Szara kotka perska.Pusia skończyła 17 lat!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob maja 05, 2018 6:55 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Mój Pusiek kochany :1luvu: Uwielbia siedzieć na balkonie.
Obrazek
Pusi nie podcinam pazurków, nie da się :( , ale ona w ogóle nie drapie mebli. Drze wyłącznie drapak. Jak na razie nie widzę, aby miała jakikolwiek problem zdrowotny ( odpukać!!!!!), nie czuje dyskomfortu. Nie jest jakoś wyjątkowo aktywna, ale urządza sobie przebieżki, bez problemu wskakuje na parapet, na stół, gdzie wciąż jest jej posłanko. Nie jedyne, Pusia zmienia sobie miejsca odpoczynku. Skłamałabym, gdybym napisała, że opieka nad Pusią to udręka. Wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, że ona mieszka u mnie od zawsze, ona też się tak zachowuje. Myślę, że jest szczęśliwa, pomimo tylu kotów, których nie lubi, ale one nic złego jej nie robią i jest wszystko w porządku.Pusia to trochę taki kot dla leniwych. Nakarmić, nalać wody do fontanny, sprzątnąć kuwetę i tyle.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 05, 2018 8:54 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Persy to takie cudne i spokojne koty.
Pusienka jest cudna i oby jak najdłużej żyła zdrowa. Ma piękny wiek :ok: :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25477
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob maja 05, 2018 11:16 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

To mój pierwszy pers, nie znam więc tej rasy, ale z Pusią nauczyłam się postępować. Nigdy też nie miałam tak wiekowego kota, stąd Pusia jest na szczególnych prawach. Bardzo ją kocham :1luvu:

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt maja 11, 2018 15:51 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Mam trochę problemów z Pusią. Ona co chwilę jest głodna.OK, rozumiem. Daję mokrą karmę, nie, Pusia nie ma ochoty. W porządku, daję suchą. Za chwilę jest na odwrót. Surowe mięso, a właściwie obowiązkowa wołowina już Pusi nie podchodzi. Nie mogę mieć cały czas jedzenia w miskach, bo od razu są na nią amatorzy-grubasy. Benia jest bardzo otyła :oops: , Lucy i Daszka też pękate.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob maja 12, 2018 14:54 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Rzadko widać na zdjęciach oczka Pusi. Jeszcze na jedną rzecz zwracam uwagę. Pusi od dawna nie przeszkadza już bliskość innych kotów. Tu z Pikselem na jednym drapaku.
Obrazek

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon maja 21, 2018 6:09 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusiaczek mój kochany miewa się dobrze. Bardzo dużo czasu spędza na balkonie na drapaku. To jej służy. Na razie nie ma żadnych powodów do niepokoju.Pusia je malutko, ale często, jak zwykle. Z kuwety bezbłędnie korzysta. Z żadnym z kotów się nie zaprzyjaźniła, chyba już tak pozostanie. Czasem któremuś daje do zrozumienia, że za dużo sobie pozwala i jest spokój.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon maja 21, 2018 10:57 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

ewar pisze:Pusiaczek mój kochany miewa się dobrze. Bardzo dużo czasu spędza na balkonie na drapaku. To jej służy. Na razie nie ma żadnych powodów do niepokoju.Pusia je malutko, ale często, jak zwykle. Z kuwety bezbłędnie korzysta. Z żadnym z kotów się nie zaprzyjaźniła, chyba już tak pozostanie. Czasem któremuś daje do zrozumienia, że za dużo sobie pozwala i jest spokój.

Dobrze ma u Ciebie, wie że jest kochana. Mój Thomas też nie lubił Hugcia tzn ignorował go. To był typowo proludzki kot. :201461

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25477
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 21, 2018 12:18 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia nie jest proludzkim kotem. Człowieka potrzebuje, aby jej nałożył do miski i dał święty spokój. O swoją wygodę potrafi jakoś zadbać, wybiera sobie posłanka, które lubi, drapak jest jej. Domaga się włączenia fontanny, woda musi być świeża. Więcej nic. Łaskawie pozwala się pogłaskać, ale nie za bardzo, jakby to było dla niej obrzydliwe :wink: Ale i tak ją bardzo kocham :1luvu:

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 11, 2018 10:01 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia na swojej podusi
Obrazek

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon cze 11, 2018 12:14 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Słodko wygląda :1luvu: . A w sumie takie niepotrzebujące masakrycznie człowieka koty to fajne są - najbardziej jak spać sie chce a tu pokaz miłości odchodzi z kłakami na twarzy i żądaniem miłości i wsparcia :D
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon cze 11, 2018 14:07 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

To prawda. Ale ja ją bardzo kocham. Ona to chyba czuje, bo zrobiła się spokojniejsza. Nawet trochę ją wyczesuję, ale tylko nożykiem, aby jej nie ciągnęło. Parę majtnięć jest bez awantury. Poza tym Pusia polubiła drapanie pod bródką :D To mogę robić nawet bardzo długo. Z kotami nie ma żadnych zatargów, jest naprawdę spokój. Dobrą decyzją było też zaszycie oczka. Kropelki ją stresowały, a oczko się wygoiło, szwy rozpuściły i Pusia nie cierpi. Jest najszczuplejsza ze wszystkich kotów, waży 3,6 kg, ale futro sprawia, że wydaje się grubsza. Ona jest przepiękna, gdyby tylko pozwoliła na pielęgnację futerka nie byłoby piękniejszego kota.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 19, 2018 6:32 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Nie wiem jak to zrobię, ale muszę spróbować wyciąć Pusi skołtunioną sierść na klatce piersiowej. Poczekam, aż będzie zaspana, wtedy wolniej reaguje. Poza tym naprawdę ma się znakomicie. Je, pije, korzysta z kuwetki, dużo czasu spędza na balkonie. Potrafi biegać , ma chwile głupawki i wtedy wskakuje na oparcie kanapy, biegnie jak szalona przez mieszkanie, przeskakuje przez przeszkody, jak kociak, a nie kocia staruszka.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 19, 2018 7:50 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Podobno pomaga jak sierść jest "popudrowana" żeby zabrać nadmiar tłuszczu z włosów - wtedy się tak nie kleją do siebie. Znajoma hodowczyni używa do tego ziemi okrzemkowej i nachwalić się nie może - tym bardziej, że nawet jak kot zje, to nic złego się nie stanie :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto cze 19, 2018 10:15 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Dziękuję :1luvu: Mam, kupiłam już jakiś czas temu
Obrazek
Puśka jednak reaguje na takie coś paskudnie, wścieka się, drapie...itd. To jest pod pewnymi względami bardzo trudna kotka.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 21, 2018 6:45 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Na Pusię ( na inne koty również) działa jabłko z kocimiętką, które regularnie dostają od Reni.
Obrazek
Pusia wygląda jak zużyty mop, ale o tym piszę cały czas. O to jabłko się ocierała, przekręcała, wyginała, super to wyglądało.
Kotka znalazła sobie nowe miejsce. To pusta półka na dole regału, jest tam poduszka i To jest teraz ulubione miejsce Pusi.
Obrazek
Pisałam, że Pusia dużo czasu spędza na balkonie. Bardzo mnie to cieszy, to tylko dla jej zdrowia.
Obrazek

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 49 gości