Fioletowe tymczasy II

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Wto sty 20, 2015 16:05 Re: Fioletowe tymczasy II

Dzień dobry :) Obrazek
kicikicimiauhau
 

Post » Wto sty 20, 2015 18:10 Re: Fioletowe tymczasy II

violet pisze:
Morelowa, nagroda Ci się należy, za prawidłowe policzenie i próbę podania imion – udaną w miarę możliwości!
To podaj adres na pewu (to nie będzie tymczas, niestety :mrgreen: )

Podam potem :1luvu: ciesząc się, że nie żadne tymczasiątko :mrgreen:

A swoją drogą to się przeraziłam jak zobaczyłam na końcu poprzedniego wątku , takie piękne 'pożegnanie' i wstęp, że należy zakończyć.. Myślałam, że masz dość w ogóle, a to po prostu takie kulturalne niespotykanie zakończenie, eleganckie wręcz :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 21, 2015 8:25 Re: Fioletowe tymczasy II

Witaj Kicikicimiauhau :D
Morelowa – czy można mieć dosyć miau.pl? :mrgreen:

To burania spod warsztatu, drobniutka, śliczna, płochliwa. Dawaliśmy jej Unidox, bo kichała i charczała – pomogło.
Jest tam jeszcze łaciata mama z kociakiem (podobni do Gucia i Mai) i kocur.
Dowiedziałam się o tych kotach niedawno. Trzeba będzie ciachać 8)
Obrazek
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4572
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sty 21, 2015 10:14 Re: Fioletowe tymczasy II

Śliczna ta kicia - przytulankowa taka .

Niektórzy co chwilę zapowiadają odejście z miau, bo takie paskudne ponoć i w ogóle .., więc nigdy nie wiadomo.

A mnie się przypomniało , że lubię bardzo fiolet. Jako kolor. Na dodatek jest - podobno - moim kolorem ochronnym. Tak ponoć wynika z aury 8O Ja aury nie widzę, nie zasłużyłam na taką umiejętność, więc nawet nie wiem czy jest :mrgreen: Ale gdyby była, to biorąc pod uwagę lubienie, może w tym coś być :D
Bo to jest tak - podobno - że każdy ma swój kolor ochronny, taki, co to go najlepiej 'ubierać' gdy spotykamy sie z tymi, którzy by nam chętnie zaszkodzili -mentalnie- lub w ogóle są toksycznymi ludźmi. Podobno - nie mam przetrenowane.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 21, 2015 10:52 Re: Fioletowe tymczasy II

Ciekawe z tymi kolorami ochronnymi...

O fiolecie w Wikipedii:
"Fioletowy od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. Podobna do fioletu purpura była bardzo cennym barwnikiem naturalnym, uzyskiwanym z niektórych gatunków małży, używano jej w starożytności, a później w średniowieczu, do farbowania płaszczy osób piastujących wysokie stanowiska. W religii purpura symbolizuje mękę Chrystusa, w imperialnej Anglii była jedynym kolorem, którym w czasie żałoby można było dopełnić odcienie szarego i czarnego, przez co aż do początku XIX wieku był uważany za kolor ponury.
W latach 60. fiolet stał się kolorem buntu i przemian, uznawano go za niekonwencjonalny i prowokujący, zaś odcienie fioletu stały się symbolem młodości i poszukiwania wolności.
W Tajlandii fiolet jest kolorem żałoby dla wdów."

Ja najlepiej czuję się w czerniach i szarościach :roll:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4572
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sty 21, 2015 15:15 Re: Fioletowe tymczasy II

Violet a jak "dwupak" reaguje na dzieci?? i czy chłopaki na coś przewlekłego chorują?
Pies sobie myśli: człowiek mnie karmi, głaszcze, dba o mnie - chyba jest bogiem.
Kot sobie myśli: człowiek mnie karmi, głaszcze, dba o mnie - CHYBA JESTEM BOGIEM!


Moje kudłacze: viewtopic.php?f=1&t=121952

tadira

 
Posty: 81
Od: Śro gru 01, 2010 17:22
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 21, 2015 15:22 Re: Fioletowe tymczasy II

Fioletowy od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością.

To pewnie dlatego jest 'moim ' kolorem :mrgreen: Ciekawe skądinąd , kto piesze takie rzeczy - to tak jak horoskopy w gazetach. O buncie, przemianach i młodości też mi się podoba :lol:
Purpura też jest do przyjęcia.
A czarno-popielaty lubię, ale złamany np czerwienią.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 21, 2015 15:50 Re: Fioletowe tymczasy II

morelowa pisze:Ciekawe skądinąd , kto piesze takie rzeczy - to tak jak horoskopy w gazetach.

W przypadku kolorów to raczej sprawa tradycji, która wzięła się nie wiadomo skąd,
choć całkiem możliwe, że z czyichś wymysłów...

tadira pisze:Violet a jak "dwupak" reaguje na dzieci?? i czy chłopaki na coś przewlekłego chorują?

Antoś i Budrys są bardzo łagodne, ale nie mają z dziećmi do czynienia na co dzień.
Kilka razy miały kontakt (z dzieciakami w wieku szkolnym) i było OK, dzieci je głaskały, koty mruczały...
Z powodu rozmiaru i ciężaru pewnie nie nadają się do noszenia przez dzieci na rękach :wink:
To są takie misie nierozłączne. Gdy dłużej nie zwraca się na nie uwagi, potrafią aktywnie domagać się czułości.
Budrys biegnie przed człowiekiem, wskakuje na kanapę, przewraca się na plecy i rozkłada z miną "Miziaj mnie, teraz!"
Antoś na jakimś najbliższym krześle lub stole wpatruje się w ludzia intensywnie i grucha, ćwierka,
dopóki nie weźmie się go na ręce. Wtedy wtula się całym sobą, a ma bardzo mięciutkie futerko :D
Są zdrowe, oczywiście wykastrowane.
Antek miał robione testy paskowe na FIV/FELV z wynikiem negatywnym (zdrowy), przy okazji transfuzji krwi dla chorej kotki.
W utrzymaniu bezproblemowe, nie wybrzydzają przy jedzeniu (raczej trzeba by je troszkę odchudzić :oops: )
Są grzeczne i w przeciwieństwie do niektórych młodszych :twisted: nie niszczą niczego, nie drapią.

Obrazek Obrazek
Antek i Budrys :D
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4572
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sty 21, 2015 15:57 Re: Fioletowe tymczasy II

violet pisze:Ciekawe z tymi kolorami ochronnymi...

O fiolecie w Wikipedii:
"Fioletowy od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. Podobna do fioletu purpura była bardzo cennym barwnikiem naturalnym, uzyskiwanym z niektórych gatunków małży, używano jej w starożytności, a później w średniowieczu, do farbowania płaszczy osób piastujących wysokie stanowiska. W religii purpura symbolizuje mękę Chrystusa, w imperialnej Anglii była jedynym kolorem, którym w czasie żałoby można było dopełnić odcienie szarego i czarnego, przez co aż do początku XIX wieku był uważany za kolor ponury.
W latach 60. fiolet stał się kolorem buntu i przemian, uznawano go za niekonwencjonalny i prowokujący, zaś odcienie fioletu stały się symbolem młodości i poszukiwania wolności.
W Tajlandii fiolet jest kolorem żałoby dla wdów."

Ja najlepiej czuję się w czerniach i szarościach :roll:


a ja w fiolecie - cześć :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 21, 2015 16:06 Re: Fioletowe tymczasy II

alessandra pisze:
violet pisze:Ja najlepiej czuję się w czerniach i szarościach :roll:

a ja w fiolecie - cześć :mrgreen:

Ale nicka Ci nie oddam :mrgreen:
Witaj, Alessandra :D
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4572
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Śro sty 21, 2015 16:35 Re: Fioletowe tymczasy II

violet pisze:Ale nicka Ci nie oddam :mrgreen:


nie? Obrazek
nie? Obrazek
to.. nie ? Obrazek :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 21, 2015 17:37 Re: Fioletowe tymczasy II

Ja tam we wszystkim się czuję dobrze :mrgreen:
Nie rycz , Ola, masz w porządku nick :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22985
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 21, 2015 17:41 Re: Fioletowe tymczasy II

niom, tylko jakiś mało oryginalny :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 21, 2015 19:59 Re: Fioletowe tymczasy II

A też sobie będę podczytywać :) Witaj :)
[

kasumi

 
Posty: 2562
Od: Pt sty 15, 2010 23:19
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

Post » Śro sty 21, 2015 20:30 Re: Fioletowe tymczasy II

Śliczne szaraczki na fotkach :P Uwielbiam :oops:
kicikicimiauhau
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości