;Koty p.Jadzi..potrzeba karmy..idzie zima!!dużo nowych kotów

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Nie maja 19, 2013 21:42 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

Mi napisali ,że jak nie ściągnę siatki , to oni ją zdemontują z zewnętrznej strony / mieszkam wysoko/ i obciążą mnie kosztami..!! :strach: to normalnie włam.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Pon maja 20, 2013 5:26 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

Nie daj się. Możesz poradzić się prawnika? Najlepiej byłoby odpisać im prawniczym pismem.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon maja 20, 2013 5:39 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

Matko, co się dzieje? To jakieś absurdy !
Obrazek

Bumiś

 
Posty: 583
Od: Sob maja 12, 2012 8:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 20, 2013 9:59 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

cypisek pisze:Mi napisali ,że jak nie ściągnę siatki , to oni ją zdemontują z zewnętrznej strony / mieszkam wysoko/ i obciążą mnie kosztami..!! :strach: to normalnie włam.

Cypisku, podpytaj prawnika. Wczoraj w TVN24 bardzo dużo mówili o balkonach. O grilowaniu na balkonach i o paleniu na balkonach. I okazuje się, że na swoim balkonie można i palić, i grilować - pod warunkiem, że to nie przeszkadza sąsiadom np. poprzez to że komuś spadł niedopałek na inny balkon. I że spółdzielnia nie może nawet wtedy zabronić wszystkim tego grilowania czy palenia ale to sąsiedzi muszą wystąpić o taki zakaz. To chyba tym bardzoej nikomu nie moze przeszkadzać siatka...

A swoją drogą ja dotąd żyłam w przekonaniu że na balkonie palić to oczywiście mozna ale grilować nie...... Człowiek całe życie sie uczy...
Obrazek Obrazek

AlfaLS

 
Posty: 620
Od: Pon sie 10, 2009 22:07
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon maja 20, 2013 12:04 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

cypisek pisze:Mi napisali ,że jak nie ściągnę siatki , to oni ją zdemontują z zewnętrznej strony / mieszkam wysoko/ i obciążą mnie kosztami..!! :strach: to normalnie włam.

To im poleć do przeczytania Ustawę o Ochronie Zwierząt, jest to dokument nadrzędny nad ich postanowieniem, a zdemontowanie siatki zabezpieczającej jest działaniem na szkodę zwierząt (zagrożenie zdrowia i życia), za co będzie im groziło 2 lata więzienia. Napisz im że zakładasz monitoring w domu i każdy kto spróbuje tknąć siatkę zostanie nagrany i pociągnięty do odpowiedzialności karnej. :twisted:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 20, 2013 14:21 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

przede wszystkim musi być uchwała wspólnoty mieszkaniowej że takowej siatki nie wolno montować , czy jest taka uchwała ?

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

Post » Nie maja 26, 2013 20:41 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

jessi74 pisze:przede wszystkim musi być uchwała wspólnoty mieszkaniowej że takowej siatki nie wolno montować , czy jest taka uchwała ?

Nie ma. Byłam u adwokata, napisał pismo. Wysłane. Zobaczymy czym odwdzieczą mi się w zamian. Blee
U kotów bez zmian , znaczy są , jedzą. Pogoda okropna, deszcze i zimno. Biedactwa, zima długa była , teraz te deszcze. eh.

Wszystkie ciocie Zołza vel Giorgia pozdrawia. Niestety nie ma jeszcze DS.

Obrazek
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Nie maja 26, 2013 22:02 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

Ślicznotka :D
Obrazek

Bumiś

 
Posty: 583
Od: Sob maja 12, 2012 8:17
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 29, 2013 22:50 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

Bumiś pisze:Ślicznotka :D

Szuka DS.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Czw maja 30, 2013 19:56 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

jessi74 pisze:przede wszystkim musi być uchwała wspólnoty mieszkaniowej że takowej siatki nie wolno montować , czy jest taka uchwała ?

Nie, nie, żadna wspólnota mieszkaniowa nie może podejmować uchwał ponad obowiązującym prawem. Czyli - jak pisze Gibutkowa - nie może działać na szkodę zwierzęcia.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw maja 30, 2013 20:03 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

ani w ustawie o ochronie zwierząt i nigdzie indziej nie ma ustawy która nakazuje osiatkowanie balkonów jak ma się zwierzęta, ani też w żadnej ustawie nie jest wpisane że brak osiatkowania balkonu to wbrew ustawie ( a szkoda) natomiast często wspólnoty mieszkaniowe mają uchwały albo regulamin , też na drodze uchwały, iż nie wolno zabudowywać balkonów (elewacja jest częścią wspólną), ewentualnie trzeba mieć na to zgodę, lub robić to w sposób określony, zgodnie z wytycznymi :? niestety

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

Post » Czw maja 30, 2013 20:07 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

Ale Gibutkowa pisze słusznie:
"To im poleć do przeczytania Ustawę o Ochronie Zwierząt, jest to dokument nadrzędny nad ich postanowieniem, a zdemontowanie siatki zabezpieczającej jest działaniem na szkodę zwierząt (zagrożenie zdrowia i życia), za co będzie im groziło 2 lata więzienia. Napisz im że zakładasz monitoring w domu i każdy kto spróbuje tknąć siatkę zostanie nagrany i pociągnięty do odpowiedzialności karnej".
Dobry prawnik potrzebny
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw maja 30, 2013 20:07 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

jessi74 pisze:ani w ustawie o ochronie zwierząt i nigdzie indziej nie ma ustawy która nakazuje osiatkowanie balkonów jak ma się zwierzęta ( a szkoda) natomiast często wspólnoty mieszkaniowe mają uchwały albo regulamin , też na drodze uchwały, iż nie wolno zabudowywać balkonów, ewentualnie trzeba mieć na to zgodę, lub robić to w sposób określony, zgodnie z wytycznymi :? niestety

Mysza jest w ustawie zapewnienie kotu właściwiej opieki (w tym bezpieczeństwa) ergo zabezpieczenie siatką jest zapewnieniem takiej opieki, zatem spółdzielnia nie może zabronić Ci jakąkolwiek uchwałą dopełnienia wymogów ustawy, a uniemożliwianie wywiązania się z przepisów ustawy jest tożsame ze współudziałem w popełnieniu wykroczenia. Nawet w samej ustawie chyba jest coś w stylu nakłaniania do czynu karalnego (a zaniechanie opieki jest czynem karalnym).
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 30, 2013 20:12 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

MalgWroclaw pisze:Ale Gibutkowa pisze słusznie:
"To im poleć do przeczytania Ustawę o Ochronie Zwierząt, jest to dokument nadrzędny nad ich postanowieniem, a zdemontowanie siatki zabezpieczającej jest działaniem na szkodę zwierząt (zagrożenie zdrowia i życia), za co będzie im groziło 2 lata więzienia. Napisz im że zakładasz monitoring w domu i każdy kto spróbuje tknąć siatkę zostanie nagrany i pociągnięty do odpowiedzialności karnej".
Dobry prawnik potrzebny

Gibutkowa pisze bardzo słusznie :wink: i ja tego nie neguję, niestety nie ma nigdzie takiego zapisu w ustawie - zdemontowanie siatki zabezpieczającej jest działaniem na szkodę zwierząt

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

Post » Czw maja 30, 2013 20:17 Re: ;Koty p.Jadzi..potrzebujemy karmy...Szukam DT dla kotów!

Gibutkowa pisze:
jessi74 pisze:ani w ustawie o ochronie zwierząt i nigdzie indziej nie ma ustawy która nakazuje osiatkowanie balkonów jak ma się zwierzęta ( a szkoda) natomiast często wspólnoty mieszkaniowe mają uchwały albo regulamin , też na drodze uchwały, iż nie wolno zabudowywać balkonów, ewentualnie trzeba mieć na to zgodę, lub robić to w sposób określony, zgodnie z wytycznymi :? niestety

Mysza jest w ustawie zapewnienie kotu właściwiej opieki (w tym bezpieczeństwa) ergo zabezpieczenie siatką jest zapewnieniem takiej opieki, zatem spółdzielnia nie może zabronić Ci jakąkolwiek uchwałą dopełnienia wymogów ustawy, a uniemożliwianie wywiązania się z przepisów ustawy jest tożsame ze współudziałem w popełnieniu wykroczenia. Nawet w samej ustawie chyba jest coś w stylu nakłaniania do czynu karalnego (a zaniechanie opieki jest czynem karalnym).


ja bardzo bym chciała dożyć takich czasów , kiedy ustawa będzie tak interpretowana przez organy ścigania :wink: uwierz mi - niestety tak nie jest , albo wskaż prawnika który podejmie się takiej interpretacji
wychodzę z wątku, nie zamierzam się z Wami sprzeczać :wink:

jessi74

Avatar użytkownika
 
Posty: 14236
Od: Sob kwi 11, 2009 23:21
Lokalizacja: wro

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Nul i 43 gości