NaTymczasie.pl - Daphne i Fortuna rezydentki NaStałce :)

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro sie 25, 2010 15:03 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Powolutku ze zdeklarowanego psiarza staję się kocią mamą :lol:
Kocisko już żywsze nieco, ale przez antybiotyk i zapchany nos zmniejszył mu się apetyt.
No a dziś od rana był tak "zamurowany", że postanowiłam mu zrobić inhalację by mu pomóc. Akurat miałam w domu pod ręką rumianek, więc zrobiłam z niego wywar (metoda mojej mamy na zakatarzone dzieci z lat '80...choć chyba jeszcze do tego sypała coś dodatkowo :lol: ).

Obrazek

Pomogło :). Nawet ja się przy tym "zabiegu" nieźle nagrzałam ;). Za parę godzin powtórka :ok:

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw sie 26, 2010 20:35 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Trochę ostatnich zdjęć Rasza :D

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt sie 27, 2010 12:13 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

dołączam do wątku i mocno kibicuję! :ok:
ObrazekObrazek

Wcześniej na forum jako "qlenka"

rudomi

Avatar użytkownika
 
Posty: 1955
Od: Sob lis 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 27, 2010 12:43 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Śliczny misio ;)
Mam pytanko jak reaguje na inne koty???
Rozglądam się za drugim kotem dlatego pytam. viewtopic.php?f=1&t=116131
A tak czy tak podnoszę ;)

Passiflora

 
Posty: 46
Od: Pon paź 12, 2009 16:48
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pt sie 27, 2010 12:59 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

qlenka serdecznie dziękuję! :D
A Twój tymczas :kotek: ma już swój wątek?
Passiflora pisze:Śliczny misio ;)
Mam pytanko jak reaguje na inne koty???
Rozglądam się za drugim kotem dlatego pytam. viewtopic.php?f=1&t=116131
A tak czy tak podnoszę ;)


Passiflora: u mnie Raszo jest "jedynakiem", o jego kontaktach z innymi kotami z pewnością mogłaby się wypowiedzieć osoba zajmująca się nim w schronisku :). W charakterystyce na stronie schroniska (zanim do mnie trafił) napisano o nim tak:

Raszo jest kilkuletnim kocurem, który do schroniska trafił w czerwca 2010 roku z ul. Gagarina. Jest kotem który chodzi tylko soimi ściezkamii w schronisku raczej trzyma się z daleka innych kotów.Ludzi trzyma się bliżej, ale jak to kot raczej nie zależy mu na kontakcie z człowiekiem.Może jednak ktoś to zmieni?!


Myślę, że jeśli trzyma na dystans w stosunku do innych kotów to nie byłoby problemów z innym kotem w warunkach domowych. Ważne by nie było antagonizmów ;). Ale mogę dopytać jeśli sobie życzysz :ok:
Ostatnio edytowano Pt sie 27, 2010 13:52 przez Antares, łącznie edytowano 1 raz

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt sie 27, 2010 13:30 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Rozmawiałam przed chwileczką z panią ze schroniska odnośnie zachowania Rasza wobec innych kotów. Powiedziała, że Raszo w stosunku do innych kotów był bardzo spokojny i nie wdawał się w żadne "akcje" ;). Natomiast wśród dużej liczby kotów dochodzi stres, tak że dopiero w warunkach domowych gdzie jest tylko jeden kot do towarzystwa, można zaobserwować czy kot się bardziej zintegruje.

Zaraz wyślę Ci na PW bezpośredni namiar na tę panią ze schroniska.

Z mojej strony tylko dodam, że póki co muszę doleczyć Rasza bo ma katar, który powoli przechodzi. Właśnie skończył brać antybiotyk i została kwestia oczyszczenia noska przy pomocy inhalacji :D . Potem jeszcze chwila kwarantanny ;) żeby uniknąć zarażenia Twojej kici :ok:
W Twoim wątku doczytałam, że chciałabyś wziąć kotka na jakiś czas próbny i zobaczyć jak się będą dogadywać. Z mojej strony nie widzę przeszkód, popilotuję jego "sprawę" do szczęśliwego finału - tak że w razie problemów z dostosowaniem się może do mnie wrócić w każdej chwili.
Pozdrawiam serdecznie!

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt sie 27, 2010 13:42 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Nieustające :ok: za domek
Psotka 23.02.2009 - 8.04.2015 [*]
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=88961

ObrazekObrazek

Amanda_0net

 
Posty: 7297
Od: Pon mar 13, 2006 20:56
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt sie 27, 2010 13:51 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Amanda_0net pisze:Nieustające :ok: za domek

Kciuki zawsze mile widziane a nawet niezbędne :ok:

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt sie 27, 2010 22:41 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Ale piękny KOT :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Antares,tarfiłam do wątku z podpisu
Kurde jesteś na forumie z miesiąc,a czytając Cię mialam wrażenie,ze jesteś conajmniej z 5 lat.Tak fajnie opisujesz :piwa:
Kciuki za Kociamberusa :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Myszolandia

Avatar użytkownika
 
Posty: 66378
Od: Pon sty 19, 2009 22:48
Lokalizacja: środkowa

Post » Sob sie 28, 2010 0:31 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

I taka Antares nam się marnowała dotąd :mrgreen:
ale teraz pięknie nadrabia :D

mocne kciuki za super dom dla Raszo! :ok: :ok: :ok:

a mój tymczas nie będzie miał swojego wątku, bo za 3,5h jedzie do swojego domku :D
ObrazekObrazek

Wcześniej na forum jako "qlenka"

rudomi

Avatar użytkownika
 
Posty: 1955
Od: Sob lis 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 28, 2010 9:13 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

kociczka39 pisze:Ale piękny KOT :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Antares,tarfiłam do wątku z podpisu
Kurde jesteś na forumie z miesiąc,a czytając Cię mialam wrażenie,ze jesteś conajmniej z 5 lat.Tak fajnie opisujesz :piwa:
Kciuki za Kociamberusa :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Bardzo się cieszę, że do mnie trafiłaś :ok: :piwa:
Miło mi strasznie, że dobrze się mnie czyta, staram się pisać na bieżąco co u nas, bardziej niż tutaj rozpisuję się na blogu no i mogę zamieszczać tam więcej zdjęć w dużych rozmiarach :D. Wątku na forum nie chcę za bardzo obciążać dla wygody czytających ;) Tak więc serdecznie zapraszam do śledzenia zarówno wątku jak i bloga :).

qlenka pisze:I taka Antares nam się marnowała dotąd :mrgreen:
ale teraz pięknie nadrabia :D

mocne kciuki za super dom dla Raszo! :ok: :ok: :ok:

Nadrabiam nadrabiam :ok:
Długo się zastanawiałam zanim zapadła decyzja, ale gdy już decyzja została podjęta, to poszło dość szybko. :mrgreen:

qlenka pisze:a mój tymczas nie będzie miał swojego wątku, bo za 3,5h jedzie do swojego domku :D

To wspaniałe wieści! :ok: :ok: :ok: Ach te rudaski... :1luvu:
Będzie kolejny tymczas?
:mrgreen:

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie sie 29, 2010 16:34 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Raszo powoli zdrowieje, ma jeszcze robione inhalacje, ale jak na moje oko niedługo będzie zdrów jak ryba. Co prawda słychać, że jeszcze coś mu w nosku przeszkadza, ale to już w porównaniu z tym co było - prawie nic :).

Tymczasem - uaktualniłam informacje o zachowaniu Rasza w poście: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=6316832#p6316832
Nowe informacje/zmiany wpisałam na zielono dla ułatwienia :D.

Raszo z dnia na dzień coraz bardziej się otwiera, stając się cudowną, wielką puchatą kulką, której nigdy dość głasków i bliskości człowieka. Nie przestaje mnie pozytywnie zaskakiwać.

Dziś odwiedziły mnie dwie koleżanki, których nigdy nie widział na oczy. Bez problemu pozwalał się im głaskać, jednej z nich się wręcz wpakował na kolana, łaził za nią po oparciu kanapy i udawał kanapową ozdobę :mrgreen: . Nie boi się ludzi :ok:

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto sie 31, 2010 21:22 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

Po cichutku powiem, że zanosi się na dom dla Rasza :D

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto sie 31, 2010 21:33 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

A ja po cichutku przycupnę, zacisnę jeszcze mocniej kciuki i będę czekać na rozwój wydarzeń ;)
ObrazekObrazek

Wcześniej na forum jako "qlenka"

rudomi

Avatar użytkownika
 
Posty: 1955
Od: Sob lis 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 31, 2010 21:45 Re: [Gliwice] Nowy DT Antares - Raszo kilkuletni kocur szuka DS

qlenka pisze:A ja po cichutku przycupnę, zacisnę jeszcze mocniej kciuki i będę czekać na rozwój wydarzeń ;)

Cieszę się bardzo qlenko! Dobre towarzystwo to podstawa :)))

Antares

Avatar użytkownika
 
Posty: 554
Od: Wto lip 20, 2010 18:22
Lokalizacja: Gliwice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości