Niebieski, 15 letni bez oczka, już nie szuka - ZNALAZŁ DOM!!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro paź 05, 2016 9:42 Niebieski, 15 letni bez oczka, już nie szuka - ZNALAZŁ DOM!!

Historia jakich wiele pewnie. Na razie wiem bardzo niewiele. W zeszłym tygodniu odbierałam z Woli rzeczy dla Palucha - opróżniano mieszkanie po zmarłej osobie. Umówiłam się że resztę odbiorę w tym tygodniu. Dzisiaj dzwoni do mnie Pan - który to mieszkania opróżnia, że po zmarłej Pani został kot i czy zabierając resztę rzeczy nie zabrałabym go do schroniska. 8O Kot podobno czmychnął z domu i błąka się gdzieś po dworze/piwnicy, pozwala podejść do siebie jednej z sąsiadek i ona go dokarmia. Ta osoba podobno wziąć go nie może, Pan również i "proszę pomóc". Powiedziałam że schronisko to najgorsze z możliwych rozwiązań i może niech popyta w bloku, może osoby które znały Panią przygarnęłyby go. Podobno nie :cry: Tylko tyle wiem, nie wiem w jakim wieku jest kot, czy jest szczepiony etc. Pewnie jutro będę więcej wiedziała. Na razie przeżywam załamkę.
Ostatnio edytowano Czw paź 13, 2016 7:28 przez Monika_Wolska, łącznie edytowano 2 razy

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Pt paź 07, 2016 12:34 Re: kot po zmarłej osobie

Czmychnął? Pewnie celowo go wypuścili. :roll:

Może dać mu budkę albo otworzyć jakąś piwnicę, o ile ta kobieta będzie nadal dokarmiać.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob paź 08, 2016 7:20 Re: kot po zmarłej osobie

Byłam tam w czwartek i ....... Kot wcale nie jest taki dziki jak mi go opisywano w rozmowie-na ręce się wziąć nie dał ale pogłaskać go mogłam. Okazuje się również że koty były dwa :twisted: Drugi bardziej uległy został zabrany przez Eko Patrol na Paluch. Usiłowałam ustalić kiedy, ale jedni mówią sierpień, inni wrzesień. Kobieta dokarmiająca Maciusia ( bo tak ma na imię ten który został) namierzyła go podobno w bazie schroniskowej, prosiłam o numer ale póki co cisza. A Maciuś to chodząca rozpacz :cry: siedzi z ogródku pod blokiem i płacze żeby ktoś go zabrał do mieszlania. Podobno karmi go wiele osób ale nikt nie zgodził się otworzyć okienka piwnicznego. Wieczorem wróciłam tam jeszcze ze styropianową budką, którą kiedyś zrobiłam dla kota koczującego na balkonie. Jest wstawiona do tego ogródka. Maciuś jest niewielkiem kotkiem, na razie jeszcze dość tłuściutkim, w typie rosyjskiego niebieskiego- mała główka, drobne łapki. Podobno jest dość wiekowy, Pani Ela która go karmi mówi że ma ok 15 lat. I nie ma jednego oczka-taki już trafił do swojego domu :cry: wydzwaniam po znajomych, którzy rozważali posiadanie kota ale jak na razie nikt nie dojrzał do decyzji. Na to że sąsiedzi go przygarną już nie liczęta sytuacja trwa od sierpnia.

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Sob paź 08, 2016 7:54 Re: kot po zmarłej osobie

Napisałam pw
Obrazek

MAU

 
Posty: 2621
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Sob paź 08, 2016 16:58 Re: kot po zmarłej osobie

MAU pisze:Napisałam pw

Dziękuję za informację, Pani sie jeszcze nie odezwała w sprawie numeru paluchowego kota "na 2". Postaram się ustalić coś jutro jak wrócę do Wawki.

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Nie paź 09, 2016 14:29 Re: kot po zmarłej osobie

Dalej brak informacji z sprawie oddanego kociaka.
A oto Maciuś - na razie mam tylko jedno, kiepskiej jakości zdjęcie.

Obrazek

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Czw paź 13, 2016 7:31 Re: Niebieski, 15 letni bez oczka, już nie szuka - ZNALAZŁ D

Kochani, od wczoraj Maciuś już nie marznie i nie moknie - MA DOMEK !!!
Bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy odezwali się do mnie ale w szczególności Hania66 i Fundacji JOKOT - dzięki ich pomocy i wydarzeniu na facebook'u Maciuś grzeje starą dupinkę w mieszkaniu :1luvu:

Monika_Wolska

Avatar użytkownika
 
Posty: 1291
Od: Sob paź 15, 2011 19:17

Post » Czw paź 13, 2016 7:58 Re: Niebieski, 15 letni bez oczka, już nie szuka - ZNALAZŁ D

ale super wiadomość :) -powodzenia :ok:
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 63 gości