Wysypisko śmieci i bezdomni- wszystkie koty w DS

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto mar 15, 2016 19:14 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Baltimoore pisze:A wyszły wszystkie z tego calici?

Tak. Wszystkie.Mamy dobrą wet. Szczęście też pomogło.Ale dyżury z TZ były cała dobę.Nie jadły, nie piły, lały się przez rece, wyly z bólu... Było okropnie bo trudno patrzeć na cierpienie.

Jak koty dzisiaj?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto mar 15, 2016 21:17 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Baltimoore pisze:Ja taninal miażdżyłam tabletkę na proszek, mieszałam na łyżce z wodą, do strzykawki i do pyszczka, na oko.
3x dziennie przez 2-3 dni. Wyłapuje toksyny, chyba w tej ilości nie można przedawkować.

Biedny Edziu :(
Ten brzuszek to może od leków i całokształtu choroby, oby to tylko to.
Bardzo mocno trzymam kciuki :ok:


czyli 1 tabletka na dobę, podzielona na 3 porcje
tak?
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Wto mar 15, 2016 21:36 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Raczej 3 niepełne tabletki, a nawet jak jest kot połykający tabletki- to po prostu całą.
Ja miażdżyłam dla kota, który był mistrzem w pluciu tabletkami na odległość, proszku też całego nie dawało się podać.
Ale ostatnio dawałam kotu po prostu jedną tabletkę do pyszczka i ewentualnie potem drugą, ale stan nie był taki ostry.

Niestety nie pamiętam co wetka dokładnie mówiła o dawkowaniu, ale tego raczej się nie przedawkuje przy kilku podaniach.
Za to bardzo skuteczne.
I pamiętam, że dzieciom i kotom nie daje się węgla aktywowanego- przerobiłam na swoich, skutek odwrotny.
Ja przy biegunkach dawałam jeszcze kotu marchwiankę.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Śro mar 16, 2016 11:53 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Co słychać? :)

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Śro mar 16, 2016 12:54 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Lepiej :P

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro mar 16, 2016 12:56 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

To kciuki za jeszcze lepiej :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Śro mar 16, 2016 19:56 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

:ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro mar 16, 2016 20:29 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Edzio lepiej? :201461
:201494 :201494 :201494

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw mar 17, 2016 8:44 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Edziulek lepiej :dance2: Nawet bawić się zaczął! I gryźć Lilunię w plecy :twisted: Odstawilam mu antybiotyk Ceporex i dałam Unidox,bo jeszcze dwa dni temu zastalam zakrawawioną kuchnię. Myślalm ,że się pobiły.Krew rozbryzgana była na szafkach,wokół miseczki-ewidentnie kichał nad nią po powąchaniu i chcąc jeść. Przy mnie też tak robił. Jeszcze nie miałam takiego zmasakrowanego noska z krwią u kota. Ale już wszystko powoli wraca do normy.
Dzięki Bogu! I Waszym kciukom :wink:

ASK@ to straszne co pszesz,że Twoje koty wyły z bólu.Moje leżaly cichuteńko jak konające :roll: Kot długo cierpi w milczeniu i nie daje po sobie znać bólu. Gdyby jeszcze wyły ,oszalałabym z rozpaczy...

Edzio jeszcze między chwilami aktywności podsypia,widać,że jeszcze słabiutki.Szybko się męczy,odchodzi na bok,chowa ,kładzie.Antybiotyki go pewnie dodatkowo osłabiają. A jeszcze pobierze trochę.Daję też Catosal-witaminy w iniekcji codziennie. I krople oczywiście.Ale wczoraj mimo tych maltretowań zasnął koło mnie w pościeli,mruczał jak głaskałam. Teraz musi być już dobrze!

Arcano,wypuściłaś wczoraj pewnie jakieś ogłoszenie Lili,bo posypały się tel. Niestety po wysłaniu linku do zabezpieczeń balkonu/okna,nikt nie odezwał się. Pan,który miał być w weekend też nie był i nie zadzwonił,że rezygnuje. Ale wszystkich przebiła dziewczyna z papugami. Szuka kota.Miała już kiedyś staruszka. Teraz chce młodego. Jak zapytałam,czy papugi będą w oddzielnym pomieszczeniu energicznie zaprzeczyła. Na moje tłumaczenia,że kot staruszek a koci podrostek to zwykle ogromna rożnica w temperamencie,pani nie reagowała.Lili z pewnością będzie polować na ptaki (dotąd żyła na dworze i pewnie to ćwiczyła) i może poddusić,albo papuga po takim bliskim spotkaniu skończy na zawał.Do pani nie docierało. Że to dwa polujące na siebie gatunki,że kot ma to w instynkcie.W końcu stwierdziła,że chyba w takim razie poszuka jeszcze młodszego kociaka 8O :strach: Pewnie,żeby jeszcze sprawniej polował na papugi. Doradzałam kociego seniora,który większość czasu przesypia,nie jest tak aktywny,może zaakceptowałby papugi.Pól godz. tłumaczeń i pani stwierdziła,że poczyta o zabezpieczeniu balkonu i się odezwie.Zapewniłam ,że do mnie nie ma po co,bo nie wydam kota ,by uśmiercał ptaki wolno latające w mieszkaniu,by były dla niego pokusą,by potem dostawał za to manto itd.
Gdyby głupota mogła zabijać...

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw mar 17, 2016 10:33 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Wrzuciłam Lilce ogłoszenia 3 dni temu, wczoraj odświeżyłam na gumtree.
Więcej ładnych fotek by się zdało, bo tych z trzecią powieką nawet nie wykorzystuję, biorę te w kaftaniku.
Trzymam dalej za Edzia :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw mar 17, 2016 10:48 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Niestety one nadal mają 3powiekę wywaloną. Są osłabione i nie doszły do siebie. Nic nie poradzę.
Nie wszyscy się znają :wink: Wykorzystuj,innych nie zrobię póki co.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw mar 17, 2016 10:51 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Wykorzystuję te, które uważam za najlepsze. W sumie najsłodsza jest na tych w kaftaniku. A foty możesz robić z boku i z góry, żeby było widać umaszczenie, a nie ślepia :P

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw mar 17, 2016 20:45 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

Strasznie się cieszę, że idzie ku dobremu :201461 :201461 :201461
Teraz kciuki za rekonwalescencję i za dobre domki :ok: :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw mar 17, 2016 20:48 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

:201461
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie kwi 10, 2016 10:17 Re: Wysypisko śmieci i bezdomni- KOLEJNE KOTY SZUKAJĄ DS

W poświąteczny wtorek do DS pojechał Edzio z.... dzikuskiem Amurem :dance: :dance2:
Państwo przyszli po Amura,który im się b.podobał,ale... zakochali się w Edziu,który miział się do nich i w efekcie wzięli dwa koty!
A w domu mają już jednego kocurka, któremu do towarzystwa chcieli zaadoptować kumpla. Ich kocurek miał towarzystowo do niedawna,ale znajomi z ich kotem się wyprowadzili i Czaki tęsknił,szukał. A teraz ma dwóch dodatkowych kumpli :twisted:

Amur póki co obstawia miejsca pod /w kanapie,pod szafkami w kuchni, przemieszcza się i je głównie nocą.Raz się zlał do szafy :evil: ,ale ponoć już więcej mu się nie zdarzyło.
On potrzebuje duuużo czasu na adaptację,choć złapany podstępem i wzięty na ręce jest w pełni obsługiwalny. W wyprawce do DS dostał obrożę feromonową. Narazie drzę jeszcze o jego adaptację i by nie wrócił :? ,ale ludzie są cudowni,młodzi.Uważają ,że Amur to dla nich wyzwanie i chcą mu pomóc. Ja już traciłam nadzieję i myślałam,że wróci na wolność. Przy życiu utrzymywała mnie Arcana,która nie przestawała ogłaszać. Dzięki Kochana :1luvu: ,to prawdziwy cud,że znalazł się taki dom dla niego! Zobaczymy ,czy da radę...

Amurek na rękach.Zdjęcia limitowane w tej pozie :wink:
Obrazek

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości