ze ona powinna już teraz poznawać życie domowe, chodzić luzem, niestety nie mogę jej wypuścić między koty :( Przydałby się dom tymczasowy bez kotów, choćby na 2 tygodnie, żeby ocenić, jak sobie radzi. Ja nawet nie mam pokoju, gdzie mogłabym ją odizolować, gdzie miałaby spokój...
Jak wspomniałam na początku, nie mam doświadczenia z kotami niewidzącymi (miewałam niesłyszące tylko) i zupełnie nie wiem, jak np nauczyć takiego kota gdzie stoi kuweta. Wiem już, że nie sprawdza się metoda wstawienia kota do kuwety - musi sam znaleźć; zaniesiony nie trafi z powrotem.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lut 15, 2017 15:01 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Oprócz wzroku kot posługuje się jeszcze pozostałymi zmysłami. Gdybym miała niewidomego kota uczyć trafiania do kuwety to do świeżej kuwety wrzuciłabym trochę urobku z poprzedniej by zapach stanowił sugestię do czego to miejsce służy oraz ograniczyłabym przestrzeń stopniowo ją powiększając.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Czw lut 16, 2017 19:01 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

Nieśmiało napiszę, ze na Niunię ... czeka DOM! 8O :D
Mam nadzieję, że malutka nabierze sił do przeprowadzki i że domek się nie rozmyśli.
No i że to ten dom - dom, w którym spędzi resztę życia kochana i bezpieczna!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lut 16, 2017 19:34 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

No to potrzymam kciuki żeby śliczna Niunia znalazła się w domku :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21524
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Nie lut 19, 2017 10:33 Re: Niewidoma pchełka Niunia - czy ma jeszcze szansę na dom?

I my trzymamy łapki za domek :1luvu: :1luvu: Niunia jest śliczna.


U nas wszystko ok. Kotki rozpuszczone , kochane,Kacper ofutrzony bardzo. Ulka uwielbia wszystko co nie jest suchą karmą ale jak tylko coś zje z puszki -uczulenie.Odpadła jagniecina,dziczyzna.Za pare tyg. sprubujemy coś nowego.Może trafimy w końcu.Pozdrawiam.

Jola Wela

 
Posty: 84
Od: Sob sie 06, 2011 8:15
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], IrenaIka2 i 55 gości