Zwykłe działkowe - Tomciu uciekł :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt mar 12, 2021 14:02 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Mija półtora miesiąca od zgarniecia ledwie żywego Tomcia.
Przez te 6 tygodni przeszedł dłuuugą drogę - ku życiu. Lepszemu życiu.

Łapka już dawno zagojona, a wczoraj wreszcie parametry nerkowe wróciły do normy. To niesamowite, ze tak szybko udało się go ustabilizować! Widać, ze to młody i silny organizm :201461

Tomcio jest przekochanym kotem. Zapatrzony w człowieka (we mnie :lol: ), jak tylko usiądę, pakuje się na kolana :lol:
Można go przytulać, nosić, całować - byle nie pokazywać kotów :strach: Na razie reaguje na koty jak Znikotek, czyli idzie na atak bez ostrzeżenia. W związku z tym siedzi sam w pokoju i strasznie się nudzi, bo nie jestem w stanie spędzać z nim wielu godzin ...
Ma ogromny apetyt, nie wybrzydza, zje wszystko byle dużo :lol: Na razie karmię go żarciem "nerkowym" (tylko mokre - Gussto, Integra).

Jest już zaczipowany, odrobaczony, testy FeLV/FIV ujemne. Szczepienie za kilka miesiecy - przez wzgląd na nerki (żeby ich teraz nie obciażać, niech się ładnie zregenerują).

Gotowy do przeprowadzki!
Najlepiej jako jedynak. I lepiej dom bez małych dzieci, bo może jeszcze mieć momenty mniej "delikatne", jak to kot po przejsciach ;)

Popatrzcie na łapkę - jak ładnie zarosła futerkiem :201461 Jest całkowicie sprawna.
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Śro mar 24, 2021 11:44 przez Avian, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt mar 12, 2021 14:11 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Piękna poprawa :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10655
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 24, 2021 11:46 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro mar 24, 2021 12:04 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Cudo. :1luvu:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro mar 24, 2021 12:35 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Ale pieszczoch :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10655
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 24, 2021 17:18 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Hej Avian,
Jolabuk5 mi zasugerowała, żeby o kotach do adopcji zacząć pisać wierszyki - może akurat przykują czyjąś uwagę? Tomcio P. się teraz pokazuje jako pierwszy od góry, dlatego jako jeden z pierwszy h się wierszyka doczekał :) Co Ty na to? Oczywiście nie musisz tego wykorzystać, jeśli nie chcesz, ale go tu podrzucę, dobrze?

Początek historii był kiepski
Ktoś kotu łapkę przetrącił
Na szczęście los chciał go wspomóc
I pozytywnie się wtrącił

Dostał więc kot własny pokój
Lecz chciałby całe mieszkanie
I Dużych, dla których koteczkiem
Najukochańszym zostanie

Jest piękny: ta czerń, gorsik biały
Wąsiska i uszy sterczące
Nie zastanawiaj się długo
Tomciowi daj serce gorące!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 24, 2021 18:13 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Super pomysł!
Piękny wierszyk - bardzo chętnie wykorzystam, na pewno będzie przyciągał uwagę!
Dziękuję w imieniu Paluszka i swoim :201494
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro mar 24, 2021 18:39 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Miau :D
To jeszcze potrzymam kciuki za Tomcia! :ok:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 24, 2021 23:34 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Myślę, że wierszyki mogą pomóc w adopcji! Zwrócą uwagę :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon mar 29, 2021 17:14 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Pokazałam Paluszkowi balkon.
Ojjjjj! Zdecydowanie musi mieć dobrze zabezpieczony balkon w nowym domu! Siatka jest po to, żeby się po niej wspinać :strach: Zapachy i odgłosy bardzo go pobudziły, więc trzeba było kotka szybko zagonić do pokoju.

Nadal próbuję go zaznajamiać z kotami, ale widzę, że to beznadziejna sprawa. Nie wiem, czy się boi, czy chce zamordować na wszelki wypadek, ale jak widzi nawet śpiące snem kamiennym koty to gna z łapami. Jedynie nie wie co myśleć o persie, więc go nie tyka :lol:
Z tego powodu jednak powinien być jedynakiem. Choć ja nigdy nie przekreślam takich urodzonych jedynaków - czasem muszą trafić na odpowiedni dom i odpowiednie kocie towarzystwo, żeby żyć w stadzie. Tak było przecież ze Znikotkiem - Tomcio bardzo go przypomina pod względem temperamentu.

Fotki na ulubionym drapaku (spędza na nim masę czasu!)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw kwi 01, 2021 11:54 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Jeszcze w Tomciowym temacie - BARDZO chętnie wydam go też do domu tymczasowego. Będę zamawiac dla niego zarełko i żwir, płacić za weta. Byle nie musiał już siedzieć większość czasu sam zamknięty w pokoju ...
Dom tymczasowy bez kotów (choć myślę, że z kociakami mógłby być spokojnie)

Proszę reklamujcie biedaka! Jest przekochany i bezproblemowy. I co jest wielkim plusem nie grymasi przy jedzeniu - zje wszystko co dostanie byle dużo :lol:
Cały czas dostaje wyłącznie mokre żarcie - Gussto Renala, Animondę Integrę Niere, do tego do każdego posiłku cytrynian wapnia. To wszystko jeszcze przed wzgląd na problemy z nerkami zaraz po znalezieniu go. Ostatnie wyniki są w normie, po kocie też widać, ze jest ok - pije normalne ilości wody, a nie jak na początku rzucał się na wodę i pił aż wypływała wszystkimi otworami.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw kwi 01, 2021 22:17 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Jaki z niego przystojniak! :1luvu: :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon kwi 12, 2021 12:57 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Prawie 2,5 miesiaca od znalezienia Tomcia - daleką drogę przebył w tym czasie! Od umarlaka z wynikami kompletnie nie rokującymi do zdrowego, zwinnego kocurka :201461
Parę dni temu miał kolejną kontrolę krwi, żeby sprawdzić jak sie mają nerki. Mają się dobrze, wyniki ponownie w normie :piwa:
Jeszcze mam pół szafki puszek nerkowych, wiec sobie je poje do końca, a potem powrót do normalnego żarełka. Leków żadnych nie dostaje.

Czasem ktoś o niego zapyta, ale kontakt szybko się urywa :( Widać to jeszcze nie te domy. Na pewno trudniej bo szuka domu bez kotów ... Dla ludzi jest jednak kochany, wtulający się tak mocno jak to możliwe. :201461

Wczoraj koty spędziły dzień na balkonie i na spacerach, wiec Tomcio miał możliwość pochodzenia po całym domu. Co kawałek się kulał i ocierał, wszędzie chciał zostawić swój zapach dla tych "wrogów", którzy mieszkają za drzwiami "jego" pokoju :kotek:

Taki sobie Tomcio Paluch :kotek:
https://youtu.be/k-wlMJEgXRA
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob kwi 24, 2021 21:06 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Po cichu powiem, że na Tomcia czeka domek!
Pewnie mnie tu większość zje za to co napiszę, ale zamieszka w rodzinie ukraińskiej.
Prześwietliłam i naprawdę sensowni ludzie w średnim wieku. Taki dom jaki dla niego wymyśliłam więc chyba to, że Ukraińcy jest bez znaczenia.
Domek się przygotowuje pilnie (a jest to domek kocio-doświadczony), a ja przygotowuję się do zabiegu porządkowania paszczy u Tomcia. Chcę to zrobić przed wydaniem - boję się, że nowi ludzie zrobiliby u innego weta, a ja chcę, żeby zabieg zrobił dobry stomatolog. Na wziewnej narkozie koniecznie, bo przecież to kot, który dopiero co wyszedł z niewydolności nerek. Musi mieć jednak powyrywane zęby, bo na pewno sieją po całym organizmie. Śmierdzi mu w każdym razie z ryja niemożebnie, sama ropa! Nasza pani dr uważa, ze wyniki są dobre już od kilku tygodni więc nie widzi przeciwwskazań. Przed i po zabiegu dostanie kilka kroplówek, musi być dobrze! (oczywiście kciuki będą niezbędne!)

W poniedziałek jedziemy na oględziny paszczy u stomatologa i umawiamy termin. Domek jeszcze z miesiąc poczeka (a ja w tym czasie zdążę się drugi raz zaszczepić zeby spokojnie móc zawieźc Tomcia na swoje :201461 )
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob kwi 24, 2021 21:25 Re: Zwykłe działkowe-cudem uratowany Tomcio Paluch czeka na

Trzymam kciuki za Tomcia. :ok:

Chciałabym natrafić na dobry dom u Ukraińców.
Ogłaszam ostatniego tymczasa z ubiegłego roku i właściwie prawie sami Ukraińcy się zgłosili.
Niestety kiepscy opiekunowie.
Przede wszystkim o zabezpieczenia chodzi.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości