Zwykłe działkowe - Tomciu uciekł :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob kwi 24, 2021 21:29 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Szukają po prywatnych ogłoszeniach bo fundacje i nawet schronisko nie chcą dawać. Głównie boją się tego, ze Ukraińcy popracują i wyjadą, a koty zostaną. Ja tez się właśnie tego balam. No i większość pytających do tej pory Ukraińców to ludzie wypuszczający koty.

Domek obiecał osiatkowac balkon, mają miesiąc.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob kwi 24, 2021 21:59 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Oby wszystko dobrze poszło :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob kwi 24, 2021 22:31 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Kciuki trzymam za Tomcia.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon kwi 26, 2021 14:24 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Oby to byli dobrzy ludzie i tyle.
Bardzo się cieszę i trzymam kciuki i za paszczę chłopaka i za nowy domek :ok: :1luvu:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob maja 01, 2021 21:48 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Tomcio odwiedził stomatologa, paszcza obejrzana i faktycznie jest w bardzo złym stanie. Wg p.dra cały czas odczuwa ból :(
Wskazane usunięcie wszystkich zębów. Umówiłam go więc na najwcześniejszy termin - zabieg odbędzie się 5 maja. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i że nerki kocurka dadzą radę.
Zabieg będzie trochę kosztował, a że zęby musi mieć wyrwane mój drugi tymczasik, Kondziu, zorganizowałam zrzutkę dla Tomcia.
https://zrzutka.pl/6skr2s

Tak to wygląda u Tomcia (u Kondzia jest jeszcze gorzej)
Obrazek

Obrazek

Oczywiście kciuki wskazane 5 maja!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon maja 03, 2021 6:08 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Oby zabieg się udał bez komplikacji :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto maja 11, 2021 12:55 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Tomcio Paluch już bezzębny!

Zabieg odbył się 5 maja. Wszystkie ząbki i zębiska zostały usunięte. Tomcio dobrze zniósł zabieg - kolejne dni dostawał jeszcze kroplówki, żeby wspomóc pracę nerek nadwyrężonych wcześniejszymi "przygodami" zdrowotnymi.
24h po zabiegu zaczął normalnie jeść, a po dwóch dniach wrócił "normalny" Tomcio, czyli wpychający się na kolana i na ręce :lol:

12 maja wizyta kontrolna u stomatologa, a 13 maja badanie krwi, żeby sprawdzić pracę nerek.

Zabieg Tomcia kosztował 600zł. Wszystkim, którzy go wsparli finansowo BARDZO dziękuję! Dziękuję również tym, którzy wspierali Tomcia dobrym słowem i kciukami!

Razem z Tomciem na zabieg pojechał też drugi mój tymczasik, Kondziu. Jego paszcza była w jeszcze gorszym stanie ...
Również stracił wszystkie zęby, choć po RTG doktor zastanawiał się nad pozostawieniem dolnych kłów. Kiedy jednak zaczął rwać i zobaczył, jak leje się ropa, zdecydował się usunąć wszystko. Kondziu trochę gorzej dochodzi do siebie po zabiegu - nadal chodzi obolały i kiepsko je :( Dostaje leki przeciwbólowe. Jutro kontrola.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto maja 11, 2021 13:22 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Bardzo się cieszę, że Tomcio już jest w formie i pyszczek naprawiony a za Kondzia trzymam kciuki za szybki powrót do życia bez bólu i do wspaniałego apetytu :ok: :201461
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto maja 11, 2021 13:31 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

kwinta pisze:Bardzo się cieszę, że Tomcio już jest w formie i pyszczek naprawiony a za Kondzia trzymam kciuki za szybki powrót do życia bez bólu i do wspaniałego apetytu :ok: :201461


Kwinta, Kondziowi życz życia bez bólu, ale może niech nie wraca mu ten jego wspaniały apetyt :lol: Teraz ma dobrą okazję, żeby zrzucić trochę tłuszczyku (waży 6,5kg i to widać) ;)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto maja 11, 2021 16:41 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Marcel też ma 6,5 kg :lol:
A apetyt taki sobie ale to już chyba starość, bo więcej śpi jak nie śpi więc sadełko się zawiązuje :kotek: :D
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto maja 11, 2021 17:08 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

kwinta pisze:Marcel też ma 6,5 kg :lol:
A apetyt taki sobie ale to już chyba starość, bo więcej śpi jak nie śpi więc sadełko się zawiązuje :kotek: :D


W tym wieku te kilogramy są ważne - w razie (tfu-tfu) kryzysu ma z czego gubić
Zdrówka dla kochanego rudzielca :201461 :1luvu:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto maja 11, 2021 21:03 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Oby Kondzio szybko doszedł do siebie :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 24, 2021 14:15 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Tomcio Paluch już od tygodnia w swoim domku :kotek:
Początki były trudne, jego ludziom serce pękało jak widzieli to przerażenie w oczach kota. Pocieszałam - bardziej ludzi, niż kota, bo z doświadczenia wiem, że kociska potrzebują zwykle przynajmniej tygodnia, a czasem więcej.
Pierwsze dni spędził pod łóżkiem, ale wyciągany nie wyrywał się i z przyjemnością przyjmował głaski.
W piątek zawiozłam magiczną wędkę z piórkami i Tomcio od razu zapomniał o strachu i o tym, ze ma trochę focha po przeprowadzce ;)
No i od tego czasu już jest ok - chodzi po całym (dużym!) domu. Nareszcie ma dużo przestrzeni (a nie tylko pokój) i człowieka cały czas w domu :201461

Piórka - najlepszy przyjaciel Tomcia :lol:
Obrazek

Obrazek

A na dom czekają kolejne futerka - dwie krówki, ale o nich później.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon maja 24, 2021 14:32 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio ma dom :)

Super, niech mu się wiedzie :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 24, 2021 15:26 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio ma dom :)

Avian, dałaś Tomciowi nowe życie, a w zasadzie nie tylko nowe, a w ogóle życie. Jak się widzi takie historie, to serce rośnie i chce się to wszystko robić :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka-, muza_51 i 58 gości