Szara kotka perska.Pusia skończyła 17 lat!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro sty 24, 2018 12:38 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

ewar pisze:To widzisz Pusia miała pecha, że trafiła na mnie, a nie na Ciebie. Miałam koty długowłose, ale z nimi nie było problemów. Pusia trafiła do mnie w wieku 15 lat, trochę późno na wychowanie. Szkoda, że tak daleko mieszkasz, nauczyłabym się czegoś od Ciebie.


Zrozumiałam sarkazm.
Żałuję,że uważasz się za nieomylną i nie tolerujesz rad,a słuchasz swoich głupich wetów walących narkozę non stop.
Szkoda kota.
Ale to już nie moja sprawa.Ty będziesz walczyć z pnn,nie mój problem.
Mnie za to nauczyłaś,że nie warto wypowiadać się na Twoim wątku.
Kiedyś już zresztą zareagowałaś w podobnym tonie,znów zrobiłam błąd wchodząc tu.Chciałam dobra dla kota,ale ja wiadomo dobrymi radami...
Zatem znikam. Jesteś najwyraźniej szczęśliwsza,jak piszesz sama do siebie. Post za postem. Ok.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sty 24, 2018 12:40 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia zjadła ze smakiem trochę chrupek Purizonu :ok: To już chwilę temu i na razie nie widać, aby miała ochotę to zwymiotować. Mam nadzieję, że leki zadziałały i już będzie coraz lepiej.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 24, 2018 16:27 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Odnotuję sobie, że Pusia wraca do formy :lol: Znowu poprosiła o jedzenie :ok: Była w kuwecie i zrobiła siusiu DO KUWETY :ok: Wprawdzie przy samym brzegu, ale trafiła.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 24, 2018 18:50 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Przeczytalam caly wątek. Jestem pelna podziwu dla autorki :201494 i choc nie znam sie na persach, to uwazam, że Pusia miała wiele szczęscia trafiajac na Ewar. Oby było coraz lepiej :ok:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro sty 24, 2018 20:37 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

No i jest lepiej :ok: Pusia ładnie zjadła kolację ( wołowinę), nawet była niecierpliwa, nie mogła się doczekać :D Tak się cieszę. Inaczej się zachowuje, jest żywsza, ale i dużo śpi. Nie odwodniła się na szczęście, bo nie jadła wprawdzie, ale sporo piła. Jak zawsze z fontanny. Mam nadzieję, że obędzie się bez wizyty u weta.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw sty 25, 2018 7:59 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Dzisiaj wstałam nieco później niż zwykle. Koty umierały z głodu, ale to norma. Bardzo jednak ucieszył mnie widok Pusi, która również domagała się śniadania. Zjadła malutko, jak zwykle, popiła wody i poszła spać. Muszę biec do sklepu i kupić mięso dla kotów, dla Pusi obowiązkowo wołowinę. Ona jest na monotematycznej diecie, tak sobie wybrała i już. Drobiu nie tyka, gotowe karmy też jej nie smakują.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw sty 25, 2018 10:46 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Jeżeli ona je wyłącznie wołowinę, to jednak należałoby jej uzupełniać, przynajmniej wapń i taurynę.
Albo dać jakieś kocie witaminy, które to zawierają.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 25, 2018 10:52 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

O ile będzie tolerować takie dodatki, czasem jest problem
Ale najważniejsze, że Pusia w formie :)
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 25, 2018 11:16 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia je też suchą karmę, konkretnie Purizon. Żadnych witamin, ani nawet przysmaczków nie tyka. Czasem zje łyżeczkę ( tak!) gotowej mokrej karmy, ale to wszystko.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw sty 25, 2018 12:19 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Ewar mam taurynę, mogłabym Ci garstkę podesłać na spróbowanie.
U mnie dodatek tauryny nie przeszkadzał nigdy mięsożercom.
Nie wiem tylko, jak sobie poradzisz z dawkowaniem, bo tak jak zrozumiałam kupujesz dla Pusi małe świeże porcje.
A to się dodaje 2 g na kilogram mięsa.
Przy mieszankach barfowych dodaje się do całej mieszanki, a potem ją porcjuje i do zamrażarki.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw sty 25, 2018 13:04 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Bardzo Ci dziękuję :1luvu: Nie dam sobie rady z wyliczeniem dawki, nie chciałabym przedobrzyć. Pusia ma naprawdę dobre wyniki badań. U niej problemem jest oczko, dawno temu operowane w Warszawie i sierść, ale to już neverending story .. Moi weci znają ją od zawsze i zawsze była taka trudna. Ona ma 16 lat, niecały rok u mnie, nie zmienię jej, chociaż starałam się i myślałam w głupocie swej, że dam radę. Cieszę się z tego, co jest. Przecież ona nie znosiła kotów, warczała, atakowała każdego, a teraz żyje sobie w stadzie i jest spokój. Chciałam jej dzisiaj umyć oczka, od razu był warkot i podniesiona łapa gotowa mnie zaatakować. Z jedzeniem jest tak, że Pusia musi o nie poprosić. Nie zje nawet odrobiny, jeśli w danym momencie nie ma na to ochoty, albo w misce jest coś, czego nie chce teraz, chociaż wcześniej jadła.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sty 26, 2018 6:46 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia zdecydowanie wraca do formy :ok: :lol: Dzisiaj rano obudziłam się, a kotka była w łóżku, nie wiem, czy w nim nie spała. Dużo je, a właściwie mało, ale bardzo często, dopomina się co chwilę o jedzenie. Cieszy mnie to bardzo. Nie musimy iść do weta. Antybiotyk jednak dostanie, nie wolno przerwać.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sty 27, 2018 7:58 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia jest praktycznie nieobsługiwalna, ale tabletki łyka :ok: Chociaż tyle. Wróciła do formy, naprawdę. Rano nie może doczekać się posiłku, razem z pozostałymi kotami chodzi za mną i szuka jedzenia. Zjada jednak tylko troszkę, natychmiast potem biegnie do fontanny, popije sobie i idzie spać. Przykrywam ją, bo przecież to teraz łysiutkie.
Obrazek
Za chwilę obudzi się, pójdzie do miski, popije potem wody i znowu pójdzie spać.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sty 27, 2018 11:02 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Raczej aż tyle, co do tych tabletek :) :ok:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 27, 2018 11:17 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Ale to dziwne, prawda? I jest jeszcze jedna rzecz, ale aż boję się napisać, bo często zapeszam :oops: Pusia trafia do kuwety :ok:

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości