Zwykłe działkowe - Tomciu uciekł :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt cze 05, 2015 22:38 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Oj, kurczę, szkoda. No trudno. To idę na FB odgrzebać jego ogłoszenie i udostępnię.
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt cze 05, 2015 23:36 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Listku cudny :(
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob cze 06, 2015 15:54 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Cieszyłam się, że Listek już w domku a tu takie wieści :( Szkoda, ale przecież nic na siłę. Na pewno znajdzie TEN dom.
Dymek przepiękny! Będę sobie zaglądać i podziwiać ;)

Lakina

 
Posty: 730
Od: Pt lis 01, 2013 11:26

Post » Wto cze 09, 2015 9:05 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Wczoraj pojechałam po Listka - siedział taki trochę smutny pod biurkiem ... Wzięłam na ręce, od razu się przytulił. W garażu, na swoich śmieciach od razu odżył. W 3 sekundy miałam go na kolanach :D Kochany, spokojny kocurro, ani razu wczoraj na mnie nie podniósł łapy ani nie prychnął. Po prostu to ta sytuacja gdy dom i kot do siebie nie pasują ...
Szukamy dalej tego idealnego domu dla Listka!


Dymek nadal zamknięty w klatce w altanie i szczerze mówiąc nie wiem co z nim zrobić :(
Na szczęście jemu jakoś niespieszno do opuszczenia klatki - lezy sobie w koszyku, podstawia do miziania kiedy otwieram klatkę i delektuje pełną michą podstawianą regularnie pod nos. Własnie dlatego mam opory przed wypuszczeniem go z powrotem na działki (szczególnie teraz, kiedy mamy tu taki "przyjazny klimat" :roll: )
Jak dotąd nie trafiłam na żadne ogłoszenie, że zaginął taki kot - a jest zamknięty już prawie tydzień. Chyba domek zauważyłby brak swojego kota, gdyby kocio jednak miał swoich ludzi?

Chudy po tygodniu "wakacji" u mnie wrócił na działki. Za tydzień ponowne badanie krwi, zobaczymy, czy będzie ok.
Przy okazji przez ten tydzień okazało się, ze to przefajny kot do domu - bardzo cierpliwy i zgodny, uwielbiał leżec na kolanach albo przynajmniej obok człowieka. Kompletnie bezproblemowy w obsłudze - kroplówki? tabletki? alez prosze bardzo, nie mam nic przeciwko ;) Bez problemów zaakceptował fakt dzielenia garażu z obcym kotem, w ogóle na siebie nie zwracali uwagi.

Zrobiłam Chudemu trochę fotek (ciężko go focić, bo wciąż próbuje barankować obiektyw :lol: )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Listek gotowy do adopcji od zaraz, Chudy za jakiś tydzień (po badaniach kontrolnych krwi). Dymek pewnie za 2-3 tygodnie, chce go najpierw zaszczepić i zaczipować. Jakby ktoś jednak zakochał się w dymnym jegomościu i nie bał wziąc pod swój dach takiego obdartusa prosto z działek, mogę przywieźć od razu (z kasą na szczepienie i czipem).
Do przeprowadzki w każdej chwili gotowy tez Radek - ale tylko do zaufanego, sprawdzonego domu.
Oczywiście dowiozę każdego z tej czwórki do nowego domu!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto cze 09, 2015 21:06 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Każdy do zaufanego, najlepszego domu :ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt cze 12, 2015 14:10 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

kibicuję, bo każdy do zakochania
niebieski język[/b] zaprasza na fb https://www.facebook.com/tiliqua.ceramika

ezzme

 
Posty: 2759
Od: Sob sty 08, 2011 16:53

Post » Wto cze 23, 2015 8:40 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Liściu sie przypomina :kotek:

Jak widac na fotkach, czuje się w domu całkiem komfortowo, ale najbardziej lubi ludzkie KOLANA - to jest najlepsze miejsce do spania :D


Fotki miziaka i turlaka ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro cze 24, 2015 22:02 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Przecudny Liściu :201461 :ok:
Kciuki trzymam za króweczka najmocniej :ok: :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw cze 25, 2015 8:14 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Listek miał przedwczoraj wyciągany śrut z główki - wydawało mi się, ze się przesuwa pod skórą, więc lepiej było pozbyc się draństwa.
Kocio był bardzo dzielny; zabieg był na żywca, w znieczuleniu miejscowym. Liściu leżał bez ruchu, choć śrut był mocno wbity i wrośnięty i nie było łatwo go wyciągnąć. On wiedział, ze potem będzie lepiej - pewnie dlatego tak spokojnie i cierpliwie znosił to dłuuuugie (ponad 30 minut) "grzebanie" w główce. Teraz został malutki ślad, który za parę dni zarośnie 8)

W ogóle ten kot jest zadziwiający - jeszcze nie spotkałam kociska tak mało zainteresowanego otoczeniem. Tym bardziej, ze to młody kot. Leży i obserwuje człowieka. Leży i spogląda przez okno. Leży i śpi - głównie ;)
Mało absorbujący i wydaje się idealnym kotem dla osoby, która dużo pracuje. Listek prześpi większość samotnego czasu, a kiedy opiekun wróci do domu, kocio wystartuje na powitanie i zakręci z kilkanaście ósemek wokół jego nóg :kotek:

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw cze 25, 2015 9:33 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Listek jest mądrym kocurkiem.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw cze 25, 2015 9:37 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Avian pisze:W ogóle ten kot jest zadziwiający - jeszcze nie spotkałam kociska tak mało zainteresowanego otoczeniem. Tym bardziej, ze to młody kot. Leży i obserwuje człowieka. Leży i spogląda przez okno. Leży i śpi - głównie ;)
Mało absorbujący i wydaje się idealnym kotem dla osoby, która dużo pracuje. Listek prześpi większość samotnego czasu, a kiedy opiekun wróci do domu, kocio wystartuje na powitanie i zakręci z kilkanaście ósemek wokół jego nóg :kotek:

Ideał :1luvu:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Czw cze 25, 2015 12:30 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

We wtorek przywiozłam do garażu Dymka. Listek pod nieobecnosć rodziny dostał własny pokój, wiec garaż na razie stał się domem Dymka. Choć w pierwszym dniu byliśmy wobec siebie ostrożni, juz wczoraj okazało sie, ze Dymek jest niesamowicie miłym kotem ! Wciąż sie ociera, barankuje, pakuje na kolana i przede wszystkim pozwala zrobic ze sobą wszystko :D
Bawi sie sam tym co znajdzie - choćby pustą miseczką czy porwaną z kartonika chusteczką :lol:
Dużo gada i patrzy przy tym prosto w oczy! Futerko przez ostatnie dwa tygodnie zrobiło się ładne, wszystkie strupki odpadły, hormony opadły i Dima stał się 100% domowym kotem 8)
Wciąż jednak jest bardzo chudy, przez co przy jego dłuuuugich nogach sprawia wrażenie jeszcze chudszego. Apetyt ma koński (jak Listek - zjedzą mnie z kopytami te dwa koty ;) ), nie grymasi przy jedzeniu, kuweta bez zarzutu.

Na razie takie nieprofesjonalne fotki garażowe, postaram się zrobic mu ładniejsze do ogłoszeń w weekend.
Jedno jest pewne - ten kot będzie łamał serca swoim niesamowitym spojrzeniem! Ja przepadłam i kombinuję co zrobić, zeby mógł zostać :oops: Lepiej niech się szybko ktoś zakocha i weźmie go ode mnie ...

Dzisiaj jedziemy na testy FeLV/FIV, bo jednak mocno obdarty był jak go złapałam, przy okazji od razu dziada zaczipuję. Jak będzie wszystko ok moze uda sie go też zaszczepić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw cze 25, 2015 14:01 Re: Pń: dymny cudak i jego czarni kumple czekają na dom!

Słodkie spojrzenie ma ten kotek i w ogóle jest przecudny :201461 :love:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw cze 25, 2015 19:48 Re: Pń: Listek, Dymek i jego czarni kumple czekają na dom!

Dymek już po wizycie u weta - zachowywał się rewelacyjnie :D
Łaził po gabinecie w oczekiwaniu na wyniki testu - chodził od wetki do mnie, rozdawał baranki i ocierał sie o nogi :D Oczywiście wyżebrał od cioci wetki przysmaczki. A potem sam sie poczęstował resztą ;)
Zero stresu czy nerwów, pazurki obcięte, krew pobrana, czip wstrzyknięty, kot zaszczepiony. To wszystko bez żadnych sprzeciwów ze strony Dymka.
Genialny ten kot!

Wetka podnosząc go zrobiła wielkie oczy - jaki on cieżki! Waży prawie 6kg, a jest naprawdę chudziutki. Po normalnym odkarmieniu spokojnie dobije 8-9kg. Do tego wetka zaskoczona jego wielkością, szczególnie długimi łapami. Nawet jak siedzi jest dużym kotem.

No i najwazniejsze - testy FeLV/FIV ujemne :D
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw cze 25, 2015 21:28 Re: Pń: Listek, Dymek i jego czarni kumple czekają na dom!

Super :ok: Piękny jest rzeczywiście, ale brzydkich nie znam
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości