Błękitno-biały 6-miesięczny kocurek męczy 3,5 letnią kotkę

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt gru 30, 2016 21:54 Re: Błękitno-biały 6-miesięczny kocurek szuka domu

Nie jest to takie oczywiste. Zależy od temperamentu.
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob gru 31, 2016 8:19 Re: Błękitno-biały 6-miesięczny kocurek męczy 3,5 letnią kot

Ewan kotek został w listopadzie wykastrowany. Jednak jak narazie jego zachowanie nie uległo zmianie. Jest naprawdę cudownym kotem ( nie tylko z wygladu) i wiem, że jak bym dała zdjęcia na olx to ktoś by się skusił, ale na szczęście dostałam nadzieję, że jednak się kiedyś trochę uspokoi ;) bardzo nie chcemy go oddawać.
Co do kotki to nie ma możliwości żeby ona była w jednym pokoju bo wtedy puka :D ona taka bardziej psia jest, zawsze jest w tym pokoju co ja (nie wiem czy to dlatego, że jest w typie MCO czy po prostu taki egzemplarz). Poczytałam o tych feromonach? Może kupię takie do kontaktu... dziękuję za radę.

M&N

 
Posty: 9
Od: Wto gru 27, 2016 9:52

Post » Sob gru 31, 2016 13:26 Re: Błękitno-biały 6-miesięczny kocurek męczy 3,5 letnią kot

Dwa razy oddawałam kota "na trzeciego", gdzie właśnie sytuacja była jak opisana w wątku - młody kocurek męczył starszą kotkę (obie panie miały powyżej 10 lat, kocurki góra półtora roku).
Za każdym razem (chociaż dokocenia nie były łatwe, bo frustracja w stadzie już była ogromna), to okazywało się remedium na wszelkie problemy.
Początki były trudne, bo starsze kotki reagowały biciem i fuczeniem już zapobiegawczo na każdą próbę interakcji, za to młode kocurki były mega nakręcone i "niewyżyte", a że moje okazywały trochę strachu (w związku z nową sytuacją, przeprowadzką), to przez pierwsze 5-10 dni bywało ciężko.
Ale potem magia - młodziaki zaczynały szaleć razem, biegać, skakać, a starsza kotka mogła się do tego włączyć na swoich warunkach - lub nie.
I po miesiącu dostawałam zdjęcia, jak całą trójka śpi przytulona ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Sob gru 31, 2016 14:46 Re: Błękitno-biały 6-miesięczny kocurek męczy 3,5 letnią kot

Szalony Kot gdyby nie to, że spodziewam się dziecka to może bym się nawet nie zastanawiała i wzięła bym 3 kociaka. Jednak na chwilę obecną wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie przeczekać (może minie mu ta chęć męczenia kotki). Mamy roczna córkę, a w maju pojawi się syn więc to już dla zwierzaków będzie nowa sytuacja... nie chce ich dodatkowo stresować. Bo jeśli o nas chodzi to kochamy zwierzęta. W 2010 roku adoptowalismy 4 fretki, których już niestety z nami nie ma.
Sama nie wiem co w takiej sytuacji robić... czy jednak spróbować 3 (tylko co jeśli skutek będzie inny) czy przeczekać...

M&N

 
Posty: 9
Od: Wto gru 27, 2016 9:52

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości