Zwykłe działkowe - Tomciu uciekł :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon paź 26, 2020 18:02 Re: Zwykłe działkowe - dwa czarnidła czekają na dom(y)!

Kondziu.

W domu jest jak u siebie. Bardzo pewny siebie - tak przynajmniej ja go widzę, ale już moi sąsiedzi (którym chciałam go "sprzedać") twierdzą, ze boi się ich panicznie. I nie jest w ogóle zainteresowany ich domem, ich jedzeniem. Tylko nasz dom się dla niego liczy ... Jak idę wynieść śmieci, Kondziu przyklejony do nogi idzie ze mną. Trzeba bardzo uważać, bo można się zabić o to futro pałętające się miedzy nogami :lol:
Kondziu goni moje koty. Na szczęście nie jest to chęć zamordowania - raczej traktuje koty jak żywe zabawki, które są idealne do pogonienia i poklepania po tyłku. Moje koty go nie tolerują i schodzą mu z drogi.

Kondziu musi być jedynakiem, albo na dokocenie do kociaka/młodziaka, bo innego kota zamęczy albo wpędzi w depresję. To kot, który potrafi 2h non-stop biegać za piórkiem. On chce się wciaż bawić. Najchetniej zabawkami, przy których musi pokombinować - potrafią go zajać na długo. Bieganie nie jest dla niego dobre - bardzo go to pobudza i ciężko go potem wyciszyć.
Podsumowując - to kot idealny dla ludzi, którym chce się z kotem bawić. Obcowanie z nim daje mnóstwo radości - jest radosny i taki w 100% koci :kotek:

Jest już zaszczepiony i zaczipowany (i oczywiście wykastrowany)

No dobra, dosyć gadania o Kondziu ;)
Fotki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon paź 26, 2020 19:27 Re: Zwykłe działkowe - dwa czarnidła czekają na dom(y)!

Piękny, wspaniały. Niech znajdzie dom, taki najlepszy.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon lut 15, 2021 13:02 Re: Zwykłe działkowe - dwa czarnidła czekają na dom(y)!

2 lutego rano, po mroźnej nocce znalazłam na działce ledwo żywego kota. Wyglądał, jakby resztkami sił przyszedł na moją działkę i padł. Szybkie dogrzanie i oględziny - zmasakrowana łapka i kot jak szmatka ... Po dwóch tygodniach codziennej walki udało się go postawić na łapki. Na cztery łapki! :) Tą zmasakrowaną udało się uratować. Od dwóch tygodni trwa też walka o nerki, które się posypały. Początkowo codzienne kroplówki i dokarmianie po mililitrze ... Kocurek nazwany Tomciem Paluszkiem okazał się miłym i współpracującym kotem i choć widać było, że ciężko przychodzi mu akceptować wszystkie zabiegi, jednak cierpliwie zaciskał zęby i dzielnie znosił codzienne wizyty w lecznicy.

Dwa tygodnie walki i już można powoli odetchnąć. Tomcio pięknie je, apetyt jak smok! Wyniki coraz lepsze - w piątek kreatynina 2,93 (spadła z 6,67), mocznik 198 (spadł z 350), fosfor 8,1 (spadł z 13). Jak widać idzie w dobrym kierunku.
Nadal jest miłym kotem, więc zdecydowałam, ze będę mu szukać domu. Jest oswojony i ufny, do tego straszna "pierdoła", wiec szkoda go na działki. Może ktoś go wypatrzy i da mu dom ...
Jeszcze nie jest Misterem Universe, ale jak zupełnie wyzdrowieje, będzie pieknym kotem. Ma śliczny pychol z wywalonym często jezorkiem :lol:

Można się zakochiwać. Może ktoś chce sie zakochać nie tylko wirtualnie?
Dowiozę z wyprawką :kotek:
(w przyszły poniedziałek testy FeLV/FIV i będzie wiadomo czy może isć do domu z kotami)

Tomcio Paluszek :201461
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lut 15, 2021 18:39 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Dobrego domku dla Tomcia Palucha życzę :) I żeby całkiem wypiękniał, łapka też :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lut 19, 2021 14:02 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Takim fajnym kotkiem jestem - a to dopiero 2,5 tygodnia od znalezienia 8O

https://youtu.be/r79_jiKvqQU

Już widzę, ze będzie kotem-cieniem człowieka :201461 Jak nie leży obok, to takie miejsca sobie znajduje, żeby widzieć cały czas co robię :lol:
Bardzo chce już wyjść z pokoju, który zajął - jestem bardzo ciekawa jego relacji z kotami. W poniedziałek testy na wirusówki i jak będą ok, zaaranżuję spotkanie z którymś z kotów (może z Kondziem? będzie to też dla niego test kontaktu z obcym kotem, który doszedł na jego teren. Tak przy okazji - Kondziu też czeka na dom! a jest genialnym kocim mutantem :lol: )
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lut 19, 2021 16:48 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Czy na filmiku jest drapak robiony na zmówienie?
Na tym domku, na którym siedzi Tomcio, jest zagłębienie, w które wsadzona jest poducha i to poducha zdaje się elektryczna?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lut 19, 2021 17:30 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Stomachari pisze:Czy na filmiku jest drapak robiony na zmówienie?
Na tym domku, na którym siedzi Tomcio, jest zagłębienie, w które wsadzona jest poducha i to poducha zdaje się elektryczna?


Tak, drapak robiony na zamówienie (Rufi).
W rozetę na tubie (domku) jest włożony włóczniaczek robiony przez MariaD, a wyrwany przeze mnie na jej bazarku :D
(a kabelki to są u mnie wszędzie, jak to u informatyka ;) )
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lut 19, 2021 19:22 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Avian pisze:(a kabelki to są u mnie wszędzie, jak to u informatyka ;) )

Jeśli to nie tajemnica, to zdradzisz, do czego służy pomarańczowe urządzenie przytwierdzone na stałe do domku drapaka? :) Bardzo mnie to ciekawi (skoro nie podgrzewana poduszka), ale oczywiście nie musisz :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lut 19, 2021 19:58 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Stomachari pisze:
Avian pisze:(a kabelki to są u mnie wszędzie, jak to u informatyka ;) )

Jeśli to nie tajemnica, to zdradzisz, do czego służy pomarańczowe urządzenie przytwierdzone na stałe do domku drapaka? :) Bardzo mnie to ciekawi (skoro nie podgrzewana poduszka), ale oczywiście nie musisz :)



:ryk: :ryk: :ryk:
To kocia zabawka powieszona na haczyku
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lut 19, 2021 21:22 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Rzeczywiście są tam chyba narysowane oczy i wąsy?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lut 19, 2021 21:49 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Stomachari pisze:Rzeczywiście są tam chyba narysowane oczy i wąsy?


Tak. To taki sznurek krążący w kółko, na baterie.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lut 19, 2021 22:13 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Dzięki za wyjaśnienia :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lut 23, 2021 18:05 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Dobre wieści od Tomcia Palucha :kotek:
Kolejna kontrola krwi - wyniki są piękne, bardzo blisko normy! Kreatynina z początkowego 6,7 spadła do 2,0, mocznik z 350 do 100! Te zmiany widać po Tomciu wyraźnie - zachowuje się jak zdrowy kot, ma ogromny apetyt, nabiera masy (dzisiaj 4,2kg - 300g przez 24h!)
Jeszcze oczywiście leczenie trwa - i nerek, i łapki (rany zagojone, ale jeszcze "złuszcza sie" poduszeczka).
Do tego wyniki FeLV/FIV ujemne :201461
Można się zakochiwać w tym dzielnym kocie !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lut 24, 2021 4:57 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Super wieści :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon mar 01, 2021 16:50 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Jakie cudne! Przepiękne oba :).
Niestety, limit w domu wyczerpany. Niech znajdą najlepszy dom pod słońcem.
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości