Wątek kotów Felv+ do adopcji

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie lut 12, 2012 19:26 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Oczywiście, że nie jest to coś, co można zlekceważyć, ale nie uważam, że powinno się popadać w panikę.Będzie, co ma być.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lut 14, 2012 20:01 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Petunia już po sterylizacji. Zabieg zniosła b. dobrze i już jest gotowa, by zacząć szukać domu.

M_o

 
Posty: 2190
Od: Pon lut 25, 2008 20:43

Post » Nie lut 19, 2012 14:25 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Tak dużo jest kotów z FeLV+ do adopcji.Coraz to nowe się pojawiają na forum.Tak się zastanawiam, czy nie byłoby sensowne proponować domkom od razu dwa ? Dlaczego miły, bezobjawowy kot musi być jedynakiem ? Przecież jakość jego życia byłaby lepsza, gdyby miał kolegę lub koleżankę, tak jak każdy inny wolny od wirusa.To mogłoby też pozytywnie wpłynąć na jego psychikę, a tym samym dałoby większe szanse, że wirus nigdy się nie obudzi. Wiemy, że dla kota z FeLV najważniejszy jest komfort życia, jak najmniej stresu i już.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola


Post » Wto lut 21, 2012 0:12 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

ewar pisze:Tak dużo jest kotów z FeLV+ do adopcji.Coraz to nowe się pojawiają na forum.Tak się zastanawiam, czy nie byłoby sensowne proponować domkom od razu dwa ? Dlaczego miły, bezobjawowy kot musi być jedynakiem ? Przecież jakość jego życia byłaby lepsza, gdyby miał kolegę lub koleżankę, tak jak każdy inny wolny od wirusa.To mogłoby też pozytywnie wpłynąć na jego psychikę, a tym samym dałoby większe szanse, że wirus nigdy się nie obudzi. Wiemy, że dla kota z FeLV najważniejszy jest komfort życia, jak najmniej stresu i już.
Popieram :ok: bo mając już jakiś czas kota z FeLV, trudno jest się zdecydować na dokocenie :roll:
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Wto lut 21, 2012 7:40 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Ja bym się dokociła.Nie wyobrażam sobie np.Czarusia jako jedynaka. To megatowarzyskie stworzenie, kot o nie wyczerpanej energii, on musi mieć kociego kumpla.Rozumiem jednak dylematy, oczywiście.Lepiej brać od razu dwa i z głowy.
Marta-po ma teraz cztery FeLV-ki, ostatnio wzięła moją Marusię. Nie powinnam może tego pisać (Marta wybacz), ale straciła kilka kotów ostatnio i nie były to wcale białaczkowce. Te mają się dobrze, mają u Marty świetne warunki, są zadbane, wyluzowane, aż miło oglądać zdjęcia i filmiki :lol: Nie wszystkie FeLV-ki są chore, bardzo wiele z nich nie ma objawów, u niektórych nawet test Elisa jest ujemny.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto lut 21, 2012 12:59 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Wiera z Konina za TM...
ObrazekObrazek

Ag_konin

 
Posty: 1877
Od: Pt gru 04, 2009 12:10
Lokalizacja: Konin

Post » Wto lut 21, 2012 13:37 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Czytałam :cry: , tak mi smutno :cry:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola


Post » Wto lut 21, 2012 19:04 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

szybenka pisze:
ewar pisze:Tak dużo jest kotów z FeLV+ do adopcji.Coraz to nowe się pojawiają na forum.Tak się zastanawiam, czy nie byłoby sensowne proponować domkom od razu dwa ? Dlaczego miły, bezobjawowy kot musi być jedynakiem ? Przecież jakość jego życia byłaby lepsza, gdyby miał kolegę lub koleżankę, tak jak każdy inny wolny od wirusa.To mogłoby też pozytywnie wpłynąć na jego psychikę, a tym samym dałoby większe szanse, że wirus nigdy się nie obudzi. Wiemy, że dla kota z FeLV najważniejszy jest komfort życia, jak najmniej stresu i już.
Popieram :ok: bo mając już jakiś czas kota z FeLV, trudno jest się zdecydować na dokocenie :roll:

I ja popieram. Teraz pojawia się setki "a jeśli...". Ostatnie co bym chciała to zaszkodzić Bronisławowi, a widziałam kilka razy, że stresuje się w obecności drugiego dorosłego kota. To były chwile lub kilka dni, może byłoby inaczej, gdyby zostało przygotowane i przeprowadzone rozsądnie, ale jeśli nie...
Ag_konin pisze:Wiera z Konina za TM...

Przykro :(
Obrazek

Motta brak. Wszystko jest czekaniem...
Wody — uczy pragnienie.
Brzegu — morskie przestrzenie.
Ekstazy — ból tępy jak ćwiek —
Pokoju — o Bitwach pamięć —
Miłości — nagrobny Kamień —
Ptaków — Śnieg.

Emily Dickinson

fiszka13

 
Posty: 1353
Od: Czw sty 28, 2010 22:01
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 23, 2012 18:35 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Petunia od wczoraj w nowym domu:-)

M_o

 
Posty: 2190
Od: Pon lut 25, 2008 20:43

Post » Czw lut 23, 2012 20:49 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

To ja wkleję link do wątku kolejnej biedy - Brylant potrzebuje chociaż DT jak najszybciej:

viewtopic.php?f=1&t=139387
* Semper eadem *

ksb

 
Posty: 18911
Od: Wto cze 29, 2010 13:48

Post » Nie lut 26, 2012 18:05 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

Wstawiłam do pierwszego postu :ok:

Kolejny felvek szuka domu viewtopic.php?f=13&t=139245
Obrazek

Motta brak. Wszystko jest czekaniem...
Wody — uczy pragnienie.
Brzegu — morskie przestrzenie.
Ekstazy — ból tępy jak ćwiek —
Pokoju — o Bitwach pamięć —
Miłości — nagrobny Kamień —
Ptaków — Śnieg.

Emily Dickinson

fiszka13

 
Posty: 1353
Od: Czw sty 28, 2010 22:01
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 26, 2012 18:19 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

dziękuję :1luvu:
* Semper eadem *

ksb

 
Posty: 18911
Od: Wto cze 29, 2010 13:48

Post » Pon lut 27, 2012 19:27 Re: Wątek kotów Felv+ do adopcji

A to wątek Bombaja viewtopic.php?f=13&t=138813
Jest też w pierwszym poście. Zaglądajcie, bo ważne :ok:
Obrazek

Motta brak. Wszystko jest czekaniem...
Wody — uczy pragnienie.
Brzegu — morskie przestrzenie.
Ekstazy — ból tępy jak ćwiek —
Pokoju — o Bitwach pamięć —
Miłości — nagrobny Kamień —
Ptaków — Śnieg.

Emily Dickinson

fiszka13

 
Posty: 1353
Od: Czw sty 28, 2010 22:01
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia i 38 gości