Fioletowe tymczasy II

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Czw sty 29, 2015 14:08 Re: Fioletowe tymczasy II

Tak, tak.. Szczególnie z tym szacunkiem masz rację .
Ale jakoś sytuacja wydała mi się skomplikowana i wymagająca zaangażowania wielu ludzi :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 29, 2015 15:12 Re: Fioletowe tymczasy II

średnica 50cm minus średnica rur na dnie - to i tak zostaje jeszcze dużo miejsca
jak same rury to pewnie tylko uchwyty - w to kot się nie zatrzaśnie

z tą rujką ..... to by wiele wyjasniało - i z tego powodu mogła poleźć szukać wrażeń :evil:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw sty 29, 2015 16:38 Re: Fioletowe tymczasy II

Za odnalezienie i wycięcie tri, niech już nie męczy się ku zabawie pana od pieska :ok: :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt sty 30, 2015 11:12 Re: Fioletowe tymczasy II

Alienor pisze:Za odnalezienie i wycięcie tri, niech już nie męczy się ku zabawie pana od pieska :ok: :ok: :ok: :ok:

Dzięki, bardzo bym chciała, żeby tak właśnie się skończyło. Ale na razie ni widu, ni słychu, kotka zapadła się pod ziemię (dosłownie?).
Pan słyszał ją ostatnio dokładnie tydzień temu – mówi, że to brzmiało jak wołanie o pomoc :|
Wczoraj jeszcze raz obeszliśmy piwnicę, budynek naokoło, zajrzeliśmy do kanału c.o. i do szybu wentylacyjnego.
Ani śladu kota czy jakiegokolwiek żywego stworzenia. Pan z recepcji obiecał sprawdzać, czy sucha karma znika.
I chyba nic więcej już nie można zrobić, tylko czekać. Może gdzieś się pojawi, może wróci. Może.

A jeśli chodzi o panów pozwalających na rozmnażanie kotów dla własnej egoistycznej przyjemności
("bo te kocięta są takie ładne", "bo tak pięknie się bawią", "bo lubię patrzeć, jak biegają sobie po podwórku"...),
to pisałam kiedyś o jeszcze jednym, który u siebie w Toruniu dokarmia koty, ale sterylizować nie chce z powodów jak wyżej. Głuchy na wszelkie argumenty.
Dwa lata temu bezmyślnie wytruł prawie całe stadko młodziaków, bo wyłożył trutkę na myszy. W ub. roku kotka miała dwa mioty.
Wydawało się, że coś się zmieni, bo ten koci przyrost troszkę go przeraził, miał sterylizować...
Więc kiedy kilka dni temu zapytałam o koty i usłyszałam, że sytuacja opanowana, bardzo się ucieszyłam.
Ale pan zaraz dodał, że wszystkim kociakom znalazł domy, jupi!
A kocicy nie wysterylizował, oczywiście wydanych kotków też nie.
Pan chce znowu patrzeć na biegające kocięta. I dobrze je karmi. I znowu przecież znajdzie im domy...

Nie wytrzymałam :201490
Nie używam wulgaryzmów (tzn. bardzo rzadko), ale tym razem ogarnęła mnie jakaś zimna pasja i zmieszałam pana z błotem,
wgniotłam w glebę i przytupałam. Aż sama siebie się przestraszyłam.
I wygarnęłam – m.in. że kociarze tacy jak ja uganiają się po terenie i łapią koty na sterylki, często za własną kasę,
że fundacje robią wszystko by wysterylizować jak najwięcej kotów, działając nawet na skraju bankructwa,
że urzędy miejskie i gminne włączają się w akcję –
a on sobie radośnie koteczki rozmnaża, bo LUBI? I w d*pie ma, co dalej z tymi kociakami się dzieje, przecież będą nowe?
Co trzecie słowo rzucałam mięchem.
Pan jest z tych kulturalnych, więc zbladł :mrgreen:
Był naprawdę wstrząśnięty. Mówił, że nie wiedział, że tak źle czyni.
Poszłam sobie, a na drugi dzień zaniosłam mu kilka artykułów i bardzo grzecznie poprosiłam, żeby przeczytał.
Obiecał, że to zrobi, podziękował. Ja panu obiecałam, że będę się interesować.
Kto wie, może to jest metoda na niektórych?
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt sty 30, 2015 11:44 Re: Fioletowe tymczasy II

Przelecieć się po wątkach kociąt i kotów, które nie przeżyły wolności lub zwróconej wolności (zwł. ten o Hunhurtu i innych autorki) ze zdjęciami wydrukować te pierwsze posty. Można dorzucić zdjecia ze schronisk - zwlaszcza tych gorszych (na wątku schroniska w Sosnowcu Terenia w pierwszym poście umieściła zdjęcia z tego jak tam było zanim wszedł wolontariat - to była masakra) i może pana oświeci. Bo jedno zdjęcie potrafi przemówić głośniej i dobitniej niż 1000 słów. U ASK@ też były przypadki tego jak ratowała a potem musiała usypiać koty i kocięta którymi ktoś się zabawił - świetnie pisze przy tym i bardzo prawdziwie. I tak, że każda z tych śmierci Ci serce rozdziera. To jedyny sposób, by ludzie widzący radośnie bawiące się maluchy przejrzeli na oczy i pomyśleli co będzie potem z tymi ślicznymi radosnymi kociakami. Jak boleśnie i długo będą cierpieć zanim odejdą, jeśli nie wykażemy prawdziwej troski o ich dobro.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt sty 30, 2015 11:51 Re: Fioletowe tymczasy II

czasami inaczej się nie da - jedynie szok włącza myslenie, blokuje egoizm
nie miej wątpliwości czy wyrzutów do siebie za formę
panu należało się - krótkowzroczność czy ignorancja nie usprawiedliwiają głupoty

fakt - podsuń zdjęcia i krotkie opisy, jesli ma wyobraźni chociaż odrobinę, niech poczuje len lęk
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt sty 30, 2015 12:20 Re: Fioletowe tymczasy II

Co nieco już Panu wydrukowałam, np. ze strony KOTYiona:

Obrazek
http://kotylion.pl/sterylizacje-kotow-wolnozyjacych/

Ma co czytać i oglądać. Oczywiście, na tym nie poprzestanę :mrgreen:
Chyba pod wpływem szoku pan po raz pierwszy zaczął się zastanawiać.

Z innej beczki:
Kilku osobom podobała się mata "edukacyjna" dla kociąt, którą pokazywałam.
Podobną matę można teraz niedrogo nabyć na bazarku Ewar (poz. 4) :arrow: viewtopic.php?f=20&t=167303&p=10968932#p10968932

Moim już nie kupię, bo tamtą zlały :twisted:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt sty 30, 2015 13:28 Re: Fioletowe tymczasy II

łobuzy :twisted:
moje sikały na tunel -i tez musiałam wyrzucić
nie dało się tego prać

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 30, 2015 15:20 Re: Fioletowe tymczasy II

Moim zdarzało się matę edukacyjną (z lumpka) zaciapkać jedzeniem albo się w nią zawinąć - nic poza tym. Tunel też ma się dobrze.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon lut 02, 2015 8:08 Re: Fioletowe tymczasy II

masz porządne koty
u mnie sika Ryjonek -jak coś nowego się pojawi
nie wiem czy sobie nie życzy, czy tak zaznacza :?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 03, 2015 11:22 Re: Fioletowe tymczasy II

Moje tymczasy dostały wczoraj 170 zł od Paktu Czarownic :201437
Będzie na sterylkę i kastrację jednej parki najmłodszych, np. Mai i Kaja:
Obrazek
Zabiegi dla czwórki młodziaków zaplanowałam właśnie w lutym, więc pomoc przyszła akurat na czas.
Dziękujemy pięknie! <3 <3 <3 <3


A w zoo+ promocja na suchą Smillę :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ue=HTML103
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Wto lut 03, 2015 11:53 Re: Fioletowe tymczasy II

widziałam :kotek:
ja przeszłam na mięso -drożej wychodzi mam wrażenie, ale w kuwecie mniej i rzadko zdarzają się wpadki
nie wiem czy ma to związek ze zmianą jedzenia czy z innymi elementami
bo zmieniłam tez położenie kuwet

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 03, 2015 12:56 Re: Fioletowe tymczasy II

A gdzie ta smilla ma skład?? bo nie widzę.. :evil: A poza tym te promocje są zawsze : na za dużą ilość i w momentach kiedy i tak nie mam po co kupować :twisted:

Te Twoje koty ciągle takie piękne, czy Ty , Violet, tak dobrze zdjęcia robisz?

Będę sie czepiać:
Czemu wszyscy na tym forum [zresztą może nie wszyscy, nie znam wszystkich-nie czytam] mówią o sterylizacji kotek/suczek i innych damskich rodzajów?? To w obu przypadkach [damsko-męskich] jest KASTRACJA [no, chyba, żeby nie była, a była np. podwiązaniem jajowodów lub nasieniowodów]. Sterylizacja oznacza co innego.
Używają tego fora, strony o zwierzętach i różne akcje :wink:
Pewnie w sumie nie jest to najważniejsza sprawa ale utrwala w społeczeństwie błędne pojęcie.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 03, 2015 13:13 Re: Fioletowe tymczasy II

morelowa pisze:A gdzie ta smilla ma skład?? bo nie widzę.. :evil:

skład 3 przykładowych:
kurczak :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ult/222904
wołowina :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ult/223051
dla kociąt :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/222913

morelowa pisze:Te Twoje koty ciągle takie piękne, czy Ty , Violet, tak dobrze zdjęcia robisz?

to koty są ciągle piękne 8) dzięki!

Co do nazewnictwa – rzeczywiście jest nieścisłe, gdzieś na forum była dyskusja na ten temat...
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4565
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Wto lut 03, 2015 13:25 Re: Fioletowe tymczasy II

a mnie vet przy ciachaniu suczek jeszcze jakieś inne słowo pisał 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 45 gości