CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro lut 17, 2016 10:21 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

kashucha pisze:
Miasto Kotów pisze:Tu możecie obejrzeć filmik z ich udziałem na naszym fundacyjnym profilu YT:
https://www.youtube.com/watch?v=Qi4CpZaq5Jw
Są cudowne, bo wychowaliśmy je na butli od 3 tygodnia życia. Chyba nawet im się wydaje, że są ludźmi... ;)

cudowne koty i cudowny filmik :)


Dzięki :)
Kup kalendarz z przepięknymi grafikami! Pomóż nakarmić nasze zwierzaki!

Obrazek
Nasze Allegro

Miasto Kotów

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Czw kwi 04, 2013 9:59

Post » Pt kwi 01, 2016 20:14 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Dziś Bagira (dla przyjaciół Bogusia) kończy dwa lata. Pełnoletni wiek pozwolił jej na wybór dalszej życiowej drogi zawodowej. Bogusia należy do przesadnych czyściochów i na każdym kroku, przy użyciu szorstkiego języka, daje do zrozumienia swoim współlokatorom gatunku ludzkiego, że nie umyli się należycie tu i ówdzie. Jest to praca odpowiedzialna i niezwykle frustrująca ze względu na słabe zaangażowanie w ablucje pozostałych domowników. Dlatego też Bagira na swych usługach postanowiła zarobić. Postanowiła, że kto nie wytrzyma pięciominutowego mycia jęzorem będzie wrzucał do bogusiowej skarbonki 5 złociszy.
Ma się łeb do interesów. Polecamy gorąco naszego domorosłego rekina finansjery do adopcji!

Obrazek


Kotka jest podopieczną Fundacji Miasto Kotów, przebywa w DT w Piotrkowie Trybunalskim. Więcej informacji i zdjęć Bagiry: http://miastokotow.pl/bagira/

WAŻNA INFORMACJA dla każdej osoby zainteresowanej adopcją Bagiry z FMK
Przed adopcją zostanie przeprowadzony wywiad polegający na wypełnieniu ankiety przed adopcyjnej. Przy adopcji zostanie podpisana umowa adopcyjna. Wymagane jest od przyszłego opiekuna posiadanie przestronnego, zamykanego, bezpiecznego transportera do przewozu kotki oraz w przypadku mieszkań w blokach – zabezpieczeń/osiatkowania okien, balkonu. Kotka zostanie oddana do adopcji do domu niewychodzącego lub domu z ogrodem, w którym będzie wychodziła na zewnątrz wyłącznie pod opieką właściciela.
Kup kalendarz z przepięknymi grafikami! Pomóż nakarmić nasze zwierzaki!

Obrazek
Nasze Allegro

Miasto Kotów

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Czw kwi 04, 2013 9:59

Post » Śro kwi 13, 2016 20:37 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Warszawa (Bielany)
Dorosły (ok. 7 lat), wykastrowany i bardzo fajny kocur, tylko… chyba ma w życiu pecha. Jakiś czas temu trafił jako "koci terapeuta" pod opiekę osoby z zaburzeniami psychicznymi. Dziwnym trafem "terapia" nie do końca pomagała opiekunowi, za to kot nigdy nie wiedział, o co będzie awantura - o wejście do szafki z butami? o spanie na ręcznikach? :(
To nie jest dobry dom dla zwierzaka i opiekun w chwili rozsądku przyznał, że trzeba poszukać lepszego. Niestety ja nie mogę go zatrzymać, bo mnie więcej w domu nie ma niż jestem.

Kot jest bardzo dobrze wykarmiony, za to emocjonalnie zupełnie sierota - płacze o głaski, barankuje, przytula się, miauczy, łasi, w 10 minut włazi na kolana każdemu nowo poznanemu człowiekowi. Jest pieszczochem, gadułą i nieprawdopodobnym mądralą (po stole chodzi tylko gdy nikt nie patrzy :) ). Bardzo uważa na człowieka, wyczuwa jego nastrój i doskonale wie, kiedy nie wchodzić w drogę. Jest pogodny, czysty i bardzo kulturalny (chętnie korzysta z drapaka, nie niszczy mebli, odkąd go znam, nigdy nie załatwił się poza kuwetą). Czyste 7 kg kociej miłości i wdzięczności, ale potrzebuje trochę ciepła, głaskania i towarzystwa, a teraz przez większą część doby jest sam. I żal patrzeć jak dziczeje, bo to Kot Idealny.

Jest czarny z białą łatką na krtani i brzuchu. Jedno oko ślepe, prawdopodobnie po dawnym kocim katarze (nie znam jego historii), ale w życiu mu to nie przeszkadza, a do wyglądu dodaje zadziora.

Do przygarnięcia razem z pełną wyprawką: transporter, miski, kryta kuweta, zapas żwirku, łopatki do żwirku, szczotki do sierści, zabawki, zapas mokrej karmy, spora garść suchej. Pomożecie?
kontakt: kenaz(maupa)o2.pl

Obrazek

Skierka

 
Posty: 1
Od: Nie kwi 10, 2016 10:04

Post » Pt cze 03, 2016 21:36 Biało-czarne kotki do adopcji w Rybniku

Wszystkie 4 kotki znalazły domy.
Ostatnio edytowano Sob lip 16, 2016 23:33 przez Izabela.K., łącznie edytowano 1 raz

Izabela.K.

 
Posty: 1
Od: Pt cze 03, 2016 21:29

Post » Pt lip 01, 2016 12:34 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

WROCŁAW

Mam do oddania czarnego kocurka, kilkuletniego (widoczny na zdjęciu profilowym, kliknięciem na zdjęcie wejście w pełne ogłoszenie). Miłe usposobienie do człowieka, ale próbuje zdominować inne koty. Lubi być głaskany, choć nie jest nachalny. Jest raczej leniuchem niż aktywnym kotem. Aktywnie walczy o swoje prawa do pełnej miski :)
Kotek do odebrania ASAP, gdyż za parę dni nie będę miała gdzie go trzymać :(

Kontakt najlepiej bezpośredni: 791 995 154
Dorota

Kloto

 
Posty: 8
Od: Pon sty 25, 2016 16:34

Post » Śro sie 31, 2016 17:11 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Szukamy niedobrego, niedotykalskiego czarnego kocura. Bedzie mieszkał ze starym psem
Monika pisze:Obrazek

Budrys wychował Wodzika :1luvu: . Niestety naszego czarnego diabełka juz nie ma :( miał wrodzona niewydolność wątroby.
TZ pozbierał sie na tyle, ze czas juz na nowe futro, które będzie nas terroryzować.

Domek wychodzący z perspektywa przeprowadzenia sie nad Bug. Tak, wiem to nie jest idealne.
Szukamy w miarę młodego kocura. Oczywiście wykastrujemy jeżeli nie bedzie jeszcze ciachniety.
Możemy też pojechac po nowego członka rodziny tam, gdzie będzie na nas czekał.
Monika & Ruda i Kropek. Za TM Bursztyn, Kocinka, Cykoria, Wodzik, Dyś i Zuzia..
Nasz wątek http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p10850216

Monika

 
Posty: 17861
Od: Pt lut 22, 2002 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 12, 2016 12:23 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Mam dwa dorosłe, ale wciąż młode czarne kocurki do adopcji.
Oba przemiłe, spokojne i chętnie się bawiące. Oba mogą iść do domu z dziećmi i innymi kotami. Nie wiem jak psy, nie mam jak sprawdzić.

Kocurki są na działkach - jeden z nich typowo domowy, podrzucony kilka miesiecy temu. Kompletnie sobie nie radzi jako działkowy kot ... To kocia ciapa, ciepłe kluchy, najchętniej spędzałby czas w ludzkich ramionach. Kiedy się pojawił, był już kastratem. Drugi to kot, który mieszka na działkach pewnie większosć życia, ale jak na wolnożyjącego jest wyjątkowo miziasty i ufny. Kocha człowieka, pozwala na wszelkie zabiegi, z czyszczeniem uszu i wciskaniem tabletek włącznie. Jest już kastratem.

Kocurki są pod moją opieką na działkach pod Poznaniem (Luboń). Transport do dogadania, dużo jeżdżę.

Czarny Miś
Obrazek

Miziak
Obrazek

Domy bardzo potrzebne! Szczególnie dla Czarnego Misia - on sobie zimą nie poradzi :( Miziak jest zaprawiony w życiu działkowym.

Wątek moich działkowych podopiecznych viewtopic.php?f=46&t=153334&p=11606130#p11606130
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt paź 14, 2016 13:25 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Avian - czytałam watek i pokazywałam TZ-towi. One sa słodkie i w potrzebie, ale Jarek nie chce miziaka :(
Chce kota takiego jak nasz nieżyjący Wodzik. Niedotykalskiego bandziorka, który łaskawie zgadza sie, żeby człowiek z nim mieszkał. Kota, którego można pogłaskać 5 minut dziennie....
Pogadam jeszcze.
Monika & Ruda i Kropek. Za TM Bursztyn, Kocinka, Cykoria, Wodzik, Dyś i Zuzia..
Nasz wątek http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p10850216

Monika

 
Posty: 17861
Od: Pt lut 22, 2002 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 18, 2016 9:31 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Dzięki Monika!
A ja miałam takiego i nawet nie próbowałam mu szukać domu, bo kto zechce takiego niedotykalskiego trudnego kota :roll:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto paź 18, 2016 9:39 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Avian pisze:Dzięki Monika!
A ja miałam takiego i nawet nie próbowałam mu szukać domu, bo kto zechce takiego niedotykalskiego trudnego kota :roll:

Mój TZ. Też jest trudny 8)
TZ pracuje w domu, ma warsztat z masa fajnych rzeczy do kradzenia, co Wodzik zresztą nieustannie robił. Nie da się jednak tak pracować z kotem nakolankowym, kochającym głaskanie.
Wodzik miał w strategicznych miejscach poukładane polarowe kocyki i pilnował czy Pańcio dobrze pracuje. Był chory od kocięctwa (wrodzona wada wątroby), mamy przećwiczone podawanie leków, robienie zastrzyków i kroplówek trudnemu pacjentowi. Nie przeraża nas obsługa niedotykalskiego kota.

Bardzo mocne kciuki za domki dla czarnych miziaków :ok: :ok: :ok:
Monika & Ruda i Kropek. Za TM Bursztyn, Kocinka, Cykoria, Wodzik, Dyś i Zuzia..
Nasz wątek http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p10850216

Monika

 
Posty: 17861
Od: Pt lut 22, 2002 12:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 18, 2016 9:42 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

To Miziak zamizia człowieka, a Czarny Miś to kot, którego jak się położy w jednym miejscu to tak leży i leży :lol:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob lut 10, 2018 19:15 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Przedstawiamy Państwu Lolitę, przepiękną czarnulkę o cudownym charakterze.

Kicia jest przesłodka! Drobna,ale puszysta z grubym ogonem.
Uwielbia pieszczoty, zabawy piłeczką i dobre jedzenie :)
Kocha inne koty więc adopcja najlepiej w dwupaku lub na dokocenie :)

Kotka została wysterylizowana, zachipowana, odrobaczona i zaszczepiona. Testy fiv/felv ujemne ( kot zdecydowanie gotowy do adopcji :) )
Pomimo tego, że na początku jej życie nie było łatwe okazała się ogromną przylepą :) uwielbia towarzystwo człowieka, wszelkie pieszczoty i zabawy. Jest przyjacielska w stosunku do innych kotów (do psów nie sprawdzana).

Pilnie poszukiwany dom. Kotka obecnie przebywa w fundacji bojkot, gdzie jest dużo innych kocich sierot a ona tak bardzo potrzebuje swojego człowieka!

Kontakt w sprawie adopcji z fundacją bojkot 693 398 106 lub mailowy: fundacjabojkot@wp.pl
Kicia przebywa w Warszawie.

Obrazek

Obrazek

sylwia.jot

 
Posty: 1
Od: Sob lut 10, 2018 18:58

Post » Czw kwi 12, 2018 21:29 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Oto Stefanek:

Obrazek

Stefanek jest dzieckiem łódzkiego podwórka. Mieszkał w przytulonej do kamienicy komórce bez dachu. Jego placem zabaw był betonowy parking otoczony trzema ścianami, z bramą prowadzącą prosto na ul. Narutowicza. "Jego" komórka została przeznaczona do rozbiórki i kotek musiał się wynieść...

Obrazek

Stefan to kot z prawdziwie kocią duszą. Mistrz asertywności w relacjach z ludźmi. Jego granice są jasne i czytelne dla każdego, kto spróbuje go dotknąć nie w porę… Nie pozwala na zbyt wiele pieszczot, głasków, nie mówiąc o tuleniu. Czasem, gdy ma humor i kogoś troszkę zna, to daje się pomiziać pod bródką lub za uszkiem. Czasem się nawet zapomni i rozmruczy niezwykle donośnie… Jednak częściej chowa wyciągniętą łapkę lub odwraca pleckami do głaszczącego dwunoga… A kiedy to za mało – pokazuje po co kotu pazurki lub czmycha w kącik przy kaloryferze i przeczekuje niechciany atak czułości.


Obrazek

Na szczęście, gdy kocurek pozna okolicę i opiekuna, gdy jego kocia dusza trochę się rozejrzy, przeciągnie kończyny i zaufa światu — czarny wypłoszek popląsa radośnie za wędką i piórkami, podskoczy na wysokość metra, a nawet przejedzie się po dywanie z mordką wetkniętą w kapeć… Ale na to wszystko trzeba czasu. Akceptacji. Miłości.

Stefan to nie jest kot dla każdego. Stefan to kot — wyzwanie. Stefan to kot, który może okazać się wspaniałym przyjacielem dla kogoś, kto uszanuje jego odrębność. Kto pozwoli mu dojrzeć w jego rytmie.

Stefan lubi koty. Szuka ich towarzystwa i łatwiej odpręża się w pobliżu jakiegoś pozytywnego futrzaka. Uwielbia zabawy, wysłuchuje każde chrobotanie i natychmiast sprawdza co to. Lubi obserwować ludzi przy pracy. :)

Obrazek

Niestety, jest kotkiem który zawsze ustępuje. Kiedy ktoś go łapką — Stefanek robi kroczek w tył i podkula ogonek… W naszej Mruczarni – to niezbyt pożądana postawa. Tu pełno zaczepialskich i chętnych do bitki kociastych… Dlatego pilnie szukamy dla Stefanka odpowiedzialnego domu i Opiekuna przez duże „O”.

Kocurek jest zdrowy (testy na FiV i FeLV ma ujemne), wykastrowany i zaszczepiony. Ma około siedmiu miesięcy.

I czeka…

Jeśli jesteście zainteresowani adopcją Stefanka prosimy pisać pod adres adoptuj@przytulkota.pl lub dzwonić po godzinie 16:00: Aga 604 268 143, Monika 660 725 010, Lidka 798 404 876, Magda 509 581 758.
Odmieniamy koci los...

Obrazek Obrazek Obrazek

Pomóż nam zmieniać życie bezdomnych kotów:

Obrazek Obrazek Obrazek

Przytul Kota

Avatar użytkownika
 
Posty: 202
Od: Wto wrz 15, 2015 19:11
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 14, 2018 9:02 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

OLIWKA ZNALAZŁA DOM! :1luvu:


Haaalo, czy są tu miłośnicy czarno-białych łaciatków? :D Przeurocza Oliwka poszukuje kochającego domu!

Oto nasza kruszynka:

Obrazek

Oliwka to malusieńka koteczka, która wygląda jak kociak, jednak ma na pewno ponad 10 lat. Jest drobniutka i chudziutka, co być może jest skutkiem niedożywienia. Teraz koteczka nadrabia wszystkie te lata i je za kilka kotów, dosłownie czyści wszystkie fundacyjne miseczki. Zapewne z czasem jej to minie. Koteczka doszła już do siebie i wypatruje nieśmiało swojego domku.

Obrazek Obrazek

Oliwka mieszkała niedaleko Uniejowa w warunkach pozostawiających wiele do życzenia. Została zabrana przez zaprzyjaźnioną fundację na leczenie, które trwało ponad trzy tygodnie. Po jego zakończeniu nikt nie miał sumienia, by odwieźć ją z powrotem. Oliwka miała wszoły, pchły i świerzb oraz kołtuny, dlatego też ma braki w sierści, którą trzeba było po prostu zgolić. Koteczka została wykastrowana i przeszła zabieg sanacji jamy ustnej, gdyż stan jej zębów był tak tragiczny, że wszystkie trzeba było usunąć, poza jednym. Poza tym miała anemię i była wychudzona. Na szczęście testy na FIV i FeLV wyszły ujemne.


Jest bardzo miziasta, chce być ciągle głaskana. A jest przy tym małym zawadiaką. Nie boi się innych kotów i to już od pierwszego postawienia swoich łap w Mruczarni. Jest odważna i dziarska. Ma śliczny malusieńki zadarty nosek. Jest czarna, ale ma elegancki biały kołnierzyk. Jej sierść niedługo odrośnie i będzie wyglądała znacznie lepiej. To prawdziwa kocia laleczka!


Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt mailowy: adoptuj@przytulkota.pl lub telefoniczny (po godz. 16:00) z: Magdą 509 581 758, Agą 604 268 143, Moniką 660 725 010 lub Lidką 798 404 876. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

Obrazek


OLIWKA ZNALAZŁA DOM! :1luvu:
Odmieniamy koci los...

Obrazek Obrazek Obrazek

Pomóż nam zmieniać życie bezdomnych kotów:

Obrazek Obrazek Obrazek

Przytul Kota

Avatar użytkownika
 
Posty: 202
Od: Wto wrz 15, 2015 19:11
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 26, 2018 9:13 Re: CZARNUSZKOWO - zbiorczy wątek adopcyjny

Włóczykij – czy w końcu przestanie się włóczyć?

Obrazek

Włóczykij wychowywał się wraz ze swoją siostrą Małą Mi i mamą Fliką w domu tymczasowym. Najpierw dom stały znalazła siostrzyczka, a później i on sam. Jednak nie na długo. Włóczykij niestety wrócił z adopcji i znowu jest pod opieką fundacji. Aktualnie przebywa w Mruczarni.

Obrazek

Po powrocie z adopcji był smutny, co oczywiście nie dziwi. Ale na szczęście dość szybko odzyskał koci humorek i już rozrabia z innymi kotami. Jest towarzyski, lubi się bawić i miziać. Będzie świetnym kocim kompanem dla tego, kto go pokocha.
Jest czarny jak smoła, zgrabniutki i ma żółto-zielone oczka, którymi ciekawsko spogląda.

Jest odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zaczipowany, testy FeLV/FIV ujemne.


Obrazek

Mamy ogromną nadzieję, że przestanie się już włóczyć po świecie i znajdzie swoje miejsce na stałe i człowieka, który stanie się dla niego najlepszym przyjacielem, jak Muminek dla Włóczykija.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej i zabezpieczenie okien.

Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt mailowy: adoptuj@przytulkota.pl lub telefoniczny (po godz. 16:00) z: Magdą 509 581 758, Agą 604 268 143, Moniką 660 725 010 lub Lidką 798 404 876.

Obrazek
Odmieniamy koci los...

Obrazek Obrazek Obrazek

Pomóż nam zmieniać życie bezdomnych kotów:

Obrazek Obrazek Obrazek

Przytul Kota

Avatar użytkownika
 
Posty: 202
Od: Wto wrz 15, 2015 19:11
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości