♥ Niezwykle kochani Piotruś i Emilka proszą o głosy♥

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie lip 08, 2012 13:43 ♥ Niezwykle kochani Piotruś i Emilka proszą o głosy♥

Rozpoczyna się budowa - małe piękne słodziaki potrzebują domków tymczasowych lub stałych województwo kujawsko-pomorskie

Mieszkam w Toruniu na osiedlu gdzie ludzie sobie kotami głowy nie zawracają tylko nieustanie na nie gadają i im dokuczają (czasem trują) zamiast im jakoś pomóc i rozwiązać trudną sytację w jakiej się znalazły. Tematyką kocią zainteresowałam się 10 miesięcy temu i od razu chciałam podjąc jakieś działania ale już środki miasta zostały wykorzystane (tj. talony) a u mnie z kasą krucho. Tam gdzie mieszkam było 9 kocic (2 nie żyją obecnie)
niewykastrowanych, które nieustannie rodziły dzieci. Małe koty czekały jednak pogromy na skutek znajdującej się nieopodal ulicy oraz kociego kataru.
Dużo kotów jednak przeżyło i żyją sobie z żebractwa na płotach i przy śmietnikach.
Było tu około 30 kotów w pewnym momencie. Od marca tego roku podjęłam działania mające na celu wykastrowanie kocic. Pięć udało się już wykastrować. Pozostały dwie z trzech które w zimę zaszły w ciąże i teraz mają maluchy. I tu pojawił się problem bo jedna kocica mieszka na terenie opuszczonej od 30 lat posesji. Teraz jednak okazuje się że ktoś to miejsce wykupił i rozpoczyna się budowa hotelu. Na początek kotkom zadyktowano okienko do budynku w którym mieszkały, więc biedaczki przeniosły się do stajni, ale stajnie też im zabiorą jak mnie poinformowano a domki stropianowe ze względu na budowę wywalą. Wkrótce wjedzie na teren ciężki sprzęt i będzie nie wesoło. Małych kotków nie jestem w stanie wziąć bo już mnie nie stać i mam w domu koty z kocim katarem (tą gorszą wersją choroby). Dlatego zwracam się do was drodzy forumowicze o pomoc w zakresie znalezienia im domków tymczasowych lub stałych: kotkom zostało bardzo mało czasu.

Liczy się domek nawet dla jednego kotka. To wielka pomoc.
Liczę na was moi drodzy. Sytuacja jest wyjątkowa.


Jak znajdą się te domki to kocicę będzie można wysterylizować a tak to ona znów zajdzie w ciążę. Teraz jej nie można brać bo ona dowodzi maluchami które są sytuacją strasznie zestresowane. Dziś podeszłam do stajni i się załamałam kotków nie było na zewnątrz byłam pewna że je otruto, ale zostawiłam jedzonko i wyszły małe pyszczki.
Są 3 kotki szaro-białe z białymi pyszczkami i okularkami siwymi w skarpetkach i z białym brzuszkiem i jeden czarnawo-szarawy z białym pyszczkiem i w okularkach taki pingwinek. Matka czarna, ojciec biały: najsilniejsze koty w okolicy. Kociaki wyglądają na zdrowe.
Oto zdjęcia maluchów, ich matki i ojca:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://imageshack.us/photo/my-images/208/dzieckoc.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/26 ... jciec.jpg/

O mnie:
Od miesiąca jestem posiadaczem 6 kotów w tym 3 do adopcji:
Koty stałe:
- Pierwszy sześcioletni kocur bez zębów tylko z siekaczami znaleziony w Bydgoszczy dwa lata temu. Właściciel się znalazł po pół roku. Ale nie chciał kota wziąć spowrotem.
- Drugi kot to kocica który urodziła się na zimę. Tak się złożyło że moje okno wychodziło na miejsce gdzie ją matka próbowała utrzymać przy życiu gdy nastały mrozy. Trudno było ją złapać w końcu się poddałam, jednak "dobrzy" ludzie zawiadomili schronisko przyjechał łapacz żeby wziąc kota na uśpienie. Cudem tamtędy przechodziła moja mama i kota odbiła. Kotka była w stanie skrajnego wycieńczenia, wymrożenia i chora na koci katar. Matka kocicy i jej brat który nie dał się złapać już nie żyją. Matkę wykończyło ciągłe rodzenie dużej ilości dzieci.
- Kot trzeci - wzięty na sterylizację z terenu wspólnoty, gdzie dokarmiająca mieszkanka mnie poinformowała że kotka ma nie wracać, bo jak wróci to mieszkańcy się z nią rozprawią. Wstrząsające dla mnie było że osoba której kociczka tak ufa wygaduje takie rzeczy. Na terenie wspólnoty miały przypadki również wykopywania kotów z budek oraz dorośli uczyli wykopywać koty swoje dzieci. Kociczka cierpi na przewlekły koci katar i jest wyjątkowo mała 2 kg.
Koty do adopcji
- Koty czwarty i piąty do adopcji to małe kotki które musiały zostać zabrane do domu bo mieszkały w zewnętrznym okienku piwnicznym blisko ulicy a ich matka została zabrana na sterylizację i one by sobie nie poradziły. Wcześniejsze mioty ich matki zostały przejechane przez samochody.
- Kot szósty to kocur do adopcji - wywalony i zaniedbany przez kogoś bo ma ślad obróżki. Kocur leżał na środku chodnika a ludzie pytali się czy on umiera. Po zabraniu do domu okazało się że ma chore oko i wielką biegunkę oraz jest niewykastrowany. Kot wygrał z chorobą oka oraz z biegunką. Teraz czeka na kastrację.
Ostatnio edytowano Pt sty 23, 2015 23:28 przez piano, łącznie edytowano 15 razy

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie lip 08, 2012 19:54 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

Normalnie czekam na cud jakiś...

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie lip 08, 2012 23:39 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

podrzucam (niestety, tylko tyle mogę w sprawie kociaków)
roześlę po znajomych, też jestem z Torunia
---------------------------------------------
Rysia i Tasia - moje wąsate słoneczka :)
Obrazek
Obrazek

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji
(Mark Twain)

berushkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 369
Od: Wto kwi 12, 2011 18:48

Post » Nie lip 08, 2012 23:42 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

mogłaby zasponsorować sterylkę dla kotki ...
to zawsze coś
---------------------------------------------
Rysia i Tasia - moje wąsate słoneczka :)
Obrazek
Obrazek

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji
(Mark Twain)

berushkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 369
Od: Wto kwi 12, 2011 18:48

Post » Pon lip 09, 2012 0:05 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

kotki muszą też teraz dostawać wodę...
---------------------------------------------
Rysia i Tasia - moje wąsate słoneczka :)
Obrazek
Obrazek

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji
(Mark Twain)

berushkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 369
Od: Wto kwi 12, 2011 18:48

Post » Pon lip 09, 2012 8:31 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

podbijam cały czas
---------------------------------------------
Rysia i Tasia - moje wąsate słoneczka :)
Obrazek
Obrazek

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji
(Mark Twain)

berushkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 369
Od: Wto kwi 12, 2011 18:48

Post » Pon lip 09, 2012 11:00 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

i podbijam
---------------------------------------------
Rysia i Tasia - moje wąsate słoneczka :)
Obrazek
Obrazek

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji
(Mark Twain)

berushkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 369
Od: Wto kwi 12, 2011 18:48

Post » Pon lip 09, 2012 21:30 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

toruńskie koteczki do góry!!!
---------------------------------------------
Rysia i Tasia - moje wąsate słoneczka :)
Obrazek
Obrazek

Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji
(Mark Twain)

berushkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 369
Od: Wto kwi 12, 2011 18:48

Post » Wto lip 10, 2012 11:48 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

Przed godziną przyjechali właściciele.
Koty małe zostały gdzieś wzięte albo przepędzone nie ma ich, budki Fundacji Kot wyrzucone nie ma ich
wywalone stanowisko jedzeniowe.

Boję się tam iść zobaczyć.

Biedne te koty jak jacyś Indianie wypędzeni ze swoich ziem i najgorsza zawsze jest bezsilność i brak kasy.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto lip 10, 2012 12:15 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

:strach: koszmar.
Czy nikt nie może pomóc.
ObrazekObrazek

rene010

 
Posty: 1064
Od: Pt cze 05, 2009 22:06
Lokalizacja: Przeworsk

Post » Wto lip 10, 2012 12:40 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

piano pisze:Przed godziną przyjechali właściciele.
Koty małe zostały gdzieś wzięte albo przepędzone nie ma ich, budki Fundacji Kot wyrzucone nie ma ich
wywalone stanowisko jedzeniowe.

Boję się tam iść zobaczyć.

Biedne te koty jak jacyś Indianie wypędzeni ze swoich ziem i najgorsza zawsze jest bezsilność i brak kasy.


Piano a ty nie możesz skontaktować się z jakąś fundacją, schroniskiem by Ci pomogli w łapaniu kotków, juz schron jest lepszy , te koty spotka coś złego tam, jak już nie spotkało.
ObrazekObrazek

rene010

 
Posty: 1064
Od: Pt cze 05, 2009 22:06
Lokalizacja: Przeworsk

Post » Wto lip 10, 2012 13:47 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

rene010 pisze:
piano pisze:Przed godziną przyjechali właściciele.
Koty małe zostały gdzieś wzięte albo przepędzone nie ma ich, budki Fundacji Kot wyrzucone nie ma ich
wywalone stanowisko jedzeniowe.

Boję się tam iść zobaczyć.

Biedne te koty jak jacyś Indianie wypędzeni ze swoich ziem i najgorsza zawsze jest bezsilność i brak kasy.


Piano a ty nie możesz skontaktować się z jakąś fundacją, schroniskiem by Ci pomogli w łapaniu kotków, juz schron jest lepszy , te koty spotka coś złego tam, jak już nie spotkało.

dzikie koty w schronisku nie przetrwają nawet kilku dni.
Schronisko "przyjmuje" tylko koty adopcyjne ,takie które się nadają od ręki do adopcji.
Samo złapanie nie załatwi sprawy , bo co dalej?
Obrazek[b]

becia_73

 
Posty: 6077
Od: Sob lis 28, 2009 8:31
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto lip 10, 2012 14:31 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

Dziś ich matkę złapałam do kastracji i przez głupi błąd mi uciekła z klatki.
Przez nie zamknięty bardzo mały otwór na przynętę o którym zapomniałam.
Byłam znów niedawno tam i kociaków nie ma. Może matka w szoku po niefortunnym złapaniu jej i ucieczce zabrała gdzieś (za bardzo nie ma gdzie).
Jedzenie nie ruszone bo była tam pani karmicielka i wszystko im znowu postawiła. Budka jednak nie była wyrzucona tylko zasłonięta krzakami jakoś dziwnie.
Najfajniej (o ile nic im się nie stało) jakby się przeniosły do takiej wspólnoty obok ze 100 metrów ale jak im to wytłumaczyć? Chociaż to rozwiązanie połowiczne bo tam panuje koci katar.

E ja też myślę że schronisko odpada tam jest bardzo dużo kotów nawet w punkcie przyjęcia są klatki z małymi.
I można tam się zarazić jakimś paskudztwem i efekt ten sam.
No i oni nie mogą brać kotów środowiskowych tylko domowe oswojone wg przepisów obecnych.

Szkoda że Bill Gates nie może mi trochę pożyczyć...

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto lip 10, 2012 20:22 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

Znalazłam je koty się przeniosły w pobliskie krzaki, które jeszcze nie wykarczowano.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Pon lip 16, 2012 12:49 Re: 4 kociaki poszukują pilnie domu Toruń - budowa

Najnowsze zdjęcia kotów

Obrazek

Obrazek

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 167 gości