Szylkretka i tricolorka

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw gru 08, 2016 12:55 Re: Szylkretka i tricolorka

Wciśnij na raz Shift i ctrl i wróci na poprednie miejsce Z i Y plus polskie znaki. Ranę pooperacyjną ma na boku?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw gru 08, 2016 13:08 Re: Szylkretka i tricolorka

Tak, na boku. Siedzi w ciepłej łazience, wychodzi na partyzanta i sobie zwiedza. Nie liże ranki, nie skubie, więc nie zakładam jej niczego, może lepiej się goi, jak jest dostęp powietrza. Widać teraz, jak ma gęstą i podszytą taką watą sierść.

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Czw gru 08, 2016 21:09 Re: Szylkretka i tricolorka

Mam pytanie, chodzi o zachowanie kota po sterylizacji. Kotka zniosła dobrze, ale od wczoraj (ok. południa) nie tylko nie je, chyba też mało pije. Jest spokojna, wygląda na trochę zaspaną, nie leje sie przez ręce. W ogóle chyba nie je dużo, też przed zabiegiem dość oszczędnie. Ale jadła np. surowego indyka, dziś można ją było tym z domu wygonić. Była odrobaczana jakiś czas temu, strzelam, że trochę ponad miesiąc. Może warto powtórzyć? Jak długo po zabiegu można odrobaczać?

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Czw gru 08, 2016 21:56 Re: Szylkretka i tricolorka

najwczesniej po 10 -15 dniach ale ja bym nie odrobaczała co miesiąc bez badania kału. Możesz w kółko odrobaczaś a na robala nie trafisz bo ma akurat takiego którego typowe odrobaczacze nie utłuką. Tylko celowane odrobaczanie ma sens. Teraz jestem świeżo po walce z koksydiami, a wcześniej u innego zwierzaka były włosogłówki a potem giardie.
A jeszcze inaczej sie tłucze tasiemce. A co do sterylki to raz miałam taki przypadek, że kotka padła w piątej dobie. Prawdopodobnie był to zator.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw gru 08, 2016 22:05 Re: Szylkretka i tricolorka

Wet bardzo lakonicznie mówił o odrobaczaniu, że nic nie zauważył, że wg niego wszystko dobrze i takie tam, że jak miesiąc temu, to w porządku. Może kiedyś chodziła na kilka stołówek, teraz jest u nas i naprawdę mało je. A chuda nie jest. Na razie mówię sobie, że to po zabiegu, pewnie coś boli, coś ciągnie, jakiś stres jeszcze odchodzi. Jak jutro nic znowu nie zje, zapytam tego mistrza skalpela o jakieś badania na robale.

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Pt gru 09, 2016 8:19 Re: Szylkretka i tricolorka

Nie pytaj tylko kup pojemnik w aptece, taki do zbiórki kału z łyżeczka do nabierania i zbieraj przez 3 dni. Trzeciego dnia zanieś i poproś o badanie na gargie, toksydia i pasożyty. Jak coś wyjdzie dodatnio to dopiero poproś o lek celowany. Zalecane odrobaczanie kota wychodzącego to raz na 3 miesiące a nie co miesiąc. To są przecież trucizny. Po co kotu wątrobę podtruwać co miesiąc. Tym bardziej jak nie wiadomo na co i czym. Strzelanie w ciemno co miesiąc moim zdaniem przyniesie więcej szkody niż pożytku. Badanie kosztuje 35-40 zł.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt gru 09, 2016 9:15 Re: Szylkretka i tricolorka

Nie dałabym jej, bo nawet gdyby siedziała całymi dniami na podwórku, to i tak za wcześnie, poza tym ona ostatnio mniej wychodzi. Lubi siedzieć pod domem i obserwowac otoczenie albo przewłóczyć się po podwórkowych krzaczorach.
Kotka jednak je, choć jak zwykle mało, jak dama. Okazało się, że woli suchą karmę od surowego mięsa. Dziś trochę zjadła, i przy okazji spotkania z drugim kotem sklepała go po ryju :ryk:
Taka kupa zbierana na badanie powinna być gdzieś w chłodnym miejscu stawiana? wiaodmo, że nie w lodówce :201484

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Pt gru 09, 2016 10:27 Re: Szylkretka i tricolorka

Ja tam przechowuje w woreczku foliowym w lodówce, normalnie na drzwiach czy półce, ale jak masz opory natury estetycznej i higienicznej to przy takich temperaturach otoczenia możesz spokojnie przetrzymać na tarasie, balkonie, parapecie itp.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt gru 09, 2016 10:35 Re: Szylkretka i tricolorka

Ok, dzięki
To jest jednak kot lubiący przestrzeń tylko dla siebie. Jak moja gdzieś wsiąkła, przydreptała na górę i rozwaliła się przy mnie na krześle obok. Jak tamta przylazła, to z takim bólem i niesmakiem na nią patrzyła i wróciła do tajnej bazy. Nie lubi innego zwierza w pobliżu, nawet jak jej nie zaczepia.

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Pt gru 09, 2016 11:46 Re: Szylkretka i tricolorka

Do czasu. Takie mała życie, że albo ona jadła albo jej zjadano, wiec każdy inny kot na jej terenie to było mniej żarcia dla niej.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt gru 09, 2016 12:30 Re: Szylkretka i tricolorka

Mam nadzieję. Na razie chodzi gdzie chce, pod moim okiem. Z tego względu, o którym kiedyś pisałam na pv. I właśnie z tym związana była ostatnia napaść, choć to właściwie było opedzanie się i karcenie.

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Nie gru 11, 2016 12:55 Re: Szylkretka i tricolorka

Mam pytanie. Po zabiegu kot czuł się dobrze. Był 7 grudnia, wczoraj dostała jeszcze antybiotyk. Dziś zauważyłam, że ranka jest obrzmiala, pod nią spory, twardy guzek.
Napisałam do weta, niepokoje się.

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Nie gru 11, 2016 13:11 Re: Szylkretka i tricolorka

To podobno odczyn zapewne na nici. Jeśli kot je i pije (tak, choć niewiele) jest ok.

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

Post » Pon gru 12, 2016 17:20 Re: Szylkretka i tricolorka

Czy swoją kicię również wysterylizujesz? To może wpływać na ich relację...
ser_Kociątko
 

Post » Pon gru 12, 2016 19:54 Re: Szylkretka i tricolorka

Tak, zrobię to. Ale to chyba nie rozwiąże tego konkretnego problemu. Szylkret jest po prostu czajnikiem, tamta nie musi jej przed oczy wchodzić. Musi trochę czasu minąć i tyle. Moja ogranicza się do jadowitego syczenia zza krzesła. Nie idzie na czołówkę. Jakby rowerem na czołg jechać. ..

tamborella

 
Posty: 90
Od: Czw lis 03, 2016 20:19

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66 i 95 gości