OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw paź 27, 2016 23:59 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

meg11 pisze:I makaron obowiązkowo. :mrgreen:

Też wolę makaron. Ale mnie wszystko jedno jeśli ktoś ugotuje i zapoda. Nawet sama sobie zapodam :wink: byleby gar był naszykowany.

Ogórkowa chyba ok wyjszła skoro Janusz 2 x sobie nalewał. Podobno nie przepada za ogórkową. Tylko wyboru nie miał za dużego.
Ten to ma fantazję szefa kuchni. By sobie miseczkę podgrzać cały kocioł na palnik nastawił. No szlag. Nie nauczył się mimo gędzenia jakie go czeka. Jak go złapię na tym niecnym czynie to mi się na wspominki zbiera. A to jak karkówka ze cebulką się zepsuła. A to fasolka po bretońsku betonem do gara przywarła. A to bigosik się skwasił siejąc capem po chałupie. A to z krupniczka woda się zrobiła bo krupniczkowa kasza nie mogła oderwać się od dna . Nie mogła jeszcze długo. A to ...
Więc dziś jak tylko usłyszałam znajome pykanie gazu i zero odgłosów przelewki do rondelka, gromki ryk się ze mnie wydarł.
Jak kcesz miseczkę zupci zjeść to nie musisz wiadra wstawiać. Sam se pichć jak mam gary w kibelek ładować :?
Cisza zapadła. Znaczy się głosu TZ-t nie wydał. Tylko brzęka garunia, tak miły dla uszu mych, się odezwał.
Czort wie co go wystrachało. Wizja kolejnej litanii co się wydłuża z każdym przestępstwem kulinarnym. Czy wizja mieszania w pojemnikach spożywczych. Ważne ,że skutek był.

Przegląd lodówki zmusił mnie do podjęcia decyzji. Będzie bąkotwórcze danie :twisted: . Fasolka po bretońsku. :mrgreen:

Jak widać namacalnie, nie mogę spać. Najgorsze są nocki. Diabli wiedzą dlaczego bo boli tak samo. Czy to dzionek czy mroczek. Ja nie śpię i koty nie śpią. One lepiej dają sobie radę. Szaleją. By sobie poprawić humorek załączyłam Zabójcze umysły.Profil się skończył. Popaprany stan potrzebuje popapranych iluzji. :smokin:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55356
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt paź 28, 2016 6:46 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Różne rzeczy dają możliwość oderwania się od myśli o bólu.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt paź 28, 2016 7:33 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Asiu, to może "Dawno, dawno temu" sobie zapodaj albo "Gdzie pachną stokrotki" lub "Galavanta" - to są zdecydowanie pokręcone (ale w dobrym tego znaczeniu) seriale.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt paź 28, 2016 8:45 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

meg11 pisze:I makaron obowiązkowo. :mrgreen:

ja wolę z ryżem
tak na gęsto
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 28, 2016 8:49 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

ewa_mrau pisze:
meg11 pisze:I makaron obowiązkowo. :mrgreen:

ja wolę z ryżem
tak na gęsto
---
:smokin:

no tak, ryż do filmu mi wpadł
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 28, 2016 9:10 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

ewa_mrau pisze:
ewa_mrau pisze:
meg11 pisze:I makaron obowiązkowo. :mrgreen:

ja wolę z ryżem
tak na gęsto
---
:smokin:

no tak, ryż do filmu mi wpadł
---
:smokin:

Wszystko musi być na gęsto. Nie znoszę wodnistych zup. Moja babcia jadła rosół z rozpecanymi ziemniakami. Siostra też tak lubi. Ja wolę makaron. Ma łyżka stać.
Muszę się ogarnąć jako tako. Co prawda ładnemu we wszystkim ładnie nawet w zaniedbaniu. Ale nie każdy ma takie poglądy. Badania muszę odebrać więc facjatę światu okażę.
Tak tylko czekam na listonosza. Wedle mych obliczeń ZUS winien się niedługo odezwać. Tęskonota ich zżera na pewno.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55356
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt paź 28, 2016 12:18 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

U mojej babci i u znajomych na wsi niektóre zupy mogły być z kluchami i ziemniakami razem, jeśli ktoś wybrał tę wersję, np. pomidorówka, czarnina, rosół też. Sama tak nie robię, ale lubię. Niedawno odkopałam z pamięci zacierkową, której nigdy nie gotowałam, i wyszła dobra.
Kciuki za zdrowie :ok: :ok: :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pt paź 28, 2016 14:34 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Arcana pisze:U mojej babci i u znajomych na wsi niektóre zupy mogły być z kluchami i ziemniakami razem, jeśli ktoś wybrał tę wersję, np. pomidorówka, czarnina, rosół też. Sama tak nie robię, ale lubię. Niedawno odkopałam z pamięci zacierkową, której nigdy nie gotowałam, i wyszła dobra.
Kciuki za zdrowie :ok: :ok: :ok:

Moje wszytskie prawie zupiny mają jedno i drugie. Prawdę piszę mówiąc o tym mieszaniu, próbowaniu i dosypywaniu makaraonu.
Uwielbiam zacierkową. Kiedyś tam sama kluseczki robiłam. Teraz nie jestem taka ambitna. Zwalam winę na koty. Drobienie zacierek w obecności kocich pomocników to wręcz praca w trybie zagrożenia. Mojego, bo szlag by mnie trafił zaraz, natentychczas, już.
Grażynko, jak dodasz koperku do zacier to masz koperkową. Jak kalafiora czy brokuła to masz takie. Zacierki pasują do wszystkiego!
Gotuję wywar na wszystkim co twarde :mrgreen: w kalafiorowatych a potem dopiero dodaję różyczki. To twarde :wink: ścieram na grubej tarce. Sam smak. Jest pycha!

Moda upraszam by dał mi czas . Za momencik nowego wąta założę .A więc i kulinarne popisy zakończę. :placz:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55356
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt paź 28, 2016 14:43 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Na zrobienie zacierek jest jeden fajny sposób - robisz w kubeczku normalnie (no, prawie), a potem stajesz nad garnkiem z tarką o grubych oczkach i owym garnkiem z łyżeczką. I nakładasz na tarkę (na tę płaską część) i przecierasz łyżką. Wychodzą całkiem ładne zaciereczki dość drobne. W podobny sposób można lane zrobić...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt paź 28, 2016 17:53 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Alienor pisze:Na zrobienie zacierek jest jeden fajny sposób - robisz w kubeczku normalnie (no, prawie), a potem stajesz nad garnkiem z tarką o grubych oczkach i owym garnkiem z łyżeczką. I nakładasz na tarkę (na tę płaską część) i przecierasz łyżką. Wychodzą całkiem ładne zaciereczki dość drobne. W podobny sposób można lane zrobić...

Fajny sposób. Muszę pomyśleć.
Takie to ja robię francuskie kluchy. Wyższa półka nazewnicza ,zwykłe kluchy utarte. Z kubła bardziej co prawda są u mnie niż z kubeczka. I łyżką nakładane dużą co by się nie umordować. Na ostro je kręcę lub z dodatkami innymi (szczypiorek, zioła, koperek, papryka, ser rozkruszony...) , polane sosem,zapodane z mięsem czy jakąś inną polewką są super. Odsmażane też pycha.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55356
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt paź 28, 2016 18:04 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Alienor pisze:Na zrobienie zacierek jest jeden fajny sposób - robisz w kubeczku normalnie (no, prawie), a potem [...]

wkładasz kulki ciasta do zamrażalki
jak zamarzną na kość, to przecierasz przez tarkę o grubych oczkach
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 28, 2016 20:05 Re: OTW15-dużo nas ;( Nowe fotki "starych/nowych" s.85

Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55356
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości